Schullerka

Profil

Poslat zprávu

(1997, žena) · Liberecký kraj · statistiky

Aktivní: včera v 15:31(poprvé: 28.08.2011)
Body:3 335(60 autorů a 189 knih)
Palce:289 za komentáře, udělené: 20

Právě čtené knihy 7

Bouřková sezónaMůj příběhŽeny milujícíAlias GraceSapiens - Úchvatný i úděsný příběh lidstva

Kdo jsem

O mně
Čtu už od mala, ať více či méně. Jsem člověk, co vyrůstal na Harrym Potterovi a za ty roky jsem ho přečetla nesčetněkrát.Nedržím se jednoho žánru, i když se tak nějak vyhýbám erotickým a extrémně přeslazeným románkům. Ničemu se ale nebráním, ve výsledku přečtu skoro všechno. Jsem literární dobrodruh (nebo se o to alespoň snažím). Jsem duše čtenářská, ne však moc filosofická. Proto u mě většinou knihy se (rádoby) skrytými hlubšími myšlenkami ale s nulovým příběhem nevyjdou s dobrým hodnocením. V knihách jsem člověk přímočarý, nemám ráda chození kolem horké kaše a pokud se nejedná o knihy z dob cenzury, nevidím důvod proč autoři schovávají své myšlenky za povrchní příběhy. Kritizovat se v dnešní době přece může cokoliv a to bez následků. Tak jen do toho!

Zpráva?
Jestli mě chcete napsat zprávu ať už kvůli tomu, že vás zaujalo něco na mém profilu/máte stejný vkus četby/chcete doporučit knihu apod., klidně mi napište. Jen prosím slušně, na nesmyslné nebo sprosté zprávy odpovídat nebudu. :) Databáze knih není seznamka. Na to existují jiné stránky. Držte to v paměti. :)

Volnočas
Jak může každého napadnout mezi mé oblíbené činnosti patří čtení.

Mám ale i další zájmy:
kreslení, počítačové hry, hudba

Knihočtení - jak šel čas
2019 - hlavní cíl tohoto roku: pustit se do delších knih a čtení si užívat :)
2018 - hlavní cíl tohoto roku: dočíst rozečtené série a nebát se re-readu :)
2017 - poprvé účast na Booktube-a-thon, založení knižního blogu
2016 - první Shakespeare, vytvoření plnohodnotného profilového popisu
2015 - první kniha přečtená v anglickém originálu (Everything Everything)
2014 - založení účtu na Goodreads, začátek psaní komentářů
2013 - nejhorší čtecí rok, přečteno asi jen 10 knih, přečtená první manga
2012 - rok kdy jsem si začala knihy také sama kupovat (knihovna ale stále vede)
2011 - založení účtu tady na databázi, chození i do oddělení beletrie pro dospělé
2008 - první kartička do knihovny (dětské oddělení)

Hodnocení
Knihy hodnotím opravdu podle toho jak mě bavily, jestli mi přišly inteligentí/vtipné/napínavé atd., snažím se hodnotit podle sebe a hodnocení neupravovat podle ostatních (dřív jsem to tak dělala). Svoje hodnocení neměním, ani když po čase na danou knihu změním názor a upřímně asi bych teď nedala tolik hvězdiček knize, co se mi tak líbila když mi bylo 14.Mám asi trochu posunutou hranici, 2 hvězdičky už jsou pro mě nic moc kniha, 3-4* takový můj standart, 5* pecky, co mě dostaly a 1* nebo odpad dávám opravdu jen když mě kniha absolutně vytočila (k tomu 100% připojím i komentář).K vzteku některých lidí mám i já právo na svůj názor, takže jestli ohodnotím knihu jinak než vy, berte to tak, že zřejmě máme jiný vkus a ne jako urážku, či provokaci.Před dloooouhou dobou jsem sem naházela všechny přečtené knihy, co jsem našla v historii výpůjček z knihovny. Ty co jsem četla jako první tu nemají hodnocení, protože si prostě nepamatuji jak moc mě bavily nebo nebavily.

Komentáře
Někdy od začátku roku 2014 se snažím ke všem dočteným knihám napsat komentář. Určitě by se našlo pár výjimek, kde jsem ke knize opravdu neměla co říct, ale v 95% případů komentář opravdu napíšu.Komentáře obsahují jen mé dojmy a názory. Nemíním jimi útočit na jiné čtenáře, kteří mají z knihy opačný dojem. Pokud najdete někdy chybu v nějakém mém komentáři, tak to prosím omluvte. Někdy si holt s pravopisem moc nerozumíme.Někdy jsou mé komentáře dlouhé, někdy krátké, často nekonzistentní a zmatené. Snažím se je psát s odstupem pár dní od přečtení knihy, protože se mi ty myšlenky uleží a pak vím co psát. Někdy ale nestačí ani čas a stále je to tak trochu blábol. :D V komentářích nespoileruji, zmiňuji věci, co jsou jasné jen z anotace, maximálně štítků (někteří by se měli před psaním komentáře zamyslet, protože spoiler je věc hnusná a nikdo jí nemá rád).Když se vám můj komentář líbí tak moc, že mi dáte i palec nahoru, tak vám převelice děkuji.

Knihotéka
Knihy, které jsem si sama koupila nebo dostala jako dárek. Knihy, které jsem zdědila jsou v samostatném seznamu.

ABC 2019
A -
B -
C -
D -
E - The Edible Woman
F -
G -
H - The Handmaid's Tale
I -
J -
K - Křest ohněm
L - Lady Chatterley's Lover
M -
N -
O -
P - Paní jezera
Q -
R - The Rainbow
S - Sons and Lovers
Š -
T -
U -
V - Věž vlaštovky
W - What If It's Us
X -
Y -
Z -