Vyhlídka na věčnost

Žijí mezi námi – známe je z televize, z rozhlasu i z novin – mluvčí. Ovšem pouze jeden z nich je pan Mluvčí, ale na toho v hromadných sdělovacích prostředcích nenarazíme. Pan Mluvčí totiž příliš nemluví, pan Mluvčí pouze vyřizuje vzkazy, a když s tím začne, slunce skryje tvář a pohřební služby přecházejí na dvojsměnný provoz. Trojsměnný....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51734/big_vyhlidka-na-vecnost-L7m-51734.png 4.41358

Kniha Vyhlídka na věčnost

JirkaTob
22. listopadu

První třetina knihy zajímavá, druhá třetina víceméně zaklapává do první. Dává mi smysl. Třetí je naprosto tragická.
Četl jsem od pana Kulhanka Stroncium a to mi přišlo lepší než toto, ač má horší hodnocení

u_marketa

(+ SPOILER) A zase jsem zpátky v Neapoli, ze které jsem se znovu vrátila minulej měsíc. Nečekala jsem, že i z Kulhánka na mě vyskočí, ale je to zkrátka moje město, nenadělám nic. :) Zajímalo by mě, proč zrovna do kráteru Vesuvu umístil Kulhánek vstup do Pekla, ale tahle pasáž je hodně dobrá. Stopy v prachu, který tam zbyly od Danta, ten šašek s loďkou, kterýmu nechceš dát svůj poslední zlaťák, všechny ty pekelný kruhy a nakonec sál s Luciferem, kterej se dá překvapivě snadno zmasakrovat, jak to Kulhánkovy postavy umí, ale ďábelská hlava může fungovat i samostatně (zejména ironicky vtipkovat s hlavním hrdinou), a co šlo pryč, půjde koneckonců i nasadit zpátky. Ale to je zase na další pekelnej Janův výlet - dost mu v tom pomůže, že při tom prvním nechtěně splynul s nějakým čertem nebo co. Cením, že ve vyhlídce na věčnost vystupuje Karolína z Nočního klubu (špatná romantická linka k přiznanýmu béčkovýmu příběhu patří), méně už se mi líbí Hanako a přála bych si Tobiáše. Tady je ale hrdinou Mluvčí Jan a uvažováním je mu vlastně dost podobnej.

Ebon

Přečteno hned po Nočním klubu a na ten to fakt nemá. Některé scény ve Vyhlídce jsou jen z důvodu, aby tam něco bylo. A zejména v první polovině je to zbytečně překombinované, takže se čtenář ztrácí. Trochu mi chybí ta přímočará údernost.

lassse

Ta k v týhle knize je snad úplně všechno - zombíci, náckové, upíři, FBI, démoni, andělé, japonci... Na začátku jsem byl sice úplně ztracený, ale pak vše do sebe zaklaplo a konec jsem si užíval.

ajasin

Ach Bože (pardon), kam až tohle dospěje. S Nočním klubem jsem vzala na milost upíry. S touto knihou démony, zombíky a bůh ví (opět pardon) co ještě.
Výborný příběh, skvělý černý humor, bezvadné hlášky. Nemohu tomu uvěřit, ale za mne maximální spokojenost.

finka

Úžasně promyšlený text, který musel dát strašně moc práce. Mistr ladil, až se výsledku nechce ani věřit. Vypravěč s darem od Boha nebo od ... :-)?
"Každý jsme si prošli peklem, každý si s sebou nosíme své démony"- Jiří Kulhánek dal této celkem běžné větě nový význam :-)!
A někdo si nosí i malinké démonky: "Mňau?", "Mňau.", "Mňáuu!!!"
Jediné, co mi vadilo byly dialogy v "šťastných jako rodinách", tzn. Noční klub, spacák a pirátská loď; takové puberťácky, až dětsky, laškovné. A romantická linka. O konci ani nemluvě.
Celkově ovšem paráda!

Radesan

Upřímně jsem od pana Kulhánka nikdy nic nečetl a i když jsem později zájem měl... jeho knihy jsou samozřejmě nesehnatelné. Alespoň tuhle jsem si pro sebe utrhl a musím říct, že to, jak reálně dokáže určité situace autor popsat je mi opravdu velmi příjemné a dokáže to rozjet fantasii v hlavě naplo.... občas mi něco nesedlo, ale jinak jako celek? Skvělé počtení a o to více zuřím, že knihy jako noční kluby 1 a 2 už asi nikdy v papírové formě neseženu :-D

miroslav8603

Završení Kulhánkovské série. Po přečtení jsem jen koukal do stropu a přemýšlel...děj je skvělý, napsané je to excelentně. Ležím a...co sakra teď, Má cenu ještě od někoho něco číst? Dokáže někdo se alespoň přiblížit takové čtivosti? Notabene když tohle je tak skutečný? Nevím ani co mám vlastně napsat. Táhle kniha vás dostane...rozhodně jí budete číst zas a zas. Pořád vás bude bavit.