Hora mezi námi

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Přichází bouře a provoz na letišti v Salt Lake City je ochromen. Novinářka Ashley je nervózní, že nestihne vlastní svatbu, a na chirurga Bena čekají pacienti. Ačkoli se tihle dva vůbec neznají, objednají si spolu charterový let, aby se navzdory nepříznivému počasí dostali domů včas. Jejich letadlo ale havaruje a oni se ocitají uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Jak dlouho tu budou uvězněni? Jak si obstarají potravu a přístřeší? Hledají k sobě vztah, přehodnocují minulost a čelí krutým nástrahám nemilosrdné divočiny. Dramatický boj o přežití v extrémních podmínkách v nich probudí sílu, o níž neměli tušení... Podlehnou v mrazivé pustině zraněním těla a duše, nebo znovu uvěří v lásku?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352721/hora-mezi-nami-1fZ-352721.jpg 4.4659
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Motto
Orig. název

The Mountain Between Us, 2010

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (240)

Kniha Hora mezi námi

Přidat komentář
kob
včera

Audiokniha - poslouchala jsem v autě a byla jsem moc ráda, že jsem v teple, sytá a nic mě nebolí...

kap66
28. července

Robinzonáda (to je moje!) cílená na ty, kteří mají rádi milostné motivy (tak to je horší…). Je pojatá jako takové pěkné čtení: dialogy nedrhnou, promluvy krásně navazují, postavy mluví hodně a často o lásce a citech vůbec. Vše do sebe krásně zapadá a čte se to jedna radost. Ta cílenost byla pro mě ale příliš okatá. Starý pilot, sympaťák každým coulem, pronáší nádherné pravdy o lásce. Ben, vychovaný chladným a přísným otcem, považující se za člověka neschopného emoce pojmenovat, o nich mluví do diktafonu stále. Ashley, těžce zraněná a trpící bolestí, se pídí po tom, jak Ben prožíval manželství. Všechen boj o záchranu života, nápady, jak přežít, jsem sledovala s obrovským zájmem (jen bych chtěla znát lékařský názor). Milostné pitvy jsem četla též, ale se zájmem podstatně menším.
Chtěla jsem se ještě rozepsat o momentech, nad kterými jsem se pozastavila, ale ony prostě zapadají do oné cílenosti, tedy určitého kalkulu se čtenářem – a tam vždycky záleží na tom, jestli na to přistoupíte. V případě této knížky se mi to - s výhradami - povedlo.


Artep071
23. července

Četla jsem v loni , a byla to první kniha tohoto autora, která mě donutila po přečtení, na okamžitý nálet do knihovny ,kde jsem si půjčila další jeho knihy. Líbí se mi jak píše, vtáhne mě do děje a věřím mu to. Za mě 4*

Lucy2211
21. července

Výborná kniha, četla jsem ji před třemi lety a stále mám příběh v hlavě.
Charles Martin je vynikající autor, za pozornost rozhodně stojí i jeho ostatní knihy.

KatkaP.
08. července

Úžasná kniha,napínavá a romantická, nedala se odložit.

EvikU.
03. července

Knihu jsem četla jedním dechem. Byla děsně napínavá, líbily se mi i promluvy na záznamník od Bena své ženě.

SPOILER: Úplný konec byl krásný. Akorát mě ke konci dostalo, že ta jeho žena je mrtvá a ten dům co pro ní postavil a pro dvojčata jsou vlastně náhrobky. To mě rozsekalo.

Jinak knihu všemi 10 doporučuji.

Coli
29. června

Nějak mně to nenadchlo. Boj o život s chlapem, který je doktor/lovec/skaut....není boj. Ženská se zřítí s letadlem a naštěstí zároveň s ní přežije i superman. Těžké zklamání.

Cress
28. června

Kniha se četla sama. Příběh byl napínavý a konec mě hodně překvapil. Myslím, že bych si knihu oblíbila ještě víc, kdyby autor přidal pár kapitol z pohledu Ashley.
4,5*

1 ...

Doporučujeme

Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije
Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije
Topím se v tobě
Topím se v tobě
Dokážete udržet tajemství?
Dokážete udržet tajemství?
Kam se poděla Elizabeth
Kam se poděla Elizabeth