Vzpomínky na něj

Vzpomínky na něj https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509688/bmid_vzpominky-na-nej-f8X-509688.jpg 5 942 253

Kenna Rowanová si odseděla pět let ve vězení za tragický omyl. Teď se vrací zpět do města, kde k tomu všemu došlo, a doufá, že se setká se svou malou dcerkou. Ukazuje se však, že mosty, které za sebou tehdy spálila, už není možné obnovit. Nikdo nevěří, že se změnila. Dostat se k dceři je proto téměř nadlidský úkol. Jediný, kdo ji ještě úplně neodsoudil, je Ledger Ward, majitel místního baru. Kdyby ale vyšlo najevo, že k sobě tihle dva mají blízko, mohlo by to ohrozit důvěru všech, na nichž Ledgerovi záleží. Najde Kenna způsob, jak dát do pořádku minulé chyby, aby si mohla vybudovat novou, lepší budoucnost?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Reminders of Him , 2022


více info...

Komentáře (253)

Komentáře 253 Recenze 10

Tynyton
Tynyton
dnes 5 z 5

Tak toto byla náročná kniha... Po jejím přečtení se cítím emocionálně naprosto vyčerpaná, nedokážu ani spočítat, kolikrát jsem ronila slzy. Velice na autorce oceňuji to, že se nebojí neotřelých témat, nevolí jednodušší cestu prvoplánové romantiky, volí těžší cestu, kde se hlavní hrdinové musí vypořádávat s těžkým traumatem. Čtenář si rázem uvědomí, co musí někteří lidé prožívat, a že na lidi s cejchem viníka nelze pohlížet pouze černobíle... Cesta ke štěstí začíná odpuštěním, odpuštěním sama sobě. Závěrem mohu říci, že jsem pro Scottyho také truchlila...

nada3314
nada3314
včera 5 z 5

Miluji Colleen Hoover, opět do dokázala, a já prořvala polovinu knihy. Tenhle příběh byl tak plný naděje a lásky, která dokáže překonat i nejtemnější minulost. Nechápu, jak to autorka dělá, ale prostě to umí. Její postavy jsou tak přirozené, věrohodné, a proto je hodně lehké se vcítit do jejich života a vše s nimi prožívat. Otáčela jsem jednu stránku za druhou, než jsem přes slzy v očích dočetla. Moc doporučuji a těším se na další příběh, který pro nás autorka přichystá.


Pajulk
Pajulk
včera 4 z 5

POZOR! Tahle knížka není na čtení na veřejnosti. Zatahovat slzy v metru byl oříšek, protože konec byl velmi emotivní.
Líbí se mi na Hooverové, že otevírá témata, která jsou stále "tabu". Asi díky tomu si mě získala.

Haňulilinka
Haňulilinka
předevčírem 5 z 5

Colleen opět nezklamala. Dostala jsem to, co jsem od ní čekala. Originální příběh, během kterého jsem několikrát brečela (cca posledních 30 stran jsem brečela pořád).

Mamka_cte
Mamka_cte
předevčírem 5 z 5

Moje druhá přečtená kniha od CoHo. První byla Kosti v srdci, a můžu říct, že se mi tahle líbila mnohem více. Sice to pro mě nebyl takový doják jako pro ostatní, ale pár slz na začátku padlo. Zas takový kámen nejsem.

Kenna je neskutečně silná postava. Já bych v její kůži nedokázala žít. Ztratit milovanou osobu, novorozenou dceru a nemít nikoho blízkého. Fuuha. Pak se podívám na svůj život a musím říct, že v tomto směru jsem neskutečně bohatá. Rodina, přátelé a všichni co do mého okolí patří. Děkuji za to.

Příběh je neskutečně čtivý, ale zároveň předvídatelný. Nebylo to na škodu, u takového příběhu je vám to jedno. Colleen umí psát a hlavně vyjádřit emoce. A od první strany se mi střídaly jak na běžícím páse.

Největší dilema bylo to, na jakou stranu se přiklonit. Tragická nehoda, kdy zemřel milovaný člověk a poznamenání životů blízkých osob. Jednu chvíli si říkáte, ne to bych neprominula a po chvíli úplný opak chudinka, co musí prožívat. Prostě silné čtení, co nutí k přemýšlení.

Nevím, jestli jsem úplně za dobře s tím, s kým Keena začala a skončila. Jestli by to vážně Scotty tak chtěl. Být Keenou, tak je mi to divné a asi proti srsti. A další divnost? Jak Scottyho rodiče rychle otočili. Moc uspěchané.

Ale přeci jen je to román, takže nakonec happyend, všichni šťastní a všechno dobrý.

Snapeova
Snapeova
17.02.2024 4 z 5

Kniha se opravdu velmi dobře a lehce četla. Téma mi přišlo takové neotřelé a rozhodně nebylo lehké. Při čtení této knihy se u čtenáře může vystřídat opravdu velké množství emocí. Také je zajímavé se zamyslet, jak by se člověk zachoval v situacích jednotlivých postav. Určitě je to knížka i k zamyšlení a ne jen prvoplánová romance. Bohužel, některé věci mi přišly až moc a ne vše bylo uvěřitelné, takže minimálně jednu hvězdu strhnout musím.

Romča11
Romča11
16.02.2024 5 z 5

Srdceryvný příběh o tom, jak je důležité nevzdávat se a vytrvat. Celou tu dobu mi rvalo srdce to, jak se Kenna pokouší dostat ke své dceři a jak se jí to nedaří.
Colleen Hoover opět nezklamala a opět napsala příběh, který obsahuje drama, spoustu smutku, ale také naděje a lásky. Tohle je prostě příběh, který na vás vychrlí emoce hned od první stránky a zmítá vás v nich až do konce. Taky ale je rozporuplný, kdy často nevíte, zda se máte přiklonit na stranu Kenny nebo Landrysových. Nakonec je to také příběh o naději, která vás často jediná dokáže hnát dál.
Příběh je opět výborně napsaný, tak jak to autorka umí. Je čtivý, stránky mi mizely před očima.
Autorka umí skvěle pracovat s emocemi a o to víc vás kniha vtáhne a neodtrhnete se.
Jediné, co mě mrzelo bylo, že příběh byl lehce předvídatelný a už od začátku mi bylo jasné, jak to skončí. Ale jak se k tomu konci autorka dostane, to jsem neodhadla.
Námět knihy je tedy extrémně zajímavý, originální. Už jen pro ten chcete knihu číst.
Jedna z nejlepších knih od Colleen Hoover. Pokud si chcete pobrečet, ale zároveň se chcete utvrdit v tom, že naděje nikdy neumírá a vyplatí se nevzdávat, vřele doporučuju!

klara.franta
klara.franta
12.02.2024 5 z 5

Kde začít? Příběh hezký, ještěže mě to tak vtáhlo do děje a přestala jsem vnímat chyby v překladu a korektuře. Ford F250 nazývat náklaďákem a ty bezvýznamné slova vyznačovat kurzívou, proč? To mi hodně vadilo a ta kurzíva je zbytečně rušivá. Nicméně chápu, že za to autorka nemůže, proto neubírám hodnocení a hodnotím primárně příběh. Příběh se mi líbil, bylo to hodně čtivé a žádná situace není zbytečně dlouze popisovaná. Měla jsem pořád chuť číst dál a dál a vědět, jak to celé dopadne. Doporučuji dočíst do konce! Ale mám pocit, že u téhle knihy nemůže mít nikdo ani žádný bod, kde by se zasekl a neměl chtíč číst dál. Hlavní hrdinka Kenna je sympatická už od začátku, díky ní se ve mě probouzí empatie a přeji ji aby si našla cestu ke své dceři. Tahle cesta je ale velmi trnitá (jako život). Čti, ať se dozvíš, jestli se jí to povede...

Danušenka
Danušenka
10.02.2024 4 z 5

Zajímavý námět, postavy i osudy, nicméně čekala jsem víc, konec knihy mi přišel dost useknutý a nepravděpodobný. Vše ostatní na 1, byla tam spousta emocí a i jsem si pobrečela.

Kohynka
Kohynka
06.02.2024 5 z 5

No do háje... Já snad brečela od začátku do konce, mezi tím se smála a vzdychala a hrozně moc si přála, aby to dobře dopadlo a myslela na to, jak jim všem rozumím a jak bych moc chtěla aby Scotty ještě žil... No ufff, to byla opravdu krásná knížka na kterou nezapomenu...

klarinka9974
klarinka9974
03.02.2024 5 z 5

Na úplném konci, jsem se roztříštila na kusy. Pořád jsem si říkala, co na té knize každý vidí. Po přečtení mám pocit, že na tuto knihu nikdy nezapomenu. Krásný příběh o lásce k dceři, o silném mateřském poutu, který se nepřetrhnul při oddělení. Který je tak silný, dokud ho každý nezažije sám. Já vím jaká je to láska, proto ta kniha pro mě byla srdcovka. Skvěle popsané, procítěné a plné nečekaných chvil. A to by nebyla Colleen kdyby nás na konci nedostala do kolen. Měla jsem pocit, že přes slzy tu knihu ani nedočtu. Vážně krásný příběh, doporučuji si k tomu připravit kapesníčky.

lištička123
lištička123
02.02.2024 5 z 5

Jsou knížky, které prostě přečtěte jedním dechem. A toto je jedna z nich.

VěraČamková
VěraČamková
01.02.2024 5 z 5

Zajímavý, nevšední příběh o jedné jediné chvíli, která dokázala převrátit tolik životů naruby. Těšila jsem se na každou další stránku, proplakala jsem se až na konec a nemůžu jinak, než udělit pět hvězdiček. Protože autorka na příběhu dokonale vystihla fakt, že nic není jen černé nebo bílé a že je třeba v životě odpouštět.

adevis
adevis
01.02.2024 4 z 5

Hlavní hrdinka Kenna se po pěti letech vrací do města, kde došlo k tragickému omylu, který ji dostal do vězení. Doufá, že se setká se svou malou dcerkou Diem, ale nikdo nevěří, že se změnila. Jediný, u kterého nachází útěchu a důvěru je Ledger, majitel místního baru. Svou blízkost musí ale tajit, protože by to mohlo ohrozit důvěru všech, na nichž Ledgerovi záleží. Podaří se Kenně najít způsob, jak napravit chyby a vybudovat lepší budoucnost?

Do knihy jsem se neuvěřitelně začetla a utíkala k ní v době učení. A jak u to s knihami od Colleen mám, měla jsem ji přečtenou za tři dny.
Návrat Kenny do města, její touha po objetí své dcery. Její vytrvalost. Rány, které dostávala. Všechno mě to dojímalo přesně tak, jak jsem čekala. Osudné setkání s Ledgerem. Dopisy. Všechno do sebe zapadalo.
A panebože - ten konec, Colleen je oprávněně jedna z nejlepších autorek. Za mě ale pořád vede Námi to končí, protože k ní mám osobní vazbu a miliardu vzpomínek na období, kdy jsem ji četla :)

“Někdy se dá leccos odpustit, ale jisté činy jsou tak bolestné, že vzpomínka na ně dokáže lidi drtit ještě po letech.

laura
laura
29.01.2024 5 z 5

Štěstí není něco trvalého, čeho v životě dosáhneme - je to prostě jen něco, co se tu a tam objeví. Někdy v miniaturních dávkách, které ale stačí na to, aby nás udržely na nohou...

Kdysi se milovali. Pak však zavinila jeho smrt. A nikdy si to neodpustila...

Příběh o lásce, vině a trestu. O osamění, bolesti a trýzni. O výčitkách svědomí, křehké naději, zklamání i odpuštění. Příběh o životě, smrti, ztrátě i víře.

Kdysi se neznali. Teď je to žena, která zavinila smrt jeho nejlepšího přítele. Odpustí jí někdy?

Velmi čtivé, velmi bolavé, velmi emotivní. Ale - naprosto SKVĚLÉ!!!

Mistrně vystavěný příběh o útěcích, návratech, touze po rozhřešení a mnoha tvářích lásky. Romantické, snivé, něžné i kruté.

Milý Scotty...

ReziEngli
ReziEngli
25.01.2024 5 z 5

Nečetla jsem toho od Colleen moc, jen pár knih, ale musím říct, že Vzpomínky na něj mi přišly zatím jako nejlepší kniha od ní. Ačkoliv jsem byla zhruba do poloviny knihy rozpačitá z Ledgera a úplně jsem mu nevěřila, že to s Kennou myslí vážně a spíš jsem tak nějak předpokládala, že to dělá jen aby se jí pomstil za Scottyho smrt, postupem času jsem poznala, že jsem se v něm hrozně mýlila. No a konec knihy, tak tam i pár slziček ukáplo. Krásná kniha, hodně smutná vlastně, hodně depresivní, ale s dobrým koncem. A jak autorka píše v doslovu, líbí se mi že to není situované do konkrétního místa. Vlastně v celé knize nenajdete název města. Colleen v doslovu píše, že to udělala záměrně, protože holek a žen jako je Kenna, chodí po světě spoustu.

Krásná kniha, moc doporučuji a zařazuji na seznam TOP knih!

michaela5515
michaela5515
19.01.2024 5 z 5

Tuto knihu od CoHo jsem poměrně dlouho odkládala na neurčito. Ve finále jsem ji přečetla za jeden den. A na jejím konci jsem plakala. Ostatně jako nejspíš u všech jejích knih.

Kenna je opravdu hrdinka, která má od začátku moje sympatie. I když to vypadá všelijak. Ledger je možná ještě větší hrdina. Kniha je plná lásky, výčitek, odpuštění a znova lásky. Za mě velice povedená.

Ka-čí
Ka-čí
18.01.2024 5 z 5

Colleen jsem poměrně dlouho odkládala a teď trochu lituji..je to od ní druhá kniha která mi prošla rukama a rozhodně nezklamala.Kniha ve mě vyvolala hodně vzpomínek a jelikož se do děje vždy hodně vžiju,tak mi i zvlhlo oko. Hezký příběh...mírně předvídatelný ale velice čtivý,děj krásně ubíhal a popravdě jsem se nemohla odtrhnout... musela jsem nutně vědět co se stane dál a jak vše dopadne....prostě musela... =D určitě zařadím mezi oblíbené

ElikaS
ElikaS
17.01.2024 4 z 5

Colleen zbožňuji a proto mám pro ni laťku hodně vysoko a tentokrát jsem byla bohužel trošku zklamaná.
Asi takhle knížka je taková, jakou od Hoover čekáte, romantická linky, silný příběh, srdceryvné scény ( za mě úplně nejlepší a nejsilnější byla ta, kde Kenna shrnula myšlenky, které musela mít matka Scottyho. To bylo hodně působivé a silné).
Jenže pak nastává to ale. Osobně jsem měla problém ztotožnit se s hlavní hrdinkou a nějak výrazněji s ní soucit. V těchto případech jsem bohužel nekompromisní a i když chápu, že celá situace pro ni nebyla lehká, tak si za ni prostě mohla sama.
Ač je to pro mne netypické, myslím, že konec měl být trošku jiný. A když už tak více pozvolný, takhle byl pro mě trochu nepochopitelný.

hankapimi
hankapimi
15.01.2024 4 z 5

Paní autorka má dar nejenom skvěle příběh o lásce vyprávět, ale předkládá nám nevyřčené myšlenky a pochybnosti všech hlavních aktérů. Jedna tragická chyba poznamená celé okolí na mnoho let. C.Hoover donutí čtenáře přemýšlet, jak by se zachoval on a jestli patří k odpouštěcím typům. Někdo odpustí a najde tak klid v duši, někdo bere odpuštění jako zradu. Je těžké odpustit ostatním, ale nejtěžší je odpustit sobě. Kenna musela ujít dlouhou cestu, než se jí to podařilo. Paní autorka ze mě vyždímala slušnou dávku emocí, leč o tom optimistickém rychlém obratu na konci příběhu by se dalo polemizovat. Nicméně konec dobrý, všechno dobré. Určitě doporučuji k přečtení.