koupit knihy

Jiří Kulhánek

česká, 1967

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 14 knih

Komentáře (73)

Longin
předevčírem

Mě by spíš zajímalo, jestli s tím fakt sekl...

Terror
předevčírem

Vzpomínám, když před mnoha lety vyšla sbírka To je přece nesmysl od neznámého autora Jiřího Kulhánka. Celé stohy se válely v levných knihách za pět korun kus. Pak přišlo pár povídek v Ikarii, lidem se to zalíbilo, ale pořád to ještě nezačalo. Přišli Vládci strachu. Co si budeme povídat - začátečnicky napsané akční dílko, které se ovšem trefilo do chuti soudobých čtenářů. Pravá bomba vybuchla ale až s Cestou krve. Od té doby se na autorovy nové knihy čekalo jako na nově objevené části Bible. Osobně považuji za vrchol Noční klub. Dneska jsou jeho knihy vyhledávané a ten, kdo je vlastní je zamyká do trezoru nebo je alespoň nechá hlídat invalidní babičkou. A pokud někdy v neznámém budoucnu vyjdou znovu, pořád ta první vydání budou cenná. Sakra cenná.
V současné době už je Kulhánek archetyp. V anotacích na knihy Leoše "Kotlety" Kyši, Jakuba Hozy, Štěpána Kopřivy, Martina Moudrého a dalších se nezřídka objevuje srovnání s Kulhánkovou tvorbou. Jeho jméno totiž prodává. Mě to osobně mrzí. Každý autor by měl být především svůj a nesnažit se vjet do kolejí někomu jinému. Tady vidím i jeden z důvodů, proč Jiří Kulhánek nenapíše další knihu. Na co, když podobných je dneska plný pytel? A některým čtenářům to stačí.

Stanley
06. října

Myslíte, že Mistr ještě někdy něco vydá?

Od Vyhlídky je to už deset let. Pěkně dlouhá doba.

Kdyby alespoň svolil k reprintu starších kousků.

fes
07.08.2020

Lonign
Co taková Kotleta?

fes
06.08.2020

ad Longin - nebo se přejmenoval... Flák masa se nabízí. :)

Longin
05.07.2020

Poslední kniha 2011...takže asi s tím fakt sekl. :-(

Hzjena
11.02.2020

Pro mě to je nejlepší autor české brakové literatury. Jeho stil psaní je neopakovatelný a nenapodobitelný (bohužel se o to někteří autoři snaží). Nejen že jeho charaktery mají nádherně vyváženou dávku cynismu/sarkasmu/černého humoru kterou umí chirugicky přesně a trefně dávkovat, ale i celkový dojem z jeho knih je na jiné úrovni, než u jiných ,,brakářů,,. Jediné co mi láme srdce je, že nějakej moudrej trotl se odvážil dokončit propojenost jeho multiversa, nasekal tam chyb jak máku a pan mistr prohlásil, že tedy už svoji verzi psát nebude. Díky moc moudrej...Přece jen už zbývala jedna kniha (nejpravděpodobněji Cesty krve III), aby se naplnil děj Divokých a zlích s Cestami krve (a vlastně nepřímo i Vládci strachu a Nočním klubem).

misaprosek
01.01.2020

Patřím mezi jeho příznivce a snad se dočkám něčeho nového

1