Neviditelné kořeny přehled

Neviditelné kořeny
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508526/bmid_neviditelne-koreny-w5R-508526.png 5 1780 1780

Krev není voda. Románová kronika o rodině ve víru československých dějin. Listopad 1989. Vysokoškolák Pavel prožívá události revolučních dní, které poznamená rodinná tragédie: jeho otec, příslušník StB, spáchá sebevraždu. Pavel se navíc dozvídá, že je adoptovaný, a tak začíná pátrat po svých kořenech. Nedlouho po druhé světové válce se snaží Tomáš a Anežka, zaměstnanci firmy Baťa, uprchnout přes střežené hranice ze své vlasti. Co mají desítky let vzdálené osudy společného a jak je ovlivní bouřící dějiny?... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Neviditelné kořeny. Přihlašte se a napište ho.

radyma
předevčírem 5 z 5

Krásně napsané, čtivé, nemohla jsem se odtrhnout. A konec se mi líbil ze všeho nejvíc.

KnihovniceVěra
14.06.2024 3 z 5

Hodnotím celkově na 3,5 hvězdy, nakonec jsem se rozhodla jen pro 3, protože román působí jako románově zpracované Příběhy paměti národa napsané v duchu dnešní doby (každý kapitalista je klaďas).
Více bych knihu ocenila, kdyby autor uvedl nebo naznačil, zda postavy jsou aspoň v základu skutečně historické, nebo vymyšlené, jak už je zde v komentáři uvedeno.

IvaZBlavy
11.06.2024 5 z 5

Pekné, aj keď ťažké a smutné čítanie. Okrem pútavého príbehu, veľmi dobre napísaného, sa dozvieme aj veľa z histórie.

všechny komentáře

Související novinky (5)

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

10 nejčtenějších knih (září)

15.09.2023

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

01.09.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (1)

Nechají ji porodit? Co když ji znovu začnou týrat a ona potratí? Nebo ji na ten potrat rovnou pošlou? Můžou taky vyvolat předčasný porod a dítě pak zabít. Dělávali to tak Němci v koncentráku, vyprávěl jí o tom jejich soused pan Blaschke, který byl dva roky v Treblince. Novorozence pak hodili psům, i když byl ještě živý. Nebo ho utopili v kýblu s vodou a hodili na hromadu mrtvol u kremačních pecí. Jenže to byli nacisti, to se dnes přece nestane, snaží se samu sebe uklidnit.

Kniha Neviditelné kořeny v seznamech

v Přečtených1 966x