Když zpívají cvrčci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na náměstí ospalého jižanského městečka stojí stánek s citronovou limonádou, který provozuje sedmiletá Annie. Má nemocné srdce a prodejem limonády si vydělává peníze na operaci, která by jí mohla zachránit život. Shodou okolností se u jejího stánku zastaví nemluvný samotář Reese Mitch, který se po tragické smrti své manželky vzdal práce chirurga a uchýlil se k jezeru Burton, kde opravuje lodě a snaží se zapomenout na minulost. Jejich životy se po osudovém setkání navždy změní a Reese náhle stojí před těžkým rozhodnutím: aby mohl Annie pomoci, bude muset čelit svým bolestným vzpomínkám....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386746/big_kdyz-zpivaji-cvrcci-8zV-386746.jpg 4187
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Motto
Originální název:

When Crickets Cry, 2006


více info...
Nahrávám...

Komentáře (81)

Kniha Když zpívají cvrčci

Vilma232
17. října

Naposloucháno. Velmi dojemný příběh, kterému by možná prospělo kratší provedení. Některé kapitoly bych v papírovém provedení knihy zřejmě přeskočila.

FoxFox
07. září

Poslouchala jsem jako audioknihu, a ta byla jedním slovem DOKONALÁ. Hlavní hrdinové zůstanou v mém srdci, úžasné pohlazení po duši, moc doporučuji.


tami1
11. srpna

Rozvláčný a celkem předvídatelný děj mi tentokrát vyloženě sedl. Příběh mě hned pohltil a nakonec jsem byla ráda i za ten pohádkový konec.

L.Helena
31. července

Audiokniha
Poslouchala jsem před nedávnem Hora mezi námi, moc se mi to líbilo, proto jsem hledala i další díla od tohoto autora. Vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu, ani anotaci jsem si předem nepřečetla. Příběh mě opravdu chytil a obzvlášť druhou půlku jsem už poslouchala doslova vždy a všude. Je to sice opravdu prvoplánová hra na city, jenže člověk by musel být vyložený cynik, aby jej příběh nevtáhnul a při jeho čtení (v mém případě poslouchání) neuronil několik slziček.

Kerberos
30. června

Dojemný příběh na závažné téma.Ano bylo to trochu předvídatelné,ale slzička mi ukápla.

RomanDušek
16. června

(+ SPOILER) Posloucháno jako audiokniha.
Přednes Martina Zahálky, jenž knihu namluvil, byl výborný. Bylo znát, že si knihu předem přečetl a věděl tudíž, kde zvolit jakou intonaci hlasu.
Sice jsem knihu doposlouchal již včera, ale nedokázal bych napsat nic kloudného. Jednak jsem měl slzy v očích a potom bylo potřeba si promyslet, jak to napsat, poněvadž příběh ve mne zanechal velmi silné emoce.
Annie byla suprová holčička. Bohužel, v již tak nízkém věku jí potkalo něco, s čím by se nemělo žádné dítě setkat a trápit se s tím. Ovšem, byla to odhodlaná slečna a snažila se získat peníze na operaci, kterou si její rodina nemohla dovolit. Tak prodávala limonádu a chovala cvrčky pro rybáře. Každý ve městě jí znal, měl jí rád a dával jí peníze nejen za limonádu, ale i něco navíc do nádoby vedle.
Když jí potkal Reece Mitch, příběh děvčátka, které nutně potřebuje nové srdíčko, se začal ubírat tím správným směrem. V Reeceovi, bývalém špičkovém kardiochirurgovi, získala nejen skvělého přítele, ale i naději, že se vyléčí.
Jenomže, ne vše jde v životě tak snadno. Annie měla několikrát velmi blízko k tomu, aby se již nenacházela na tomto světě. Párkrát jsem musel přehrávání audioknihy zastavit. Nedokázal jsem dál poslouchat. Bál jsem se pokračování.
Royer Morgan, lékař, který se o Annie dlouho staral, spolu se svým přítelem a bývalým kolegou, opět oprášili svou spolupráci a společnými silami udělali vše, aby mohla Annie opět rozdávat radost.
Mimo hlavní příběh o shánění vhodného dárce srdce pro malou holčičku, zde sledujeme také to, jak se Reece vyrovnává se smrtí své ženy Emy i jeho krásné přátelství se švagrem Charliem. V průběhu knihy se dozvíme, jak Charlie přišel o zrak.
V knize zazní taktéž mnoho zajímavých informací o orgánu, který v příběhu hraje hlavní roli – srdci. Ale i to, jak probíhá operace, co je důležité před samotným výkonem i po něm. Co vše obnáší zařazení dárců orgánů a čekatelů na ně, na seznam.
Byl to neobyčejně krásný, dojemný příběh. Ještě dlouho bude ve mně doznívat.

Ivanule
01. června

Toto je druhá kniha od autora, kterou jsem přečetla a opět nezklamala. Děj plynul pěkně, ze začátku jsem nevěděla o čem to přesně bude,nečtu totiž anotace:D ale pak mi to začalo docházet. Příběh o holčičce, která má nemocné srdce, on doktor, který z nějakého důvodu své povolání již neprovozuje, akorát teda proč přestal, bylo řečeno až na konci knihy. Jen ten závěr mě teda celkem zklamal, byl takový pro mě ukončený celkem nešťastně, tím že si myslíte jednu myšlenku a pak to tam bylo řečeno ne zrovna dobře

juliesze
27. května

Prvoplanovy pribeh o zazraku - jak devce vylecilo dusi doktora a ztraceny doktor nalezl sebe a vylecil devce. Slepy svagr, ktery zil jeste radostneji jako slepy. Neuveritelny roman. Sice hezky pribeh, ale podle me z prvni stanky predvidatelny.

1