Andělé smrti

Andělé smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406643/bmid_andele-smrti-QOH-406643.png 4 1011 302

V katedrále je nalezena zavražděná žena a o několik hodin později je objeven oběšený muž. Oba mrtví mají na vnitřní straně stehna stejné, amatérsky udělané tetování. Ti dva měli cosi společného, jenže co? Případu se ujímá inspektorka Lottie Parkerová a stopy ji zavedou do kláštera svaté Anděly, bývalého dětského domova, nešťastně propojeného s minulostí její vlastní rodiny. Zatímco si inspektorka začíná uvědomovat souvislost mezi současnými oběťmi a nevyřešenými dávnými vraždami, ztratí se dva dospívající chlapci. Lottie musí najít vraha dřív, než znovu zaútočí. Jenže nevystavuje kvůli pátrání smrtelnému nebezpečí i své vlastní děti? Napínavý, znepokojivě temný a do děsivých podrobností propracovaný thriller je skvělým debutem irské autorky Patricie Gibneyové a první knihou z nové detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou. Za jediný rok se prodalo přes milion výtisků knih z této série!... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

The Missing Ones , 2017

cleopatra11
předevčírem 3 z 5

Nebylo to špatné, ale strašně zdlouhavé, u některých kapitol jsem se opravdu nudila.

monishek
07.04.2024 4 z 5

Byl to celkem dobry pribeh, tema zajimave, nektere situace az sokujici, ale nektere veci mi vadily. U neceho bylo az moc omacky a zacinala jsem se nudit a dalsi problem mi delalo pomerne hodne postav. Ale nakonec to nebylo spatne, vyzkousim i dalsi dil.

Ru_Vas
22.03.2024 5 z 5

Od knížky jsem nic nečekala a byla jsem velmi příjemně překvapená. Od začátku do konce se pořád něco děje, příběh svižně plyne a sem tam i naprosto nečekané zvraty. Téma je trošku drsnější a místy až nechutné, ale celkově je to moc povedený propracovaný příběh. Určitě si přečtu i další díly série.

Lovana
14.03.2024 3 z 5

Na tuto sérii jsem se velmi těšila, protože jsem na ni slyšela spoustu chvály. Já ale bohužel nejsem zdaleka tak nadšená, tak jak jsem čekala.
Bohužel ze začátku mě kniha vůbec nebavila, zhruba 150 stran jsem se opravdu nudila a nemohla se začíst.
Hlavní postava mi nebyla příliš sympatická, zejména pokud jde o její osobní život, ale má to těžké, bůhví, jak by se člověk choval v její situaci. Naopak jsem si oblíbila Lotiina kolegu Boyda, ten je moc velký sympaťák.
Samotný případ byl velmi zajímavý, i když samotné vyústění mě nijak zvlášť nepřekvapilo, celkem dost jsem odhadla, kam celý případ směřuje.
Jak už jsem psala, nejsem zatím nijak nadšená, ale dám sérii ještě šanci a třeba se mi druhý díl bude líbit více a zláká mě k pokračování v sérii.

Hodnocení: 3,25*/5*

schvomis
06.03.2024 4 z 5

Bavilo mě to, i když je tam dost postav, trochu se to plete. Chystám se na další díl.

MKrat
20.02.2024 4 z 5

Čtivé.. trochu přes příliš komplikovaných jmen..

absa2611
19.02.2024 3 z 5

Průměrná detektivka. Neurazí, nenadchne. Dál v sérii pokračovat nebudu.

Calibra
16.02.2024 4 z 5

1/24 Hezký začátek série. Nejdřív mi knížka přišla příliš rozvláčná, ale pak mi došlo, že to není jen obyčejná detektivka, ale příběh. Jen sem měla malinkaty problém s postavami, dost se mi jich pletlo.

Péťa86
25.01.2024 5 z 5

Knížka se hezky četla, kapitoly dlouhé tak akorát, hezky přeložené. Příběh byl mazec. Asi radši nechci vědět, kam autorka na to chodí. Četla jsem již od této autorky knížku Ani slovo a námět byl také dost drsný. V každém případě přečteno jedním dechem a komu nevadí trošku drsnější detektivky, tak můžu vřele doporučit.

nicole1990
08.01.2024 5 z 5

Četlo se to skvěle ,ale příběh brutální to sem teda mistama měla co dělat .

simona g.
05.01.2024 5 z 5

Četlo se mi to velmi dobře. Téma je teda brutální, za mě, ale kniha je dobře zpracovaná, děj letí, ne vše co se stalo jsem očekávala, takže i nějaká překvapení a zvraty nastaly, rozhodně jdu na druhý díl .

Zdenas5
26.12.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, ale také ne nijak překvapivé. Asi jsem čekala trochu víc. Zkusím další díl a uvidím.

VerronikaH
04.12.2023 4 z 5

Detektivky moc nečtu, ale když se odehrává v mém milovaném Irsku, neodolám. Postavy jsou věrohodně vykreslené, jejich příběhy chytí za srdce a celkový děj prvního dílu měl spoustu zajímavých momentů. Rozhodně budu ve čtení dalších dílů pokračovat, protože jsem zvědavá, jak se život inspektorky Parkerové nakonec vyvine.

snimcibdim
04.11.2023 odpad!

Nevkusný námět a užvaněněná nelogická nuda.
Vyšetřovatelka je nesympatická frustrovaná zanedbaná poloalkoholička a závislačka a pochybná matka, která povětšinou netuší, co její děti celý den dělají a zda mají co jíst. Padouši mají zločinné spiknutí hrozivé a důmyslné asi jako Bratrstvo kočičí pracky. Povětšinu času se všichni jen bezradně potácí od ničeho k ničemu a sčítají mrtvoly. Vrchol všeho tvoří piromanská scénka (ta v kapli), která je jak z béčkového hororu.
Škoda, že tam alespoň nebylo víc překladatelských perliček typu: "Někdy jsi až moc chytrá pro svoje dobro" nebo "objala si boky", to by se člověk alespoň něčím pobavil.
Doposloucháno jako audio s krajním sebezapřením, doufala jsem alespoň v ten "zvrat z kterého mi spadne brada", ale padaly mi jenom víka očí neb rozuzlení bylo nepřekvapivě nepřekvapivé.

krevetka79
31.10.2023 5 z 5

Za mě skvělý čtenářský zážitek.
Mám dalších parádní sérii, kterou mohu hltat.
Výborně se mi to četlo díky krátkým kapitolám.
Prolínání dějů mě v knížkách baví, akorát zde se mi úplně nedělalo dobře z pohledů do minulosti.
Lottie Parkerová určitě není sympaťanda na první dobrou , ale život se s ní nemazlil. Věřím, že čas otupí bolest a bude to s ní lepší.

Kami33
15.10.2023 4 z 5

Docela hezká detektivka. Lottie není zrovna sympatická, ale upřímně to zde není asi nikdo. Třeba se to změní. Určitě jí dám ještě šanci.

Kortez
27.09.2023 4 z 5

Audiokniha.
Zaujal mě námět a tak jsem zkusil další detektivní sérii. Poslechnuto za volantem. Nebráním se setkání s dalšími díly v audiopodobě.

Safrika
26.09.2023 3 z 5

Cetlo se mi celkem fajn, asi jsem od toho cekala vice. Lottie me docela stvala, uz jen tim, jak furt vyhazovala jidlo a celkove zivotnim pristupem

harena
25.09.2023 4 z 5

Na prvotinu dobré. Inspektorka má osobní problémy, manžel zemřel a ona na děti nemá moc čas a musí se hlídat, aby nepropadla opět alkoholu. Vyšetřuje vraždy, které mají hodně společného s církví a tady umí dobře vtáhnout do děje. Ale po týdnu už jsem si nemohla vzpomenout, o čem kniha byla. Držím palce, ať se spisovatelce daří.

Lejdus
17.09.2023 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, která bavila od začátku do konce. Jen mi teda Lottie moc sympatická není ve smyslu, že není dostatečně dobrým rodičem. Každopádně kniha se četla výborně, má v sobě neustálé napětí a člověk neví, jak to tedy dopadne.

Patricia Gibney
irská, 1962