Jsou světla, která nevidíme

Jsou světla, která nevidíme

Marie-Laure žije se svým otcem v Paříži nedaleko Muzea přírodní historie. Její otec má na starosti tisíce zámků v budově muzea. V šesti letech Marie-Laure oslepne a otec jí postaví dokonalý model jejich čtvrti, aby si mohla ulice vštípit do paměti a byla schopná najít cestu domů. O šest let později Paříž obsadí nacisté a otec s dcerou prchají do opevněného městečka Saint-Malo, kde žije ve vysokém domě u moře Mariin samotářský prastrýc. Odvážejí s sebou nejspíš nejcennější a současně nejnebezpečnější klenot z muzejní sbírky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/247487/jsou-svetla-ktera-nevidime-SLW-247487.jpg 4.41842

All the light we cannot see (2014)

Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Martooni
předevčírem

Nejprve jsem od knihy nic nečekala. V průběhu čtení už čekala, ale nepřišlo to. Čtení to je hezké, ale chybely mi emoce. Přečetla jsem hodne knih s válečnou tematikou, kde mi běhal mráz po zádech, kde bylo napětí, slzy.. Tady nic.

Líbil se mi příběh Marie-Laury, někdy jsem přeskočila několik kapitol Wernera, abych mohla pokračovat u M-L. Jsem rada, ze jsem mohla “poznat” myšlenky slepého člověka.

Wernera mi bylo líto, takový konec si nezasloužil.

A235711

Rozhodně nelituji že jsem se rozhodla si knihu koupit, protože kdykoli se mi teď zasteskne po Wernerovi a Marii-Lauře budu je mít u sebe na poličce. Nádherný příběh z druhé světové války, jedna z věcí co se mi opravdu líbila byl pohled ze dvou stran, jak Německa, tak Francie. Bylo vidět, že lidé žili v bídě a nouzi všude. Jedinou věc co bych z knihy úplně vynechala by bylo Moře plamenů, poměrně mi to připomínalo Titanick. Jinak to byl ale úžasný zážitek

VeruB

krásné příběhy, krásná kniha

Lemurka

Po 150 stránkách jsem knihu odložila, nedokázala mě vtáhnout do děje. Vlastně tam skoro žádný děj nebyl, jen sálodlouhý popis ze života dvou osob. Možná se to rozjelo na dalších stránkách, ale vzhledem k podobnému hodnocení těch, kterým se kniha nelíbila jako mě, o tom silně pochybuju.

Wyrdaia

Výborná kniha, kromě začátku a samotného konce. Prostředí zfanatizovaného Neměcka a okupované Francie. Příběh bohyně, modrého diamantu s rudým srdcem, dřevěných modelů, houževnatosti a pečeného chleba promíchaný s hlasem z rádia.

Andrea2811

Nádherně napsaná kniha. Během čtení mi přišla někdy zdlouhavá ale po dočtení musím říci že to byl krásný příběh.

CelaPeta

Napínavý a vcelku smutný příběh, ale s pozitivním nádechem, má opravdu zvláštní kouzlo, které musí každého oslovit. Nicméně ten konec mohl být malinko lepší.

Majkrofon

Výborná kniha, emotívna a plná nádeje ale aj zúfalstva. Hlavne postavy som si zamiloval a prežíval som s nimi nástrahy druhej svetovej vojny, plus pre mňa bolo veľké plus kratšie kapitoly. nečudujem sa že kniha získala Pullizera, vrelo odporúčam.

Pavlaj

Některé čtenářské zážitky se vzpírají komentářům. Krásný příběh vyprávěný neotřelým způsobem.

mončičáček

Vždycky mě baví, když se v knize prolíná více příběhů, více časových rovin a nakonec to všechno do sebe přirozeně zaklapne. Navíc to není úplně obvyklý příběh s válečnou tematikou, schopnosti slepé Marie-Laury mě nepřestávaly udivovat...

duha

Nádherná kniha, nemohla jsem od ní odejít, mohu jen doporučit.

SemEl

Krásná smutná kniha s promyšleným příběhem. Nic jsem od ní nečekala, ale příjemně mě překvapila. Občas mi vadily krátké kapitoly, některé byly trochu navíc a ani mě moc nechytly za srdce (i když měly). Kdo nemá rád otevřené konce, kniha vás jistě potěší. Na konci do sebe vše krásně zapadne. Nicméně, doporučuji přečíst. :)

demonek47

Někdy se mi zdá, že v knížce najdu mnohem méně, než očekávám, pořád čekám, hledám a pak se objeví knížka, jako je tahle.. :)

Dija

Chvílemi jsem měla z knihy rozporuplné pocity, pak jsem se ale do příběhu začetla a moc se mi líbil. Časové prokládání mi nevadilo, na závěr se všechny dílky poskládaly dohromady. Ač nejsem příznivcem knih z druhé světové války, tak tuto knihu můžu jen a jen doporučit !

martiline

Nádherná kniha. Četla jsem jedním dechem.

Adush

Jednoznačně super kniha, příběh je velmi pěkně napsaný. Občas jsem díky častému přehazování postav vnímala příběh jako slepý člověk a až po chvilce mi došlo, že Werner vlastně vidí. Nemám co vytknout, moc hezky zpracováno a zasazeno do tématu 2. sv. v., což člověku přiblíží osudy lidí v té době.
Palec nahoru :)

IvusP

Musím říct, že už jsem četla lepší knížky z dob 2. světové války. Ráda u těchto knížek zažívám emoce, mrazení, husí kůži, slzy. U této se mi bohužel ničeho z toho nedostalo. Knížka je hezky napsaná, příběh dobře promyšlený, ale zkrátka a dobře to není "ono"...

wiolca

Četla se mi dobře, bavila mě. Chvílema mi běhal mráz po zádech.

Sablu

Kniha se mi líbila, protože jsem ji četla nepravidelně, vadilo mi skákání v čase v ději. Trochu mě zklamala konec. Ale i tak byla Světla poutavá, napínavá a hezká.

moho

Krásně smutná, setkání obou je jasné, přesto překvapuje, jak to dopadne. Skvěle popisované prostředí, nálady, pocity, úplně jsem to cítila. Mrazivé, jak strašný rozpor prožívá vyvolenec německé elity s dobrým srdcem...

Krizovakri

Toto je typ knihy, kterou přečtete jen pro, aby Vaše záložka nezůstala ležet uprostřed knihy. Styl psaní je pěkný, ale děj pouze popisuje život dvou lidí za druhé světové války. Ani na chvíli jsem nepocítila pocit napětí, či překvapení.

Bublinka.

Mám malinko rozporuplné pocity, knížka se četla sama, nemohla jsem se odtrhnout, ale po skvělé párty přišla ranní kocovina a tolik nadšená už nakonec nejsem. Nic to nemění na tom, že to je dobrá kniha, která stojí za přečtení, ale nemůžu dát plný počet.

Nikuskaaa

O některé knize stačí napsat jen to, že je skvělá, přečtěte si jí.

jana3526

Nádherná smutná knížka, která mi dělala společnost poslední dva dny. Tolik jsem doufala v nějakou dojemnou love story na konci, ale žádná nepřišla. O to věrohodnější však příběh byl. Nádherné čtení.

delatrix

Nádherná kniha. Četla jsem ji především jako součást čtenářské výzvy. Autor si tu cenu určitě zasloužil.
Na první pohled vypadá, jako něco co se nedá snadno přečíst, ale když se člověk začte tak to jde velice rychle. I když je kniha klasifikovaná jako román, tak to příliš jako román nevypadá. Při několika posledních stránkách jsem měla slzy v očích. Období 2.sv. války je opravdu těžšké téma. Nejlepší postavou v knize je Werner alespoň podle mne.

malpet

Tuhle knihu jsem četl na základě čtenářské výzvy, možná bych se k ní jinak nedostal. Jsem za to moc vděčný, protože je to neuvěřitelná kniha, i když se smutným tématem. Občas je těžké se v ději orientovat, protože autor skáče ve vyprávění v několika rovinách i časových období. Určitě si jí po čase přečtu s chutí znovu. Líbí se mi, že kniha ukazuje, že i Němci byli nakonec jen lidi, i když zblbnutí režimem, ale neděje se tohle pořád?

SmallLucia

Obdivuju autora, jak dokázal vymyslet tak zauzlenou zápletku. Všechno do sebe na konci přesně zapadlo. Nádhera.

Klára90

Kniha mě nechytla úplně od svého začátku, ale jak příběh pokračoval a dětské postavy rostly, bavilo mě to čím dál tím více. Na knize se mi nejvíce líbil styl vyprávění - obsahově drsný, smutný příběh (jako všechny příběhy z války), který byl napsán tak nějak něžně...aspoň tak to na mě působilo. Jsem ráda, že jsem se ke knize dostala.

hanča34

Velmi působivé čtení, které se rodilo 10 let. Fascinovalo mně jak na osudu dvou mladých lidí, kteří měli vlastně stát proti sobě, lze popsat průběh 2.světové války a to, co jí předcházelo.

hrosik3

Krásný příběh, smutný, lehce plynoucí. Krátké kapitoly, spousta emocí, tragédie i pohádka. Moc jsem si čtení této knihy užila. Ráda doporučuji!