Vládci strachu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Takřka kyberpunkový obraz blízké budoucnosti střední Evropy a strhující akční příběh o souboji dvou ras, které se již v dávnověku rozešly se svými lidskými předky. Žijí mezi námi upíři? Výborný akční příběh o boji mezi upíry a lovci z roku 2023, který se odehrává převážně v Čechách. Poklidný život upíra Richarda Adolfa končí při obnoveném lovu – brání se hlavně v Praze a snaží se vypátrat a zničit vůdce Lovců – alchymistu Azzoparda.. První díl volné série o upírech, některé postavy se prolínají do dalších Kulhánkových knih. Tvrdě akční krvavý nářez, výborně čtivý....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1066/vladci-strachu-AaZ-1066.jpg 4.5828
Žánr
Literatura česká, Sci-fi
Vydáno · Klub Julese Vernea
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (88)

Kniha Vládci strachu

Přidat komentář
Strriga
dnes

To byl nářez!
Zjevení.
Prvotní šok a pak už jen potěšení.
Dneska už takhle píše lidí víc, ale Kulhánek byl prostě první.

Abrakadabra
30. září

Skvělá oddechovka s poněkud uspěchaným koncem. Pozdější knihy jsou pro mě o level výš.

MichalPuchovsky
29. července

Skrátka bomba, kde akcia strieda akciu, krv strieka na všetky strany a nepriatelia ako z čias akčných filmov 80.rokov umierajú ako muchy v daždi. Kniha je právom kult.

ijcro
30. června

Jeden z nejlineárnějších upírských příběhů byť poněkud slabší. Nadčlověk proti ubersoldatovi, lidé jen jako masové kuličky v mlýnku, krvavá mlha, kam se podíváš, a všude smrad žhavého stříbra. Poměrně originální konec v pár odstavcích, odhlédnu-li od té řezničiny, do které se zaplete i SS-Gruppenführer und Generalleutnant der Polizei Heinrich Müller, ex-šéf Gestapa.

OlafSveinsson
24. června

Přečteno cca po osmé, ale pořád mě to baví. Je to parádní oddechové čtení, které mě asi nikdy neomrzí. Zběsilé honičky přes půl Evropy a kousek Asie, krvavé přestřelky, ale i záchrana dívek a dětí v nesnázích. Nejradši mám ale stejně pasáž o úpravě a stařičké Tatry 138 a cesta s ní.

Grepp
02. června

Podstatne príjemnejšia četba ako Vyhlídka na věčnost. Stručné, jasné, trochu otravné, tak to mám rád. Touto knihou sa myslím inšpiroval T. Žlůva pri písaní Trichaminu, ktorý je podľa mňa vrcholom žánru.

alekis
29. května

Richarde Adolfe, kam se na tebe hrabou všichni ostatní hrdinové, knižní nebo filmoví! Nešlo se odtrhnout, tohle jsem prostě musela dočíst. Je to tak absolutní slátanina, tak neuvěřitelná jízda na horské dráze, tak nesmírná komedie...
Pro mě se tu objevuje dosud neznámá, docela nová postava. Charakterní upír, co pije jen krev zvířat, jelenů, králíků, ale v nouzi nepohrdne ani krysou, který vyléčí na smrt nemocnou dívku Kláru (poslední stadium AIDS) tím, že z ní udělá upírku, stane se neplánovaně otcem malého mimina, nejrůznějšími druhy vozidel projíždí Evropou a Ruskem jako vichřice a v neposlední řadě, trousí hlášky, že by se z něj člověk fakt picnul... Můj nejnovější literární sympaťák!
Nedoporučuji pro útlocitné povahy.

MaxQ
09. května

Tak jsem si po dlouhé době připomněl Kulhánka a musím říct, že je to stále velká paráda. Pokud hledáte oddychové čtení v prvotřídní kvalitě, jste na správné adrese. Kvalita vynikne zvláště ve srovnání s jinými knihami podobného ražení. Ty jsou většinou... trapné. Nevím, jak to dělá, ale tenhle Kulhánek jede správně po hraně a k trapnosti nesklouzává.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

upíři

Autor a jeho další knihy

Jiří Kulhánek
česká, 1967

všech 13 knih autora

Podobné knihy

Kniha Vládci strachu je v

Právě čtených7x
Přečtených1374x
Čtenářské výzvě46x
Doporučených105x
Knihotéce210x
Chystám se číst119x
Chci si koupit60x
dalších seznamech5x