Corwin11 Corwin11 komentáře u knih

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Možná mnoho lidí odradilo dlouhosáhlé vysvětlování jak funguje DNA a další vědecké poznatky. Ale kdo se prokousal přes skoro 100 stran vědeckých teorií, se najednou dostal do světa plného napětí, překvapení a zajímavých rozuzlení, kniha dostala akci spád, humor, strach.
Není divu, že po ní sáhl Spielberg a natočil další kasovní trhák.

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Tahle knížka mě dostala.
Není to téma pro každého. Brutalita, sex, humor se prolíná každou stránkou knihy.
U tohoto autora neexistují kompromisy, buď ho milujete, nebo nenávidíte.
A já ho miluji. :-)

Šógun Šógun James Clavell

Prostě Clavell. Úžasné čtení od začátku do konce.

Tchaj-pan Tchaj-pan James Clavell

Co k této knížce říct. Je skvělá. Autor nádherně popsal střet dvou kultur a opovrhování jak z jedné, tak z druhé strany.

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Skvělá kniha, která na pozadí zajateckého tábora odkrývá charaktery lidí a ukazuje nám, jak prostředí "pekla" dokáže pokřivit lidí, kteří byli v normálním mírovém životě považovaní za slušné.

Všichni lidé bratry jsou Všichni lidé bratry jsou Johannes Mario Simmel

První kniha, kterou jsem od tohoto autora četl.
Trochu mě zarazilo, že hned na začátku prozradil pointu. Bál jsem se, že tím kniha ztratila přitažlivost, ale způsob, jakým se od druhé kapitoly dostával k pointě mě donutil knihu nepustit z ruky, dokud jsem jí nepřečetl.
Prostě skvělé.

08.05.2024 5 z 5

Hostující profesoři Hostující profesoři David Lodge

I když už jsem jí četl dávno, je to skvělá knížka, na které jsem se dobře zabavil a rád si vybavuji pasáže z této knihy.
Úsměvný přerod suchopárného anglického profesora ve volnomyšlenkáře.

08.05.2024 5 z 5