Dobrák přehled

Dobrák
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1065/bmid_dobrak-fgp-1065.jpg 5 1158 1158

Cesta krve série

Několik dní stačilo útočníkům, aby dobyli Zemi a většinu obyvatel odvlekli neznámo proč a neznámo kam. Ty, které zde ponechali, pak proměnili v podivné zombie, honící několik málo přeživších lidí. Není čas se ptát kdo, jak a proč Zemi přepadl, protože na pořadu dne je jen to nejdůležitější: přežít v troskách civilizace. Něco takového dokáže jen ten, kdo sám sebe změní ve vražedný stroj. Toto je příběh muže, který ve svém boji uspěl, příběh nezlomné vůle a touhy po pomstě.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dobrák. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (125)

SONP
29.09.2024

Trochu jsem se bál svůj výtisk Cesty krve vůbec vytáhnout z mé knihovničky. Je to totiž ten nejcennější svazek, co v ní asi mám. Paradoxně jeho ceny nedostihují ani ty dvě červené VIlímkovy verneovky, které jsem si pořídil.

Prvně jsem Dobráka četl, když mi bylo 19 let (a když tahle kniha stála neuvěřitelných 160 Kč). Od té doby se můj literární vkus už změnil a akční fantastice se teď už vyhýbám - asi poslední z tohoto žánru byl Kotletův Spad, po němž jsem se rozhodl, že s tím končím. Ovšem tohle je opravdu zvláštní: i když se kniha hemží detaily o hlavních, nábojích a granátech, zdaleka není tak zelená, jako pozdější zástupci tohoto žánru.

Hlavní hrdina si od armády a "boji pro boj" drží dost výrazný odstup. Stejně tak i autor v ( mé nejoblíbenější) části odehrávající se v armádním skladu nešetří parodií a jásá nad tím, že se mu podařilo sehnat nezelené narozeninové svíčky, i když lednice a pračka už zelené jsou. Navíc autor zapracoval do téhle střílečky i emoce v podobě dětského souputníka hlavního hrdiny a humor v podobě vnitřního hlasu "toho druhého".

Takže snad proto si první Cesta Krve u mě drží plný počet bodů i po neuvěřitelných 28 letech od jejího vydání. Už se těším na další díl.

hnusák
31.08.2024 5 z 5

Opět jsem se k ní vrátil, a byla to jízda.

Luigi1
21.06.2024 5 z 5

Rád jsem si počet tak dobrou knihu

Zatím zde není žádná související novinka.

Co je horší - vlci, nebo pavouci? položil jsem si v duchu otázku. Pavouci! zařvala má arachnofobie bez rozmyšlení.

Vivian byla učesaná a nalíčená — vypadala dobře jako vždy. Hlavu měla naraženou na věšáku vedle mého svátečního klobouku a její tělo sedělo v mém křesle a jednu nohu mělo na mém stole. Něco není v pořádku. Vivian dobře ví, že nikdo nesmí sedat v mém křesle. A natož si dávat nohy na stůl.

Občas je to dobré, popovídat si sám se sebou. Ujasní se názory. Mluvím se sebou polohlasně. Nemá význam křičet.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (1)

1996 - Cena Akademie sci-fi, fantasy a hororu (Česká a slovenská kniha)

Kniha Dobrák v seznamech

v Právě čtených10x