Mengeleho děvče

Skutečné osudy mladé židovské Slovenky, která byla svědkem nejhorších osvětimských hrůz. Kniha popisuje její život v prvorepublikovém Lučenci, anexi Maďarskem a stále se zhoršující situaci Židů. Nakonec je Viola se svou rodinou poslána na transport. Na rozdíl od jejích příbuzných si jí všimne nechvalně známý dr. Mengele a Viola se stává jedním z jeho „děvčat“ – skupiny žen a dívek, na kterých byly prováděny nejrůznější experimenty. Její vítězství nakonec nespočívá „pouze“ ve skutečnosti, že přežila, ale i v tom, že navzdory všemu dokázala založit rodinu a mít děti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/352046/mengeleho-devce-pIi-352046.jpg 4.81249
Literatura faktu, Válečné, Historie
Vydáno, Ikar (ČR)

Kniha Mengeleho děvče

Lokina
předevčírem

Vloni jsem byla na exkurzi v Osvětimi i Březince a na doporučení pana průvodce, jsem si koupila tuto knihu. Začátek popisoval klidný život Violy a její rodiny, postupně se ale příběh stával smutnější a gradoval příjezdem rodiny do koncentračního tábora.
Knihou vás doprovází i dobové fotografie, díky nimž, jste si tu dobu mohli lépe představit.
Při čtení kapitol Violčina pobytu v táboře mi nebylo dobře, vůbec si neumím představit hrůzy, které tam zažívali. A asi větší překvapení pro mě bylo, že hlavní hrdinka, která přežila ty zvěrstva, dokázala založit rodinu.
Knihu velmi doporučuji.

Joannebro

Četla jsem spoustu knih o koncentračních táborech a holoucastu. Ale musím říct, že tato kniha byla opravdu skvělá a silná. Surová ale plná emocí. Chtělo se mi brečet, chtělo se mi I smát. Přiznám se, že především v části, kde popisuje experimenty Dr. Mengeleho se mi dělalo nevolno a přemýšlela jsem, že knihu snad ani nedočtu. Ale byla by to škoda, především proto, že Violin příběh by neměl být zapomenut. S každou knihou, s každou větou žasnu jak silní lidé byli a nenechali se zlomit. Neuvěřitelné. Děkuju.

Dominika_a

Neskutečně silná kniha. Při čtení určitých částí mě mrazilo. U některých jsem měla slzy v očích. Rozhodně to není čtení pro každého, protože i já jsem občas knihu odložila s tím, že potřebuji vstřebat to, co jsem se dozvěděla.
Na tuto dobu se nesmí zapomenout , a každý by se měl dozvědět o tom, co si lidé prožili, a přesto dokázali potom všem, žít normální život. Ale v myšlenkách to budou mít až do smrti.

kklarysek

Nic moc jsem neočekával po několika přečtených knihách na toto téma. Ale tato kniha je opravdu silná. Nedoporučuji číst v těhotenství, tolik slz jsem dlouho neuronila.

medlovice

" Víš tady už nejsi člověk. Už vlastně ani nežiješ, tento svět s už s tím nepočítá , nepotřebuje tě , dokonce tě přímo nechce."
Knihu jsem četla dlouho , nedá se to na jeden zátah ,a tak mi došlo později jak mistrně je napsána. Pokojný život nevinných lidí , kteří drželi při sobě jako rodina, kteří něco dokázali, je rozbit násilně, je zničen. Všechno je pryč, o všechno přišli , i o lásky. Pak přijde ta doba nejhorší a objeví se silná vůle přežít.Viola to tak popisuje. Měla klidný zajistěný život, pak přišly ty hrůzy, zas odešly a ona dokonce našla své blízké.Hezky napsané, i když téma hezké není.

Barulinkas

Začátek knihy se celkem táhne, chvilkama mě to už ani nebavilo,ale pak to začalo. Když Violka začala vyprávět jaká zvěrstva se dělala na lidech okamžitě se vtáhnete do děje a prožíváte to společně s ní .. i když je pravda že to co vypráví je neuvěřitelné a představit si to asi nikdo z nás neumí.Díky tomu si uvědomíte,že by jsme na tuto dobu nikdy neměli zapomenout a hlavně bychom si měli všichni uvědomit v jaké době žijeme a jaké máme možnosti dneska. Obdivuji všechny,kteří mají odvahu na to,abyse podělili o svůj příběh.Líbilo se mi, že celá kniha není smutná a depresivní,ale je tam i zahrnuta láska a rodinný život Violky. Na konci knihy jsem měla slzy v očích, knihu určitě doporučuji všem!

dennie10

Kniha se silným příběhem. Na tuto dobu nesmíme nikdy zapomenout!

Drahuš

Toto je jedna z nejlepších knih, které jsem na toto téma přečetla. Líbí se mi popsán celý život Violky, od dětství před válkou, válku i dění po ní. Pro mě určitě top kniha.