Láska je jen slovo

Láska je jen slovo je prvním do češtiny přeloženým Simmelovým dílem, s nímž se naši čtenáři mohou znovu seznámit a posoudit jeho mimořádné hodnoty. Pro svůj příběh si Johannes Mario Simmel zvolil prostředí soukromého školního internátu, kam většinou přicházejí děti z „lepších" rodin z celého světa, na které neměl nikdo čas a které vždycky cítily svou osamělost. Špatná výchova některé pokřivila a zkazila. Páteří celého příběhu je něžná a hluboká láska mladého Olivera ke krásné Vereně, manželce úspěšného bankéře. Láska, která musí zůstat utajena a stane se tak předmětem vydírání. Stále víc se zatahuje smyčka kolem nešťastné dvojice, pro kterou není v daných podmínkách východisko. Román se čte jedním dechem jako strhující drama. Autor dokáže udržet čtenáře v napětí od první do poslední stránky, takže se nedivme ohromným nákladům jeho díla a popularitě, kterou získal v Německu i v mnoha dalších zemích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29779/laska-je-jen-slovo-29779.jpg 4.51387

Vydáno: , Práce

Liebe ist nur ein Wort, 1962

Kniha Láska je jen slovo

Mišutamyš

Poprvé jsem si tuto knížku půjčila od mé mamky, když jsem chodila na střední školu a hned tenkrát mě hrozně vzala. Dnes je mi čtyřicet, mám svůj vlastní výtisk ve své knihovně a mám to s ní stále stejně. Moje srdcovka a zároveň něco, co se bojím číst znovu, pokaždé totiž doufám, že dopadne aspoň maličko jinak. Ale možná právě proto, jak dopadne, ji tak miluji. Tohle je příběh, na který se nezapomíná a s jiným si ho nesplete.

marky2558

Jediné slovo - tak zvláštní a neobyčejné až naprosto boží. Knihu jsem četla několikrát v rozmezí 13let a pokaždé jsem si našla něco pro mě nového. Za mě velmi netradiční příběh jedné lásky.

amejzlík

Takovéto romány nečtu často. Jsem na vážkách, které z postav mi byly sympatické. Nejspíše žádná, jelikož se ani jedna nezachovala morálně správně. Jsem moc ráda za takový konec a rozuzlení příběhu. Bylo hodně reálné. Bez tohoto ukončení by to totiž byla jen obyčejná červená knihovna.

dani.mertova

Musím přiznat, že jsem se knížkou ze začátku špatně prokousávala a chtěla ji odložit, ale s každou další stránkou jsem se postupně začítala. Musí se uznat, že knížka je opravdu poměrně čtivá. Také jsem byla zvědavá, jak nakonec celý příběh dopadne. Trošku jsem doufala, že jinak, ale inu, bohužel dopadl reálně, a to se mi velmi líbilo a zvedlo to můj celkový dojem ze zpracování knihy.

Silvinkaaa87

Klasika, ke které jsem se vrátila po letech a stále dobrý.

Alíša236

Velké překvapení, nechápu, jak mě tento autor mohl doposud míjet. Určitě stojí za přečtení, autor skvěle vykresluje dobu, místo, morálku i různé charaktery postav.

mgeisselreiter

Kniha, od které se těžko odchází. Čte se to jedním dechem, zajímavý děj a ze života. Výborně a trochu netradičně vystavěný příběh. Autor navíc zakomponovává mnoho v té době aktuálních politických a společenských otázek, které už dnes nejsou tak žhavé, ale za historické připomenutí rozhodně stojí. Prakticky není co vytknout. 5*, 30. 1. 2022.

Sherilyn

Moje první setkání s knihou do Simmela dopadlo na výbornou. Kniha byla čtivá, napínavá a já hltala každou stranu velkou rychlostí. Příběh byl nádherně napsaný, plný emocí a nakonec i zvratů. Rozhodně to nebylo poslední dílo a aktuálně se pouštím do "kaviáru" a není to poslední kniha od tohoto autora, postupně budu číst všechny jeho kousky, zvláště když vidím vysoká hodnocení, věřím, že i ostatní díla budou stejně nezapomenutelná jako toto.