Jsou světla, která nevidíme přehled

Jsou světla, která nevidíme
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247487/mid_jsou-svetla-ktera-nevidime-SLW-247487.jpg 4 4167 4167

Marie-Laure žije se svým otcem v Paříži nedaleko Muzea přírodní historie. Její otec má na starosti tisíce zámků v budově muzea. V šesti letech Marie-Laure oslepne a otec jí postaví dokonalý model jejich čtvrti, aby si mohla ulice vštípit do paměti a byla schopná najít cestu domů. O šest let později Paříž obsadí nacisté a otec s dcerou prchají do opevněného městečka Saint-Malo, kde žije ve vysokém domě u moře Mariin samotářský prastrýc. Odvážejí s sebou nejspíš nejcennější a současně nejnebezpečnější klenot z muzejní sbírky.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

All the Light We Cannot See , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jsou světla, která nevidíme. Přihlašte se a napište ho.

Ivanule
22.07.2024 5 z 5

Že je kniha, jsem zjistila až po tom, co jsem se podívala na asi 5ti dílný seriál, a musím říct, že opět kniha lepší ale ale ten seriál jí velice konkuruje!!! Krásný i když smutný příběh o klíčníkovi z muzea v Paříži,jeho dceři, která to bohužel v životě také nebude mít lehké a jejich cesta do malého ospalého městečka Saint Malo, ale zrovna v době druhé světové války to opravdu ospalé městečko nebylo:) Četla jsem jedním dechem, Francii mám moc ráda, i když jsem tam nikdy nebyla

Ellka_77
21.07.2024 5 z 5

Opravdu silný příběh, některé útržky si pamatuji i po pár letech od doby, kdy jsem knihu přečetla a tomu říkám opravdu kvalitní kniha.

EvaHonsová
09.07.2024 3 z 5

Kniha vychází ze skutečností, které se odehrávaly na konci 2. světové války v Saint Malo 8. 8. 1944. Jsem ráda, že jsem se obohatila o znalosti, které se děly jak na francouzské, tak na německé straně. Kniha je koncipovaná do 2 příběhů. První je o slepé francouzské dívce, která před bombardováním Paříže odjíždí se svým otcem do Saint Malo, kde přežívá 2. světovou válku u strýce Etiena. Paralelně probíhá příběh o mladičkém německém a matematicky nadaném chlapci Wernerovi, jehož schopnosti byly zneužity za 2. světové války. Způsob psaní mi vůbec neseděl. Do čtení jsem se musela nutit.

Pohřbení andělé, Závěj a další knižní novinky (44. týden)

29.10.2023

Knižní novinky (14. týden)

29.03.2020

20 nejčtenějších knih Čtenářské výzvy 2017

11.01.2018

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

„Co to znamená, papa, že nás okupují?“ „Znamená to, že zaparkují na náměstí svoje náklaďáky.“ „Budou nás nutit mluvit jejich jazykem?“ „Možná nás přinutí posunout čas o hodinu dopředu.“

Ocenění knihy (4)

2015 - YALSA Book Awards (Alex Award)
2015 - Dayton Literary Peace Prize (Fiction runner-up)
2015 - Pulitzerova cena (Beletrie)
2014 - Goodreads Choice Awards (Best Historical Fiction)

Zfilmováno

Jsou světla, která nevidíme (2002)

Kniha Jsou světla, která nevidíme v seznamech

v Právě čtených151x
v Přečtených5 865x