Noční klub. Díl druhý

kniha od:

Noční klub. Díl druhý https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1058/bmid_nocni-klub-dil-druhy-2iL-1058.jpg 4.7 2122

Noční klub série

< 2. díl

V první polovině Nočního klubu se pozorný čtenář dověděl, jak si zařídit věčný život. V této polovině se i podstatně méně pozorný čtenář doví, že věčnost může být daleko kratší, než jen krátká: Automatické zbraně, břitká ocel, pan Wries, pan Van Vren... Na obálce je obraz od slavného španělského malíře Luise Roya na téma "Hekaté, řecká bohyně zkázy a náhlé smrti". Nemyslím si - kdyby se tato kniha odehrávala v Řecku - že by se Dáma s brouky tvářila tak odpočatě...... celý text

Komentáře (197)

Komentáře 197 Recenze 2

Johny_H.
Johny_H.
06.08.2023 4 z 5

Celkově moc hezké a čitelné dílo. Krásný začátek i konec jen prostředek je místy oproti jedničce zbytečně dlouhý a komplikovaný a proto jen 4/5

Gordonlord
Gordonlord
31.07.2023 5 z 5

Naprosto perfektní.

Vedle Kotletova "Mega Hunstého nářezu", nebo jaak se ta série přesně jmenovala, je to tohle nejlepší dílo z ranku románů narvaných absurdní akcí, nesmrtelnými hrdiny, sexem a vulgaritami.

Kulhánek nešetří znamenitými vtipy, nápaditými hláškami a trefným humorem, jehož kanonáda neustává ani na jediné stránce a nikdy se nedostane na hranu trapnosti.

Příběh skutečně opíše pomyslný oblouk a osudy všech postav se opravdu uzavřou, což je pro čtenáře onen potřebný pleasure. Takže zde nenastane odfláknutost a spatlanost ze série Divocí a Zlí, kdy autor běžel z bodu A do neznáma a evidentně nad dílem moc nepřemýšlel.

Příběh o Tobiášovi a jeho pomstě upírskému klanu v čele s otrokářkou paní Dao, univerzálním zabijákem panem Wraisem a jeho kolegou Van Vrenem, jen tak nezapomenu. Má to naprosto vše, co chci nejen od tohohle typu béčkově akční ulítlé literatury, ale od dobré knihy a příběhu obecně.


alekis
alekis
02.07.2023 5 z 5

Další várka výtečné zábavy! Druhý díl je trochu jiný, ale stejně, když jsem musela opustit, co mě baví, když jsem nemohla číst a musela se věnovat nějakým opruzujícím banalitám, byla jsem v myšlenkách v Nočním klubu... :-)
Myslím, že je nezbytně nutné poznat blíž Jiřího Kulhánka, když ne osobně tak aspoň jeho další knihy :-).

JezinkaJ
JezinkaJ
27.06.2023 4 z 5

No, zase skvělý.
Po přečtení prvního dílu, jsem se rozhodla, že ten druhý si nechám na dovolenou. Do odjezdu zbýval tak týden? Ha ha, nejřív, že jen nakouknu a nakonec mi zbylo sotva 10 stránek, které jsem stihla dočíst cestou "tam".
Baví mě všechno, každé vysvětlení autorovi "sežeru". :) A mám radost, že upíři neradi lidskou krev. Tím se autor vyhnul mnoha problémům. Vtipná byla i rybí "bloody Mary" z prvního dílu.
Kdo není příliš útlocitný, nebazíruje na reálnosti, rád se baví a hledá bezva knížku na prázdniny, která ho neuvrhne do tenat pochybností o světě a polemik ze sebou samým, může si směle dopřát Noční klub.

Garfielda
Garfielda
24.06.2023 4 z 5

Četla jsem kdysi na VŠ a bylo to super čtení. Teď, po 20 letech, jsem si dala opáčko a už trochu slabší dojem . Ale i tak kniha stále patří do fondu mých oblíbených.

puczmeloun
puczmeloun
23.06.2023 3 z 5

Tři hvězdičky jako u prvního dílu, ale o dost slabší. Krve (a mnoha dalších nejen tělesných tekutin) je tu o dost víc, stejně jako soubojů, kvalitního černého humoru je ale méně (ten byl hlavním plusem prvního dílu), stejně jako logiky a napětí (to velké množství různých deus ex machina bylo překvapivé i na mě...). Je to prostě čistokrevná dopředu jasně směřující bojovka, kde se jako by mimochodem odhalují velká tajemství a důležité změny (třeba uzdravení "jedné z hlavních postav" je zmíněno jen tak mimochodem, přitom to v první půli znamená docela důležitou věc...) můžou mezi množstvím autorových/hrdinových vnitřních monologů (tedy dialogů) zapadnout. Jako bavilo mě to, ale dál už se do Kulhánka asi pouštět nebudu...

Lenynek
Lenynek
13.06.2023 5 z 5

České autory nečtu. Tímto postojem jsem se s Kulhánkem vytrestala už u Vyhlídky na věčnost, a proto jsem bez váhání sáhla po Nočním klubu. Hlásím do světa, nekončím! Bohajeho, to bylo naprosto skvělý. Tolik humoru (nevím, jestli to taky vnímáte podobně, ale vtipných knih moc není), sarkasmu, krátké přímé řeči - ach to byl jazyk, kterému rozumím a naslouchám. Zároveň se mi snad poprvé v knihomolské historii stalo, že jsem si oblíbila všechny postavy. Je mi ctí, že konečně chápu význam nefalšované "kulhánkoviny".

janavom
janavom
10.02.2023 4 z 5

Když jsem přečetla první dil, musela jsem zjistit konec. Byla to blbost, od které se nedalo odtrhnout...

jan.para
jan.para
16.01.2023 4 z 5

První díl mě bavil víc. Na můj vkus měla kniha trochu pomalejší rozjezd, ale ve finále je to typická Kulhánkovina. Děj je chvílemi hodně předvídatelný, ale stejně Vás kniha baví a nechcete se od ní odtrhnout. Je v ní poctivá dávka humoru a násilí. Takový český Quentin Tarantino.

Anor505
Anor505
16.12.2022 4 z 5

První polovina knihy se mi trochu vlekla, ale zhruba v polovině Tobiáš chytil druhý dech a objevil se zase jeho humor, který jsem v první polovině knihy postrádala. A pak už to jelo, humor, akce, trochu absurdní dějové zvraty a spousta mrtvol. První díl byl za mě trochu lepší, ale i druhý díl jsem si užila. =)

Rolada88
Rolada88
23.08.2022 5 z 5

Tak za mě dvojka ještě lepší než první díl. Nehorázná řežba mezi upíry. Škoda ze není třetí díl

TeaPeter
TeaPeter
19.07.2022 3 z 5

Oba díly dohromady tvoří zatraceně bizarní dílko contemporary/urban fantasy, které je hlavně o upírech, ale sem tam se mihne i něco jiného. A i ti upíři jsou takoví jiní - jdou hlavně po nelidské krvi... A když už lidskou, tak se ještě ošklíbají... Časová osa a návaznosti jsou neméně bizarní a občas působí dost nespojitě. No prostě brakový úlet na n-tou.

špulo
špulo
11.07.2022 5 z 5

Vysoká škola umenia pokleslých žánrov, diel druhý. Alias zábava pre všetkých vyznávačov brakovej literatúry. A aj pre tých druhých :)))

petgona
petgona
11.05.2022 5 z 5

Velmi ma bavi ta absurdnost a nerealistickost. Skoda, ze viac dielov nie je.

GeRaltzRiVie01
GeRaltzRiVie01
02.05.2022 3 z 5

Slabší první díl. Občas už mi to přišlo překombinované a mrzelo mě, že si více nepohráli s vykonáním pomsty jednotlivým protivníkům. Mazlík otravná.

icezero
icezero
16.03.2022 3 z 5

Za mě souhlas s tím, že první díl je lepší... I když ani tady sem se rozhodně nenudil. Děj příjemně utíká, tu a tam se objeví trošku černější humor, jen těch nechutných vrstev much na všudypřítomných mrtvolach mohlo být fakt trošku méně. Jo a trošku mi taky k celkovému stylu neseděl ten přeslazený závěr. Ale to může být jen můj pocit

Kornout
Kornout
08.01.2022 4 z 5

První část je prostě lepší

TwoFace
TwoFace
06.10.2021 5 z 5

Druhé kolo čtení obou dílů Nočního klubu po letech je za mnou a upřímně - v oku mám slzu. Oba díly jsou klenoty, které očistí vaši duši a nastolí v ní klid a tak trochu smutek, že už Mistr nepíše.

n.ezn.amy
n.ezn.amy
04.09.2021 5 z 5

Další úžasné dobrodružství Tobiáše, který musí zachránit sebe, Mazlíka, Tomislava i Voloďu a dotoho se nenechat zabít čínským klanem upírů. Podaří se mu překonat všechny nástrahy a obnovit Noční klub? Tak tohle pokračování má naprosto strhující děj, je stejně úžasné a skvělé jako první díl, Kulhánek čtenáře nenechá vydechnout a akce střídá akci, mrtvoly se hromadí ze spojence může být za pár minut nepřítel a naopak a vy prostě tu knihu musíte co nejdřív dočíst. A hlavně co mi udělalo největší radost .... Kocour

miroslav8603
miroslav8603
10.08.2021

Noční klub byla moje Kulhánkovská prvotina. V podstatě bych to zhodnotil asi tak...doba před Kulhánkem a doba po něm. Už nic není jak bylo... oba díly jsem zhltal jak steak ze svíčkové z Argentinského chovu, připravený Gordonem Ramsay. Děj se nikdy nezastaví, nemá žádný logický chyby je uvěřitelný a vlastně nepochybujete že je to reálné. Kulhánkovský humor je černo černý a neopakovatelný. Akce střídá akci ale tak aby to nebylo nudné. Jestli bych mohl něco prohlásit za nejlepší četbu, tohoto druhu tak je to Kulhánek a jeho Noční klub. Nemá smysl se rozepisovat o ději. Ten je prostě excelentní a nepřekonatelný. Čtu samozřejmě i jiné autory ale je to jen slabá polívka ze sáčku. Tohle je sakra poctivý vývar z flákoty. HOWG.

InaPražáková
InaPražáková
03.05.2021 3 z 5

Druhý díl přidal k osvědčeným bitkám a nonšalatně pronášeným hláškám celosvětové spiknutí, na jehož konci strčí do kapsy všechny prastaré a přemocné nejvíc nejdrsnější obyčejný maník z postkomunistické Evropy. Superhrdinské a zamotané už je to trochu moc, dělat si čárky, kdo koho kolikrát podrazil, dojde mi místo na zdi, i ty litry krve jako by už stříkaly tak nějak spíš hodně, než smysluplně. Ale pořád je to literární nářez, jehož kvalit stylistických a příběhově-logických nedosahuje značná část "áčkové" produkce. A pořád je to pohlcující a návyková duševní hygiena.

Maud22
Maud22
24.03.2021 5 z 5

Druhý díl Nočního klubu se mi taky líbil. Boj o život a boj o lidi/upíry, na kterých hlavnímu hrdinovi Tobiášovi záleží, je plný krve (a mozků a kostí a vnitřností). Ale není upír jako upír, ačkoli základní charakteristika je kouzelná: "Alergie na stříbro, vyhraněné potravní návyky, dvě nevídané dentistické kuriozity." Celé je to prokládáno vtipnými hláškami jako "Já ho přefiknu!" mávla pilou Karolína nebo "... a když se na to přišlo, prostě ztratil hlavu...." (jenže doslova). Rovněž potěší znovuzrození Kocoura v jeho potomkovi, tenhle neobvyklý chlupatý tvor k Nočnímu klubu prostě patří. A hlavně Tobiáš je spravedlivý a člověk tak nějak chce, aby spravedlnosti bylo učiněno zadost.

karol.cadex
karol.cadex
25.01.2021 5 z 5

Po přečtení jedničky i dvojky jen tak tupě koukam do zdi a v hlavě si přehrávam dialogy a různé pasáže.
Miluju to. Miluju Tobiáše. Miluju všechno, co se tam stalo a i vyústění a také to, jak krásně každá akce vyvolala reakci. Miluju Jiřího smysl pro gradaci a napětí, jeho smysl pro humor a ty jemný nuance ve větách, kterými je kniha odlehčená. Nejen, že je sebeironický hlavní hrdina, ale evidentně i autor.
Díky. Svůj život aktuálně mohu dělit na před Kulhánkem a po Kulhánkovi. Tohle nemá obdoby!

3nitka
3nitka
15.01.2021 5 z 5

Pecka.
Prvý diel výborný, druhý asi ešte lepší, prinajmenšom rovnako dobrý.
Tobiáš sa stal mojou obľúbenou postavou. Štýl písania, nápady, dej, zvraty, všetko je krásne poprepájané.
Ďakujem R. za to, že si mi zohnal oba diely:)

ajasin
ajasin
14.01.2021 5 z 5

Mé čtenářské nohy se vydaly prozkoumat podivnou, zarostlou pěšinu, po které ještě nikdy nešly. A já nelituji, že mne tam zanesly. Byla to zajímavá exkurze a rozhodně se po této pěšině ještě někdy vydám. Upíry jsem vzala na milost a jsem s nimi smířená.

ydnac
ydnac
28.11.2020 5 z 5

Noční klub si mě získal už v prvním díle a ani dvojka mě nezklamala :-)
Nechybí akce, napětí, plno mrtvol a samozřejmě nezaměnitelný autorův humor :-)
Jooo stará dobrá pomsta, obnovení Nočního klubu a přijetí dalších členů se mi líbilo :-)
Těším se na další knihy pana Kulhánka!!!

mareksevc
mareksevc
20.11.2020 4 z 5

jednička ma bavila viac ale aj tak vyborný počin. Mam pocit ž že niektoré pasaže sa stali inšpiraciou pre knihy od Kotletu

VeronikaKrake
VeronikaKrake
25.10.2020 5 z 5

Boží kniha, série

Jarka_rybář
Jarka_rybář
06.10.2020 4 z 5

Opět podařené, stejně jako první díl.

Paja7
Paja7
25.07.2020 3 z 5

Určitě to mohlo být kratší. Pár stránek bych klidně i vypustila. Bohužel při nudných částech mě přešla chuť to vůbec dočíst, ale nakonec jsem se k tomu přinutila. První díl byl rozhodně lepší a pro mě záživnější.

Štítky knihy

upíři humor česká fantasy akční česká fantastika

Autorovy další knížky

Jiří Kulhánek
česká, 1967
2002  93%Noční klub. Díl první
2011  88%Vyhlídka na věčnost
1996  91%Dobrák
1995  90%Vládci strachu
2003  93%Noční klub. Díl druhý

Kniha Noční klub. Díl druhý je v

Právě čtených11x
Přečtených3 289x
Čtenářské výzvě57x
Doporučených272x
Knihotéce509x
Chystám se číst151x
Chci si koupit101x
dalších seznamech11x