Když zpívají cvrčci

Na náměstí ospalého jižanského městečka stojí stánek s citronovou limonádou, který provozuje sedmiletá Annie. Má nemocné srdce a prodejem limonády si vydělává peníze na operaci, která by jí mohla zachránit život. Shodou okolností se u jejího stánku zastaví nemluvný samotář Reese Mitch, který se po tragické smrti své manželky vzdal práce chirurga a uchýlil se k jezeru Burton, kde opravuje lodě a snaží se zapomenout na minulost. Jejich životy se po osudovém setkání navždy změní a Reese náhle stojí před těžkým rozhodnutím: aby mohl Annie pomoci, bude muset čelit svým bolestným vzpomínkám....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/386746/kdyz-zpivaji-cvrcci-8zV-386746.jpg 4.910

When Crickets Cry (2006)

Vydáno:, Motto

Pebbles
07. prosince

Jsou knížky, na něž se vyloženě těšíte a po přečtění příjde zklamání. A pak jsou knížky, od kterých vůbec nic neočekáváte a dostanete všechno ... a Cvrčci dodali mé duši nový kousek identity - krásná kniha v nádherném českém překladu.

Ivana11
06. prosince

Hutná, přesto krásná kniha, silný příběh, plno emocí, smutku, lásky.

zuzana2599
21. listopadu

Když zpívají cvrčci přilétá na do našich srdcí naděje, naděje na nový život, bez bolesti a trápení....
Opět dokonalý příběh z pera Charlese Martina, muže, kterému nejsou žádné silné emoce cizí. Smutné, dojemné, nadějné, prostě příběh, u kterého vás zabolí u srdce.

Šánka
18. listopadu

Tedy Ch. Martin umí zahrát na city a dal mi docela zabrat.
Je to krásně napsaný a dojemný příběh malé holčičky Annie a samotářského Reese, které náhoda svede dohromady. Na první pohled nemají nic společného, přesto tak mnoho....své nemocné srdce, i když každý jinak. A možná, že by si mohli navzájem pomoci, pokud jim bude dopřán čas....

alva1

Krásný příběh, sympatické postavy, emoce. Skvělá kniha od autora, který se s životem svých knižních hrdinů rozhodně nemazlí.

Marylaa

Přiznám se, že nemám moc ráda, když v knihách umírají sympatičtí hrdinové. Ale Charles Martin umí psát tak, že to prostě vezmu jako součást života (vlastně knihy). To není spoiler, je to v anotaci a v knize snad ve druhé kapitole. I když jinak ta anotace prozrazuje příliš brzo příliš mnoho, autor odhalování hrdinovy minulosti dávkuje postupně a dobře to mícha se současnosti.
A ještě jedno na této knize oceňuji: občas se v televizi hlásá, že je málo dárců orgánu vždy to na mně působí jakože by mělo umírat víc mladých a zdravých lidí a v této knize se manželka hlavního hrdiny rozpláče, když se dostane na seznam čekatelů na srdce, protože kvůli ní musí někdo umřít.
Jedno bych vytkla překladatelce, a to psaní Boha s malým b, je dobré rozlišit, kdy je to pouhá fráze ( v tom případě, ač jsem křesťanka, bych to pochopila) a kdy ne.