Hora mezi námi

Přichází bouře a provoz na letišti v Salt Lake City je ochromen. Novinářka Ashley je nervózní, že nestihne vlastní svatbu, a na chirurga Bena čekají pacienti. Ačkoli se tihle dva vůbec neznají, objednají si spolu charterový let, aby se navzdory nepříznivému počasí dostali domů včas. Jejich letadlo ale havaruje a oni se ocitají uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Jak dlouho tu budou uvězněni? Jak si obstarají potravu a přístřeší? Hledají k sobě vztah, přehodnocují minulost a čelí krutým nástrahám nemilosrdné divočiny. Dramatický boj o přežití v extrémních podmínkách v nich probudí sílu, o níž neměli tušení... Podlehnou v mrazivé pustině zraněním těla a duše, nebo znovu uvěří v lásku?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352721/big_hora-mezi-nami-1fZ-352721.jpg 4.4926

Vydáno: , Motto

The Mountain Between Us, 2010

Kniha Hora mezi námi

Hatshepsut
včera

Moje první kniha od tohoto autora a musím přiznat, že jsem nadšená. Je to krásná kniha plná napětí a já se od ní vůbec nemohla odtrhnout. Drsná horská divočina a síla překonat ji a přežít je neuvěřitelná. Romantická linka v této knize je smutná, ale nádherně zpracovaná. Odhadla jsem zápletku Benova osudu již v první třetině příběhu, přesto jsem potřebovala v závěru kapesníky. Film jsem neviděla a po přečtení níže uvedených recenzí mě to ani neláká.

tinka1974

Moc hezký příběh. Poslouchala jsem jako audio. Mělo to spád, napětí, romantiku. Cesty osudu jsou nevyspytatelné . I když je příběh smyšlený, některé části se klidně mohou udát. Hlavní je nevzdávat se a pokračovat dál, ať se situace zdá sebevíc beznadějná. To mi přišlo jako hlavní motto. Chtěla jsem se ještě podívat na film, ale nejspíš od toho upustím, protože se mi zdá, že ne všechno koresponduje s knihou

petrarka72

Oddechovka, jak má být. Předpokladatelná a dost černobílá (to ten sníh...), trochu děsivá, trochu napínavá, hodně sladkobolná.

MAU256

Ashley se pokoušela něco říct. Zkusila to znovu, ale stále nemohla najít ta správná slova. Nakonec si otřela oči, přitiskla mi ucho na hruď a zašeptala: "Dej mi všechny ty kousky".

Nádherná kniha, ke konci jsem musela přestat číst a udělat si malou pauzičku, protože přes slzy jsem nějak nemohla rozeznat písmenka. Film jsem neviděla, ale kniha mě dostala. Mohu jen doporučit.

veronika9143

Moje první setkání s tímto autorem a věřím, že nebude poslední. Kniha se mi četla moc hezky, děj ubíhal rovnoměrně a neměla jsem pocit, žádného hluchého místa. Putování po panenské přírodě, snaze přežít a najít lásku, po které všichni toužíme. Neustále jsem čekala, jak bude příběh pokračovat. Jak je reálné, či nereálné přežití v popsaných podmínkách - je určitě diskutabilní, ale je to kniha, není zde napsáno, že je to dle skutečného příběhu a lidská vůle a odhodlání přežít, dokáže mnoho. Skvěle napsaná kniha, kde máte pocit, že jste se ocitli v pustině a mráz vám zalézá pod oblečení.

Anavi8912

Krásný, napínavý příběh, ve kterém nechyběl úžasný popis panenské přírody, dobrodružství, napětí, láska, obětavost, smutek, romantika. Přečteno za jediný den.

Alexxxka

Navzdory některým negativním komentářům mě kniha moc bavila! Skvěle popsané prostředí, všude přítomna zima ale i krása přírody... Příběh podle některých jak z červené knihovny... Možná ano, ale četla jsem - nebo viděla spoustu knih a filmů na základě skutečných událostí - a prostě pokud jde o přežití člověk někdy vydrží i nemožné. A za happy end jsem byla ráda. Trošku jsem tušila jak to asi dopadne - takže úplně překvapení se nekonalo přes to všechno dávám plný počet hvězdiček. Pro mě tam bylo vše - dobrodružství, napětí, láska, prostor k zamyšlení a určitě knihu doporučuji.

Čand@

Ja tak strašne nenávidím zimu! A nenávidím tohto autora, že tak dobre popísal mráz zaliezajúci úplne všade, až som nenávidela aj tú knihu, lebo mi z nej bola zima. Toto má byť pochvala - veľmi autenticky opísaná cesta zamrznutou krajinou s niekoľkometrovou snehovou pokrývkou, ALE.. a teraz to, čo nechválim: zdá sa mi neuveriteľné, že by nejaký lekár (pri všetkej mojej úcte k ich krásnemu a náročnému povolaniu) ozaj mohol byť takým zručným zálesákom, ktorý si poradí absolútne so všetkým, nič ho nepoloží, na všetko nájde riešenie a ešte k tomu fyzicky dokáže aj neprekonateľné.. nehovoriac o jeho vynikajúcich loveckých schopnostiach. Zdalo sa mi to dosť pritiahnuté za vlasy. A žena, ktorá bez akýchkoľvek liekov a naviac s humorom zvláda otvorenú zlomeninu stehennej kosti a necháva sa vliecť na provizórnych saniach kade-tade bez nárekov a s úsmevom? Vlastne mi fakt liezla na nervy. Bohužiaľ asi nie som cieľová skupina takéhoto príbehu. Očakávala som dobrodružstvo a napätie, toto je však bežná červená knižnica - muž ochránca, ktorý dokáže aj nemožné a žena trpiteľka, ktorá mu je nekonečnou oporou. A ten záver? Och, aké "nečakané". Nemám chuť pozrieť ani film, hoci Kate Winslett mám ako herečku rada.