Cynik

Cynik obálka knihy
Mé hodnocení:

Milióny zemřely při útoku mimozemšťanů či byly Cizinci odvlečeny neznámo kam. Maxmilián však zkázu přežil, i když byl vlastně dobrák. Možná jen proto, že se v něm probudilo jeho druhé Já: Cynik. V okamžiku, kdy se blíží ke svému vytčenému cíli na jihu Afriky, však zjišťuje, že existují mnohem zákeřnější protivníci, než jsou mrtváci, upíři a popelnice Cizinců. Cestu mu zkříží lidé, kteří se obratně přizpůsobili nové situaci......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1064/cynik-slF-1064.jpg 4.6856

Cesta krve 2.

Romány, Sci-fi
Vydáno, United Fans

Kniha Cynik

Maud22

Maxmilián i s malým klukem Jonášem, pokračuje ve své pouti do lesů Afriky, kde doufá najít další lidi, kteří unikli všeobecné katastrofě a nestali se z nich mrtváci. Supertransportér saladin řízený učenlivým počítačem opatřený nejmodernějšími zbraňovými systémy dotvořil ještě v tajné vojenské továrně v Německu, a jelikož je to bojové vozidlo s dokonalým maskovacím a "všemuvzdorným" nátěrem, tak se mu podaří dostat i přes poušť. Přes tu poušť pak putuje znova tam a zpět i pěšky a sám, až se mu podaří zjistit, co se všechno vlastně stalo, kdo za tím stojí a že někteří lidé zaprodali svou rasu i Zemi. Obrovský tank, s nímž se saladin utká a který jim ve finále hodně pomůže - charakterizuje takto - "Ten stroj vypadal, jako by dokázal projet věčností napříč a ještě se vrátit." Promluvit si může akorát se svým druhým já. Ten druhý pak vtipně komentuje vzniklé problémy. Maxmilián utrpí mnoho zranění na těle a mnoho šrámů na duši, ale nevzdává se: "Prostě nepřipustím, aby jim to prošlo. Nikomu." A tak se chystá na cestu krve, cestu ke hvězdám. Chvíle klidu (a zpravidla lízání ran) se střídají se zběsilou akcí. Když to čtete, tak chcete vědět, co bylo dál, dokud to nedočtete.

GerhartRoth

Pokračování skvělé post-apo scifárny z pera pana Kulhánka. Stejně jako jsem doporučoval u předchozího dílu. Výborný styl psaní, který naprosto adoruji, takže opět mohu doporučit všem, kterým se líbil první díl a rozhodně by jste toto dílo neměli vynechat.

karol.cadex

Nevim, jestli si dalšího Kulhánka přečtu. Teď to cítím jakože jsem si uzavřela, ač s otevřeným koncem, to jeho nej. Mam pocit, že už nikdy se nemůžu do žádného knižního hrdiny zamilovat tak jako do Kulhánkovo kluků. A nechci pak mít z jeho dalších knížek nějakou divnou pachuť. Uvidím.
Ale Cesta krve je hodně svoje, taková kulhánková.
Kdyby se mě zeptal někdo u piva, o čem že to vlastně je, tak bych asi ani nechtěla odpovědět, protože mám strach, že cokoli řeknu, tak nedovede popsat ty emoce a děj a vůbec všechno kolem. Že to hlavní je prostě tak strašně hluboko skryté v každém čtenáři a nejvíc v samotném Jirkovi.
ALE. Co teda vyzdvihnu jen tak letmo - pavouci, džungle, bezmoc, pot, horko, zima, šrot, zbraně, hajzlové, kinetin, nic, prázdno, a tak.
Největší prázdno mam ale zase po přečtení já v sobě.

MatoPalkes

Super pokračovanie, lepšie než prvý diel.

Awča

Velmi dobré pokračování. I když první díl mě vzal za srdce více.
Obdivuji autorovu fantazii a technické znalosti.

LaciJan
19.10.2020

Opět - nevím čím je tahle kniha tak vyhypovaná. Krom řady nelogických pasáží (Lehký SPOILER - Saladin v poušti?) To co mělo být. V prvním díle OP, tady ? Zatím jsem nedočetl a nevím jestli dočtu. Čte se hůř jak předchozí díl a začíná tam chybět to co v prvním díle fungovalo, člověka už tak netáhne jak pokračuje příběh.

EDIT: Dočteno. Bylo to fajn, ale pořád je výsledek "Hmm... [ (ၜᔕၜ) ]" Fajn počtení, ale za mě přehypované stále. Finální hodnocení celé (dvoudílné) série je 3,5* / 5 (aktuální styl hodnocení k 12/2020)

Toffee
09.08.2020

Má to spád, ale je to jen 'střílečka'. Milovníkům military se knížka musí líbit a doporučit jde i těm, kdo si chtějí pročistit hlavu.

luke442
22.07.2020

Pokracovani prvniho dilu. Tato knizka nastartovala moji Sci-Fi cteci karieru. To nejepsi co jsem kdy (zatim) cetl. Mel jsem to cist nakonec, tohle prekonat, to musi byt vazne majstrstych.