Vládci strachu

Takřka kyberpunkový obraz blízké budoucnosti střední Evropy a strhující akční příběh o souboji dvou ras, které se již v dávnověku rozešly se svými lidskými předky. Žijí mezi námi upíři? Výborný akční příběh o boji mezi upíry a lovci z roku 2023, který se odehrává převážně v Čechách. Poklidný život upíra Richarda Adolfa končí při obnoveném lovu – brání se hlavně v Praze a snaží se vypátrat a zničit vůdce Lovců – alchymistu Azzoparda.. První díl volné série o upírech, některé postavy se prolínají do dalších Kulhánkových knih. Tvrdě akční krvavý nářez, výborně čtivý....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1066/vladci-strachu-AaZ-1066.jpg 4.5903
Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Klub Julese Vernea

Kniha Vládci strachu

stgeorge

Za mne nejlepší kniha od Kulhánka. Děj není sice tak košatý, jako např. u navazujícího Nočního klubu, ale díky tomu mi kniha přijde myšlenkově kompaktnější.

kolby

Majstrov prvý román, na svojom "čare" nestratil ani po rokoch, ani po nejakom 4.-5. prečítaní. Pán Kulhánek je prvý svojho druhu na území Česka a Slovenska, za čo mu patrí náš nekonečný rešpekt a obdiv. Všetci ostatní sú iba tí druhí. Škoda, že stratil chuť do písania.

vamp

Něco pro motorkáře... Desert Express neni Kawasaki ale Suzuki

Nočnípták

Pořád na toho Kulhánka musím myslet. Přidávám jednu*, zaslouží si ji.

duben

Kulhánek je prostě "bůh" svého žánru. Velká škoda, že jeho knihy se nedají sehnat v papírové podobě a tak jsem s odporem sobě vlastním přečetl tuto knihu jako "e-fujtabl-knihu". I přes ten odporný elektronický formát, jsem se většinu času od knihy nemohl odrthnout. Sice mi tam přijde, že z hlediska "logiky" některé věci příliš postrádající smysl (víc než je u téhle literatury běžné). Jako třeba proč upíři pořád utíkají, nepostaví si za ta století armádu a nezničí Lovce. Taky mi přišlo, že finále a poslední bitva vyzněla tak trochu do prázdna a po tom nášupu v celé knize to bylo takové trochu nahonem, proto jedna hvězda dolů. Kdyby to nebyl Kulhánek, tak ten elektronický bazmek nevezmu asi do ruky, ale co si má člověk počít, když chce číst Kulhánka a nechce za staré rozsalátované knihy platit ekvivalent jejich váhy ve zlatě. :(

Nočnípták

Co všichni na tom Kulhánkovi mají? Tak jsem to teda zkusila ( muž ho v knihovně měl). Teď se ptám co já na tom Kulhánkovi mám? Nějak nevím. Musím to nechat uležet. Docela se mi to líbilo, nebo moc se mi to líbilo? Tři *? Čtyři *?
Ještě nikdy jsem nic takového nečetla.

Hzjena

Dlouho jsem si srovnával v hlavě hodnocení ,,Kulhánkovštin,, a i po letech musím říct, že je to prostě pecka! Určitě to chce začít touto knihou, protože narážky a easter eggy tam jsou a zpětně to nemá tu správnou přidanou hodnotu.

Pozor, další odstavce budou obsahovat spoilery!

Pan Kulhánek začal (nad)průměrnou upířinou, která neobsahuje ani tak hektolitry krve, jako spíš propracovaný děj, vcucávací atmosférou a bravurně zvládnuté charaktery, kterým okamžitě začnete fandit, nebo (v případě záporáků) nenávidět. Jak už jsem psal do autorova profilu, hlavní hrdinové mají neskutečně trefné a cynické narážky v ten pravý moment a nikdy nepůsobí nuceně, nebo předvídatelně. Prostě ten správný zásah v tu pravou chvíli.
V pozdějších knihách se objevují postavy a dokonce události z této knihy (Krysa Rolls, Slizounova pistole, kterou zdědí Patejl, události okolo masakru v TTS, upíři které si Tobiáš ,,vymyslel,, atd...). Všechny knihy, kromě Stroncia, spolu tak trochu souvisí a celé to rozdělují Divocí a Zlí na dvě pararely. V podstatě hlavní hrdina z Nočního klubu ,,napsal,, Vládce strachu a aniž by to zpočátku věděl, tak psal ,,pravdu,,. Taktéž je ,,autorem,, Divokých a zlých spolu s Cestami krve (ale o tom později), které spolu také úzce souvisí.

Pro pochopení tohoto mistrova multiversa doporučuji číst v pořadí:
Vládci strachu
Cesty krve
Divocí a zlí
povídky
Noční klub
Vyhlídka na věčnost

Dusinof

Tak nevim, jestli jsem udelal chybu, ze jsem pred tim cetl nocni klub, ale tohle me temer nebavilo. ke konci uz jsem to louskal rychle, jen at uz to mam za sebou a bylo mi vlastne uplne jedno jak to dopadne. S nocnim klubem se to srovnat neda.

Rázová vlna
Rázová vlna