Půlnoční knihovna přehled

Půlnoční knihovna
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484552/bmid_pulnocni-knihovna-ZfS-484552.jpg 4 3481 3481

Mezi životem a smrtí stojí knihovna. Když se Nora Seedová ocitne v půlnoční knihovně, má možnost všechno napravit. Dosud byl její život jen přehlídkou zoufalství a výčitek. Připadá jí, že všechny včetně sebe zklamala. To se ale může co nevidět změnit. Knihy v půlnoční knihovně umožní Noře zažít, co by se stalo, kdyby mohla změnit svá dřívější rozhodnutí. S pomocí staré známé může Nora odčinit vše, čeho lituje, a zjistit přitom, který život je pro ni ten pravý. Ale vše není tak, jak si to představovala, a brzy ji její rozhodnutí uvrhnou i s celou knihovnou do velkého nebezpečí. Než jí vyprší čas, musí najít odpověď na odvěkou otázku: jaký je nejlepší způsob života?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fobos

The Midnight Library , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Půlnoční knihovna. Přihlašte se a napište ho.

Liss93
včera 3 z 5

Hlavní poselství knihy je jasné: žít život podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí, nevyčítat si 'Co by kdyby.' Žádný život není dokonalý, v každém je něco 'dobrého' vyváženo něčím 'špatným'. Dokud je Nora v knihovně, je za mě vše v pořádku. Během umírání se musí v mozku dít spousta reakcí a promítnutí si potenciálních životů může být jedním z nich. To neznamená, že vylučuji existenci mnohovesmíru, jen v tomto kontextu se spíš přikláním k jinému vysvětlení. Konec je v podstatě šťastný, protože Nora přežila a poučila se. Jen mi přijde, že zapojení duševního zdraví do děje není příliš vhodně popsáno/zvoleno. Jako by lidem s nějakým psychickým problémem mělo pomoct 'vyléčit se' uvědomění, že v jiném životě by se taky mohl mít podstatně hůř. Kéž by to bylo tak snadné.

Adush
24.07.2024 5 z 5

Kniha mě chytla a nepustila. Překvapilo mě, že kniha nutí čtenáře "zpomalit" a přemýšlet nad tím, jaký život žijeme. Psychologický a mírně depresivní podtext. Skvěle napsané a díky za tuto knížku!

TeraBla
22.07.2024 4 z 5

Kdo z nás si někdy neřekl "kde já mohl/a být" a nelitoval svých rozhodnutí. Co by bylo, kdyby..
Hlavní postava knihy, Nora, si něco takového prožije, spolu s osobní depresí. Bylo to velmi zajímavé téma, velmi čtivé a k zamyšlení. Některé úseky byly bolestivé a smutné, ale v závěru je vidina zlepšení a šance na nový začátek.

Žebříček nejprodávanějších knih (4. týden)

31.01.2024

Čtenářská výzva 2023 v číslech

02.01.2024

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Lidé jsou jako města. Nesmí vás těch několik nevzhledných čtvrtí odradit od celku. Pár věcí se vám možná nelíbí, pochybné postranní uličky nebo předměstí, ale ta hezká místa vám to vynahradí. - Nora, str. 56-57

Chtít je zajímavé slovo. Znamená nedostatek. Někdy stačí vyplnit ten nedostatek a původní chtění zcela zmizí. - Paní Elmová, str. 71

Nikdy nepodceňuj, jak velký význam mají maličkosti. Na to vždy pamatuj. - Paní Elmová, str. 95

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (1)

2020 - Goodreads Choice Awards (Best Fiction)

Kniha Půlnoční knihovna v seznamech

v Právě čtených121x