Dobrák

Několik dní stačilo útočníkům, aby dobyli Zemi a většinu obyvatel odvlekli neznámo proč a neznámo kam. Ty, které zde ponechali, pak proměnili v podivné zombie, honící několik málo přeživších lidí. Není čas se ptát kdo, jak a proč Zemi přepadl, protože na pořadu dne je jen to nejdůležitější: přežít v troskách civilizace. Něco takového dokáže jen ten, kdo sám sebe změní ve vražedný stroj. Toto je příběh muže, který ve svém boji uspěl, příběh nezlomné vůle a touhy po pomstě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1065/dobrak-fgp-1065.jpg 4.6909

Cesta krve 1.

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, United Fans

Kniha Dobrák

LivB
09. listopadu

Poutavé čtení, naprosto jedním dechem. Začátek velmi tísnivý, kdy člověk přemýšlí, že se asi bude bát, ale po pár stránkách už příběh doslova hltá. Teďˇ už vím, proč se tak špatně shání a proč je tato série knih tak drahá.

LaciJan

Upřímně nevím, čím je tahle kniha tak vyhypovaná. Má poutavý příběh - zajímá člověka jak to bude dál, ale strašně špatně se čte. Z úcty dávám 4, ale když srovnám s Kotletou, tak tohle dílo má o hvězdu míň a finální rozsudek by byl 3,5*

SamJr.

Strašně dlouho jsem celou trilogii odkládal, že to bude hrozná, levná a vulgární splácanina a teď, když na ni došlo ji hltám jedím dechem. Prostě parádní a skvěle čtivě napsané zombie-postapo-scifi :)

Toffee

Četla jsem v poslední době samé 'normální' knížky a tady jsem se první větou ocitla uprostřed zarputilého boje s nezničitelným upírem a v obležení mrtváky. Až mě napadlo, jestli to s tím střídáním žánrů nepřehnáním. Věřím, že pro milovníky vojenské techniky to musí být super čtení. Z mého pohledu sice kniha měla strhující tempo, ale vlastně šlo o opakující se schéma: najít skladiště zbraní a vojenské techniky, pořádně se vybavit, detailně popsat zbraně a zacházení s nimi, dramatická bitva, ošetřování ran s popisem válečné medicíny, opravení vojenské techniky a zase znovu dokola. Vím, že je to marginálie, ale nejlepší a asi jediné, co mi utkví v paměti, je scéna, kdy jde po hrdinovi nemrtvá srnečka :-)

luke442

Tato knizka nastartovala moji Sci-Fi cteci karieru. To nejepsi co jsem kdy (zatim) cetl. Mel jsem to cist nakonec, tohle prekonat, to musi byt vazne majstrstych.

JezinkaJ

Můj první Kulhánek, druhá sci-fi hned po výborné Třetí vlně.
Chvíli jsem lapala po dechu a nutila se do čtení, kulantně řečeno: na mě moc boje a málo děje. A najednou... najednou už jsem tam byla taky. Nemohla jsem přestat číst, naštěstí byl dlouhý víkend, takže jsem nemusela dočítat v práci pod lavicí. :-)
Muž a dítě, nečekané spojení dvou hrdinů, které se mi líbí a díky němu se děj posouvá k uvěřitelnosti, také nabízí množství zápletek a vývoje vztahů. A vnitřní hlas mě taky hodně baví. Jako bych slyšela ten svůj, tedy někdy. Jsem lapená do autorových tenat. Mě jako čtenáře si vodí na provázku a sežeru mu skoro všechno, tedy zatím.
Jako osoba zvědavá a lapená nemohu jinak, rovnou otvírám druhý díl.
Původně náhodný tematický úkrok stranou, mimo mé obvyklé zájmy, byl rozhodně štastný a obohacující! Díky, Metlo a Tervo!

Davidsonová

Byla jsem připravena na to, co přichází, ale zas tak moc ne. Mistr Kulhánek mě dostal. Takhle dobrý příběh jsem už dlouho nečetla. Akce, zábava, láska (ano i ta tam je), krev, zombie a hlavně, přátelé mimozemšťani. Směs velmi zajímavých skutečností smíchaná v jednu dlouhou akci. Vlastně ne, ještě je pokračovaní. Jdu na druhou část příběhu. Nneí čas řešit, kdo je kdo.

duben

Jak je u Kulhánka zvykem, musíte počítat s tím, že jakmile se pustíte do první kapitoly, může se vám snadno stát, že se začtete a najednou je místo večera ráno, vy jste totálně nevyspalí, hladoví sotva mžouráte na text a přesto si říkáte ještě jednu kapitolu a pak už to vážně zavřu. Celá kniha se čte jedním dechem, jasně jsou tam věci jako, že tolik šťastných náhod a "elitních" znalostí získaných kdysi jen tak aby se neřeklo a díky nimž je hrdina neskutečný bouchač, se obvykle nepotká ani u přeslazených zamilovaných románků. Nicméně číst o neschopném plašmuškovi co umře hned druhou kapitolu by z té knihy trhák asi neudělalo ... i když v Kulhánkových knihách by beztak vylezl na stránkách třetí kapitoly jako upír, vraždící kyborg, nebo jiná podoba nesmrtelné pomsty :). Bavil jsem se neskutečně a dokonce tolik, že jsem sem tam ani nevnímal, že to musím číst na tabletu, protože knižní podoba je nesehnatelná. Už se nemůžu dočkat jak se pustím do dalšího dílu a zase mátožně procitnu do dalšího promžouraného rána.

Pašerák
Pašerák