Noční klub. Díl první

Noční klub. Díl první https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1057/bmid_nocni-klub-nocni-klub-i-ZEv-1057.jpg 5 2496 333

Noční klub série

Chcete přežít příštích tisíc let? Potom byste si měli přečíst tuto knihu. Nechcete-li, i pro vás mám dobrou zprávu - místa na hřbitovech výrazně zlevní. První polovina nového příběhu Jiřího Kulhánka je plná sveřepých slov, sveřepých tajných organizací, sveřepých zabijáků, sveřepého černého humoru a samozřejmě nemohu opomenout neméně sveřepý recept na dlouhověkost. Vy, kteří dáváte přednost ekonomicky výhodnému místu pod tisem, nebuďte smutní, my ostatní na vás příštích tisíc let nikdy nezapomeneme...... celý text

janavom
04.01.2023 5 z 5

No nevěděla jsem, co přesné čekat a po prvních stránkách jsem se dost děsila, ale musím říct, že se mi první díl líbil a nemohla jsem se odtrhnout.
...a přitom taková blbost....
Jdu na druhý díl.

MagdaMagion
21.11.2022 5 z 5

Co dalšího dodat. TOP brakového žánru. Užila jsem si oba díly a těším se na Vyhlídu na věčnost.

E_Lan
27.10.2022 4 z 5

Pro mě první kniha od pana Kulhánka a dobře jsem se bavil, musel zapojit svou fantazii a tak nějak si ten příběh příjemně užil. Je to lehká akční zábava, která si na nic nehraje.

sgjoli
09.10.2022 4 z 5

Moje prvotní dojmy po dočtení této knihy by se daly vyjádřit jednou větou: "Byla to hrozná bejkárna, ale děsně mne to bavilo.". :-D Teď ale vážně. Jelikož je tahle kniha dost špatně sehnatelná, měla jsem rezervaci v knihovně, která se nakonec protáhla asi tak na 2 roky kvůli dlouhému pořadníku čekajících čtenářů-zájemců. A nakonec se to vyplatilo, protože tohle dílko jsem si kupodivu dost užila.
Schválně píšu kupodivu. Jedná se totiž o fantasy, což je žánr, který čtu dost málo - navíc od českého autora. A jestli se nepletu, těch fantasy od českých autorů jsem četla tak málo, že bych to nejspíš spočítala na jedné ruce. Nakonec se ukázalo, že první díl Nočního klubu bylo vlastně dost zábavné čtení, které samo sebe nebere vůbec vážně.
Autor se s tím nemaže - celkově je to dost jízda, zvratů je tu požehnaně, navíc jste bez okolků vhozeni do děje bez nějakých velkých okecávaček úvodem. Jste vhozeni do vody a "plav čtenáři, snad se chytneš". Pořád jsem měla pocit, že se tu něco děje a že se autor neplácá na jednom místě. Hlavní hrdina, z jehož pohledu je to psané (ich-forma), se ocitá v tak absurdních a bizarních situacích, že nemá smysl špekulovat nad tím, jak moc to je nebo není reálné. Hrdina tu celou dobu proplouvá v survival módu a čtenář prostě jen drží palce, že to ten hrdina nějako přežije. Musím říct, že pobavila jsem se u toho fakt dost.
Po jazykové stránce to pravda není nějaký velký skvost. Ale kniha ze sebe žádnou vysokou náročnou literaturu vůbec nedělá, takové ambice tu nejsou, takže tu jednodušší jazykovou přímočarost beru s nadhledem a přijímám ji. Psané je to dost svižně, text rychle ubíhá před očima, není vůbec těžké se do knihy začíst.
Celkově za 4 hvězdy. Není to kdoví jaká vysoká literatura, ale je to tak praštěné a uhozené, že jsem se od toho nemohla vůbec odtrhnout. A teď jen počkat, až se mi dostane do rukou druhý díl. Mám rezervaci v knihovně, jsem třicátá, když to teď píšu, tak snad tak za dva a půl roku se dočkám... :-D

Anor505
12.09.2022 5 z 5

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy... a nechápu, jak mě mohl tento autor tak dlouho míjet. Jsem nadšená! Kniha mě bavila moc, humor, hlášky, akce... Paráda!

Rolada88
16.08.2022 5 z 5

Tak přesně tyhle braky miluju není co vytknout už se těším na dvojku

TeaPeter
19.07.2022 3 z 5

Oba díly dohromady tvoří zatraceně bizarní dílko contemporary/urban fantasy, které je hlavně o upírech, ale sem tam se mihne i něco jiného. A i ti upíři jsou takoví jiní - jdou hlavně po nelidské krvi... A když už lidskou, tak se ještě ošklíbají... Časová osa a návaznosti jsou neméně bizarní a občas působí dost nespojitě. No prostě brakový úlet na n-tou.

špulo
11.07.2022 5 z 5

Po tristo komentoch dodám len toto: Je to brak, brak, brak... Ale, famózny!!!

mauvais-ange
27.06.2022 4 z 5

Kniha mě bavila, ale přišlo mi škoda, že nebyla více právě o Nočním klubu, podle kterého nese název. Začátek mi totiž přišel mnohem zajímavější než následná plavba na lodi paní Dao. A to jak dějově, tak postavami. Většinu knihy tak táhne hlavně Tobiáš, kterého jsem si sice oblíbila, ale i tak jsem čekala nějak víc. Kniha je ale napsaná dobře, hlavně popisy akčních scén a násilí, seděl mi i občasný (černý) humor.

petgona
09.05.2022 4 z 5

Take naivne citanie, ale mam rada knihy, ktore sa na nic nehraju, nesnazia sa tvarit ako epicke dielo. A predsa to bolo lahko citatelne, bolo tam kopec akcie, zaujimave postavy, neustale sa tam nieco dialo. A ako ceresnicka na torte cierny humor, nekorektny a pre mna osviezujuci.

GeRaltzRiVie01
26.04.2022 4 z 5

Totální blbost.. Ale jestli jsem si někdy představoval, že něco napíšu, tak by to vypadalo přesně takhle. Tajné organizace, hezký baby, superschopnosti, krev a spousta dalšího. Zprvu mě mrzelo, že noční klub byl jen tak na úvod, ale ani chvíli jsem se při čtení nenudil.

icezero
05.03.2022 4 z 5

Pro mě zajímavý pohled do české fantasy. Příběh, který se odvíjí na pozadí mnoha a mnoha vražd, je opravdu poněkud upozaděn. Zase na druhou stranu celá kniha je zajímavě sepsána a docela příjemně ubíhá takže mi to ani nevadilo. Námět skýtající tajné společenství, jehož posláním je udržování morálních zásad, představ a idejí, je rozhodně hodně čtivý. Jen mi občas přišlo, že těch mrtvolek případně much a larev živících se mrtvolama, je trošku moc... Ale to asi patří k rukopisu autora, jak sem pochopil v ostatních komentářích
Pro mě je to jedno z prvních setkání s autorem, v těchhle setkáních budu nejspíš brzy pokračovat. Zařazuji si do čtenářské výzvy 2022, Tobiáš je část knihy na útěku... Ať uz před nejrůznějšími ruskými gangy působícími v Čechách, nebo pak před pány Vriesem a Van Vrenem z lodi paní Dao

evineckY
20.02.2022 4 z 5

Akční, humorná, fantasy plná zabíjení a honičky.
Spisovatelé, bojte se, jestli budete psát o upírech !

Leiko
05.10.2021 3 z 5

Bavilo mě to, líbil se mi nekorektní humor který v dnešní době působí o to víc jako pěst na oko. Má to akci, má to spád.

Přesto jen 3 hvězdičky, protože jsem už něco "málo" přečetl a obrovská slabina obou knih je za mě příběh. Nevadí mi absurdnost dotažená do krajnosti, spíš že to hlavní na co je kladen důraz je zabíjení a příběh je potlačen na pouhé kulisy.

TwoFace
02.10.2021 5 z 5

Jízda jako hrom. Srovnání s Tarantinem je určitě na místě, hlavně se starší tvorbou. Akce, zbraně, krev, hezký holky a k tomu kopa hlášek. Brak? Hmmm, pro učitelku češtiny zajisté, ale na druhou stranu kdyby tohle byla povinná četba, určitě by začalo číst víc dětí (kluků, holkama si tak jistej nejsem :D )

finka
25.08.2021 4 z 5

Když jsem před deseti lety stála dvouhodinovou frontu v knihkupectví Krakatit na podpis páně Kulhánka, divila jsem se proč je tam tolik lidí... žádná další žánrová autogramiáda už taková nebyla. Dnes už vím jak autor trpěl, vyloženě zmiňuje inferno autogramiády. Vyhlídka na věčnost s podpisem byla dárek, tehdy jsem nic od autora nečetla. Potom jsem několikrát začala Noční klub, ale přes brutálně/buranský začátek jsem se nedostala. Teď jsem konečně dočetla a dobrý. V polovině jsem byla dokonce nadšená, je fajn pobývat v autorově hlavě. Hlášky nenásilné, děj hlavně na začátku nepředvídatelný, prostě dobrý.

n.ezn.amy
19.08.2021 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Tajná organizace Noční klub se snaží uplatňovat spravedlnost v rámci Prahy do té doby, než udělají jednu zásadní chybu, kdy zachrání svědkyni přestřelky. A díky tomu se život všem převrátí naruby, hlavně hlavnímu hrdinovi Tobiášovi. Vskutku strhující příběh, který se čte jedním dechem. Hektolitry krve stříkají, stovky mrtvých umírají a černý humor prosakuje celou knihou.

miroslav8603
10.08.2021 5 z 5

Noční klub byla moje Kulhánkovská prvotina. V podstatě bych to zhodnotil asi tak...doba před Kulhánkem a doba po něm. Už nic není jak bylo... oba díly jsem zhltal jak steak ze svíčkové z Argentinského chovu, připravený Gordonem Ramsay. Děj se nikdy nezastaví, nemá žádný logický chyby je uvěřitelný a vlastně nepochybujete že je to reálné. Kulhánkovský humor je černo černý a neopakovatelný. Akce střídá akci ale tak aby to nebylo nudné. Jestli bych mohl něco prohlásit za nejlepší četbu, tohoto druhu tak je to Kulhánek a jeho Noční klub. Nemá smysl se rozepisovat o ději. Ten je prostě excelentní a nepřekonatelný. Čtu samozřejmě i jiné autory ale je to jen slabá polívka ze sáčku. Tohle je sakra poctivý vývar z flákoty. HOWG.

Ethys
10.07.2021 3 z 5

Běžně nečtu tento typ knih a se spoustou scén jsem se musela duševně popasovat. Ale nakonec vyhrála zvědavost, co všechno ještě autor s hrdinou dokáže vymyslet a jak příběh bude pokračovat.

InaPražáková
03.05.2021 4 z 5

První setkání s Kulhánkem, a přestože očekávání byla vysoká, skutečnost je ještě předčí. Jako s Tarantinem - k hektolitrům krve se nejlíp hodí mísa popcornu, jen se musí dávat pozor, aby při záchvatech smíchu nelítal všude kolem. Nutnou podmínkou je vytvořit přiznaný brak s vtipem, chytře a především s řemeslnou zručností, o které krasoduchové říkají, že je hodna lepší věci.

Spousta postav a zeměpisných přesunů se dá v pohodě odlišovat a stíhat, akce jede s kulometnou rychlostí, pointy jsou vybroušené, Tobiášovi sice všechno vychází podezřele snadno, ale vem to čert, on je ten hodný zabiják a zaslouží si to. Se zlými zabijáky je zase větší legrace a duo W+V je jenom jeden z mnoha skvělých nápadů páně Kulhánkových.

Na blbou náladu a pracovní vytížení ideální lék. Po dlouhé době mám chuť číst fanfiction (chci víc Nočního klubu!) nebo prostě s někým dlouho do noci probírat všechny ty divoké zápletky.

upíři humor česká literatura česká fantasy akční česká fantastika

Jiří Kulhánek
česká, 1967