Michael Crichton

John Lange, Jeffery Hudson, Michael Douglas · pseudonymy

americká, 1942 - 2008

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Populární knihy

/ všech 23 knih

Komentáře (9)

Gimli
Gimli
24.01.2020

Obdivuji, jak si Michael Crichton dokáže načíst odbornou literaturu a skloubit nabyté poznatky se svým umem do poutavých a originálních zápletek a příběhů, které mají přesah a dokážou i něco sdělit a třeba i přispět do obecné diskuze. O to víc zamrzí, že právě tyhle - řekl bych hlavní a zároveň nejlepší - roviny Crichtonových románů, jsou ve filmových adaptacích, naprosto opomíjeny.

Metroušek
Metroušek
10.06.2019

Velký vizionář, inteligentní a vždy dobře připravený spisovatel, kterému se podle mě nejvíce dařilo v knihách Jurský park, Ztracený svět a Kořist. Ostatní díla byla bohužel o stupeň i více horší, a s výjimkou příběhů o dinosaurech, Vycházejícího slunce a Kmene Andromeda se nepovedlo ani zfilmování jeho knih. V jeho dílech je mnoho zrn, která nutí člověka k přemýšlení, a to mám rád. Crichton mi moc chybí.


Albertos
Albertos
09.07.2017

Ztím jsem od něj četl asi 4 knížky a musím říct, že jedna lepší než druhá. Nevím čím to je, ale má neskutečné štěstí na zfilmování, protože jsem se pak vždycky kouknul na ten film a ocenil jsem tu knihu podruhé. Ani nevím proč. Každopádně patří mezi mé nejoblíbenější a snad cokoliv bych určitě doporučil každému. Od milovníků sci-fi, až po detektivní thrillery.

M.C.
M.C.
23.03.2015

Kdysi jsem býval takový ten kluk, který si myslí, že čtení je na nic a lepší je počítač nebo televize. Občas jsem si sice něco přečet, ale nebyl sem žádný vášnivý čtenář. Jenomže někdy když mi bylo osm nebo devět viděl jsem film Jurský park. Strašně jsem ten film zbožňoval a tak jsem si ho nakonec i přečetl a kniha ten film úplně rozcupovala. Tak se mi líbila, že jsem si chtěl přečíst něco dalšího od tohoto autora. A taky, že jsem přečet. Jenomže když jsem četl těch několik knih, začalo se mi to čtení líbit tolik, že jsem začal číst víc a stal se ze mě trochu větší čtenář. A proto, mimo to že jeho knihy jsou úžasné, se skvělými postavami a promyšleným a uvěřitelným dějem, mám tohoto autora v oblíbených a mrzí mne, že už je mrtvý, neboť bych jeho knihy čet rád dál. A proto vám doporučuji abyste si od tohoto autora něco přečetli. V USA to byl bestsellerový spisovatel, tak proč by tady taky nemohl být tak oblíbený. Je to snad můj nejoblíbenější spisovatel. Koukněte se na moje jméno na databázi knih, nepřipomíná vám něco ...

lenkaknel
lenkaknel
22.03.2015

Taková malá zajímavost: německý spisovatel Thomas Thiemeyer věnoval Crichtonovi svůj román Koróna (který moc doporučuji :-)).

Františka
Františka
11.04.2014

Možná můj úplně nejoblíbenější autor. Líbí se mi způsob jakým dokázal napsat příběh na pozadí vědecké teorie, která je jenom kousek za hranou reality a tím je vše tak uvěřitelné. Vše je promyšlené - jak postavy, tak děj a použitá věda (ať už kterákoli).
Škoda jen, že už se nedočkáme žádného dalšího románu.

Gnomo
Gnomo
20.12.2012

Nestává se příliš často, že bych přečetl v řadě za sebou více knih jednoho autora, ale Crichton mě tak trochu tematicky dostal a nejen to. Je to jeho obrovský potenciál stojící mnohdy na pevných základech řady odborných děl... Nechci zde nyní opisovat to, co již bylo řečeno či napsáno jinde, zejména na přebalech knih, proto vše shrnu vlastními slovy rychlostí blesku.
Autor především vysvětluje a v tom vidím alespoň já úspěšnost jeho díla jako celku. Dokáže vykouzlit úžasný příběh na pozadí biologie, botaniky, zejména na poli genetického inženýrství, také lékařství, metafyziky, matematiky a to zcela pochopitelným způsobem i pro člověka, který k těmto oborům nikdy nečuchl. Tím jak zasahuje do řady vědních oborů, neváhá dotvářet budoucí následky vývoje tohoto počínání... Miluji v jeho knihách "poučky" právě k těmto tématům a v každé další autorově knize, se na ně opravdu těším. Jako příklad uvedu Iana Malcolma (matematika) v Jurském parku, jehož výroky jsou grandiózní zejména v závěru knihy! Přitom se autor drží beletristického pojetí i přes všechny tyto oblasti a čas věnovaný jeho knihám jistě není promarněný, naopak otevírá nové obzory...

Peter.Melon
Peter.Melon
29.10.2012

Výborný autor,napsal mnoho a mnoho knih.Líbí se mi Jurský park.Škoda,že už je mrtvý.Je mi ho líto...

nightlybird
nightlybird
10.12.2011

Mrzí mne, že svého oblíbence takhle odbývám - jen poznámka pro jeho fandy :
Šestašedesátiletý Crichton měl napsanou jen třetinu thrilleru Micro, když v listopadu 2008 zemřel na náhle diagnostikovanou rakovinu. K dokončení knihy byl rodinou a nakladatelem vybrán Preston, známý především románem Zákeřná Ebola, podle něhož byl natočen úspěšný film.
Kniha Micro pokračuje tematicky i stylově zcela v intencích předchozí Crichtonovy tvorby a měla vyjít v USA v listopadu 2011. Snad se dočkáme i u nás.