Noční klub - díl druhý

Noční klub - díl druhý obálka knihy
Mé hodnocení:

V první polovině Nočního klubu se pozorný čtenář dověděl, jak si zařídit věčný život. V této polovině se i podstatně méně pozorný čtenář doví, že věčnost může být daleko kratší, než jen krátká: Automatické zbraně, břitká ocel, pan Wries, pan Van Vren... Na obálce je obraz od slavného španělského malíře Luise Roya na téma "Hekaté, řecká bohyně zkázy a náhlé smrti". Nemyslím si - kdyby se tato kniha odehrávala v Řecku - že by se Dáma s brouky tvářila tak odpočatě... Dotisk 1. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1058/nocni-klub-dil-druhy-2iL-1058.jpg 4.71828

Noční klub 2.

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Klub Julese Vernea

Kniha Noční klub - díl druhý

Maud22

Druhý díl Nočního klubu se mi taky líbil. Boj o život a boj o lidi/upíry, na kterých hlavnímu hrdinovi Tobiášovi záleží, je plný krve (a mozků a kostí a vnitřností). Ale není upír jako upír, ačkoli základní charakteristika je kouzelná: "Alergie na stříbro, vyhraněné potravní návyky, dvě nevídané dentistické kuriozity." Celé je to prokládáno vtipnými hláškami jako "Já ho přefiknu!" mávla pilou Karolína nebo "... a když se na to přišlo, prostě ztratil hlavu...." (jenže doslova). Rovněž potěší znovuzrození Kocoura v jeho potomkovi, tenhle neobvyklý chlupatý tvor k Nočnímu klubu prostě patří. A hlavně Tobiáš je spravedlivý a člověk tak nějak chce, aby spravedlnosti bylo učiněno zadost.

karol.cadex

Po přečtení jedničky i dvojky jen tak tupě koukam do zdi a v hlavě si přehrávam dialogy a různé pasáže.
Miluju to. Miluju Tobiáše. Miluju všechno, co se tam stalo a i vyústění a také to, jak krásně každá akce vyvolala reakci. Miluju Jiřího smysl pro gradaci a napětí, jeho smysl pro humor a ty jemný nuance ve větách, kterými je kniha odlehčená. Nejen, že je sebeironický hlavní hrdina, ale evidentně i autor.
Díky. Svůj život aktuálně mohu dělit na před Kulhánkem a po Kulhánkovi. Tohle nemá obdoby!

3nitka

Pecka.
Prvý diel výborný, druhý asi ešte lepší, prinajmenšom rovnako dobrý.
Tobiáš sa stal mojou obľúbenou postavou. Štýl písania, nápady, dej, zvraty, všetko je krásne poprepájané.
Ďakujem R. za to, že si mi zohnal oba diely:)

ajasin

Mé čtenářské nohy se vydaly prozkoumat podivnou, zarostlou pěšinu, po které ještě nikdy nešly. A já nelituji, že mne tam zanesly. Byla to zajímavá exkurze a rozhodně se po této pěšině ještě někdy vydám. Upíry jsem vzala na milost a jsem s nimi smířená.

ydnac
28.11.2020

Noční klub si mě získal už v prvním díle a ani dvojka mě nezklamala :-)
Nechybí akce, napětí, plno mrtvol a samozřejmě nezaměnitelný autorův humor :-)
Jooo stará dobrá pomsta, obnovení Nočního klubu a přijetí dalších členů se mi líbilo :-)
Těším se na další knihy pana Kulhánka!!!

mareksevc
20.11.2020

jednička ma bavila viac ale aj tak vyborný počin. Mam pocit ž že niektoré pasaže sa stali inšpiraciou pre knihy od Kotletu

VeronikaKrake
25.10.2020

Boží kniha, série

Jarka_rybář
06.10.2020

Opět podařené, stejně jako první díl.