Neviditelné kořeny přehled

Neviditelné kořeny
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508526/bmid_neviditelne-koreny-w5R-508526.png 5 1819 1819

Krev není voda. Románová kronika o rodině ve víru československých dějin. Listopad 1989. Vysokoškolák Pavel prožívá události revolučních dní, které poznamená rodinná tragédie: jeho otec, příslušník StB, spáchá sebevraždu. Pavel se navíc dozvídá, že je adoptovaný, a tak začíná pátrat po svých kořenech. Nedlouho po druhé světové válce se snaží Tomáš a Anežka, zaměstnanci firmy Baťa, uprchnout přes střežené hranice ze své vlasti. Co mají desítky let vzdálené osudy společného a jak je ovlivní bouřící dějiny?... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Neviditelné kořeny. Přihlašte se a napište ho.

Vakalik
dnes 2 z 5

Na knihu jsem narazila nahodou, kdyz jsem hledala knihy do Ctenarske vyzvy. Nalakalo me zejmena vysoke hodnoceni, protoze vetsinou se na Databazi knih mohu spolehnout, ze mi vysoke hodnoceni zaruci prijemne cteni. No... Tady se tak uplne nestalo. Popravde nerozumim, proc je kniha tak vysoce hodnocena.

Nez se vrhnu na veci, ze kterych jsem uplne nadsena nebyla, musim rict, ze se mi libi tema, ktere jsem jeste romanove zpracovane nevidela (Bata). Pochopila jsem, ze nektere zalezitosti jsou inspirovane realitou a tak se clovek muze opravdu neco dozvedet.

Z ceho uz jsem nadsena mene, je samotny pribeh. Postavy mi prijdou priserne emocne ploche. Postavy by si dle meho nazoru zaslouzily vykreslit vice z psychologickeho hlediska, takto jsem nenasla jedinou postavu, se kterou bych mohla sympatizovat. Dialogy jsou naprosto silene. Nezazivne, nerealne a jak kdyby je psal adolescent a ne spisovatel.

Tim se dostavam k jazyku ceskemu. Mam rada, kdyz ma spisovatel zajimavy jazyk, velkou slovni zasobu, umi vyuzivat hojnosti ceskeho jazyka. To tady bohuzel silne pokulhava. Autoruv styl je nudny a nezapamatovatelny.

Mrzi me to, ale za me bohuzel knihu doporucit nemohu.

A co

Knižní střípky
včera 4 z 5

Pro mě nejcennější byly kapitoly z baťovského Zlína, má babička a prateta se rovněž u Bati vyučily. Pamatuji si na jejich vyprávění a na to, jak říkaly, že to byly jejich nejšťastnější roky. Když začaly na tuto dobu vzpomínat, poslouchala jsem se zatajeným dechem již jako malá holka.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižních střípků

tereez
13.07.2024 3 z 5

Taková uhlazená pohádka pro dospělé, no, místy mi to přišlo až vtipně přehnaně popisné, jako by autor už při psaní neskromně počítal se zfilmováním. Po půlce jsem přeskočila cca 70 stran, protože mě nebavilo, jak se děj pomalu šine - a ono to vůbec nevadilo! Asi jako byste se podívali na 2365. díl Ulice, jeli na dovolenou a pak viděli zase až 2383. díl; drobnosti člověk dovodí a hlavní dějové linky se nijak výrazně neposunuly.

všechny komentáře

Související novinky (5)

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

10 nejčtenějších knih (září)

15.09.2023

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

01.09.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (1)

Nechají ji porodit? Co když ji znovu začnou týrat a ona potratí? Nebo ji na ten potrat rovnou pošlou? Můžou taky vyvolat předčasný porod a dítě pak zabít. Dělávali to tak Němci v koncentráku, vyprávěl jí o tom jejich soused pan Blaschke, který byl dva roky v Treblince. Novorozence pak hodili psům, i když byl ještě živý. Nebo ho utopili v kýblu s vodou a hodili na hromadu mrtvol u kremačních pecí. Jenže to byli nacisti, to se dnes přece nestane, snaží se samu sebe uklidnit.

Kniha Neviditelné kořeny v seznamech

v Přečtených2 017x