Dobrák

Několik dní stačilo útočníkům, aby dobyli Zemi a většinu obyvatel odvlekli neznámo proč a neznámo kam. Ty, které zde ponechali, pak proměnili v podivné zombie, honící několik málo přeživších lidí. Není čas se ptát kdo, jak a proč Zemi přepadl, protože na pořadu dne je jen to nejdůležitější: přežít v troskách civilizace. Něco takového dokáže jen ten, kdo sám sebe změní ve vražedný stroj. Toto je příběh muže, který ve svém boji uspěl, příběh nezlomné vůle a touhy po pomstě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1065/dobrak-fgp-1065.jpg 4.6728

Cesta krve (1.)

Romány, Sci-fi
Vydáno:, United Fans

JohnnyKa

Cesta krve (obě knihy) je za mne to nejlepší co Jirka Kulhanků napsal. Vím, že jemu osobně se zdá jako nejslabší a také musím souhlasit s tim co napsal Ramiel. Ale i tak mne tato kniha vtáhla tak, že jsem nevnímal jak během čtení otáčím stránky. Mix sci-fi a zobie horroru byl pro mne to pravé ořechové.

Drowned

Ouuuu tak to je jízda. Tahle kniha, jako snad všechny od mistra Kulhánka, se mi moc líbila od samého začátku až po konec. Velmi zajímavý děj o apokalypse na zemi po níž se stali z lidí zombie a super hlavní hrdina, který zůstal sám s nemluvným chlapcem. Abych věděl proč k tomu došlo hned po dočtení Dobráka jsem se začetl ihned do druhého dílu... Jedním souvětím skvělé postapo se zombie a čert ví jak to bude pokračovat dále :))))

Veverka94

Děj trošičku utahanější, ale jedinečná příběh na to dá rychle zapomenout!

Ramiel

Námět je zajímavý, ale děj je příliš rozvláčný, místy až nudný. Hodně se opakuje schéma, kdy se Maxmilián dostane na bezpečné místo, pak se najednou instinktivně cítí v nebezpečí, aby vzápětí dorazili Cizinci a blesky rozšlehaly všechno kolem a náš milý hrdina utekl do bezpečí, kde se najednou cítí v nebezpečí, aby vzápětí... Zatím jednoznačně nejslabší kniha, kterou jsem od autora četl. Konec knihy dává naději, že se dočkám zajímavější akce a většího počtu lidí na scéně, takže Cynik (2.díl) dostane šanci. A jsem rád, že jsem nejprve četl sérii Noční klub, protože pokud bych začal touto sérií, asi bych další knihy od p.Kulhánka neměl chuť číst.

karel.kral

Tahle kniha mě fakt bavila.

AtívLtám

Kdysi dávno mé první setkání jak s panem Kulhánek, tak tímto stylem literatury. Dvacet let mě nepřestane udivovat ta směs násilí, humory, čtivosti. Dnes už vylezli na svět Kotletové, Moudří, Žambochové a jiní, ale pan Kulhánek bude navždy první .

Nomia

Naprosto šílená úchylárna s kadencí kulometu ra ta ta ta ta. Nejdřív jsem si říkala, že je to, jak vystřižené z béčkové filmu a děsila jsem se, na jaký brak jsem se to vlastně zase vrhla. Pak mě tahle šílenost samozřejmě začala bavit. Ono je to vážně neskutečně čtivé. Akční, vtipné a šílené.
Poprvé jsem se setkala s Kulhánkem v jeho Nočním klubu a nijak zvlášť mě neoslovil, nedokázala jsem se s tím jeho béčkovým stylem a humorem sžít. V Dobrákovi jsem si k němu už našla cestu, uznávám, že tahle jeho brutální řežba má něco do sebe, obzvlášť hlášky, které měl na svědomí Ten Druhý, byly výborné. Přišlo mi navíc celkem vtipné, jak hlavní postava bez skrupulí likviduje, co se dá, ale z pavoučka se může pos... Kulhánek je pro mě spíš tak trochu guilty pleasure.

Latys
31.12.2017

Jedna z nejlepších knih mého oblíbeného autora.

Maxmilian85
08.11.2017

Clovek splyne s pribehem

Azizi
06.09.2017

Ja neviem, z mnou zatiaľ prečítaných autorových kníh, Vládci strachu a Noční klub, sa mi táto zdala asi najslabšia. Ale námet sa mi veľmi páči. Mám rada príbehy, kde je len pár hrdinov, ktorí sa snažia prežiť a pritom sú na to vlastne celkom sami (so svojimi myšlienkami). Kladie sa tak väčší dôraz na psychológiu postáv, ich premýšľanie a uvažovanie. Avšak ako bolo i tu spomínané, tej vojenskej techniky, zbraní a toho všetkého bolo na mňa desne moc. Taktiež ako spomínanej akcie, ale to nie je chyba samotnej knižky a je mi jasné, že to tam patrí, to len ja asi nebudem úplne cieľová skupina. V NK to na mňa však všetko fungovalo perfektne. Hm v každom prípade celý čas som si vravela, že tejto knihe určite nedám 4 hviezdičky, nakoniec mi to však nedalo. Hlavne koniec ma zaujal a som zvedavá čo bude ďalej. Určite neľutujem, stále je to skvelý Kulhánek a som veľmi rada, že mi bol kedysi dávno tento skvelý autor doporučený.

Petroff
30.08.2017

Literárně to stojí za starou belu, ALE je to taky ohromně vtipný a našlapaný svižnou, skvěle popisovanou akcí a nerdovskými tech nápady. I proto to u nás má status totálního kultu - právem!

MonicaMonique
26.08.2017

Miluju tuhle sérii a vlastně i všechny ostatní. Kulhánek je první český spisovatel, kterého jsem, mimo povinnou četbu, přečetla. Jsem ráda, že se u v naší zemi najdou dobří spisovatelé.

Peti
15.08.2017

Moje úplně první kniha od Kulhánka. Jsem spíše nadšenec do fantasy, ale tato sci-fi mě neurazila. Vtipné, že až na konci knihy se dozvíme jméno hrdiny :). A popelnice, to jsou tedy pěkné potvory.

Elea
22.05.2017

Pro mne zatím nejslabší kniha autora, sice zajímavý námět, ale Kulhánek umí víc, mnohem víc.

saez
16.05.2017

Dobrák je prostě dobrák. Teď se vrhnu na Cynika.

frantisek8863
13.05.2017

Dobrý napínavý začátek knihy a odkrývající se děj je zajímavý a poutavý.Hlavně začátek knihy je dobrý, později děj trochu dře a skřípe, ale budiž moc to neřeším, ale stále to ještě jde. Občas na mě popisované scény dobře působili plným strachem a mou představivostí. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že je rozdíl pokud se tahle kniha čte v paneláku, nebo autobusu s ruchy města a lidí a pokud se čte někde izolovaně a tichu a šeru osamělé chaty opět jinak působí na psychiku, kdy děj působí vtíravěji. Za mě dobrý, jistě se ke knize opět vrátím...

manioaio
25.04.2017

Postapokalypsa, snaha o přežití, cizinci...sci-fi jak má být. Autora po Nočním klubu a Sérii Cesta krve řadím mezi své oblíbené.

PeterSmith
20.04.2017

Poutavé čtení, plné napětí. Šup na Cynika :)

ketvin
19.04.2017

Od doby, co jsem četla tuhle knihu si vždy, když vidím srnku, vybavím tu Kulhánkovu mrchu :) To je Autor s velkým A prostě... :)

flashi
13.03.2017

Opět zajímavé pojetí budoucnosti, každopádně mě kniha dost navnadila na druhý díl.

jindrich5708
23.02.2017

Dočteno a jde se na Cynika. Jel jsem tuhle vlakem do prace a kousek od trati bylo stado srnek a pozorovalo tu žlutou potvoru na kolejích. V jednu chvilku mě napadlo, že zvažují možnost vlak napadnout, ale ještě si nejsou jistí svým počtem nebo zvolenou taktikou ;)

Hellrampage
10.02.2017

Akcia, akcia, akcia. Žiadne zbytočné obkecávačky, len priama a čistokrvná akcia. A to sa mi páči. Kulhánkovu Cestu krve si prečítajte vtedy, ak ste už presýtený filozofickými a opisnými knihami, ktoré naťahujú dej ako lacné slipy zo sekáča. Síce veľakrát niektoré akcie nedávajú zmysel a sú nelogické, hrdina jedná logicky aj keď si hovoríte, že na to, že neznáša armádu, sa toho v nej veľa naučil.

Konečne mi hrdina knihy neprišiel ako nejaký ťuťko, ktorý nerozmýšľa ale vie, čo má v živote robiť a koná. Zamrzí nízky počet živých ľudí, s ktorými by si mohol pokecať (pretože kecanie s Tým druhým ma vytáčalo) - až keď Maxmilián stretol nemého chlapca, začala ma kniha viac baviť, aj keď príbehovo sa jedná o tuctový survival zombie horor, ktorý človek videl aspoň tucetkrát. Vytáčalo ma neskutočné šťastie hlavného hrdinu, kedy ho stále míňali blesky plechovíc (a Cudzincov), pritom sa okamžite trafila do hodeného miniatúrneho predmetu ale dospelého človeka trafiť nevedia. Neskutočné šťastie bolo, že našiel "tajnú" základňu, úplne nedotknutú. Keď o nej vedeli mimozemšťania a premenili ľudí na mrtvákov, mohli ju úplne zničiť alebo aspoň zničiť to vybavenie. A našli by sa ďalšie veci, no je to braková literatúra a pár nelogickostí jej odpustíme.

Kniha je v podstate rozdelená na dve časti - pred získaním Saladina a po jeho získaní. Keď získajú túto hračku, dej sa zmení o 180 stupňov. Veľmi sa mi páčilo používanie zbraní, človek si ich vychutnáva spolu s hlavným hrdinom. A aj detailné opisy zbraní a Saladina, bol som v siedmom nebi. Nemŕtva srnka bola best :D.

Moja prvá prečítaná kniha od Kulhánka a ja som spokojný. Hlbšiu myšlienku a posolstvo som od knihy nečakal, je to typická oddychovka, pri ktorej človek zabudne na svet okolo. Škoda len, že sa nechystá dotlač, kúpil by som si ju. Takto v bazáre za premrštenú zberateľskú cenu sa neoplatí. Ničmenej už viem, čo ma približne čaká v ďalšom dieli a teším sa :-). 90%

smartys
07.12.2016

Vládci překvapili, cesta krve splnila očekávání a připravila na to co přišlo po ní. Čteno několikrát ☺

Ingenír
16.08.2016

Bomba. Tedy ne tady, ale ta kniha, ten příběh - to je bomba. A to jsem teprve u prvního příběhu. Válel jsem se smíchy a brečel štestím. Tohle je ta správná atmosféra. Černý humor, akce, mimozemšťani, nasraný srnky - prostě paráda.

Predator666
21.07.2016

Věděl jsem, že pan Kulhánek je dobrej, ale teprve po přečtení prvního příběhu Cesty krve, jsem pochopil proč. Akce hned od prvních vět, humor protkaný celým příběhem a napsáno lehkým a srozumytelným nářečím. Prostě paráda a už teď mám přečteno asi dvacet stránek z druhého pokračování a jsem nadšený. Nic jiného, než DOPORUČUJI.

czpilar
29.06.2016

Oproti Nocnimu klubu a Divokych a zlych je tahle knizka trochu slabsi, ale stale me bavila spise prvni pulka. Dalsi dil snad navaze na Kulhankuch vysoky standard.

Teron
11.04.2016

Navnazen statusem kultovního svazku jsem se na Dobráka vrhl po Nočním klubu, Divokých a zlých a Vyhlídce na věčnost...a jsem těžce zklamán, respektive nedivím se, že se autor od svazku distancoval jako od nepovedeného, protože tohle je opravdu hrůza.
80% stránkování tvoří popisy nejrůznější vojenské kyber mega super husté techniky a i v tom zbytku se děje zoufale málo. Ano, military nadšenci a další živly budou slintat, ale postavit na tomhle celou knihu je opravdu mizérie. Pokud by si autor nepomohl Tím druhým, byla by zhruba polovina knihy (do setkání s klukem), čistým popisem bez jakékoli přímé řeči, z čehož plyne základ problému - sólovka jednoho hrdiny.

kolodze
15.03.2016

Kulhánek je prostě jenom jeden ...neuchopitelnej, nenapodobitelnej a ukrutně čtivej ...víc nemá cenu psát ...byla to zase jízda jako blázen ;)

Raccon
02.02.2016

Skvělé, občas blbosti ale jinak další skvělá knižka.

Nominka
06.01.2016

Tohle je asi nejslabší kniha od Kulhánka. Ale Ten Druhý se povedl.

Proto, DOPORUČUJI.