Andělé smrti

Andělé smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406643/bmid_andele-smrti-QOH-406643.png 4 988 297

Inspektorka Lottie Parkerová série

1. díl >

V katedrále je nalezena zavražděná žena a o několik hodin později je objeven oběšený muž. Oba mrtví mají na vnitřní straně stehna stejné, amatérsky udělané tetování. Ti dva měli cosi společného, jenže co? Případu se ujímá inspektorka Lottie Parkerová a stopy ji zavedou do kláštera svaté Anděly, bývalého dětského domova, nešťastně propojeného s minulostí její vlastní rodiny. Zatímco si inspektorka začíná uvědomovat souvislost mezi současnými oběťmi a nevyřešenými dávnými vraždami, ztratí se dva dospívající chlapci. Lottie musí najít vraha dřív, než znovu zaútočí. Jenže nevystavuje kvůli pátrání smrtelnému nebezpečí i své vlastní děti? Napínavý, znepokojivě temný a do děsivých podrobností propracovaný thriller je skvělým debutem irské autorky Patricie Gibneyové a první knihou z nové detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou. Za jediný rok se prodalo přes milion výtisků knih z této série!... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

The Missing Ones , 2017


více info...

Komentáře (297)


MKrat
MKrat
20.02.2024 4 z 5

Čtivé.. trochu přes příliš komplikovaných jmen..

absa2611
absa2611
19.02.2024 3 z 5

Průměrná detektivka. Neurazí, nenadchne. Dál v sérii pokračovat nebudu.


Calibra
Calibra
16.02.2024 4 z 5

1/24 Hezký začátek série. Nejdřív mi knížka přišla příliš rozvláčná, ale pak mi došlo, že to není jen obyčejná detektivka, ale příběh. Jen sem měla malinkaty problém s postavami, dost se mi jich pletlo.

Péťa86
Péťa86
25.01.2024

Knížka se hezky četla, kapitoly dlouhé tak akorát, hezky přeložené. Příběh byl mazec. Asi radši nechci vědět, kam autorka na to chodí. Četla jsem již od této autorky knížku Ani slovo a námět byl také dost drsný. V každém případě přečteno jedním dechem a komu nevadí trošku drsnější detektivky, tak můžu vřele doporučit.

nicole1990
nicole1990
08.01.2024 5 z 5

Četlo se to skvěle ,ale příběh brutální to sem teda mistama měla co dělat .

simona g.
simona g.
05.01.2024 5 z 5

Četlo se mi to velmi dobře. Téma je teda brutální, za mě, ale kniha je dobře zpracovaná, děj letí, ne vše co se stalo jsem očekávala, takže i nějaká překvapení a zvraty nastaly, rozhodně jdu na druhý díl .

Zdenas5
Zdenas5
26.12.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, ale také ne nijak překvapivé. Asi jsem čekala trochu víc. Zkusím další díl a uvidím.

VerronikaH
VerronikaH
04.12.2023 4 z 5

Detektivky moc nečtu, ale když se odehrává v mém milovaném Irsku, neodolám. Postavy jsou věrohodně vykreslené, jejich příběhy chytí za srdce a celkový děj prvního dílu měl spoustu zajímavých momentů. Rozhodně budu ve čtení dalších dílů pokračovat, protože jsem zvědavá, jak se život inspektorky Parkerové nakonec vyvine.

snimcibdim
snimcibdim
04.11.2023 odpad!

Nevkusný námět a užvaněněná nelogická nuda.
Vyšetřovatelka je nesympatická frustrovaná zanedbaná poloalkoholička a závislačka a pochybná matka, která povětšinou netuší, co její děti celý den dělají a zda mají co jíst. Padouši mají zločinné spiknutí hrozivé a důmyslné asi jako Bratrstvo kočičí pracky. Povětšinu času se všichni jen bezradně potácí od ničeho k ničemu a sčítají mrtvoly. Vrchol všeho tvoří piromanská scénka (ta v kapli), která je jak z béčkového hororu.
Škoda, že tam alespoň nebylo víc překladatelských perliček typu: "Někdy jsi až moc chytrá pro svoje dobro" nebo "objala si boky", to by se člověk alespoň něčím pobavil.
Doposloucháno jako audio s krajním sebezapřením, doufala jsem alespoň v ten "zvrat z kterého mi spadne brada", ale padaly mi jenom víka očí neb rozuzlení bylo nepřekvapivě nepřekvapivé.

krevetka79
krevetka79
31.10.2023 5 z 5

Za mě skvělý čtenářský zážitek.
Mám dalších parádní sérii, kterou mohu hltat.
Výborně se mi to četlo díky krátkým kapitolám.
Prolínání dějů mě v knížkách baví, akorát zde se mi úplně nedělalo dobře z pohledů do minulosti.
Lottie Parkerová určitě není sympaťanda na první dobrou , ale život se s ní nemazlil. Věřím, že čas otupí bolest a bude to s ní lepší.

Kami33
Kami33
15.10.2023 4 z 5

Docela hezká detektivka. Lottie není zrovna sympatická, ale upřímně to zde není asi nikdo. Třeba se to změní. Určitě jí dám ještě šanci.

Kortez
Kortez
27.09.2023 4 z 5

Audiokniha.
Zaujal mě námět a tak jsem zkusil další detektivní sérii. Poslechnuto za volantem. Nebráním se setkání s dalšími díly v audiopodobě.

Safrika
Safrika
26.09.2023 3 z 5

Cetlo se mi celkem fajn, asi jsem od toho cekala vice. Lottie me docela stvala, uz jen tim, jak furt vyhazovala jidlo a celkove zivotnim pristupem

harena
harena
25.09.2023 4 z 5

Na prvotinu dobré. Inspektorka má osobní problémy, manžel zemřel a ona na děti nemá moc čas a musí se hlídat, aby nepropadla opět alkoholu. Vyšetřuje vraždy, které mají hodně společného s církví a tady umí dobře vtáhnout do děje. Ale po týdnu už jsem si nemohla vzpomenout, o čem kniha byla. Držím palce, ať se spisovatelce daří.

Lejdus
Lejdus
17.09.2023 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, která bavila od začátku do konce. Jen mi teda Lottie moc sympatická není ve smyslu, že není dostatečně dobrým rodičem. Každopádně kniha se četla výborně, má v sobě neustálé napětí a člověk neví, jak to tedy dopadne.

Peggy2711
Peggy2711
31.08.2023 4 z 5

Dva zavraždění hned na úvod, hodně postav, krátké kapitoly, nějací podezřelí a navíc změny jmen. Příběh vyžaduje pozorného čtenáře, který si to nakonec dovede užít. Je to propletené s minulostí, často si řekneme, že už je to jasné, že víme, kdo to udělal a nakonec to tak není nebo je? Oceňuji osobní linku vyšetřovatelky, která má děti, to mi v mnoha podobných detektivních sériích chybí, jako by ty vyšetřovatelky nemusely prát a vařit, ale tady je to jiné a to mě dost bavilo. Atmosféra na pracovišti mnohdy vře, ale to je také ze života, takže příběh uvěřitelný, propracovaný a propletený, konec trochu přemrštěný. Určitě přečtu další díl.

RanMori
RanMori
30.08.2023 1 z 5

Když jsem knihu uviděla, první co mě napadlo, bylo: 3 reklamy jen na obálce? Tak to smrdí průserem!
A taky že jo. Prvních asi 100 stran jsem se násilně nutila do pokračování, ale byla jsem zvědavá na tu proklamovanou bombu, tak jsem to nechtěla vzdát. Pak jsem se jakž takž už začetla. Lottie je opravdu protivná megera, ale ono se to mezi těmi ostatními ztratí - tam není sympatický nikdo. Štěkají po sobě úplně všichni. Proto mi bylo úplně fuk, co se s kým stane. Nemluvě o tom, že je tam postav jako máku, takže ani nevíte, kdo bude důležitý.
Děj je plytký, motivace chabé. 2 linky - kdo je vrah a kdo je utajené dítě. Vlastně si nejsem jistá úplně, co bylo tím mega zvratem myšleno. Možná ta identita utajovaného dítěte? A co se tím jako změnilo?? Celkově jsem nepochopila, proč s tím vůbec byly takové tajné čachry. Nebo odhalení vraha? No vzhledem k tomu, že podezřelí postupně z různých důvodů odpadali, moc těch variant už nezbývalo...
Podivuhodná je i anotace, která se vymyká zažitým zvykům - jinde většinou shrne max první čtvrtinu knihu, tady se na zmizení mladíků dostane až na samotném konci.
Celkově se mi to hodně špatně četlo, kniha má mizerný rytmus vět (samé krátké věty za sebou).

lucisek5056
lucisek5056
16.08.2023

Hodně jsem se tešila na tuhle knížku.Ale bohužel špatně se to četlo.Podle obsahu jsem čekala uplně něco wau.Za mně bohužel propadák.Do čtení jsem se musela nudit.U 195 stranky jsem to vzdala.Nedočetla jsem to.Někomu se ta knížka možná líbi ale mně bohužel né.Chtěla jsem jí přečist celou ale bohužel to nešlo.

Lupis
Lupis
15.08.2023 4 z 5

Hlavni postava, zapletka a kratke kapitoly mi sedly. Urcite budu v serii pokracovat. Jen mi ze zvratu nespadla brada.

bumble
bumble
12.08.2023 3 z 5

Ožehavé téma, o kterém se raději moc nemluví. Za to si první díl série zaslouží plus, ale bohužel moc dalších jich není.
Inspektorka Lottie je trochu zvláštní vyšetřovatelka. Její touha po alkoholu, cigaretách a prášcích (pravděpodobně z důvodu úmrtí jejího manžela Adama) je asi nejdominantnější charakteristika její postavy. Překvapilo mě i ne zrovna přátelské ovzduší v jejím týmu a to už vůbec nemluvím o jejím nadřízeném, který se chová hrubě a inspektorku v jednom kuse ponižuje.
Nedá se však říct, že by byla detektivka vyloženě špatná. Vyšetřování se dotkne mnoha postav a určit, kdo je vrahem a o co všechno jde, není snadné.
Závěr s chlapci byl trochu navíc, ale ...... uvidíme, co nám nabídnou další díly.

Autorovy další knížky

Patricia Gibney
irská, 1962
2019  82%Andělé smrti
2019  85%Ukradené životy
2020  85%Stará tajemství
2021  91%Nebezpečná místa
2022  91%Ani slovo

Kniha Andělé smrti je v

Právě čtených30x
Přečtených1 368x
Čtenářské výzvě149x
Doporučených52x
Knihotéce512x
Chystám se číst594x
Chci si koupit127x
dalších seznamech9x