marky2558 marky2558 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Pro mě první kniha od paní Mornštajnové. Od přečtení Hany si postupně pořizuju všechny její knížky :-) Hana mě opravdu mile překvapila. Byla to moje první kniha po velké čtecí pauze a neskutečně mě nakopla opět trávit čas u knížek. Děkuji.

11.04.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Paní spisovatelka se touto knihou zařadila do mých oblíbených autorů. Knihu hodnotím lépe než Kukaččí hnízdo přestože i to je velmi podařená kniha.

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Kniha se mi moc líbila, ač ze začátku mě nechytla, tak jak bych si přála ale od půlky knížky jsem se od ní nemohla odtrhnout.

Příběh mi dovolil zavzpomínat na věci, na které jsem skoro zapomněla. Například jako malá jsem si vždy na starém Prioru ve Zlíně přála jezdit výtahem ale bála jsem se paní, která výtah obsluhovala :-)

Konec byl možná opravdu až moc idylický ale nic z toho co bylo napsáno, nemuselo být nereálné. Dokonce jsem se dívala na staré záběry z bombardování Zlína a opravdu to celé odpovídalo.

Dávám tedy plné hodnocení a určitě se ke knize opět za pár let vrátím.

05.06.2023 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

(SPOILER) Nevěděla jsem, co mám od knihy čekat, vybrala jsem si ji díky krásnému obalu a hodnocení. Nečekala jsem, že bude tak čtivá a příběh mě lehce šokoval. Ano, bohužel se to děje, není to nic nového ale to jak to je v knize pojaté, mnou rezonuje doteď. Jak se projevují rádoby zakopané trauma v lidském těle a v psychice. A hlavně...ta máma..proč nic neudělala..
Trošku jsem doufala, že viník bude potrestaný, že hlavní hrdinka dostane, co si zaslouží a to krásný normální život.. a možná že nakonec ano.

25.08.2022 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Opět další skvělé dílo paní Mornštajnové.
Ze začátku jsou její příběhy téměř obyčejné, vyprávějící o téměř nezajímavé rodině a postupem času se odhalují rozdílné charaktery postav a spletitost vztahů a náhod, které by mě nikdy nenapadly.

09.06.2022 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

(SPOILER) Skvělá kniha od které jsem se nemohla odtrhnout.
Někdo píše, že příběh byl předvídatelný, no já jsem nevěděla téměř do posledního okamžiku. Sekla jsem se jen u scény kdy byl Josef v nemocnici a byla tam jiná krevní skupina, než jakou měl mít ale velmi rychle jsem na toto zapomněla. Příběh Sage me moc bavil včetně romantické linky.
Nejvíc se mi ale líbilo, že jsem se nikde nestavila, že by něco nedávalo smysl. Celý příběh měl hlavu a patu a nenašla jsem žádné nelogické nebo nereálné anomálie.

06.03.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Další skvělé dílo paní Mornštajnové. Přiznávám, že po Haně, sbírám a čtu všechny její knihy. Všechny její knihy probírají těžké témata a přesto se mi čtou naprosto lehce a jsem schopna knihu přečíst během jednoho dne.

Příběh byl velmi zajímavý, celé to bylo tak podobné jako to, co se odehrává přímo ted´d v severní koreji o které jsem četla knihu. Je mi líto, že matka a její dcera nedošla k happyendu ale vlastně je to tak i lepší, dává to knize šmrnc.

14.11.2022 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Kniha se četla jedním dechem, příběh je napsán velmi poutavě. Věděla jsem, že probíhaly podobné procesy ale kniha mi dost otevřela oči. Je mi líto všech lidí, kteří kvůli advokátově hamižnosti a kvůli představitelům církve, kteří raději zavírali oči, museli snášet takové utrpení a umřít tak hroznou smrtí. Taková nespravedlnost..

06.09.2022 5 z 5

Klobouček..opravdu velmi hezky, mile a hlavně pokorně napsaná kniha o životě Toma Feltona. Dozveděla jsem se spoustu nových informací ohledně filmu Harryho Pottera ale nehlédla do duše tomu protivnému, blonďatému výrostkovi, kterého snad nikdo neměl rád. Jsem ráda, že Tom bez zábran píše o svém léčení a šíří tak osvětu, že je naprosto v pořádku řešit svůj problém, je naprosto normální chodit na terapie!
Jsem moc ráda, že jej nesemlela sláva a že postavil zpět na své nohy a užívá života.

09.01.2023 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Neměla jsem tušení, o čem kniha bude, když jsem ji kupovala. Obal s gumovými medvídky mě ale prostě zaujal. Rozhodně to bylo zajímavé vyprávění. Obzvlášť mě bavily dějové vsuvky lidí, kteří do příběhu přímo nepatří ale autorka popisuje co dělali v tu a tu dobu. Tu nespravedlnost, co udělala Hedvika Kláře, nejsem schopna pochopit..hrozné.

12.09.2022 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Další z knih, které bez mrknutí oka přečtete za jeden den. Opět čtivá záležitost, líbil se mi celý příběh, hlavní hrdinka mi byla sympatická a vlastně celý příběh byl zajímavý.

11.08.2022 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Další ze zajímavých příběhů od paní Mornštajnové. Konec se mi moc nelíbil, zněl mi nepravděpodobně ale i tak mě některé situace zavedly k zamyšlení. Pro mě to byla ale jedna ze slabších knih.

02.01.2023 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Více mě nadchlo Heřmánkové údolí ale nemůžu říct, že by se mi Hlas Kukačky nelíbil. Právě naopak! Opět velmi čtivá záležitost.

11.04.2022 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

(SPOILER) Netušila jsem, jaké téma tato kniha má. Zkrátka vyšla nová kniha od paní Mornštajnové a já ji samozřejmě musela mít.

Už po přečtení pár stránek na mě dýchla velmi smutná atmosféra. Přečetla jsem jedním dechem a nešlo o lehké veselé čtení. Za mě skvělé dílo a chápu některé negativní ohlasy na toto téma ale bohužel..i toto se děje.. i to je realita a ano, je to hrozné.

Dědu nic neomlouvá, to je prostě špatně ale ta babi? Řekla bych že je stejný viník nebo možná ještě větší, protože tomu několik generací jen přihlížela..protože prostě věděla a chtěla dopustit aby to trvalo dál..

Časem asi zapomenu na detaily v knize, nebudu si pamatovat celý děj..ale ten pocit, který jsem měla po dočtení..ten si pamatovat budu hodně dlouho..

25.04.2023 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Přiznám se, že mi to občas přišlo velmi nereálné až přehnané. Vztah Simona x Erik..akční děda atd..každopádně to nic nemění na tom, že je to velmi čtivá záležitost, plná napětí a akce.

11.04.2023 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

(SPOILER) Nikdy jsem nebyla příznivcem detektivek, obzvlášť těch ze severu. Tato kniha si ke mě ale našla cestu a rozhodně toho nelituju a zařazuji Larse Keplera do oblíbených autorů. Neobvyklá zápletka, za mě super propracovaná. Špetka té severské morbidnosti - boží. Jen tedy ten konec..opravdu by záporák přežil po tolika kulkách?

20.02.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

(SPOILER) Opravdu zajímavý příběh, pro mě, z velmi neznámého prostředí bažin a močálů. Cením podrobně popsanou přírodu a živočichy. Celý tento popis skvěle doplňuje a dotváří příběh a i mou představu o prostředí. Přiznám se, že jsem nečekala takový konec, měla jsem tři tipy, kdo vraždu provedl - Skokan, Tate a nebo Chasova žena. Každopádně nemůžu říct, že by se mi kniha kvůli tomu líbila méně. Jsem zvědavá na filmové zpracování.

16.01.2023 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Tak tohle byla pecka. Moje druhá knížka v této sérii. U Fantoma z Blackwoodu mě mrazilo - tady jsem se vyloženě bála. Knížka na mě opravdu dost zapůsobila a naskakovala mi husí kůže. Moc se mi líbily všechny charaktery, vykreslení Edgara a všech ostatních přízraků. Pořád jsem chtěla knihu odložit v nějaké nestrašidelné fázi ale to se pořád tak nějak nedělo takže jsem musela celou knihu dočíst někdy o půl noci, abych měla klid a šla spát.
Ano, jsem strašpytel a ne, nebyl to dobrý nápad :-D

11.07.2022 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

První zkušenost s Colleen Hoover a rozhodně ne poslední. Knihu jsem přečetla doslova jedním dechem. Byla jsem dojatá, naštvaná, smutná..skvělý přiběh.

19.09.2023 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Jediné slovo - tak zvláštní a neobyčejné až naprosto boží. Knihu jsem četla několikrát v rozmezí 13let a pokaždé jsem si našla něco pro mě nového. Za mě velmi netradiční příběh jedné lásky.