Dobrák

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Několik dní stačilo útočníkům, aby dobyli Zemi a většinu obyvatel odvlekli neznámo proč a neznámo kam. Ty, které zde ponechali, pak proměnili v podivné zombie, honící několik málo přeživších lidí. Není čas se ptát kdo, jak a proč Zemi přepadl, protože na pořadu dne je jen to nejdůležitější: přežít v troskách civilizace. Něco takového dokáže jen ten, kdo sám sebe změní ve vražedný stroj. Toto je příběh muže, který ve svém boji uspěl, příběh nezlomné vůle a touhy po pomstě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1065/dobrak-fgp-1065.jpg 4.6807
Série:

Cesta krve (1.)

Žánr:
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, United Fans
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (83)

Kniha Dobrák

Přidat komentář
lazarus
17. dubna

Nebylo to špatné, ale Noční klub je holt jen jeden.

marcel9134
18. ledna

Musím říct, že tohle mě tedy vůbec nechytlo. Hlavní supermega nesmrtelný hrdina prostě jde a jde všichni ho mydlej a on se uzdraví a zase jde a zase se uzdraví, až dojde do Afriky. Začátek docela ušel a po epizodě z chaty s nemrtvými vlky jsem se docela těšil, jaká bude pointa, ale ta mě hodně zklamala. Kapitoly v německém vojenském zařízení byly vyloženě tragédie, jako by je psal prepubertální školák.

Fishis
26.11.2018

Skvělá kniha. Miluju Kulhánkův styl psaní a jeho, mi blízkou, formu humoru. Jednodušší vyprávění i styl psaní se snoubí s perfektní čtivostí - prostě mu to všechno hltám tak, jak by asi každý autor chtěl. Pecka.

tonysojka
20.11.2018

I pro mne to bylo zjevení.Pak ještě Noční klub.Potom vše,co napsal,šlo do kytek.Dobře,že už nepíše.

Stauff
09.11.2018

Kdybych psal komentář před dvaadvaceti roky, rozplýval bych se v superlativech. Teď... Sáhl jsem po Cestě krve po dlouhých letech a znovu ji přečetl. Zdaleka jsem se nebavil tak, jako při prvním čtení. Do očí mě mlátila spousta nelogičností, nedokonalostí, doslova blbostí, které jsem dříve, v nadšeném rozpoložení , přehlížel. Z té "skvělé" knihy, prostě nezůstalo skoro nic. Cestu krve (a nejen ji) potkal prostě osud mnoha knih, filmů a věcí z devadesátek. Tehdy mi připadaly naprosto neodolatelné, dnes už asi nestojí za to je číst, vidět, ztrácet s nimi čas. Ale bohudík, nebo bohužel (?) na tu dobu a na knihy, které mě tehdy provázely životem, vzpomínám s úsměvem.

RyonMathrin
24.10.2018

Toto bylo moje první setkání s panem Kulhánkem. Velice napínavé, čtivé. A ten morbidní a cynický humor... Nechtělo se mi vůbec přestat. Sice zombíky všeobecně příliš nemusím, ale akční popisy, úniky, vyžívání se ve zbraních a vůbec všecky detaily dělají z této knihy opravdu parádní záležitost. Záchrana lidstva je v rukou jednoho člověka? (Jonáš se nepočítá) Nemůžu si pomoct, tohle téma se mi pořád líbí. Ano, a taky obdivuji stroj Saladin. Sakra, ten bych chtěl jednou řídit... aspoň na chvilku.
"Vše trvalo jen asi pikosekundu..." :-)

RemiBlack
20.10.2018

2018/43
Je to Kulhánek, tak je to kvalita - platí jako vždycky, o tom žádná. Nicméně tenhle díl je na jeho poměry nějak táhlej a hlavní postava je zvlášť ze začátku strašná máčka (ano, název 'Dobrák' je na místě). Pořád se jen někam cestuje a mohlo by být víc akce.
Jednoznačně nejlepší je část ve vojenském skladu! A samozřejmě Jonáš a Saladin. ;)

P.S. pamatujete si z Nočního klubu (tuším z dvojky), jak Tobiáš dělá korektury Cestě krve a nakladatel mu vytýká množství much? Tehdy se mi zdálo, že víc než v Nočním klubu jich nikde prostě nemůže být. Naivka!

fifoj8786
03.10.2018

Výborný to je, o tom žádná. Skvěle popsaná dynamická akce, až patologicky barvitý popis a lokálně hutná atmosféra. Bohužel mi však oproti jiným autorovým kouskům přišel Dobrák poněkud nevyvážený, některé pasáže zbytečně natažené a ne až tak záživné. Co mi sházelo trochu více byla identifikace s hlavním hrdinou, který je pravda sympatický, ale jeho pozadí a celkově osobnost mi nepřirostla tak k srdci, jako jiné mistrovi postavy. Možná byla chyba, že jsem jako první sáhl po sérii "Noční klub", kde jsem si některé charaktery doslova zamiloval. Každopádně pokračuji v sérii dále, jelikož Kulhánek je ikona ve své lize.