Noční klub - díl druhý

V první polovině Nočního klubu se pozorný čtenář dověděl, jak si zařídit věčný život. V této polovině se i podstatně méně pozorný čtenář doví, že věčnost může být daleko kratší, než jen krátká: Automatické zbraně, břitká ocel, pan Wries, pan Van Vren... Na obálce je obraz od slavného španělského malíře Luise Roya na téma "Hekaté, řecká bohyně zkázy a náhlé smrti". Nemyslím si - kdyby se tato kniha odehrávala v Řecku - že by se Dáma s brouky tvářila tak odpočatě... Dotisk 1. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1058/big_nocni-klub-dil-druhy-2iL-1058.jpg 4.71950

Kniha Noční klub - díl druhý

petgona

Velmi mi ma bavi ta absurdnost a nerealistickost. Skoda, ze viac dielov nie je.

GeRaltzRiVie01

Slabší první díl. Občas už mi to přišlo překombinované a mrzelo mě, že si více nepohráli s vykonáním pomsty jednotlivým protivníkům. Mazlík otravná.

icezero

Za mě souhlas s tím, že první díl je lepší... I když ani tady sem se rozhodně nenudil. Děj příjemně utíká, tu a tam se objeví trošku černější humor, jen těch nechutných vrstev much na všudypřítomných mrtvolach mohlo být fakt trošku méně. Jo a trošku mi taky k celkovému stylu neseděl ten přeslazený závěr. Ale to může být jen můj pocit

Kornout

První část je prostě lepší

TwoFace
06.10.2021

Druhé kolo čtení obou dílů Nočního klubu po letech je za mnou a upřímně - v oku mám slzu. Oba díly jsou klenoty, které očistí vaši duši a nastolí v ní klid a tak trochu smutek, že už Mistr nepíše.

n.ezn.amy
04.09.2021

Další úžasné dobrodružství Tobiáše, který musí zachránit sebe, Mazlíka, Tomislava i Voloďu a dotoho se nenechat zabít čínským klanem upírů. Podaří se mu překonat všechny nástrahy a obnovit Noční klub? Tak tohle pokračování má naprosto strhující děj, je stejně úžasné a skvělé jako první díl, Kulhánek čtenáře nenechá vydechnout a akce střídá akci, mrtvoly se hromadí ze spojence může být za pár minut nepřítel a naopak a vy prostě tu knihu musíte co nejdřív dočíst. A hlavně co mi udělalo největší radost .... Kocour

miroslav8603
10.08.2021

Noční klub byla moje Kulhánkovská prvotina. V podstatě bych to zhodnotil asi tak...doba před Kulhánkem a doba po něm. Už nic není jak bylo... oba díly jsem zhltal jak steak ze svíčkové z Argentinského chovu, připravený Gordonem Ramsay. Děj se nikdy nezastaví, nemá žádný logický chyby je uvěřitelný a vlastně nepochybujete že je to reálné. Kulhánkovský humor je černo černý a neopakovatelný. Akce střídá akci ale tak aby to nebylo nudné. Jestli bych mohl něco prohlásit za nejlepší četbu, tohoto druhu tak je to Kulhánek a jeho Noční klub. Nemá smysl se rozepisovat o ději. Ten je prostě excelentní a nepřekonatelný. Čtu samozřejmě i jiné autory ale je to jen slabá polívka ze sáčku. Tohle je sakra poctivý vývar z flákoty. HOWG.

InaPražáková
03.05.2021

Druhý díl přidal k osvědčeným bitkám a nonšalatně pronášeným hláškám celosvětové spiknutí, na jehož konci strčí do kapsy všechny prastaré a přemocné nejvíc nejdrsnější obyčejný maník z postkomunistické Evropy. Superhrdinské a zamotané už je to trochu moc, dělat si čárky, kdo koho kolikrát podrazil, dojde mi místo na zdi, i ty litry krve jako by už stříkaly tak nějak spíš hodně, než smysluplně. Ale pořád je to literární nářez, jehož kvalit stylistických a příběhově-logických nedosahuje značná část "áčkové" produkce. A pořád je to pohlcující a návyková duševní hygiena.