Noční klub. Díl druhý

V první polovině Nočního klubu se pozorný čtenář dověděl, jak si zařídit věčný život. V této polovině se i podstatně méně pozorný čtenář doví, že věčnost může být daleko kratší, než jen krátká: Automatické zbraně, břitká ocel, pan Wries, pan Van Vren... Na obálce je obraz od slavného španělského malíře Luise Roya na téma "Hekaté, řecká bohyně zkázy a náhlé smrti". Nemyslím si - kdyby se tato kniha odehrávala v Řecku - že by se Dáma s brouky tvářila tak odpočatě... Dotisk 1. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1058/nocni-klub-ii-1058.jpg 4.71574

Noční klub (2.)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Klub Julese Vernea

Kniha Noční klub. Díl druhý

francouz

Jestli v prvím díle tekla krev proudem, tak ve druhém teče přímo vodopádem, a nejem krev, ale hlavy a jiné části těl, těch již nepotřebných.
Ano, je to opět neskutečná jízda, kterou nám pan Kulhánek předkládá. Určitě se nebude líbit každému, ale mě autor dostal. Je to jednoduché, má to neskutečný drive, který Vás nenechá ani na chvilku koukat někde mimo, prostě jedete na vlně, společně se sekáním hlav Vašich nepřátel.
Občas se Vám to zdá malinko přitažené za límec, ale ty malinké drobnosti následně odpustíte, protože jste opět vtažen do šíleného masakru, který Mr. Jánský řeší jen tak mimochodem. protože jeho schopnosti ještě několikanásobně vzrostli, tak čekáte jak se vypořádá s Wriesem a Van Vrenem, no je to opravdu jízda.....

bukyna84

Tak nějak ta upíří jízda po světě skončit musela, ale proč zrovna happyendem ve stylu Rosamunde Pilcher, to teda nechápu. Tím mě teda Kulhánek zklamal...Povedlo se mu nakonec překombinované zápletky jakž takž rozuzlit se ctí, nicméně tancoval na tenkém ledě. Hvězdičky dávám za vtip, svižný děj a upíry :-)

McKashi

Ačkoliv se mi to chvílemi zdálo až moc překombinované, když se všechno vysvětlilo, bylo to důstojné pokračování prvního dílu. Konec je sice trochu americky happyendovej, ale tak nějak mi to k závěru sedělo. Nicméně odstavec s modrýma míčkama je podle mě naprosto nejlepší část knihy!:)

denniys
27.12.2018

Neméně skvělé jako jednička :) Kulhánek si mě naprosto získal..ujeté, vtipné, akční..prostě skvělá četba, která zaujme každého, jemuž je tento žánr alespoň trochu blízký ;)

tonysojka
20.11.2018

I pro mne to bylo zjevení.Pak ještě Cesta krve.Potom vše,co napsal,šlo do kytek.Dobře,že už nepíše.

RyonMathrin
12.11.2018

(Pozor, možné spoilery!)
Je to krvavé, morbidní, nelítostné a ještě brutálnější, než první díl. Ale hlavně je to úžasně čtivé.
Autor umně dávkuje informace, takže to hlavní, které stojí za tím, co jste si mysleli, že je zásadní, se dozvídáte velmi, velmi pomalu. Upíří vlastnosti jsou už takhle neuvěřitelné, ale když se tomu přidá Stín démona...
Také je zde daleko více obětí z řad nevinných, což je trochu proti smyslu organizace Noční klub, ale hajzlů je pobito daleko, daleko víc. Ještě, že ta krev stříká jen imaginárně na papíře. Přes neustálou akci je však děj bohatý a plný zvratů (zrada ve zradě jiných zrad...)
Některé pasáže ve mně vyvolaly neskutečné emoce. Ještě, že došlo ke spravedlivé odplatě. „Ne, taštičku ne,“ - tak to si budu pamatovat zatraceně dlouho.
Ano, závěr se sice trochu rozplizává, ale líbilo se mi číst o obnovení Klubu.
Každopádně – Karolína rulez!

„Prvního jsem zlehka klepl do spánku a on ztěžka klepl nosem do podlahy.“

„Žaneta si kdysi dávno nechala nahoru na pravý prs vytetovat kolibříka, ale ptáček se dlouhodobým používáním vytahal na něco, co připomínalo nejspíš pterodaktyla. Jak na mě jeho majitelka předváděla polohu odborně zvanou „jízdmo“, vypadal i na pterodaktyla pěkně nakrknutě.“

Překvapivě je tu i velice pragmatický náhled na politiku (aktivisty) :
„Jak ti to vysvětlit…,“ zvedl jsem ho, aby viděl: „Víš, lidé jsou různí: bílí, černí, žlutí a zelení. Ti zelení jsou obvykle bílí, ale o to víc do všeho kecaj.“

„Čím to, že v téhle zemi, když někdo řekne suďte se se mnou, vnímám to, jako by mi řekl polib si prdel!“ zamyšleně jsem našpulil rty.
„Nezávislý soud rozhodne…!“
„A čím to, že ve všech zemích mají jen soudy, a jen vy tady je máte nezávislé!“

Ryorka
05.11.2018

ještě sušší, ještě skvělejší a co bych nečekala na začátku, ze budu na konci tak naměkko. Ať žijou šťastné konce.

Yustina
02.11.2018

Kniha se mi velmi líbila, opět akce, humor.., více než první díl.. Doslova jsem ji zhltla za den :-) Za mě rozhodně palec nahoru..

jengibre
28.09.2018

Slušné pokračování úžasného prvního dílu. Na plné hodnocení to už sice není, ale i tak se mi kniha četla velmi dobře a „jedničce“ rozhodně ostudu neudělala.

PeťkaW.
22.08.2018

Že Kulhánek není typ autora a na Magnesii literu je asi každému jasné po první stránce... ale čert to vem, když se to tak dobře čte! Od Nočního klubu nečekejte žádnou velkou myšlenku, propracovaný příběh nebo filozofické myšlenky... naopak dostanete opět kupu akce, hektolitry krve a nějaký ten vystřelený mozek k tomu, sarkastické hlášky, u kterých budete mít co dělat, abyste knihu udrželi v ruce, nádavkem k tomu návrat kouzelného kocoura a k tomu všemu ještě ucelený závěr, který vám dá pocit zadostiučinění a vydobyté spravedlnosti. Já se u čtení neskutečně bavila a Kulhánek je pro mě velké překvapení. Jen teď ten pocit prázdna není nic moc, takže se k Nočnímu klubu určitě někdy vrátím :)

PabloFuentes
14.08.2018

Skvělé pokračování navázalo, kde prvního díl skončil a zůstalo na stejné kvalitě. Opět nářez, opět dokonalé! Uměl bych si to představit i jako nějakou počítačovou hru. Určitě doporučuji.

Jossie
30.07.2018

První díl se mi líbil víc, ale tady zase oceňuju, že jsou téměř zcela vynechány podivné citoslovce, naznačující zvuky různých zbraní.

RemiBlack
06.07.2018

2018/28
Perfektní, stejně jako první díl! Takových knížek jednoduše nikdy nebude dost.

Lethania
25.06.2018

Já to prostě miluju. Všechny postavy se mi neskutečně líbí a druhý díl neztrácí humor. Spíš naopak. Doporučuji.

Jaruš7
22.06.2018

Vzrůšo, jak jinak, slabost pro hrdinu a spol. se táhne již od prvního dílu a ani v tomto nenajdete zklidnění.
Asi život s takovou fantazií nebude peříčko, ukočírovat tu turbulenci, ale pro čtenáře je to další rozměr, ve kterém se nám lehčeji vytrácí banální obyčejnosti.
Citace: "Máte poslední slova, příteli." položil mi ostří Šedého Hada na krk, a byl tak rozzuřený, že mu žádné límce žádných neprůstřelných vest nemohly odolat. Říkal jsem si, co asi moje hlasivky, že by byla škoda téhle příležitosti nevyužít - vymyslet něco peprného, třeba by ho kleplo, věk na to má. A nebo třeba ... Odkašlal jsem si " "Jménem Nočního klubu. Za zradu tě odsuzuji k smrti. Náfuko."
No, jaksi by mi bez těchto extrovních nápadů něco v životě chybělo, takže další díl už mám.

TERRORDROME
04.06.2018

Tentokrát zostupná tendencia, kým je upírí spasiteľ Tobiáš sám a zbesilo uniká rusákom aj Druhej rase, spôsobuje Pražskú apokalypsu a zvracia po pilulkách od pána Moona je to v poriadku a kniha vrcholí prepadnutím Tokijského mrakodrapu v démonickom brnení ktoré chce krv ( aj keď má na sebe reklamy na coca colu ). Kedykoľvek však začnú éterom víriť "šokujúce zvraty", postavy a svetovládne spolky stavajúce dej niekoľkokrát na hlavu začne to fatálne rednúť a korunuje to šialený tisícročný plán jedného zvrašteného páprda, obsahujúci zmanipulovanie polovice sveta. Takže všetko je nahraté a hrdina celý čas len panáčkuje, to ma radikálne znechucuje a navyše sa vytráca tá dôkladne pestovaná osobná nenávisť k zloduchom ako pani Dao, pretože sú to odrazu tiež len figúrky ktorými niekto manipuluje... a tak aj skončia. Inštitucionalizácia to zabíja, stále však ostáva dobrých 50 strán a tak čakám že bude ešte všetko inak, ale už nebude a ten zbytok sa venuje vybavovaniu rôznych účtov a znovuotvoreniu toho blbého klubu. Takže som rozčarovaný, lebo to zahýbalo práve tam kam som vážne nechcel a ak by to bolo sfilmované určite by to končilo scénou kde sa po nejakom blbom vtipe hrdinovia ( Denisin návrat WTF! ) v spoločnom zábere začnú idiotsky smiať a spustí sa zvučka.

Pan_Skala
01.05.2018

Schválně jsem si dal tenhle díl do čtečky, kterou dokud je dost papírových knih vytahuji doopravdy zřídka. Vše hlavně z důvodu, aby mi tentokrát Kulhánek vydržel doopravdy hodně dlouho a já si ho mohl do sytosti vychutnat. Bohužel stačily 2 čekaní na ujetý vlak a jedna víkendová akce u kamaráda a 75% knihy bylo v tahu. Tohle vše ukazuje jak je výborná. Sice je to braková fantasy, ale narvaná dějem a srandou. Je mi jasné, že ikdyž jsem ji četl asi po třetí tak určitě ještě jednou tolikrát si ji časem přečtu. Prostě mi to jednoduše nedá a vám všem doporučuji to s Kulhánkem zkusit taky.

B-artX
24.04.2018

Kulhánek nezklame. Velmi zábavná kniha s boží atmosférou a postavami. První knížka měla sice víc zajímavých myšlenek a nápadů, tato zase více brutality a akce. Konec byl sice trošku zdlouhavější, ale závěr se mi líbil, jsem rád, že to skončilo, tak jak to skončilo. Nejvíce se mi na celém díle líbily dvě věci- masakr v Číně a objasnění Moonova plánu, masakr byl příjemně kulhánkovsky brutální a výslech konečně velmi dobře objasnil snad celou knihu. Za mě naprostá spokojenost. Posledních 30 stránek se trošku táhlo, ale nevadí. Za mě super četba. Plný počet.

Sldook
12.04.2018

V porovnani s prvnim Nocnim klubem mi prisel tento dil o neco slabsi, nicmene je to stale velice kvalitni cteni. A stejne jako u jednicky si musim docist ostatni Kulhankovi knihy, a nasledne precist znovu dvojku, abych pochopil vsechny reference.

Veverka94
10.04.2018

Výborné pokračování - jíné - stějně skvělé.

Ramiel
28.03.2018

Pro mě lepší než první díl. Myslím si akorát, že pan Jánský by měl ubrat mrtvol a těch much je tam taky strašně moc. Jinak je to skvělá jízda jednoho cynického upíra. Jen škoda, že se filmaři zaobírají sra*kami jako Twilight a neinspirují se tímhle majstrštykem. Čemuž se divím, protože je tam všechno, co si Hollywood žádá - zbraně, mrtvoly, krev, sex, Asiaté, lesby, upíří láska...

whiolet
17.02.2018

Krvavější než Kill Bill od Tarantina a cyničtější než Doktor House i tak bych možná ve zkratce popsala Noční klub 2.
Prostě to byla zábavná jízda se vším všudy!

hana4834
12.02.2018

skvělý pokračování skvělé jedničky. nevím co dodat

vlkodlaq
06.02.2018

Po pár letech jsem neodolal a čtu zas. Přes roky, které mezitím utekly, si děj poměrně živě pamatuju (aby taky ne, když už to čtu po třetí), takže žádné překvapivé zvraty se nekonají, přesto čtu s nadšením a skoro až hltavě. Pořád jsem toho názoru, že noční klub je etalonem české sci-fi/fantasy liteartury a jedna z nejlepších knih tohoto žánru k doporučení. Pane Kulhánku, dopište prosím a vydejte další knihu, Vaši fanoušci si to jistě zaslouží a věřím, že bude skvělá. Ačkoli s ní Vy nejste spokojen a možná nikdy nebudete, nám se jistě líbit bude!

el.peee
30.01.2018

Společně s Vládcemi strachu jsou to nejlepší knížky od Kulhánka. Opět mi trochu vadí předimenzovaný konec, nicméně to nic nemění na tom, že knížka je plná cynismu, jak to umí jen Kulhánka. Čte se skvěle, několikrát jsem se k ní vrátila.

malí
16.01.2018

Kulhánkovi jsem se dlouho vyhýbala, protože upírskou tématiku moc nemusím, ale Noční klub mi dokázal, že i čeští upíři mají něco do sebe. A že i něco takového může být napsáno s humorem. A protože jsem po přečtení dvou knih chtěla číst stále dál, tak nemůžu jinak, než doporučit.

belpir
15.01.2018

Čtu pravidelně každý rok, někdy i dvakrát. I když mě toho moc nepřekvapí, kniha dokáže vždy vtáhnout do děje a použitý humor je stále úsměvný. Je to pro mě forma dovolené.
Závidím všem kdo zatím nečetli.
Oba díly jsou skvělé.

bertrand
12.01.2018odpad!

Ve stylu hollywoodských majstrštyků větší, hlučnější, akčnější a brutálnější nežli první díl. A taky hloupější. První návštěva v ústavu působivá svou přímočarou amorálností.
To je asi tak všechno, čtl jsem předevčírem, ale více si nepamatuji. Zapomnění milosrdně zastřelo mou mysl...

B4LU
13.12.2017

Je až s podivem, že přečíst knihu o 400 stranách mi trvalo pouhých 12 hodin čistého času... člověk se zakousne a neodtrhne. Přitom je to v podstatě naprosto totožné s předchozím dílem - nadpřirozeně silný hlavní hrdina s kulometem, katanou, spoustou protivníků a tunou hlášek na rtech. Paradoxně části, kde se odvíjí nějaký příběh, působí jen jako vata mezi dalšími jatkami. Nicméně jako oddechovka je to výborné.

miloslav0399
04.10.2017

Podstatně horší než 1. díl. Pokud to celé není myšleno jako parodie, tak je to velmi slabá kniha. Mnohokrát jsem si při čtení vzpomněl na Váchalův Krvavý román, což je ale úplně jiná kategorie, i liga. Nejlepší jsou rozhodně pasáže z Prahy; piráti, upíři, Číňani, nindžové se moc nepovedli. Určitě nejsem cílová skupina pro tento román, ale po nadšení z prvního dílu už není ani památky. Váhal jsem mezi 2 a 3 hvězdami, nakonec dávám 3, ale především za návaznost na Díl 1...