Zuzanin dech přehled

Zuzanin dech
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428845/bmid_zuzanin-dech-mkh-428845.jpeg 5 3089 3089

Jsou tři. Zpočátku děti. Svět je v rovnováze. Později se všechno změní. Ona miluje jednoho z nich, ji milují oba dva. Zuzana Liebeskindová je dcera cukrovarníka. Nic jí nechybí, kráčí životem lehce, obklopena láskou. Vzduchem se vznášejí vlákna přepáleného cukru. Třicátá léta dvacátého století v malém městečku Holašovice jsou sladká. Teprve během německé okupace začne Zuzana dospívat. Bolestně vrůstá do dějin a dějiny se vpisují do ní. Protože má židovský původ, je její osud předem daný. Transport. Koncentrák. Zuzanini přátelé Hanuš a Jan zůstávají v Holašovicích. Jejich cesty se však rozcházejí. Po skončení války se Zuzana vrací z koncentračního tábora, ztráty jsou ale větší, než čekala. Dokáže po všem, co prožila, ještě milovat? A má vůbec na výběr?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zuzanin dech. Přihlašte se a napište ho.

Lesni_vila
včera 5 z 5

Tak takhle kniha se mi četla velice dobře. Příběh 9/10, barvitost postav taktéž. Vřele doporučuji!

zelena_zabicka
24.07.2024 3 z 5

Syrové,neosobně psané, ale přesto velmi čtivé. Je mi po této knize "divně". Po další tvorbě této autorky již nesáhnu,nemám na to náturu. Ten příběh je takový zvráceně chytlavý.

jasminecka
24.07.2024 5 z 5

Uf. Byla to jizda.
Nemuzu souhlasit s tim, ze by slo o dalsi pribeh o nelidskosti valky. Ne ze by za valky lide nepachali nelidskosti. Ale ta valka tam byla jen relativne kratkou epizodou. Prekvapive to pro mne byl hlavne pribeh ditete-divky-zeny. O jiste izolovanosti v bohatem zazemi a "chude" volnosti. O rodicim se napeti mezi trojici pratel. O lasce, nadeji, ztratach,
nenavisti a pratelstvi.

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

50 nejčtenějších knih roku 2021

27.12.2021

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

02.09.2021

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Dokud je tu krev, zůstává naděje na dítě.

Nepřestane ji udivovat, že je možné jedním jazykem tišit i rozdírat.

Večer Zuzana listuje obrázkovou knížkou, nejde si lehnout, dokud nenajde, co hledá. Vlasy princezny Zlatovlásky mají stejnou barvu jako Hanušovy. Nepochopitelné. Zuzana se vpíjí do obrázku očima. Hladí ho špičkou prstu. Hanuš nosí ve vlasech světlo. Copak je možné, aby měl chlapec vlasy jako princezna?

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Zuzanin dech v seznamech

v Právě čtených51x