Koupit knihy

Johannes Mario Simmel

rakouská, 1924 - 2009


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 30 knih

Komentáře (17)

jprst
06.01.2020

Souhlasím s názorem 1amu, autor je skutečně "řemeslník", který ví, jak na čtenáře zapůsobit, ale to kvalitě a čtivosti jeho knih až tak moc neškodí. Občas se dokonce rád k některým z nich i vrátím.

1amu
29.12.2019

...Nesdílím nadšení z knih autora tak, jak je to u dalších komentátorů. Autora považuji za vždy perfektně připraveného oslovit okruh svých čtenářů "tuctovými triky" - tedy pouze tím, že on vždy dobře ví, co chtějí číst. U nás začala "Simmelománie" koncem 70-tých let, kdy soudruzi pustili do oběhu 2 knihy: Všichni lidé bratry jsou a Láska je jen slovo. Ano, "spolkl" jsem je jako malinu. Rokem 1990 začal u nás pro Simmela boom, vydávalo se vše (na úkor kvality) co napsal.
Krásně o tom píše Alef, kterou si dovolím částečně citovat:
"Přiznám se, na mě to bylo moc, moc romantiky, moc infantilních dialogů, moc probíraných politických témat ... ale taky málo, málo dobře rozjetého akčního příběhu z úvodu a závěru knihy, málo psychologie svědomí, motivu, který příběhem bohužel spíš jen proletěl (a který by mě určitě zajímal daleko víc) ... a vlastně i trochu akorát, akorát dost na to, abych pochopila, proč se autorovi říká "továrna na bestsellery", jeden z nejplodnějších autorů našel své know-how, které si pak našlo své čtenáře, a on ho díky svému talentu velmi dobře využil k napsání spousty zajímavých, dobře řemeslně odvedených, příběhů /velice pečlivá rešerše a erudovaná příprava je jednoznačně součástí jeho know-how, a to kvituji/.... ke knize Nechte prosím kytky žít.
Díky Radko ! Mluvíš mi z duše.

LutherKing
17.10.2019

Jeho první kniha pro mně od něj byla Všichni lidé bratry jsou. Do té doby pro mně neznámý autor se najednou stal ikonou ! Dodnes jsem přečetl takřka všechny jeho knihy i dětské. Společně s Gordonem Noahem je pan Simmel pro mě číslo 1.

eva0841
07.12.2018

Četla jsem všechny a mám je i doma. Úžasný spisovatel a nikdy jsem nebyla zklamaná, proto mám všechny v knihovně. První byla LÁSKA JE JEN SLOVO a byla jsem nadšená. Patří mezi nejoblíbenější spisovatele. Poklona

Hustoles380
16.09.2018

Četl jsem od něj skoro všechno a nikdy mne nezklamal tento výborný spisovatel.

Denisa232623
09.06.2018

Pro mne PAN spisovatel! Miluju jeho knihy, asi jsem měla štěstí, když jsem jako první četla knihu "Láska je jen slovo" protože po přečtení této knihy jsem musela číst dál a dál a ve své knihovně už mám skoro všechny jeho knihy a jsem velmi ráda že tuhle sbírku mám protože od koho jiného než od Simmela?!☺️

DickBach
20.04.2016

Tenhle pán mně vzal za ruku a srdce v nějakých deseti letech mně jemně uvedl do světa dospělácké beletrie. Dodnes jeho díla obdivuji, nad hrdiny pláču, s jinými se směju.
Děkuji.

Tarrina
04.04.2016

Pro mě jednoznaně jeden z nejlepších vypravěčů! Díky němu jsem pochopila poválečné Německo, hospodářský zázrak, ale hlavně, jak válka zatočila s city a vztahy mezi lidmi. Četla jsem asi všechno, za nejlepší považuji Všichni lidé bratry jsou, Z čeho jsou utkány sny, Nikdo není ostrov, Bůh chrání milence, Svůj kalich hořkosti a samozřejmě A Jimmy šel za duhou.

1