Zuzanin dech přehled

Zuzanin dech
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428845/bmid_zuzanin-dech-mkh-428845.jpeg 5 3046 3046

Jsou tři. Zpočátku děti. Svět je v rovnováze. Později se všechno změní. Ona miluje jednoho z nich, ji milují oba dva. Zuzana Liebeskindová je dcera cukrovarníka. Nic jí nechybí, kráčí životem lehce, obklopena láskou. Vzduchem se vznášejí vlákna přepáleného cukru. Třicátá léta dvacátého století v malém městečku Holašovice jsou sladká. Teprve během německé okupace začne Zuzana dospívat. Bolestně vrůstá do dějin a dějiny se vpisují do ní. Protože má židovský původ, je její osud předem daný. Transport. Koncentrák. Zuzanini přátelé Hanuš a Jan zůstávají v Holašovicích. Jejich cesty se však rozcházejí. Po skončení války se Zuzana vrací z koncentračního tábora, ztráty jsou ale větší, než čekala. Dokáže po všem, co prožila, ještě milovat? A má vůbec na výběr?... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zuzanin dech. Přihlašte se a napište ho.

Ivetaa
včera 4 z 5

Krásná kniha a zvláštní styl vyprávění - viz komentáře pode mnou. Jen ubírám jednu hvězdičku za otevřený konec.

Čand@
13.06.2024 5 z 5

Ako netradične povyprávať už tisíckrát vyprávaný príbeh židovského národa.
Milostný trojuholník zatienený dobou zla a dobou temna. Krátke, úsečné vety, žiadne dlhé popisy. Všetko sa dozvedáme akoby mimochodom. Mnohé si musíme domyslieť. Dramatičnosť tým stúpa, ako keď robíte malé kroky a zrazu zistíte, že ani neviete ako, ale vyliezli ste na horu. Tento štýl mi pripomína Hemingwaya. Dosť dobré.

Lenka1204
01.06.2024 5 z 5

Skvělá kniha. Úžasný styl psaní, který se čte jednoduše, děj je velice poutavý, ukazuje život v nelehké době. Myslím, že to bude jedna z mála knih, kterou si přečtu za čas ještě jednou.

všechny komentáře

Související novinky (12)

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

50 nejčtenějších knih roku 2021

27.12.2021

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

02.09.2021

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (12)

Dokud je tu krev, zůstává naděje na dítě.

Nepřestane ji udivovat, že je možné jedním jazykem tišit i rozdírat.

Večer Zuzana listuje obrázkovou knížkou, nejde si lehnout, dokud nenajde, co hledá. Vlasy princezny Zlatovlásky mají stejnou barvu jako Hanušovy. Nepochopitelné. Zuzana se vpíjí do obrázku očima. Hladí ho špičkou prstu. Hanuš nosí ve vlasech světlo. Copak je možné, aby měl chlapec vlasy jako princezna?

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Zuzanin dech v seznamech

v Přečtených4 209x