Hora mezi námi

Hora mezi námi https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352721/bmid_hora-mezi-nami-1fZ-352721.jpg 4 1140 384

Přichází bouře a provoz na letišti v Salt Lake City je ochromen. Novinářka Ashley je nervózní, že nestihne vlastní svatbu, a na chirurga Bena čekají pacienti. Ačkoli se tihle dva vůbec neznají, objednají si spolu charterový let, aby se navzdory nepříznivému počasí dostali domů včas. Jejich letadlo ale havaruje a oni se ocitají uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Jak dlouho tu budou uvězněni? Jak si obstarají potravu a přístřeší? Hledají k sobě vztah, přehodnocují minulost a čelí krutým nástrahám nemilosrdné divočiny. Dramatický boj o přežití v extrémních podmínkách v nich probudí sílu, o níž neměli tušení... Podlehnou v mrazivé pustině zraněním těla a duše, nebo znovu uvěří v lásku?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Mountain Between Us , 2010

Renatka11
23.04.2022 3 z 5

Musím přiznat, že podle skvělých ohlasů jsem čekala mnohem víc. Přestože příběh byl celkem jasný a předvídatelný už od začátku, nepřišel mi uvěřitelný ani sám o sobě ani jeho hrdinové. Bohužel to moc nezachránil ani styl psaní, který mě spíš nebavil, a celé se mě to prakticky nedotklo. Navíc jsem měla občas problém s nelogičností textu, ať už přímo z pera autora nebo zásluhou překladatele, který stále zaměňoval slovo "klouby" za "kotníky". Za mě proto slabší 3 * a první a poslední přečtená kniha od autora.

IreneP
20.04.2022 3 z 5

Horu mezi námi jsem poslouchala jako audioknihu a opravdu mě bavila celou dobu od počátku až do skoro úplného konce. Nechci spoilerovat, tak budu psát obecně, ale posledních pár kapitol ze soukromí obou hrdinou a taky konec, to bylo tedy zklamání. Celou dobu to bylo dost sladké na to, že ztroskotali ve sněhu v horách míle a míle od civilizace, ale po skončení jsem měla pocit, že nakonec mě hodili vysloveně do cukrové vaty. Je to spíš taková jako romance než drama.

Bramborak81
14.04.2022 3 z 5

Napínavé, sympatičtí oba hrdinové a dobře se četlo. Body strhavám za romantickou linku, na mě už to byla moc červená knihovna.

kamibe
10.04.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem absolvovala při báječném poslechu Marka Holého. Je to výborně sepsaný příběh, v němž se postupně otevíraly různá zákoutí a autor mě dokázal až do konce udržet v napětí. Nijak mi nevadí, že jsem se jen domýšlela přesná slova, za něž se Ben tolik odsuzoval, a také bylo příjemné, že to všechno dobře dopadlo.

dooky
04.04.2022 5 z 5

Silný příběh. Prvních pár desítek stran jsem si zvykala na styl psaní, ale potom se to rozjelo a nešlo zastavit. Popis přírody, bolesti a putování byl někdy dechberoucí. Hodně mě zasáhl děj kolem losího mláděte a samozřejmě konec. Něco podobného mě napadlo, ale nebyla jsem si jistá. Přemýšlím nad filmem, ale bojím se, že budu zklamaná.

marie3541
03.04.2022 5 z 5

Tak tahle kniha mne úplně pohltila. Začetla jsem se do ní hned od první stránky a přestala až na úplném konci. Velmi silný , napínavý příběh o holé přežití po pádu letadla. Knížka je hezky, čtivě napsaná. Příroda v horách je barvitě popisována, stejně tak kruté podmínky. Samozřejmě ani zde nechybí láska....A konec byl moc hezký....

Karoley
03.04.2022 5 z 5

Co kdyby váš život závisel na cizím člověku?

Přichází bouře a provoz na letišti je ochromen. Ashley se bojí, že nestihne vlastní svatbu a na chirurga Bena čekají pacienti. Ačkoliv se nikdy neviděli, objednají si spolu charterový let, aby se dostali domů dřív. Jejich letadlo se ale zřítí a oni se ocitnou uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu..

Dramatický boj o život v nich probudí sílu, o níž neměli tušení. Příběh o lásce a přežití. Krásné, dojemné, ke konci i slza ukápla! Taky bych chtěla mít svého Bena :)

trancy
01.04.2022 4 z 5

Za mě byla kniha takový průměr. Ze začátku se nic moc nedělo, ale ten konec jsem teda nečekala a byl super. Lepšího maníka na ztroskotání si člověk nemůže přát =) Zkoukla jsem i film a ten u mě úplně pohořel. Drželi se snad jen základní myšlenky a ani hvězdné obsazení tomu moc nepomohlo. Když to zpětně porovnám, tak knížka u mě stoupla tak o 2* :) a v porovnání byla určitě dějově lepší.

Aaloha
31.03.2022 4 z 5

Čekala jsem víc napětí a začátek se dost vlekl. Vůbec mě nebavily vzpomínky, které Ben nahrával na diktafon. Hodně neuvěřitelných náhod, Ben supermuž zvládne všechno. Chtěla jsem dám 3*, ale za ten konec, který mě bavil dávám 4*.

roček1012
29.03.2022 5 z 5

HORA MEZI NÁMI

napsal: Charles Martin
grafická úprava: není uvedeno
nakladatelství: Motto ve společnosti Albatros Media a. s.
Praha 4 2017
1. vydání
ISBN 978-80-267-0945-9

Příběh začíná na letišti v Salt Lake City. Bohužel kvůli velké bouři jsou všechny lety zrušeny a dva neznámí lidé, novinářka Aschley Knoxová a neurochirurg Ben Bass se nutně potřebují dostat domů. Aschley kvůli své práci a Ben kvůli svým pacientům. Seznámí se a objednají si soukromé letadlo. Letadlo patří pilotovi Groverovi, který má psa. Vzletěli.
Po nějaké době se však bouře přesunula a Groverovi začalo být nevolno, že ani nedokázal ovládat letadlo. Po chvíli se letadlo zřítilo přímo do velkého pohoří, kde nebyl žádný signál. Všichni přežili, až na Grovera. V tu chvíli začali bojovat a život v obrovské zimě.
Přežívali několik dnů v rozbitém letadle, až se nakonec Aschley se zlomenou nohou rozhodla, že se vydá někam jinam a níž, aby přežili. Ben jí poslechl, a tak se i se psem vydali na dlouhou a nebezpečnou túru.
Trvalo několik dní, než našli vhodné místo pro přežití na nějaké dny. Byla to stará chata. A protože to všechno co spolu Ben s Aschley prožili a zažili se do sebe zamilovali. Ale museli pokračovat dál.
Znovu se táhli sněhovou a mrazivou cestou, ale byli už vyčerpaní. Když najednou Ben zahlédl něco neuvěřitelného. Bylo to...

A to co to bylo a jak celý příběh dopadl, tak to už si musíte přečíst nebo zhlédnout sami.

Hodnocení:
Kniha byla krásně sepsaná a líbila se mi. Příběh vás úplně vtáhne do děje. I film je moc krásný, kde se mi hrozně líbilo, když na začátku Ben řekl ,,Srdce je jenom sval." Ale na konci svůj názor přehodnotil, kdy Aschley mu zopakovala jeho větu a Ben na to ,,Který idiot to řekl."

Lacie
28.03.2022 4 z 5

Tuto knihu jsem si přečetla hlavně proto, že se mi líbil film. Většinou to mívám naopak a většinou musím konstatovat, že je kniha lepší. Je několik výjimek, kdy kniha pro mě nedosahuje filmových kvalit, například Malý velký muž, Limonádový Joe, Hvězdný prach... a Hora mezi námi.
Přitom je kniha opravdu hezká, vtáhne mě do sebe a prožívám a představuji si, jak by to vypadalo, kdybych se do podobné situace dostala – ale film celé téma zpracoval svižněji, nejen putování, ale i romantickou linku. Obě postavy trochu polidští, zreální a také zrovnoprávní, oseká Benovu dokonalost a trápení na únosnou mez.
Takže za mě kniha 4 hvězdy a podívejte se na film.

Mateo67
22.03.2022 4 z 5

S touhle knihou jsme dlouho jen tak přešlapovaly na místě a hledaly si k sobě cestu. Přitom “robinsonády” jsem vždycky měla ráda. Jenže zde katastrofa letadla “pouze” vytvořila vhodné kulisy pro rozvíjející se a postupně proplétající dvě dějové linky. Když jsem toto vnitřně přijala, ten pravý tanec mohl začít. Bylo to chytlavé, bylo to citlivé, romantické i dobrodružné, ale pro mě, co se týká příkladných až dokonalých vlastností a chování hlavních postav, nepříliš uvěřitelné. Naprosto uvěřitelná však byla dokonalá interpretace Marka Holého.
P.S. I když… takového romantika bych domů na pár dní rozhodně brala.

E.vi.k
22.03.2022 5 z 5

Krásný, silný příběh.

a304
11.03.2022 5 z 5

Tentokrát si stáhněte i film, povedl se. Četbu doporučuji těm, kterým slouží oči, nádherný čas. Kdo čte, prožije tisíc životů, kdo nečte, jen jeden.

mfajmanova
10.03.2022 5 z 5

Skvělá, krásně napsaná knížka s poutavým příběhem.

Michelleee
18.02.2022 5 z 5

Kniha je napsána skvěle do všech detailů. Bylo to krásné i smutné. Nejradši bych to tam chtěla vidět kvůli tomu výhledu, ale já bych určitě nepřežila!! Benovy flashbacky do minulosti. To mě teda moc nebavilo. Určitě doporučuji přečíst a na film se dívat nemusíte.

Lusa
14.02.2022 5 z 5

Původně jsem chtěla vidět jenom film, ale pak jsem zjstila, že se mi vlastně hodí do výzvy :D, velice čtivý příběh, ne zas tak dramatický, jak by člověk očkával a konec mě určitě dostal.

lenka9250
08.02.2022 odpad!

To bylo strašné a ještě horší, nedoposlouchala jsem! Prvoplánovité. Jasně, potenciál nějaký byl, ale tohle? Těch "náhod" na mě bylo až dost.

Warty
05.02.2022 4 z 5

Velmi čtivá kniha v zásadě o boji člověka s přírodou. Místy je to sice nepravděpodobné, Benova zpověď pro mě byla trochu nudná, ale celkový dojem z knihy je dobrý.

Agatha84
03.02.2022 1 z 5

Hora mezi námi a rozhodně hora mezi mnou a autorem. Chápu, že to měla být fikce, ale čeho je moc... aneb když McGyver schopný z ničeho vyrobit vše ztroskotá se silnou a statečnou Amazonkou. Příliš opakujících se popisů, příliš technických podrobností, na které mi chybí představivost, a to vše v bezbřehé sladkobolnosti, rádoby romantice. Musím si dát na Charlese Martina pozor, vážně se obávám toho, že naše příští setkání bych nemusela přežít.