Jsou světla, která nevidíme

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Marie-Laure žije se svým otcem v Paříži nedaleko Muzea přírodní historie. Její otec má na starosti tisíce zámků v budově muzea. V šesti letech Marie-Laure oslepne a otec jí postaví dokonalý model jejich čtvrti, aby si mohla ulice vštípit do paměti a byla schopná najít cestu domů. O šest let později Paříž obsadí nacisté a otec s dcerou prchají do opevněného městečka Saint-Malo, kde žije ve vysokém domě u moře Mariin samotářský prastrýc. Odvážejí s sebou nejspíš nejcennější a současně nejnebezpečnější klenot z muzejní sbírky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247487/jsou-svetla-ktera-nevidime-SLW-247487.jpg 4.43056
Žánr
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
Orig. název

All the Light We Cannot See, 2014

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (857)

Kniha Jsou světla, která nevidíme

Přidat komentář
m_martina
29. května

Kniha, která se hodně dobře čte, stránky jen letí. A tento příběh je nejen zajímavý a poutavý, ale i smutný. Jak už příběhy z druhé světové války bývají.

evilunicorn
15. května

Úžasně napsaný příběh překypující silnými emocemi a momenty s nádherným stylem vyprávění.Kniha chvílemi působí až poeticky, čímž mi hodně připomínala další z knih z tohoto historického období,Zlodějku knih.Není divu,že dostala Pulitzerovu cenu, rozhodně to bylo právem.


renda03
14. května

Skvělá kniha. Žasla jsem nad autorovým popisem "slepého" světa Marie-Laure. Výtečná kniha, můžu jenom doporučit.

bararich8
10. května

Asi kvůli Pulitzerově ceně a ohromné reklamní kampani jsem podvědomě od knihy očekávala opravdu mnoho a nakonec mi bohužel zas tak úžasná nepřišla. Už jsem četla mnohem poutavější knihy z války. Moc chvály prostě škodí. Jak už tu někdo zmiňoval, pořád jsem čekala na nějaký wow moment, kdy se fakt dají věci do pohybu a něco se tam začne dít. Víc mě chytnul jen ten konec. Takže bohužel, ale všeobecné nadšení nesdílím.

oskli
06. května

Kniha je to jednoduše krásná, ať už jde o jazyk, popis postav, střídání rovin vyprávění i propletenost osudů. Dějově je opravdu propracovaná, ale ke konci mi trochu vadilo úmyslné natahování děje a snaha o maximální dramatičnost... a závěr knihy popisem současnosti byl pro mě taky nějak navíc. Nic zvláštního knize nepřinesl a spíš mi utlumil celkový dojem z knihy. Přesto dávám plný počet a určitě si knihu ještě někdy přečtu.

MagdalénaD
03. května

Jedna z těch knížek, která se čte sama. Příběh je velmi dotažený, stále žasnu nad skvělým rozvržením střídání časových horizontů tak, aby se prozradilo předem jen něco. Rovněž jsem byla překvapená, jak dobře jsem se vžila do slepoty. Perspektiva Marie-Laury skutečně oplývala spoustou jiných smyslových vjemů a já je dokázala plně vnímat s ní. Souhlasím s komentářem Alli, že úplně poslední kapitola je tam jaksi "navíc". Celkově jde ale o velmi pěknou a čtivou knížku.

Jessica007
30. dubna

Krásná, emotivní kniha. I smutná. Válka - to byla hrozná doba. A ještě dívka, která přišla o zrak. V knize je více osudů a nabízí toho hodně k zamyšlení.

Aliii
24. dubna

Zvláštní, zajímavý a hodně emotivní příběh, vlastně mnoho příběhů. Autor má velmi osobitý styl a kniha je plná myšlenek a otázek k zamyšlení.

1 ...

Doporučujeme

Mandolína kapitána Corelliho
Mandolína kapitána Corelliho
Ochutnávačka
Ochutnávačka
Vypravěčka
Vypravěčka
Tatér z Osvětimi
Tatér z Osvětimi