Jurský park

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Znovuzrození dinosaurů pomocí DNA kvůli zábavnímu parku? Ne vždy jdou věci tak, jak mají a člověk by si neměl hrát na boha. Zfilmováno Stevenem Spielbergem.

https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/5208/jursky-park-5208.jpg 4.4916
Série:

Jurský park 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Baronet
Originální název:

Jurassic Park, 1990


více info...
Nahrávám...

Komentáře (150)

Kniha Jurský park

JerryDexter
21. listopadu

Knihy Michaela Crichtota naprosto zbožňuju. Kombinace fascinujících příběhů a vědy je skvělá. Jurský park netřeba víc představovat, legendární filmové zpracování snad všichni známe. Škoda, že knižní pokračování neudrželo vysoko nastavenou laťku.

slawa.cap
21. října

Poslouchal jsem jako audioknihu. Film znám velmi dobře, je to oblíbená série mích dětí. Čekal jsem, že se film od knihy bude mnohem víc lišit, ale on je skoro stejný (samozřejmě je tu několik odchylek a některé možná ke škodě, jiné ku prospěchu) jen kniha je mnohem víc rozvitá a film čerpá většinou jen spíš první poloviny knihy. Po poslechu mám sice trochu pocit, že bych se s fleku mohl živit jako paleontolog, jen mi k tomu chybí nějaká vykopávka, ale i přes silně "odborný" nádech nemám pocit, že by byla kniha otravně poučná (takové vzdělání hrou). A ač příběh z filmu znám, dokázal mně děj knihy často překvapit a místy mě překvapil i svou brutalitou.
Rozhodně se co nevidět vrhnu na další díl.


Nyangumi
02. října

Přerostlé lidožravé ještěrky mě teda moc nechytly.

Ryšava
26. září

Upřímně jsem nevěděla, že film má knižní předlohu. Kniha se mi moc líbila a díky detailům v knize mi zapadly dílky k filmu. Vlastně díky knihy jsem si zodpověděla na otázky ohledně filmu =D

LussyP
18. září

Jelikož jsem film viděla naposledy před xx lety, nebudu to s filmem přímo srovnávat, ale při čtení se mi scénky vybavovali a podle mě byl podle knihy film natočen skvěle. Jediné, co chybělo je podle mě ta hlavní myšlenka... Nemáme si zahrávat s něčím, čemu nerozumíme.

Knížka mě bavila celá, občas jsem se ztrácela v technických a biologických pojmech, ale byly většinou vysvětleny. Naprosto jsem si zamilovala Malcoma, přesto, že se mi zdá, že je to nejmíň oblíbená postava. Příběh plynul hladce a já si to neskutečně užila.

KaMal
07. září

Film zná každý, ale nikdy mě nenapadlo, ze je natočený podle knihy, dokud jsem na ni nenarazila v místním žebříčku. A rozhodně nelituji. Dej odsýpá a postupně se odklání od toho, co známe z televize... super zážitek!

iskovsky
07. září

Autor zaslúži uznanie za veľmi originálny nápad... Príjemne ma prekvapilo, že v knihe je toho oveľa viac a inak než vo filme a tak som si čítanie vyslovene užíval... moje nadšenie mi vydržalo asi do polovice príbehu, potom už som išiel na "autopilota"... Najviac mi vadil filmový strih knihy, ako keby autor vopred počítal s tým, že to bude sfilmované a ukazoval režisérovi ako to má robiť... A tiež ma štvala sedemročná Lex... Našťastie si to Spielberg urobil po svojom a aj Lex pridal roky a ubral priestor...
Crichton bol na neho naštvaný, že z knihy použil asi iba 20% a že to celé zmenil...
Ja hovorím: Vďaka ti Štefan za to ! :)

playada
13. srpna

Zase jednou nekoho ( Hamonda ) zaslepila vidina zisku a nedomyslel dusledky. Malcolmovy terie chaosu jsou the best !!

1 ...