Vládci strachu

Takřka kyberpunkový obraz blízké budoucnosti střední Evropy a strhující akční příběh o souboji dvou ras, které se již v dávnověku rozešly se svými lidskými předky. Žijí mezi námi upíři? Výborný akční příběh o boji mezi upíry a lovci z roku 2023, který se odehrává převážně v Čechách. Poklidný život upíra Richarda Ad... celý text

Žijí mezi námi upíři? Výborný akční příběh o boji mezi upíry a lovci z roku 2023, který se odehrává převážně v Čechách. Poklidný život upíra Richarda Adolfa končí při obnoveném lovu – brání se hlavně v Praze a snaží se vypátrat a zničit vůdce Lovců – alchymistu Azzoparda.. První díl volné série o upírech, některé postavy se prolínají do dalších Kulhánkových knih. Tvrdě akční krvavý nářez, výborně čtivý. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1066/vladci-strachu-AaZ-1066.jpg 4.5624

Noční klub

Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Klub Julese Vernea

TheWerewolf

Mám teorii.
Je to sice trošku křečovité, ale určitá návaznost tam je.
Čtete si tak Vládce strachu, a říkáte si jaké je to příjemné počteníčko. Pak čtete Divocí a zlí a najednou tam začnou padat známá jména, Patejl poznává Cestu krve (v komiksové formě ve kterou nepřestávám doufat) a vy si říkáte, co to má znamenat?
Inu, věc se má tak.
Tobiáš z Nočního klubu a Vyhlídky je ve skutečnosti náš Jirka. A v Nočním klubu píše, že během ukrývání se v opuštěné vile napsal nějaké knihy. Podle indícií dojdeme k závěru, že má na mysli právě Cestu krve, a podle svých čerstvě nabitých dovedností i Vládce strachu. No. Teorie se týká všech knih, které nejsou Noční klub nebo Vyhlídka.
Věc se má tak. Existují dvě časové linky. Jedna pokrývá Cestu krve, druhá se táhne od Vládců strachu po Divoké a zlé. A teď. Patejl pochází původně z časové linky/reality/roviny existence, kde proběhla emzácká invaze, proběhla Cesta krve a v rámci své vendety se po několika staletích lidstvo vydalo bojovat s již zmíněnými emzáky. A tak vznikl klan Pilotů, ke kterému patří i náš Patejl a všechno tohle co Patejl popisuje. Dokonce můžeme předpokládat, že je do toho zapletené i Stroncium, jelikož nevíme jak vypadá skutečný svět. Víme jen, jak vypadá místní obdoba Matrixu. A teď. Patejlovu Pecku někdo sabotoval, což zapříčinilo, že se i se zbytkem svojí party octl v časové lince/realitě/rovině existence, kde k invazi nedošlo. Nebo, alespoň zatím nedošlo. Ale jelikož se alternativní vesmíry navzájem ovlivňují, existuje v obou světech štábní vozidlo aka Saladin. Což je spolu s Invazí hlavní pojítko mezi těmito realitami. Plus můžeme předpokládat, že v obou těchto vesmírech existují nějaké vyšší bytosti, které zasahují do dění ve světě smrtelníku. Ať už je to ta postava, kterou Max nechá zešílet na konci Cesty krve, nebo ti proti kterým se vydají Patejl, Elvíra a Merlin.
Možná to tak je, možná ne.
Dokud někdo neunese Kulhánka a nevytrhá mu špičáky, asi se to nikdy nedozvíme.

Elkiss

Kulhánek mě snad nezklame ani jedinou knihou. Je pravda, že jsem zatím četla jen upiří styl, ale myslím, že kdyby to bylo jakýkoliv jiný žánr od Kulhánka, byl by akcí stejně nabitý jako tato kniha. Napětí, strach, akce, láska, odevzdanost a nezkrotnost na Vás dýchne ze všech stránek. Doufám, že už jednou někoho napadne některou Kulhánkovu knihu zfilmovat, seděla bych v první řadě.

Rita55

Je to první "Kulhánek", kterého jsem přečetla a dostal mě :-) Nevím, čím to je...

MGT

No holt je to skoro prvotina, ještě to není takový nářez jak jsme od Mistra Kulhánka zvyklí. Ale i přesto zábava.
Zásadně mi chyběla autorova láska ke glockům:)

flashi

Zpočátku jsem trochu skřípal zubama nad upírskou tematikou, která je poslední dobou tak propíraná, nicméně kniha mě velmi příjemně překvapila. Jelikož je psaná v 90. letech minulého století, autorova představa naší dnes už docela blízké budoucnosti - ať už technické stránky, nebo politické situace, je přinejmenším zajímavá a neotřelá a velmi mne bavila.

bb69

Príjemná oddychovka, podfarbená typickým kulhánkovským čiernym humorom. Mňa to nenudilo ani chvíľočku, mistr Kulhánek ma ani tentokrát nesklamal.

Elea

Další vynikající Kulhánek, víc není co dodat.

Truck3

Musím říct, že jsem byla příjemně překvapená. Jak oddychové čtení absolutně vyhovující. Spousta akce, spousta krve. Zkrátka vše co má kniho toto typu mít.

Targa Dall

Klasika vyborny Kulhanek.
Neni co dodat, precist! :-)

martina1199

Od Kulhánka jsem četla už Noční klub (oba kousky), takže jsem věděla co čekat a opět se dobře bavila. Asi se to nehodí říkat, když je příběh plný násilí, tryskající krve, létajících končetin a bublajících vnitřností, ale tohle je vážně oddechová četba. Zastavení v Českém Těšíně spojené s nákupem trička mi knihu přiblížilo ještě více vzhledem k tomu, že jsem v tom městě od mala žila. A vlastenecké gesto, když Richard vyrazí do poslední bitvy vytuněnou Tatrovkou, snad pohladí po duši každého čtenáře/čtenářku vlastence :)

hanak_v_exilu

Možná nejlepší brak co jsem kdy četl. A to nemyslím ve zlém. Jiří Kulhánek píše výborně a Vládcům strachu nemůžu vytknout téměř nic. Mají tempo, napětí, atmosféru a zajímavý příběh. Knížka se čte úplně sama a poprvé i počtvrté jsem ji zhltl na posezení.

vlkodlaq
05.11.2016

Kulhánek nevydal žádnou knihu, kde bych šel s hodnocením pod 5*. Vládci strachu jsou přece jen trochu jiní. Kyberpunková atmosféra podtržená skvělým spádem a opravdu nečekanými zvraty. Paráda

tanuki
25.10.2016

Trochu mi to připomínalo počítačovou hru z pohledu hráče. Procházíte jednotlivými levely, kosíte bez respektu všechno, co se hýbe, a u toho musíte navíc ochránit několik vedlejších postav (ne vždy úspěšně). Nepřátelé jsou podle obtížnosti rozdělení na Pěšáky, Lovce a Big Bosse, který je samozřejmě zabarikádovaný v nedobytném sídle, jehož ochranu se Vám podaří s pár šrámy na tváři a odřeným kolenem hravě prolomit a při zásahu Deus ex machina pak dosáhnout i kýženého Game over. Je to přímočaré jako americká dálnice, ze které nelze uhnout ani o píď. Opět nezklamal Kulhánkův naprosto svébytný humor a svěží reflexe českého prostředí, díky nimž jsou jeho knihy tak nezaměnitelně zábavné. :o)

Ebon
14.07.2016

Můj první Kulhánek, které jsem si nyní z nostalgie přečetl znovu. Opět mi přijde skvělý, svižný a osobitý. Domácí reálie mě chytají za srdce a Richard je takový normálně upírsky smrtelný. :-)

K.Mirek
21.04.2016

Strašně blbá knížka. Když sem to jako středoškolák čet poprvé, tak jsem byl nadšenej, teď nechápu z čeho. Asi sem tenkrát měl mnohem nižší nároky.

Mantikocka
02.02.2016

Vůbec nej, nej, nej kniha!!!
Takhle si já nějak představuji že fungují upíři. (proto je jich tak málo) :)

Phorbo
17.12.2015

Moc příjemná Kulhánkovina. Až posléze jsem se dozvěděl, že je to jeho prvotina. Na rozdíl od některých se mi to četlo stejně dobře jako Divocí a zlí.
Sem tam jsem tápal nad pořadím slov, která se mi při čtení na to místo, kde byla, nehodila. Ale zvykl jsem si a tak od poloviny už to takový teror nebyl. Alespoň ne ten slovní, ale ten příběhový docela slušný teror byl. V tom dobrém slova smyslu.
Vtipné, násilné a sarkastické. Kulhánek jak má být. Přesně to mi vyhovuje.

Ivan F
28.10.2015

Kulhánek knihu napísal za 28 dní. A práve preto, že to stihol v tak krátkom čase a že je to jeho prvotina, je to neskutočne skvelý splater. Nič viac a nič menej, ale je to splater v tej najkryštalickejšej podobe, teda sa to nádherne ľahko číta, dej odsýpa na to tata ... a tak ďalej. Skvelo som sa bavil a dodnes si pamätám recenziu z časopisu Score, ktorá mala názov "Nářez jako kráva". Ten hovorí sám za seba, pretože Vládci strachu sú nárezom ....

gabriela3310
29.08.2015

Celé se mi to zdálo moc rychle ukončeno, jinak vynikající kniha :)

Peleus
21.08.2015

Knihu jsem si (kdysi dávno) půjčil v knihovně, protože jsem měl dost klasických děl a potřeboval si vyčistit mozek od přehršle úvah o životě a společnosti. Doposud si pamatuji, jak jsem se vrátil domů, vzal si petku Dobré vody, posadil se do křesla a četl a četl, dokud jsem ji nedal na jedno posezení.

Venku tma a v hlavě jen záblesky obrazů, jak kolem mě po tu dobu někdo sem tam prošel, na něco se zeptal, cosi jsem odpověděl, opět kdosi kamsi šel, cosi říkal, já (asi) nějak reagoval, až konečně nastal klid.

P.S. Nečekejte nic intelektuálního, nic připomínajícího skutečnost. Vstupte do světa Vládců strachu a sledujte Kulhánkovu akční jízdu až do konce.

Lenny33
23.07.2015

Poprvé u knihy od Kulhánka se mi stalo, že jsem se nudila... docela často. Bohužel.
Narozdíl od toho na co jsem u Kulhánka zvyklá, mi zde přišel málo propracovaný děj. Vše bylo nějak moc jednoduché. A střílečky pořád ty samé dokola.
Hodnotím 3,5*.

adam0773
20.07.2015

Mistrova knižní prvotina. Už zde začíná jeho geniální dílko, které bude postupně zmíněno i v jeho dalších knihách (sice ne tak markatně jako Cesta Krve v Divokých a zlých). Strhující a zcela mimořádný příběh o upírech a o tom do jaké problému se může dostat "člověk" lovící si v lese srnku :-D

palec
10.06.2015

Kdybych nečetl ostatní Jirkovi knihy,tak by bylo jistě za 5.Takto dávám 4.Není tady takové množství hlášek.Ale moc v pohodě se to čte.

Azizi
05.05.2015

Fascinuje ma, že Kulhánkove knihy sú také čtivé už od úplného začiatku. Jednoducho prečítam si prvé strany a je to, akoby som pri inej knihe bola práve niekde v tom najlepšom. Prišlo mi to, akoby táto kniha bola taká malá, síce podobná, ale ešte nevyzretá sestrička Nočného klubu. Asi trochu prekvapivé, ale ja nie som moc na akčné scény a zatiaľ čo pri Nočnom klube ma veľmi bavili aj tie, tu som ich niekedy len rýchlo prechádzala očami. Aj keď na druhej strane nemôžem sa ubrániť pocitu, že moje hodnotenie ovplyvňuje aj fakt, že narozdiel od NK som Vládcov strachu čítala na čítačke. A ja to tak veľmi nemám rada, kazí mi to zážitok z čítania. V každom prípade už sa teším na ďalšie autorove diela.

PETERYY
24.04.2015

Kniha čtivá, sprintující příběh upíří rychlostí, zbraně všude kam se podíváš. Typickej Kulhánek, ikdyž se nezapře, že se jedná o prvotinu.

Terva
19.04.2015

Zde se začíná formovat jedna z jeho hlavních postav většina knih. Nebudu postavu jmenovat, protože během jejího putování v Kulhánkovo knihách, mění tato postava své jméno a image.
Vesměs má ale několik stálých vlastností - nesmrtelný (jak kdy) upír (jak kdy) bojující za záchranu lidstva (jak kdy), jehož příběh (skoro vždy) začíná v Praze.
Malá ochutnávka:
To jsem se krásně prospal, protáhl se až mu zakřupaly klouby - konstrukce sedadla jim
zdatně přizvukovala. Prohrábl si kratičké vlasy a zívl. Pak, jako by si vzpomněl na něco strašlivého,
rychle si osahal krk. Rozchechtal jsem se jako už dlouho ne.
No nediv se, nejsem zvyklý trávit noc s upírem! roztáhl rty do širokého úsměvu. Bylo to mé
první setkání s jeho poněkud neobvyklým smyslem pro humor.

Nagadir
09.04.2015

Dobrá kulhánkovina, nicméně chybělo mi tu něco co mě tak bavilo v pozdějších knihách
7/10

Mat.83
19.02.2015

Jak pravil K. Čapek "Kritizovat - to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak bych to dělal já, kdybych to uměl." obzvlášť pan Wiruss by si měl tohle zarýt do mozku!

RT90
17.01.2015

Pohodová oddychovka. Četl jsem podruhé a bavil jsem se.. I přesto že např. na Noční Klub kniha zdaleka nemá..

dobroslav9182
05.01.2015

Perfektní česká akční upířina z našeho prostředí (většinou). Alchymisté vyrážejí na lov posledního upíra a že to bude řádně krvavý lov, na to můžete vsadit své zuby.