koupit eknihy

Johannes Mario Simmel

rakouská, 1924 - 2009koupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Láska je jen slovoNemusí být vždycky kaviárVšichni lidé bratry jsouSvůj kalich hořkostiNikdo není ostrov

Komentáře (11)

Přidat komentář
DickBach
20.04.2016

Tenhle pán mně vzal za ruku a srdce v nějakých deseti letech mně jemně uvedl do světa dospělácké beletrie. Dodnes jeho díla obdivuji, nad hrdiny pláču, s jinými se směju.
Děkuji.

Tarrina
04.04.2016

Pro mě jednoznaně jeden z nejlepších vypravěčů! Díky němu jsem pochopila poválečné Německo, hospodářský zázrak, ale hlavně, jak válka zatočila s city a vztahy mezi lidmi. Četla jsem asi všechno, za nejlepší považuji Všichni lidé bratry jsou, Z čeho jsou utkány sny, Nikdo není ostrov, Bůh chrání milence, Svůj kalich hořkosti a samozřejmě A Jimmy šel za duhou.

marimari
22.02.2016

Další můj pan spisovatel. Četla jsem čtrnáct jeho knih, mnohé mám ve své knihovně. I když je to už hodně let, tak ,,Láska je jen slovo", ,,Všichni lidé bratry jsou", ,,A Jimmy šel za duhou", ,,Z čeho jsou utkány sny" a ,,Hurá, ještě žijeme" jsou u mne na předních místech!

Marika Vanova
06.05.2015

Láska je jen slovo - úžasné. Když jsem to kdysy četla, byla to bomba. Přiznám se, že mám doma ještě další knihy, které stále čekají na svůj čas.

Skarbcz
09.02.2014

Četl jsem od JMS všechny knihy a mohu jen konstatovat, že je to opravdu pan Spisovatel. U žádné knihy jsem se nenudil.

hortenzie
16.01.2013

Knihy J.M.Simmela mám velice ráda. Jako první jsem četla Láska je jen slovo, ta mne naprosto uchvátila a začala jsem shánět i další tituly. Nejraději mám Jen vítr to ví, Aféru Niny B. a velice zajímavá je i kniha Hurá, ještě žijeme. Ve svém okolí jsem se bohužel setkala jen s odmítavou reakcí na knihy tohoto autora, lidé nechtějí číst knihy, které působí depresívně. Je fakt, že tyto knihy nenaladí člověka zrovna optimisticky.

Val
12.12.2011

Mám Simmela ráda.... a jediná kniha, která mě vůbec neoslovila je Muž, který maloval mandlovníky. I Klauni byli o třídu lepší. Nej kniha je rozhodně A Jimmy šel za duhou....

willi
20.07.2011

Dle mého PAN SPISOVATEL. Samozřejmě, že se mezi jeho díly najde i horší kousek, ale A Jimmy šel za duhou, Všichni lidé bratry jsou, Láska je jen slovo, Ve tmě jsou jen temný stín a mohla bych jmenovat spoustu dalších, to jsou knihy, které mě přesvědčily o jeho kvalitách. Jen upozornění - téměř všechny knihy píše retrospektivně a rozhodně se nejedná o oddechovou literaturu.

mutace
01.05.2011

Rosamunde Pilcher pro muže, další člen spolku "Shitwriters".
Uřčitě kamarád Arthura Haileyho.

Cajda

Simmel je naprosto jedinečný! Mám všechny jeho knihy. Nejlepší je "Kaviár" a Aféra Niny B. pak už to neřadím, prostě super. Jen úplně na konec bych dala "Klauny".....

pajonek

simmel - to jsou tísíce a tisíce popsaných stran - jestli se někdy k tomuto vrátím, tak jen pro dvě knihy _ Láska je jen slovo a Všichni lidé bratry jsou -- ten zbytek jeho románů nechť "zdobí" něčí jinou knihovnu..........