Vládci strachu

Vládci strachu https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1066/mid_vladci-strachu-AaZ-1066.jpg 5 1114 121

Takřka kyberpunkový obraz blízké budoucnosti střední Evropy a strhující akční příběh o souboji dvou ras, které se již v dávnověku rozešly se svými lidskými předky. Žijí mezi námi upíři? Výborný akční příběh o boji mezi upíry a lovci z roku 2023, který se odehrává převážně v Čechách. Poklidný život upíra Richarda Adolfa končí při obnoveném lovu – brání se hlavně v Praze a snaží se vypátrat a zničit vůdce Lovců – alchymistu Azzoparda.. První díl volné série o upírech, některé postavy se prolínají do dalších Kulhánkových knih. Tvrdě akční krvavý nářez, výborně čtivý.... celý text

LenkaPet
21.02.2024 5 z 5

Moc se mi líbila. Mám ráda tento humor, i když byl trochu víc krvavý než jsem zvyklá ... ale to rozhodně nevadí. Určitě si přečtu i něco dalšího.

Marquis
31.01.2024 4 z 5

Kulhánkov románový debut je ako jazda na horskej dráhe.

Melanchóliu vzťahu k nevyliečiteľne chorej prostitútke striedajú drsné úteky a súboje s bohatým portfóliom protivníkov. Paradoxne práve vedľajšie postavy (Krysa Rolls, Ten-který-odešel-ze-tmy-do-tmy) sú zaujímavejšie a lepšie vykreslené.

Deju nechýba spád a je prudko originálny, no jeho čtivosť často kolíše. Napriek tomu ma môj prvý kontakt s tvorbou JK navnadil na ďalšie knihy a pri písaní tohto komentáru musím uznať, že taký Nočný klub sa číta podstatne lepšie.

Potešil odkaz na Draculovho Renfielda (Masařka Jock) a záverečné vysvetlenie názvu knihy je proste skvelé. Veľmi dobrá prvotina.

martin9072
06.11.2023 5 z 5

Perfektní "brakovka". Svižné, ale přesto uvěřitelné, tempo, humor černý tak, že by mohl sbírat bavlnu, hromada akce. Knížka, kterou nechcete položit, ani když už čtete skoro celou noc a jsou tři ráno.

AltaMari
11.08.2023 5 z 5

Nejlépe vystihuje mé pocity komentář Masoterian (20.5.2022).

Perfektní čtení, nelze přestat , bavil mě autorův černočerný humor. Literární upíři jsou mi obvykle protivní, Kulhánkovi upíři mají něco do sebe (a jejich kousnutí je skoro odměnou :o)). Že prvotina? Smekám.... Tedy, ke konci už bylo těch mrtvol až moc a konec přišel právě včas. Těším se na další dílka pana Kulhánka.

jan.para
05.01.2023 5 z 5

Výborná kniha. Děj nádherně utíká a od knihy se nebudete chtít odtrhnout. Super akční příběh a velkou dávkou černého humoru.

zbuy
05.08.2022 5 z 5

Moje první seznámení s autorem, který vzbudil zájem o českou fantastiku. Parádní akce, nadsázka, promyšlený příběh.

rouzi62
29.05.2022 5 z 5

Výborné, určitě si to přečtěte

Masoterian
20.05.2022 5 z 5

No ty vole. Typická fantasy brakovka a plnohodnotnej román v jednom, kterej dokáže vykřesat až překvapivě silný emoce. Hrozně mě baví, jak je to, navzdory ryze fantasy tématu, pojatý "civilně", jak to jde do hloubky ohledně vztahů hlavního hrdiny a celý jeho rasy k obyčejným lidem a jejich jepičím životům, o nesmyslnosti navazování důvěrných vztahů k nim, o běžných strastech existence v prostředí, který ho nikdy nemůže pochopit, natož přijmout. Vlastně taková psychologická studie psaná z upírova pohledu :))

O to víc s tim pak kontrastujou ryze béčkový motivy, jako záporácká parta nejlepších lovců napříč stoletíma, tvořená kanibalem, zápaďáckým pistolníkem, knězem a esesáckým oficírem. Stejně jako všechny ty až splatterovsky přepálený masakry.
Nicméně si myslim, že nejsilnější je to v oněch komornějších momentech, hlavně motivy s umírající Klárou a s polským doktorem patří mezi největší highlighty Vládců.

Fantastická záležitost, a fakt, že se vlastně jedná o debut, jde úplně mimo moje chápání. Něco takovýhleho by chtěl napsat Kotleta, ale prostě na to nemá.

Jipe01
15.12.2021 5 z 5

Krásná řežba hned od začátku. Tohle jsou knihy, které se nebojim otevřít a rád se k nim vrátím. Tak brzy nashle pane Kulhánku.

n.ezn.amy
18.10.2021 5 z 5

Věčný boj mezi upíry a Lovci .... upírovi Adolfu Richardovi se změní jeho poklidný život, když na jeho stopu se dostanou lovci upírů a on musí před nimi prchat a zanechává za sebou hromady mrtvých ve snaze jim uniknout. Ale když mu Lovci unesou ženu a syna, stává se z Lovců lovená zvěř a nenávist Adolfa nezná mezí. Opět neskutečně nabitá kniha akcí, přestřelek a útěků, kdy na každé stránce tryskají hektolitry krve. Vládci strachu mě totálně pohltili a donutili přestat číst až na konci knihy

gladya
09.09.2021 4 z 5

Tohle my intelektuálové přece nečteme. Fuj, takový brak lol. Jenže asi nejsem dost intelektuálka. Bavila jsem se skoro stejně jako u Nočního klubu. Jasně, on to skutečně brak je. do čítanek se to dostane těžko. Ovšem je to brak v nejlepším smyslu slova, natolik učebnicový příklad, že by se to do učebnic literatury dostat mohlo jako typická a dobrá ukázka žánru. Je to šílené , ulítlé a přehnané a něco předvídatelné, to je fakt. Ale taky je to zábavné, svižně napsané .

Kdysi jsem viděla pár akčních fimů. Než jsem zjistila, že tení to nic pro mě a přestala jsem na ně chodit ( nic proti těm filmům, mají své publikum), říkala jsem si tehdy , že mě alespoň jedna mrtvola vyšla hodně levně. U Kulhánka jedna mrtvola čtenáře nestojí moc ani v případě, že koupí těžko sehnatelné výtisky za pěkných pár tisícovek. Krev a mrtvoly do žánru patří. Mně jako útlocitné osobě trochu vadilo, že zemřelo hodně nevinných, kteří se jen připletli a nebo Richardu Adolfovi snažili pomoci. Padouchům špatný konec samozřejmě přeju.

Docela by mě zajímal psychologický profil pana Kulhánka lol.

A nejlepší byl stejně Pumlíč.

jaroiva
16.07.2021 2 z 5

Chtěla jsem zkusit něco od toho slavného Kulhánka, jehož knížky se v bazaru nabízejí za několikatisícové sumy... tak jsem zkusila. A myslím, že mi stačilo. A nechápu, kde se berou tyhle přemrštěné ceny knih.
To, že se někomu líbí jiný žánr, než mně, bych i pochopila, může být, že je hodně lidí, kterým se tento výsek sci-fi líbí.
Co ale nechápu, je to, že i jazykově je knížka dost slabá. Neustále se opakující podobná slovní spojení, která ale nevypadají jako vtip, semtam nějaké to špatně skloňované slovo (asi nedostatečná korektura)...
Možná je to tím, že jsem si vybrala jednu z prvních knížek autora a pozdější knížky budou lepší, že už bude vypsaný. Ale to už nebudu zkoušet, spíš kvůli žánru. Splnila jsem si to jako střípek do všeobecného přehledu a už to nebudu pokoušet.

Basc0
07.07.2021 4 z 5

(SPOILER) +Před touto knihou jsem četl vyhlídku na věčnost, která je pro mne i po přečtení stále nepřekonanou.
Nicméně mě pan Kulhánek nepřestává překvapovat, jak čtivě a jednoduše se dá napsat tak strhující příběh.
Vážně je vidět, že to autora prostě baví, že si užívá každou napsanou větu, že píše tak, jak si myslí, že by se postavy opravdu chovaly.
-Trochu mě zklamal konec... Po vyhlídce na věčnost mi to přišlo dost uspěchané. Chápu, že je to autorova prvotina, ale dokážu si představit o 15-20 stránek delší konec s epickým fightem s hlavním nemesis na konci. To mi tam jako jediné chybělo.

BlackBlade
17.06.2021 3 z 5

Čteno už podruhé a zase jsem se bavil. Skoro nekončící akce, kde jeden průšvih navazuje na druhý. Zajímavý námět o upírech nejen v ČR a nejen v současnosti.
Bohužel jsou tam často nesmyslně dlouhá souvětí, což ubírá na plynulosti a rytmice četby. Za tohle dávám hvězdu dolů.

Wiruss
19.05.2021 2 z 5

Ryze podprůměrná kniha, jejíž autor měl problém i složit souvětí...

Maud22
24.04.2021 5 z 5

Tak tedy upíři to fakt nemají lehké. Jejich výhody jakými jsou dočasná nesmrtelnost, neuvěřitelné regenerační schopnosti organismu, obrovská síla a rychlost jsou vykoupeny věčným útěkem před Lovci. Původem švédský šlechtic Richard Adolf prožívá období klidu a období útěků a bojů. Samotnému by to šlo asi líp, ale osud mu vloží do cesty dívku a cizí bezprizorní mimino (to mu opravdu nezávidím). Ti, kteří mu pomáhají, to taky nemají lehké... Brutální scény jsou vyvažovány vtipnými hláškami a situační komikou (obzvlášť scény s miminkem na trajektu). No, a abych nezapomněla, je tu ještě jeden důležitý poznatek, jak Adolf říká: "Zcela soukromě: co se sexu týče, jsme i my upíři jenom lidé."

horys
01.04.2021 5 z 5

Páni, tohle byla šleha! Akce a neskutečná zábava!

karol.cadex
31.01.2021 5 z 5

Ne že bych byla v literatuře nějak genderově vyhraněná, ale zrovna Vládci strachu jsou takový jako spíš klučičí čtení.
Noční klub má něco neuchopitelnýho navíc a tady to chybějící něco je alespoň zakrytý zběsilejšími přestřelkami, víc krví a šílenějšími magory.
Což na hodnotě knihy rozhodně neubírá! Jen ani Adolf mi tu úplně nepřirostl k srdci, možná Klárka, kdyby dostala víc prostoru, nevim. Nejlepší pasáž rozhodně Polsko.
I tak ale ano, Kulhánek je stále moje top love.

lazarus
31.01.2021 5 z 5

Kulhánkova skica k Nočnímu klubu. Opět po čertech zábavná.

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Pre mňa najlepšia kniha od Kulhánka. Veľmi zábavná.

upíři prvotina české sci-fi

Jiří Kulhánek