Cynik

Milióny zemřely při útoku mimozemšťanů či byly Cizinci odvlečeny neznámo kam. Maxmilián však zkázu přežil, i když byl vlastně dobrák. Možná jen proto, že se v něm probudilo jeho druhé Já: Cynik. V okamžiku, kdy se blíží ke svému vytčenému cíli na jihu Afriky, však zjišťuje, že existují mnohem zákeřnější protivníci, než jsou mrtváci, upíři a popelnice Cizinců. Cestu mu zkříží lidé, kteří se obratně přizpůsobili nové situaci... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1064/cesta-krve-ii-cynik-1064.jpg 4.6598

Cesta krve (2.)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, United Fans

lachtan77

Super jako první díl. Možná si dám příště práci a spočítám mrtvoly. Kam se hrabe Rambo :-). Jdu na trojku.... Počítám, že na konci Max pojede na invalidním vozíku. Já to ale stejně žeru :-)

saez

Cynik je cynik a Kulhánek mě baví.

frantisek8863

Po prvním dílu, který mě na začátku dost chytil je tohle jen akčně nastavená samohrdinská kaše, ale budiž. Nenadchlo mě to, ani mě to neurazilo...

PeterSmith

Rovnocenný brácha Dobráka :)..........a šup na Kata :)

jindrich5708

Přečteno. Nejlepší věta v knize : Počítač, který se sám učí není dobré nechávat dlouho osamotě.

Hellrampage

Na otázku, či je lepší dobrák alebo cynik neodpovedám, pretože tie dve knihy považujem ako jednu - príbeh druhej knihy pekne nadväzuje na koniec prvej a je veľká škoda, že Cynik končí otvorene. A Kulhánek určite nenapíše pokračovanie - neautorizovaný tretí diel napísal Martin Moudrý a to už nie je Kulhánek.

Každopádne mi druhý diel prišiel slabší. Príbehovo hrdina už nebojuje ani tak s mimozemšťanmi alebo mrtvákmi ako s ľuďmi a technológiou Cudzincov. Maxmillián opäť zjedol všetko šťastie sveta, nič ho nezabije a guľky ho míňajú o pomyselné milimetre. A mne to ani moc nevadilo, pretože sa to sakra dobre čítalo. Naozaj mi bolo hlavného hrdiny ľúto, čo všetko musel prebolieť, až mňa za neho bolelo telo (a tá amputácia, fú). A najväčší automatický tank minulého storočia sa mi páčil všetkými desiatimi (Drobek).

freestyla

"Bojovník, který myslí na prohru, je z poloviny poražený." Singhaia

Ingenír
27.10.2016

Panu Kulhánkovi se nedá nic vytknout...stop - dá !!! Proč nedopsal tuto trilogii? Je to snad nejlepší dílo, které jsem od mistra četl. Naštěstí se moudře pan Moudrý rozhodl a dílo dodělal. Cynik je úžasné, vtipné a mimozemské dobrodružství a já jsem jen zvědav, jak se s tím spisovatel Martin Moudrý porve. Snad to bude vidět a nebude to "paladin".

Predator666
27.08.2016

Je to mnohem lepší než první příběh. Je tu více akce, více krve a více mimozemšťanů.
Třetí příběh kupodivu už pan Kotleta odmítl napsat a tak jej musel zastoupit pan Moundrý.

czpilar
10.07.2016

Druhý díl Cesty krve mě bavil mnohem více než díl první. Škoda, že trilogii neuzavřel sám Kulhánek, ale třeba bude závěr stát za to.

Nominka
06.01.2016

Nejlepší kniha jakou jsem kdy četla.Víc se k tomu dodat nedá...

Ivan F
28.10.2015

Pre mňa osobne je Cesta krve najlepším Kulhánkovým románom.

hnusák
21.10.2015

Pokračování se od prvního v zásadě neliší, vždy mne fascinuje nesmrtelný upír,dokonalost a nezničitelnost Saladina. Prostě dokonalá oddychovka.

Covenant
09.10.2015

Tak jsem si říkal, že to přečtu a uzavřeme kapitolu, jelikož jsem čekal to samé. Ale ono ne. Byla to fakt jízda. Hodně se mi líbila část v zajetí. Šla z toho opravdu cítit beznaděj, vztek a pak ta "oddanost" - byla tak zvláštně vtipně a zároveň děsivě pojatá, až mi bylo hl.hrdiny líto. A hlavně jsem si oblíbil šílenýho Maxe tím, jak vedl dialogy s Tím druhým. To byl dobrý tah už ze začátku. Když by něco vyznělo trapně, hodí se to na Toho druhého a je to vyřešené. Když potřebuje čtenář něco vysvětlit, přečte si dialog osoby, která mluví sama se sebou. V tomto druhém díle Ten druhý dostal víc prostoru a tak jsem se opravdu bavil....no a pak koukám, že už není co číst. Co teď? Třetí díl bude nahovno, když to nenapsal Kulhánek. No jo, ale příběh je otevřený a ty potřebuješ vědět jak to dopadne! No jak asi? To jsi za ty dva díly nepochopil, jak to repetitivní příběhové schéma funguje? A viděl jsi to hodnocení a komentáře? Ignoruj je a udělej si na věc svůj vlastní názor. To jsi pochytil kde, tyhle moudra?...........,,Myslím, že nejsi normální," řekl konverzačním tónem Ten druhý. ,, Tak ty myslíš."

Targa Dall
26.04.2015

Strhující vyprávění pokračuje. Dávám pět hvězd a okamžitě hltám poslední díl :)

mitko
23.04.2015

Druhá kniha je podľa mňa ešte o trochu slabšia a to hlavne vďaka repetetívnosti deja ( komentár užívateľa wally to dobre vystihuje ). Docela ma sklamalo že Maximilián tu nebojuje proti mimozemšťanom ale jeho hlavným súperom tu sú ľudia, síce sa našli nejaké zápasy proti neľudským bytostiam ale vzhľadom na obsiahlosť knihy nedostatočná, kedže väčšina času tu je trávená opisovaním rekonvalescencii jeho a jeho saladina. Ale zas sú tu aj nejaké pozitíva a to hlavne nápad s obojkom a posledné desiatky strán, kde to už pekne kypí krvou. A knihe nepomáha teda aj úplný záver, ktorý je na pokračovanie. Čítal som že Kulhánek toto dielo považuje za chybu a ja som tomu nechcel veriť, že by napísal niečo zlé, ale no aj majster tesár sa niekedy utne. Slabé 3 *

Terva
19.04.2015

Cinik, tak se jmenuje druhá kniha ze série Cesta krve, kterou napsal Český mistr Jiří Kulhánek.
Je to jedno z nejlepších sci-fi, co jsem kdy četl.
Temné, dobrodružné, napínavé, srandovní.
Jeden hrdina a dvě mimozemské rasy.

Nějaký citátek:

Nevěřil bych, že někdy budeš děkovat někomu, kdo ti řekne, aby sis nachcal na hlavu "řekl Ten druhý"
Lepší si nachcat na hlavu, než v tom celou noc ležet "odsekl jsem šeptem"

adam.vasko
23.02.2015

První půlku bych dal 3* a druhou 5*. Myslím, že tímhle začíná nářez, kterej je už klasikou v pozdějších Kulhánkových knihách.

dobroslav9182
10.01.2015

Cesta krve pokračuje. hlavní hrdina se změnil nejen fyzicky, ale hlavně i psychicky. Větší prostor dostane i Ten Druhý a, nečekaně, poteče hodně krve. Tolik krve, že by se v ní ti parchanti mohli klidně utopit.

amavis8216
28.12.2014

Bezva serie, do trojky (kt.napsal Jafff) nejdu, jen bych to cele pokazil. Skoncilo to tak, jak si to pral autor. Diky za skvely zazitek!

Nelis
06.08.2014

Lepší než jednička, ale kdyby mě nezajímal konec, tak to nečtu. Bohužel toto se mu moc nepovedlo :(

WoS
28.07.2014

Nad Kulhánkovými knihami člověk nesmí přemýšlet. Nicméně jako letní čtení u chladné vody neznám nic lepšího než vypnout a oddat se rychlému spádu :-). Za 5!

vlkodlaq
15.07.2014

Přečetl jsem vše od Kulhánka a nechce se mi psát koment ke každé knize zvlášť, tím spíš, že by byl veskrze stejný: nejen vynikající čitelnost a spád, ale i zajímavý děj, nečekané zvraty a sranda. Ve srovnání s jinými autory nemůžu jinak, než všem jeho knihám, povídkám i fejetonům dát plný počet, není z jeho tvorby nic, co by si zasloužilo o hvězdu méně. Jen by snad mohl tvořit více a častěji umožnit přetisky a dotisky, některé jeho knihy už čtu potřetí.

Grey100
17.03.2014

Bezva akce.

Tiru
12.03.2014

Cynik je u mně lepší než dobrák. Autor už se tolik nebabrá v popisu válečné techniky a je tam znát větší tah na bránu než v dobrákovi, kde čtenář dostával častý popis světa, který se změnil. Tady už je hrdina zocelený několika bitvami a jen tak před něčím neutíká.
S přibývajícími šrámy a ubývajícími částmi těla se z něj stává nezničitelný frajer a mimozemšťané můžou být rádi že v čas vyklidili pole. Snad se někdy dočkáme i třetího dílu a Jonášova návratu.

Eneo
07.02.2014

Hlavní hrdinové Kulhákových knížek jsou takoví Harry Potterové po česku, jsem si více než jista, že by přežili i nazí proti Luftwaffe. Styl psaní z tohoto faktu ovšem činí nevídanou podívanou (počtenou).

DreamR
11.12.2013

Co dodat? Další brutální pokračování prvního dílu.

Bača
18.11.2013

Aha, takže Cestu krve III: Kat nenapsal sám Mistr... Tak nic =D Možná dočtu jindy

Bača
18.11.2013

Cynik... Dočteno... Co dodat =) Není nad to být výkonnější než Terminátor, být věčně pod povzbuzujícímu prostředky a nechat si ničit tělo výbuchy =) Ale část, kdy hlavní hrdina leží v džungli, uřezává si nohu a ¨vzberkává¨se je prostě bomba!

P.S.: Dostala se mi do ruky zřejmě třetí část serie, ale tady jsem jí nikde nenašel. Je to psané jako trojka Cesty krve pod názvem Kat... Je to správné, nebo je vše dílem někoho jiného, nevíte? Díky

Eigis
08.10.2013

Je to lepší než první díl, ale ten otevřený konec mě trochu zklamal.