Mengeleho děvče

Mengeleho děvče obálka knihy
Mé hodnocení:

Skutečné osudy mladé židovské Slovenky, která byla svědkem nejhorších osvětimských hrůz. Kniha popisuje její život v prvorepublikovém Lučenci, anexi Maďarskem a stále se zhoršující situaci Židů. Nakonec je Viola se svou rodinou poslána na transport. Na rozdíl od jejích příbuzných si jí všimne nechvalně známý dr. Mengele a Viola se stává jedním z jeho „děvčat“ – skupiny žen a dívek, na kterých byly prováděny nejrůznější experimenty. Její vítězství nakonec nespočívá „pouze“ ve skutečnosti, že přežila, ale i v tom, že navzdory všemu dokázala založit rodinu a mít děti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352046/mengeleho-devce-pIi-352046.jpg 4.81768
Literatura faktu, Válečné, Historie
Vydáno, Ikar (ČR)

Kniha Mengeleho děvče

Čoklitka
včera

Na začátku knihy jsem ani nechtěla číst dál, aby to hezký nikdy neskončilo... Konec jsem hodně obrečela. Příběh má v sobě něco zvláštního, co nedokážu popsat. Paní Violka má můj neskutečný obdiv a respekt.

terez83
včera

Přečetla jsem spoustu knížek s tímto tématem, ale tohle je první, při které jsem si musela dávat delší pauzy, abych to vstřebala. Podotýkám, že u žádné knížky jsem si tolik nepoplakala, jako u téhle. Neskutečně silný příběh a doporučuji přečíst každému, kdo někdy jen trochu zapochyboval o tom, co se dělo za druhé světové války.

Biba_with_Book

Je hrozne, ze tohle se v minulosti opravdu delo, jak brutalne lide dokazali ublizovat druhym lidem jenom kvuli nejake stupidni ideologii. Cekala jsem, ze to bude drsny, ale ze az tak..z tech popisu suroveho nasili se mi chtelo plakat.
Libilo se mi vypraveni pred tou dobou - dostalo me, jak se driv k sobe chovali muz a zena - laskyplne, s uctou. Dneska aby to clovek pohledal.

Kubikuli

Přečetla jsem si ji pár dní po knížce "Narodili se, aby přežili", která mě přišla hodně silná ... Takže se nemůžu ubránit srovnání. Tahle byla určitě lepší. Knížka není tak depresivní, protože je tam i hodně milých a příjemných částí, které vám vykouzlí úsměv na tváři, ale stejně tak jsou zde pasáže, které vás během pár vteřin rozbulí... Celá knížka se hrozně rychle četla, měla švih a krásný konec. Narodili se, aby přežili se utápí v depresi celou dobu.. to je knížka , kde není příliš světlých míst a stáhne vás na dno... Za mě je vítězem souboje určitě Mengeleho děvče :)

kachnat

Na jednu stranu jsem se od skutečného příběhu nemohla odtrhnout a na tu druhou... Jsme se bála číst.... Už jsem četla hodně knih na toto téma, ale tato byla jedna z těch, co si budu opravdu pamatovat. Skutečný příběh vyprávěný člověkem, který to zažil....

Adellll

Jako asi každý jsem už od začátku znala vývoj knihy, který bude velmi drsný. I tak jsem ale byla naprosto šokována autorčinými zkušenostmi z koncentračních táborů. To měl také asi na svědomí fakt, že to po dlouhé době nebyla válečná beletrie, ale opravdový a skutečný příběh, který vážně někdo zažil.

Barbanka

Už jsem četla hodně knih o holokaustu, takže jsem se vlastně nedozvěděla nic nového. Jen čím jsem starší tím se mi to hůře čte, nevím proč. Každopádně si vždy uvědomím, jak se máme všichni dobře i v čase kdy je pandemie. Stále máme co jíst, můžeme jít ven na procházku, dívat se na naše spící či hrající si děti, objímat toho koho milujeme. A i když nás ve zprávách stále masírují negativními zprávami, občas jsou nějaké nepokoje, sociální sítě jsou plné hejtů a nenávistných komentářů, tak doufám, že tak hrozná doba se už nikdy nevrátí!

ujunka

Nezapomenutelná kniha. Vůbec mi nevadil ten pomalejší rozjezd o kterém tu bylo psáno. Bylo zajímavé číst a porovnávat zvyklosti lidí dříve a teď. Kniha se těžce odkládá, je napsaná stylem, který mě chytil a nepustil. Strašné je, že se toto vůbec kdy dělo. Paní Viola má za svou statečnost, vytrvalost, srdečnost, hrdost, čest a v neposlední řadě vztah k rodině i jiným, můj obdiv. A konec, no ten mě úplně dostal...
Pět hvězd - nejde jinak.