Noční klub - díl první

Chcete přežít příštích tisíc let? Potom byste si měli přečíst tuto knihu. Nechcete-li, i pro vás mám dobrou zprávu - místa na hřbitovech výrazně zlevní. První polovina nového příběhu Jiřího Kulhánka je plná sveřepých slov, sveřepých tajných organizací, sveřepých zabijáků, sveřepého černého humoru a samozřejmě nemohu opomenout neméně sveřepý recept na dlouhověkost. Vy, kteří dáváte přednost ekonomicky výhodnému místu pod tisem, nebuďte smutní, my ostatní na vás příštích tisíc let nikdy nezapomeneme......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1057/big_nocni-klub-nocni-klub-i-ZEv-1057.jpg 4.72247

Kniha Noční klub - díl první

petgona

Take naivne citanie, ale mam rada knihy, ktore sa na nic nehraju, nesnazia sa tvarit ako epicke dielo. A predsa to bolo lahko citatelne, bolo tam kopec akcie, zaujimave postavy, neustale sa tam nieco dialo. A ako ceresnicka na torte cierny humor, nekorektny a pre mna osviezujuci.

GeRaltzRiVie01

Totální blbost.. Ale jestli jsem si někdy představoval, že něco napíšu, tak by to vypadalo přesně takhle. Tajné organizace, hezký baby, superschopnosti, krev a spousta dalšího. Zprvu mě mrzelo, že noční klub byl jen tak na úvod, ale ani chvíli jsem se při čtení nenudil.

icezero

Pro mě zajímavý pohled do české fantasy. Příběh, který se odvíjí na pozadí mnoha a mnoha vražd, je opravdu poněkud upozaděn. Zase na druhou stranu celá kniha je zajímavě sepsána a docela příjemně ubíhá takže mi to ani nevadilo. Námět skýtající tajné společenství, jehož posláním je udržování morálních zásad, představ a idejí, je rozhodně hodně čtivý. Jen mi občas přišlo, že těch mrtvolek případně much a larev živících se mrtvolama, je trošku moc... Ale to asi patří k rukopisu autora, jak sem pochopil v ostatních komentářích
Pro mě je to jedno z prvních setkání s autorem, v těchhle setkáních budu nejspíš brzy pokračovat. Zařazuji si do čtenářské výzvy 2022, Tobiáš je část knihy na útěku... Ať uz před nejrůznějšími ruskými gangy působícími v Čechách, nebo pak před pány Vriesem a Van Vrenem z lodi paní Dao

evineckY

Akční, humorná, fantasy plná zabíjení a honičky.
Spisovatelé, bojte se, jestli budete psát o upírech !

Leiko
05.10.2021

Bavilo mě to, líbil se mi nekorektní humor který v dnešní době působí o to víc jako pěst na oko. Má to akci, má to spád.

Přesto jen 3 hvězdičky, protože jsem už něco "málo" přečetl a obrovská slabina obou knih je za mě příběh. Nevadí mi absurdnost dotažená do krajnosti, spíš že to hlavní na co je kladen důraz je zabíjení a příběh je potlačen na pouhé kulisy.

TwoFace
02.10.2021

Jízda jako hrom. Srovnání s Tarantinem je určitě na místě, hlavně se starší tvorbou. Akce, zbraně, krev, hezký holky a k tomu kopa hlášek. Brak? Hmmm, pro učitelku češtiny zajisté, ale na druhou stranu kdyby tohle byla povinná četba, určitě by začalo číst víc dětí (kluků, holkama si tak jistej nejsem :D )

finka
25.08.2021

Když jsem před deseti lety stála dvouhodinovou frontu v knihkupectví Krakatit na podpis páně Kulhánka, divila jsem se proč je tam tolik lidí... žádná další žánrová autogramiáda už taková nebyla. Dnes už vím jak autor trpěl, vyloženě zmiňuje inferno autogramiády. Vyhlídka na věčnost s podpisem byla dárek, tehdy jsem nic od autora nečetla. Potom jsem několikrát začala Noční klub, ale přes brutálně/buranský začátek jsem se nedostala. Teď jsem konečně dočetla a dobrý. V polovině jsem byla dokonce nadšená, je fajn pobývat v autorově hlavě. Hlášky nenásilné, děj hlavně na začátku nepředvídatelný, prostě dobrý.

n.ezn.amy
19.08.2021

Tak tohle byla jízda. Tajná organizace Noční klub se snaží uplatňovat spravedlnost v rámci Prahy do té doby, než udělají jednu zásadní chybu, kdy zachrání svědkyni přestřelky. A díky tomu se život všem převrátí naruby, hlavně hlavnímu hrdinovi Tobiášovi. Vskutku strhující příběh, který se čte jedním dechem. Hektolitry krve stříkají, stovky mrtvých umírají a černý humor prosakuje celou knihou.