Selekce

Selekce https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207771/bmid_selekce-RMS-207771.png 4 5560 1253

Selekce série

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Selection , 2012

Roselunda 1928
24.12.2014 5 z 5

Hele... já fakt nevím, jak to ohodnotit. Má to velice zajímavý a promyšlený nápad. Ale chyběla tomu větší zápletka. Četlo se mi výborně, autorka má skvělý styl psaní, ale chtělo by to ještě třešiňku. Něco mi tam chybelo, ale stačí to na 4,5 *.
America je zlatíčko, byla mi hrozně sympatická. Je jedna z mých oblíbených hrdinek, sice jsem se občas nad jejím chováním div nepočurala smíchy, ale... prostě úžasná :D.
Maxon...ze začátku na mě působil jako nesamostatný maminčin miláček. V průběhu četní mi byl více a více sympatický. Mám ho radši než Aspena. Je to sice nemotorné ťululum, ale... prostě úžasný :D
Aspen mě naštval tím, co provedl Americe. A potom, co dělal, když sloužil v paláci... no nevim nevim :D Prostě, je celkem v pohodě, ale Maxon je lepší :* :D
Celesta je fakt divná, nejvíc jsem si z Američiných konkurentek "překvapivě" :D oblíbila Marlee. Moje nejoblíbenější postavy? America, Maxon a Lucy, Anne a Mary, nebo jak se jmenovaly ty její služky.
Zkrátka, mám chuť zaškrtit cooboo :D

Dela90
24.12.2014 5 z 5

Tohle je přesně to co od knížky chci. Aby mě pohltila od začátku až do konce. Příběh byl čtivý, konečně něco bez nadpřirozena. U některých scén jsem se smála. America si mě získala asi svou tvrdohlavostí. Děkuju autorce za to, že napsala tak super příběh.Vůbec netuším, jak to vydržím do doby, než vyjde druhý díl, jsem napnutá, jak struna, jak to bude pokračovat. Jsem ráda, že jsem po knížce sáhla. Byla to dobrá volba.

Schullerka
23.12.2014 4 z 5

V průběhu čtení jsem si říkala, jak děsně jsou některé věci naivní a klišé, ale stejně se mi to líbilo. Nebylo ani moc poznat, že jde o dystopii, to se asi rozvine až v dalších dílech. Rozhodně kniha patří mezi oddychovky, není tam nic, co by mě vyloženě zvedlo ze židle a bylo to celé takové jednoduché.

Každopádně to bylo fajn počtení, a těším se na další díl. :)

Kelíns
20.12.2014 4 z 5

Koupila jsem si ji kvůli té obálce, ta člověka prostě bouchne do očí. Taková sladká oddechovka, kterých není nikdy dost. Ten námět je skvělý. Upřímně přiznejte, kdo nikdy nesnil o princi?
Jen nevím jestli vydržím čekat na další díly, skončilo v tom nejlepším :D

dqenisa
18.12.2014 4 z 5

Pani skvela knizka. Na zacatek asi ohodnotim peknou obalku a krasne saty. Knizku jsem precetla dost rychle a neni divu, je to svizne, ctive a vtahne vas to do pribrhu. Trochu me mrzelo, ze se nevysvetlilo rozdeleni kast a vznik zeme. Nicmene ten to nedostatek vynshradila hlavni hrdinka a ostatni postavi. Pokazde kdyz jsem docetla jsem se nemohla dockat az budu pokracovat. Rozhodne doporucuju a nenecham si za nic ujit dalsi dily, na ktere se moc tesim. Pani je to tak vzrusujici a napinave .

Aingeal
15.12.2014

Nádherná obálka, to musím rozhodně vyzdvihnout :), designéři si dali práci. Knížka mě zaujala už v anotaci, a tak jako správná fanynka dystopií (HG, Divergence atd.) jsem se do ní pustila. A výsledek? Úžasná knížka na oddech, když prostě chcete vypnout (nečekejte od toho žádné hluboké myšlenky), s porcí romantiky, napětí apod. Rozhodně se nedá srovnávat třeba s Divergencí (dle mého názoru), ovšem zbožňuji celé ty procedury zkrášlování, hezké šaty a šperky... prostě si plním ten dětský princeznovský sen :). Ovšem pár negativních připomínek taky mám - přijde mi, že příběh hrozně moc kopíruje Hunger games - ať už malá sestra, kterou America zbožňuje, tak milostný trojúhelník s nerozhodnou hlavní hrdinkou uprostřed. Někdy jsem si říkala, jak může America být tak moc váhavá - dost mi to lezlo na nervy :D. A bez ohledu na to, že Aspen byl poblázněný láskou, jsem si ho moć neoblíbila - chlap s předsudky vůči Maxonovi a morální hodnoty nic moc.
Závěrem... jsem ráda, že jsem si Selekci přečetla (celou sérii - další dva díly jsem s nedočkavostí dala v AJ), zařadí se určitě do knih na relax :). A všem, co ještě váhají, doporučuji přečíst - přeci jen, proč to nezkusit, že :)?

Mikejla1308
12.12.2014 4 z 5

Při koupi knížky mě ovlivnila určitě její propagace. Knížka je dobře čtivá, avšak někdy jsem se trochu nudila a čekala, kdy přijde nějaký zvrat. Něco mi přijde zbytečně rozvedené, na druhou stranu je to hezká odpočinková knížka. Taková reality show v knižní podobě. :D Možná jsem čekala trochu víc, ale je to zase něco jiného. Taková pohádka pro dospělé, i když možná v mých 16-17 by mě nadchla více. :) Elitu si také ráda přečtu, doufám že nebude zklamáním. Hvězdičky jsem dala 4. Tři jsou málo a 3,5 bohužel nejde. :)

LilianaFalcon
09.12.2014 4 z 5

Čtivá romantická a hodně naivní oddychovka. Nečekejte žádnou hlubokou psychologii. Jen reality show ve stylu "milionář hledá manželku."
Vím, že 4 hvězdičky jsou divný, vzhledem k tomu, že nemám ráda trojúhelníky a holky, co se neumí rozhodnout :-D, ale já se celou dobu, co jsem četla, tak přitrouble uculovala, že si to ty 4 hvězdičky prostě zaslouží.

Všechny díly jsem přelouskala anglicky ;-)

P.ary
09.12.2014 4 z 5

A mě se to líbilo... takové oddechové čtení, kdy můžete vypnout a nechat se jen unášet... Takže já se rozhodně těším na další díl... :-)

Selena2000
08.12.2014 5 z 5

Selekce se mi opravdu hodně líbila a pořád přemýšlím, jestli se mám pustit do dalších dílů anglicky.Něčemu bych z toho rozuměla, to asi jo, ale nevychutnala bych si tu knihu naplno, tak nevim no :D
Než jsem knihu začala číst jsem samozřejmě četla komentáře i některé recenze ke knize a dočetla jsem se, že se trochu podobá Hunger Games. Když jsem začal číst, opravdu mi trošku připomínala Hunger Games, ale pak začala samotná Selekce a cesta do paláce a já vypustila z hlavy všechny myšlenky netýkající se Selekce.

America mi byla sympatická, moc mě neštvala. Tedy co se týče první poloviny knihy. Když princ začal vyřazovat první holky, už začala být taková nerozhodná. Když jsem byla u posledních kapitol knihy, tak mě America nehorázně naštvala, protože to co udělala, mi od ní přišlo dost ošklivý. Chápu, že se do Selekce nepřihlásila úplně s nadšením a dá se pochopit, že si myslela, že se tam ani s tak malou pravděpodobností nedostane, ale když se už tam byla, mohla by o Maxona projevit zájem. Nechci tady moc spoilerovat, ale ti kteří mají knížku přečtenou asi vědí, co tím myslím.

Maxon, zamilovala jsem se do něj a po dočtení knížky teď každý večer před spaním přemýšlím, jak to s naší dvojicí bude. Poslední noci se mi o něm i zdá :D Aspen a jeho návrat na scénu mě dost naštval a to že nazval Maxona "panákem v obleku" nebo nějak tak mě naštvalo ještě víc :D Nechci tady působit jako nějakej blázen, ale Aspena bych nejradši zabila. Takže z toho vyplývá, že Aspenovi nefandim a jsem v Teamu Maxon :D

Myslím si, že jako seriál by Selekce byla skvělá, protože na film je taková okamžiková, jakoby tahavá :D

Protože knížka byla čtivá, nápad byl zajímavý a originální, postavy skvěle pasovaly do děje, Selekci musím hodnotit 5* :D :)

Mirkens
08.12.2014 5 z 5

Velmi čtivá kniha a už se nemůžu dočkat dalšího dílu :)

sisi koblizc!
06.12.2014 5 z 5

Nemůžu se dočkat na pokračování :)

terisak
06.12.2014 4 z 5

Moc pěkná a oddechová knížka, s kouzelnou obálkou, od které jsem se skoro nemohla odtrhnout. Příjemně se četla po náročném dni. Ano, někdy člověku přijde, že to nemá moc děj, ale myslím si, že o něm to zatím není. Vzpomínala jsem u čtení na svá dětská léta, kdy byl určitě okamžik, kdy jsem chtěla být princeznou. Moc se těším na další pokračování.

lenus52
06.12.2014 5 z 5

Moc povedena kniha uz se tesim na druhy dil :)

Aléda
05.12.2014 5 z 5

Moc hezká knížka. Je pravda, že to byla taková oddychovka. Začátek byl podle mě nejlepší, hltala jsem každou větu až do té doby, než se tam objevil Aspen (což bylo vlastně téměř na konci :). Potom už mě to tolik nebavilo a vznikl tam zase známý milostný trojúhelník.
Vlastně jsem ale od knihy moc nečekala a MILE MĚ PŘEKVAPILA! Sice je pravda, že to občas bylo trochu předvídatelné, ale hlavní hrdinku Americu jsem si okamžitě oblíbila. Líbilo se mi jak je milá, dobrosrdečná a nezáleží ji na tom jakou kastu kdo má, byla sama sebou, nechtěla aby ji selekce změnila...a to se mi na ní strašně líbilo. Autorka měla vážně skvělý nápad o 35 dívkách bojující o ruku prince. U této knihy moc oceňuji originalitu.
Už se moc těším na další díly (tam budou možná hrát větší roli rebelové, takže by tam mohlo být větší napětí) a dávám 5*

(PS: krásná obálka :)

Vé-Vé
05.12.2014 2 z 5

Opravdu, téhle knize něco chybí a to je šťáva. Předvídatelnosti má naopak až moc.

Pro vyplnění jednoho zimního odpoledne ideální, která žena by nechtěla snít nad takovou záplavou šatů a šperků?

Ovšem nevtáhlo mě to do svého snového světa tak moc, takže jsem udělala pro mě nevídané a mrkla, jak série dopadne. Nevím totiž, jestli bych měla nervy sledovat pochody uvnitř Američina mozku dalších několik set stran.

hrubik
03.12.2014 4 z 5

Knížka se mi líbila, ale něco tomu chybělo. Jako oddychovka super, námět byl zajímavý, jen to mohlo mít více šťávy.

tinka99
03.12.2014 5 z 5

Naprosto dokonala knížka....nemám slov...:-) už se nemůžu dočkat, až vyjdou další díly...:-D

Laurel
30.11.2014 5 z 5

Kdybych mohla, dala bych těch hvězdiček víc, než jen 5. Knížka je naprosto dokonalá! Zamilovala jsem se do ní ještě před tím, než jsem jí začala číst. Rozhodně mě nezklamala. Nemálo jsem se zasmála, a z prince Maxona jsem úplně hotová. No není úžasnej? Líbilo se mi, jak byla America sama sebou. Jsem zvědavá, jak se série bude dál vyvíjet. Snažila jsem se to čtení co nejdýl zdržovat, protože nemám další díl... Ale copak to jde?! NE! Takže teď tu sedím, culím se jak retard a brečím, že chci pokračování..! Jop, jsem v pohodě :D

btw. Proč je další až 30.dubna! :'( Jdu se s tím poprat v originále :'D

Peace
28.11.2014 5 z 5

"Takový luxus, jakým bylo "chtít", jsme si nemohli dovolit. Pro nás existovalo jen "muset"."

Pro mne byla kniha vlastně novinkou nejen sama o sobě, ale i žánrem, protože pohádky zavánějící červenou knihovnou nejsou čtivem, které bych vyhledávala. V tomto případě mě však zaujal - co si budeme povídat - především obal a také anotace, takže jsem se čtení nebránila a jsem za to jedině ráda!
Kniha je napsaná velice čtivě, což je její největší klad. Zničehonic se ocitnete v paláci, oblékáte se do krásných šatů, jíte výborná jídla a jste na blízku princi, který je k tomu všemu ještě roztomilý a nemůže vám nepřilnout k srdci. Autorka tím zahraje na strunku, kterou většina z nás slyšela v dětství - být tak princeznou! ;o)
Ať jde o romantiku sebevětší, já si ji opravdu užila a určitě nebudu váhat s druhým dílem.