Koupit knihy

Anthony Doerr

americká, 1973


Nahrávám...

Nová kniha

Město v oblacích

Město v oblacích - Anthony Doerr

Hrdinové románu Cloud Cuckoo Land se snaží pochopit svět kolem sebe: Anna a Omeir na protějších stranách impozantního městského opevnění v průběhu obléhání Konstantinopol... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 6 knih

Komentáře (1)

eva0535
21.09.2015

Vyrostl v Novelty, Ohio, kde Doerr navštěvoval nedalekou University, ktrou absolvoval v roce 1991. Poté se specializoval na dějiny na Bowdoin College v Brunswicku, Maine, kde absolvoval v roce 1995 a získal MFA od Bowling Green State University.

Kariéra
Doerr první kniha byla sbírka povídek s názvem Shell Collector (2002). Mnoho z příběhů se odehrává v Africe a na Novém Zélandu, kde pracoval a žil. Napsal další knihu povídek s názvem Memory Wall (2010). Psal monografii Four Seasons v Římě, která byla zveřejněna v roce 2007.

Ve své druhé knize, jsou světla, která nevidíme, odehrávající se v okupované Francii během druhé světové války, byl vydáván v roce 2014. Román byl onlíbený u kritiků a stal se finalistou pro národní knižní ceny pro beletrii. New York Times nazval knihu bestsellerem a byla jmenována v novinách jako pozoruhodná kniha roku 2014. Za toto dílo získal Pulitzerovu cenu pro beletrii v roce 2015.

Doerr také píše sloupec na vědecké knihy pro Boston Globe a přispívá k ranní zprávy, online magazín.

Doerr s manzelkou a se dvěma syny žijí v Boise, Idaho.