Schullerka - Profil

Poslat zprávu

(1997, žena) · Liberecký kraj · web

Aktivní: dnes v 14:04 offline (poprvé: 28.08.2011)

2 987 bodů (přidáno 59 autorů a 172 knih)

Získané palce za komentáře: 144, udělené: 16

Navštěvuje: Městská knihovna Česká Lípa (Česká Lípa), Ústřední knihovna FF MU (Brno), Moravská zemská knihovna (Brno)

Právě čtené knihy

Silo
17.10.2017
Silo 2014, H. Howey

Ílias
05.10.2017
Ílias 1980, . Homér

Kdo jsem

O mně
Čtu už od mala, ať více či méně. Jsem člověk, co vyrůstal na Harrym Potterovi a za ty roky jsem ho přečetla nesčetněkrát.Nedržím se jednoho žánru, i když se tak nějak vyhýbám hororům (nemám špatné zkušenosti ale spíše: kdo se bojí, nesmí do lesa.), erotickým a extrémně přeslazeným románkům. Ničemu se ale nebráním, ve výsledku přečtu skoro všechno. Jsem literární dobrodruh (nebo se o to alespoň snažím).Tak nějak se vyžívám v databázích a to ve všech směrech mých zájmů. Proto mám účet na databázích knih/her/anime/mangy a to většinou ještě vždy v české a anglické verzi. Chci mít všechno pěkně srovnané. (jsem trochu blázen)Nepatřím mezi lidi, co hájí papírové knihy a označují e-knihy za nějakou špatnost. Já čtu oboje a tak mi to i vyhovuje. Nesuď knihu podle obalu a teď už ani podle formy. Hlavní je, že se knihy čtou.

Zpráva?
Jestli mě chcete napsat zprávu ať už kvůli tomu, že vás zaujalo něco na mém profilu/máte stejný vkus četby/chcete doporučit knihu apod., klidně mi napište. Jen prosím slušně, na nesmyslné nebo sprosté zprávy odpovídat nebudu. :)

Volnočas
Jak může každého napadnout mezi mé oblíbené činnosti patří čtení.
Mám ale i další zájmy:
kresleníposlouchání hudby (MCR, 30StM, HIM, Apocalyptica, Milky Chance...)hraní pc her (World of Warcraft, Heroes of the Storm, Lara Croft), koukání na booktubery (Ariel, Jean, Lala, Jesse, Ali)

Knihočtení - jak šel čas
2017 - poprvé účast na Booktube-a-thon, založení knižního blogu
2016 - první Shakespeare, vytvoření plnohodnotného profilového popisu
2015 - první kniha přečtená v anglickém originálu (Everything Everything)
2014 - založení účtu na goodreads, začátek psaní komentářů
2013 - nejhorší čtecí rok, přečteno asi jen 10 knih, přečtená první manga
2012 - rok kdy jsem si začala knihy také sama kupovat (knihovna ale stále vede)
2011 - založení účtu tady na databázi, chození i do oddělení beletrie pro dospělé
2008 - první kartička do knihovny (dětské oddělení)

Hodnocení
Knihy hodnotím opravdu podle toho jak mě bavily, jestli mi přišly inteligentí/vtipné/napínavé atd., snažím se hodnotit podle sebe a hodnocení neupravovat podle ostatních (dřív jsem to tak dělala). Svoje hodnocení neměním, ani když po čase na danou knihu změním názor a upřímně asi bych teď nedala tolik hvězdiček knize, co se mi tak líbila když mi bylo 14.Mám asi trochu posunutou hranici, 2 hvězdičky už jsou pro mě nic moc kniha, 3-4* takový můj standart, 5* pecky, co mě dostaly a 1* nebo odpad dávám opravdu jen když mě kniha absolutně vytočila (k tomu 100% připojím i komentář).K vzteku některých lidí mám i já právo na svůj názor, takže jestli ohodnotím knihu jinak než vy, berte to tak, že zřejmě máme jiný vkus a ne jako urážku, či provokaci.Před dloooouhou dobou jsem sem naházela všechny přečtené knihy, co jsem našla v historii výpůjček z knihovny. Ty co jsem četla jako první tu nemají hodnocení, protože si prostě nepamatuji jak moc mě bavily nebo nebavily.

Komentáře
Někdy od začátku roku 2014 se snažím ke všem dočteným knihám napsat komentář. Určitě by se našlo pár výjimek, kde jsem ke knize opravdu neměla co říct, ale v 95% případů komentář opravdu napíšu.Komentáře obsahují jen mé dojmy a názory. Nemíním jimi útočit na jiné čtenáře, kteří mají z knihy opačný dojem. Pokud najdete někdy chybu v nějakém mém komentáři, tak to prosím omluvte. Někdy si holt s pravopisem moc nerozumíme.Někdy jsou mé komentáře dlouhé, někdy krátké, často nekonzistentní a zmatené. Snažím se je psát s odstupem pár dní od přečtení knihy, protože se mi ty myšlenky uleží a pak vím co psát. Někdy ale nestačí ani čas a stále je to tak trochu blábol. :D V komentářích nespoileruji, zmiňuji věci, co jsou jasné jen z anotace, maximálně štítků (někteří by se měli před psaním komentáře zamyslet, protože spoiler je věc hnusná a nikdo jí nemá rád).Když se vám můj komentář líbí tak moc, že mi dáte i palec nahoru, tak vám převelice děkuji.

Knihotéka
Knihy, které jsem si sama koupila nebo dostala jako dárek. Knihy, které jsem zdědila jsou v samostatném seznamu.

Abeceda 2017 (protože takové blbiny mě baví)
A - Austenland
B - Bílý šum
C - Člověk se objevuje v holocénu
D - Další příběhy nečekaných konců
E - Elementární částice
F
G - Generations
H - Hvězdy nad hlavou
I - I Have Asperger
J - Jak je důležité míti Filipa
K - Kings Rising
L - Lesní lišky a další znepokojivé příběhy
M - Měsíční píseň
N - Neslyšno
O - Osudný polibek
P - Pět
Q - Quiet Girl in a Noisy World
R - Rodinný ústav
S - Sběratel
T - Trnový princ
U
V - Vampýrská akademie (re-read)
W - Winter
X
Y
Z - Z hlubin