Noční klub - díl první

Noční klub - díl první obálka knihy
Mé hodnocení:

Chcete přežít příštích tisíc let? Potom byste si měli přečíst tuto knihu. Nechcete-li, i pro vás mám dobrou zprávu - místa na hřbitovech výrazně zlevní. První polovina nového příběhu Jiřího Kulhánka je plná sveřepých slov, sveřepých tajných organizací, sveřepých zabijáků, sveřepého černého humoru a samozřejmě nemohu opomenout neméně sveřepý recept na dlouhověkost. Vy, kteří dáváte přednost ekonomicky výhodnému místu pod tisem, nebuďte smutní, my ostatní na vás příštích tisíc let nikdy nezapomeneme......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1057/nocni-klub-nocni-klub-i-ZEv-1057.jpg 4.72107

Noční klub 1.

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Klub Julese Vernea

Kniha Noční klub - díl první

Neřeknu
včera

Začnu ohraným vtipem. Co je to 60 očí a dva zuby? Domov důchodců. Naši hrdinové se však do důchodu ještě pár tisíc let nechystají,neb mají taky dva specifické zuby. Oči sice jen dvě ale zato spoustu dalších viděli vyhasínat. Převážně jejich zásluhou. Skautský vedoucí by vám jistě doporučil vybavit se na tuhle strhující literární jízdu pláštěnkou a rybářskými boty. Tady je totiž od začátku až do konce podezřele vlhko a mokro. Ani ebola ještě nezkosila tolik lidí jako hrdinové pana Kulhánka. A já jsem za to tuze rád. Neb pořádná jízda,kovaná černým humorem a hektolitry krve je občas to,co nám může nečekaně rozjasnit den. Děkuji pane Kulhánku.

Elissblue

Ohromé mě zaujal styl psaní, neskutečná zábava. Vše podstatné už tu zaznělo ale jako literární turista jsem ráda že se odehrával v Praze.

Maud22

Tak už jsem si začínala spokojeně chrochtat a sžívat se s postavami, postupně vykreslenými a mimořádně zajímavými, které operují v podzemí Prahy. Nejsou to žádní dobráci, ale ve jménu dobra konají. A pak najednou surový zásah a hlavní hrdina Tobiáš (kromě jiného i Mistr spisovatel, jehož literární počin se mu stává osudným) mění nejen svůj život, ale i lokalitu. Člověk se nestačí divit, jak může být upír zotročen a využit. Je to brutální a kruté, ale svět není veselé místo, že? A Noční klub není místo! Oceňuji humorné hlášky, jsou ze života jako: „V Plzni jsem tradičně zabloudil. Z Marseille až k českým hranicím jsem jedinkrát neztratil směr, v Německu směrovka na každém patníku - ale projet Plzní na Prahu prostě nejde.“ Naprosto souhlasím a dodávám - i s navigací! Těším se na druhý díl.

tomas4489

Povinnost každého Kulhánkomila.Při nižším hodnocení než je max.hrozí že vás zacílí paní Dao v hledáčku svého neomylně přesného kulometu.

karol.cadex

Prosim??? Co tohle bylo??? Kdo mi Kulhánka celou tu dobu tajil?
Kulhánek je mistr úžasných slovíček, podivných obratů a úchylných myšlenkových pochodů. Vůbec ho nechápu, a jeho imaginaci tuplem ne.
Tobiáše miluju. Je to nezmar podle mýho gusta. Láska na první přečtení.
Z toho konce je mi ještě teď fyzicky zle, necítila jsem nic než brutální beznaděj.
Cokoli bych o knize napsala, nedovede vyjádřit to, co v ní je, čím je a co k ní momentálně cítím. Už nikdy nechci číst nic jinýho.

ajasin
25.12.2020

Páni, tohle je teda jízda. Vhodné rozhodně jen pro silnější nátury, ale všechnu tu brutalitu a potoky krve vyváží neskutečně sympatický hlavní hrdina. Tarantino by na její motivy určitě vytvořil filmový trhák.
PS: Až doteď jsem, vyjma Draculy - což je klasika, bytostně nesnášela cokoliv s upíry. Jo, jo. Člověka může pořád něco překvapovat.

Lipofe
09.12.2020

Mnoho krve, přesto napínavý děj.

mareksevc
13.11.2020

prvotriedny unik z reality :)