Neviditelné kořeny přehled

Neviditelné kořeny https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508526/bmid_neviditelne-koreny-w5R-508526.png 5 1730 1730

Krev není voda. Románová kronika o rodině ve víru československých dějin. Listopad 1989. Vysokoškolák Pavel prožívá události revolučních dní, které poznamená rodinná tragédie: jeho otec, příslušník StB, spáchá sebevraždu. Pavel se navíc dozvídá, že je adoptovaný, a tak začíná pátrat po svých kořenech. Nedlouho po druhé světové válce se snaží Tomáš a Anežka, zaměstnanci firmy Baťa, uprchnout přes střežené hranice ze své vlasti. Co mají desítky let vzdálené osudy společného a jak je ovlivní bouřící dějiny?... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Neviditelné kořeny. Přihlašte se a napište ho.

-kamca-
23.05.2024 5 z 5

Knížka byla úžasná a mohu ji jen doporučit. Knih z historie jsem zatím moc nepřečetla, ale tato mě pohltila hned od začátku. Děj je krásně zamotaný a napínavý, a události z dějin jsou zajímavé zrovna tak.
Velmi povedené dílo!

monishek
22.05.2024 3 z 5

Nebylo to spatny, ale asi kronika neni uplne muj salek kavy, nebo tema mi neni blizke. Zacatek mi delal potize, abych se zacetla, ale pak to uz bylo lepsi. Nektere kapitoly byly zajimave a nektere trochu mene. Zaver byl hezky a ani mi nevadil, i kdyz to skoncilo tak pohadkove.

EvikU.
21.05.2024 4 z 5

Tuto knihu jsem četla díky výběru ve společném čtení #ctemeceskeautory .
Mám ráda tento tip knih. V knize se prolínalo několik dějů a postav. Máme tak období před druhou světovou válkou, ve válce, okupaci po válce, revoluce 1989 a po revoluci. Dozvíme se tak hlavní body české historie v jedné knize.

Minulost a přítomnost se přirozeně střídá a my se tak dozvídáme osudy Anežky a Tomáše, kteří prožívají těžkosti té doby. Kniha vypráví také o Zlíně a zlínském kraji a o největší firmě té doby. Baťův podnik. Velmi zajímavé vyprávění.

Osud dožene Anežku a Tomáše daleko od domova. Místy se to opravdu těžko čte, válka byla zlá, ale co dokázali komunisti fakt zůstává rozum stát. Nádherně napsaný. V přítomnosti čteme o Pavlovi a Lence, kteří prožívají revoluci v Praze jako studenti a Pavel pátrá v minulosti, aby napsal diplomovou práci. Při tom se dozvídá věci i ze svého života a okolí.

Kniha se čte rychle, je dojemná, čtivá. Celou dobu jsem ji měla na 5*, jenže přišel konec a ne. Ano mám ráda šťastné konce, ale tady to bylo až moc pohádkové. Nesedlo mi to. Ale jako studnici informací o české historii vřele doporučuji!!!

všechny komentáře

Související novinky (5)

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

10 nejčtenějších knih (září)

15.09.2023

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

01.09.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (1)

Nechají ji porodit? Co když ji znovu začnou týrat a ona potratí? Nebo ji na ten potrat rovnou pošlou? Můžou taky vyvolat předčasný porod a dítě pak zabít. Dělávali to tak Němci v koncentráku, vyprávěl jí o tom jejich soused pan Blaschke, který byl dva roky v Treblince. Novorozence pak hodili psům, i když byl ještě živý. Nebo ho utopili v kýblu s vodou a hodili na hromadu mrtvol u kremačních pecí. Jenže to byli nacisti, to se dnes přece nestane, snaží se samu sebe uklidnit.

Kniha Neviditelné kořeny v seznamech

v Přečtených1 900x