Noční klub. Díl první

Noční klub. Díl první https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1057/bmid_nocni-klub-nocni-klub-i-ZEv-1057.jpg 5 2496 333

Noční klub série

Chcete přežít příštích tisíc let? Potom byste si měli přečíst tuto knihu. Nechcete-li, i pro vás mám dobrou zprávu - místa na hřbitovech výrazně zlevní. První polovina nového příběhu Jiřího Kulhánka je plná sveřepých slov, sveřepých tajných organizací, sveřepých zabijáků, sveřepého černého humoru a samozřejmě nemohu opomenout neméně sveřepý recept na dlouhověkost. Vy, kteří dáváte přednost ekonomicky výhodnému místu pod tisem, nebuďte smutní, my ostatní na vás příštích tisíc let nikdy nezapomeneme...... celý text

brodequin
21.02.2020 5 z 5

Ze začátku mi trochu nesedl styl odsazování textu. Samé odstavce, žádné kapitoly. Sotva co jsem se začetl, už mi to tolik nevadilo. Nevím proč to tak mám, ale docela jsem se bál, že se příběh bude odehrávat pouze v Praze. A tak jsem na začátku postupně začínal upadat do jakési letargie...ačkoliv to bylo zajímavé...ale nevěděl jsem, kam příběh vlastně směřuje. A pak se přihodilo, co se přihodilo a já úplně "No tvl!". :-D A od té doby to začalo mít pro mě fakt nečekaný spád - a šup, z Prahy rovnou do Asie. Paráda. Tobiáš je dobře napsaná postava a vždycky se těším, co zase vymyslí. Líbí se mi i ten smysl pro humor... málokdy se u knihy zasměju. Poslední část knihy mi přišel zase takový méně zajímavější... pořád jsem čekal, kdy začne plánovat pomstu. A musím říct, že ten konec mě vůbec na další díl nenavnadil. Ale určitě si ho dám.

Archie
15.02.2020 4 z 5

Co je to Nocni klub? Vezmete videoherni Uncharted, pridejte k tomu cinsky upiry, sexy japonku, piraty, hektolitry krve, podzemni Prahu, katovske remeslo, plno ustrelenych hlav a utrhanych konecit, Thajsko, vyskok z letadla, Marseile, letistni prestrelku, cerny humor a spoustu, spoustu filmovych momentu.. a.. no.. tak tohle je ten legendarni Nocni klub!

Beltrix
10.02.2020 5 z 5

Jedno z prvních děl české fantasy, do kterého jsem se pustila. Kniha se mi líbila, hlavní hrdina celkem sympaťák, zvraty zajímavé, nicméně si nemůžu pomoci - kdyby se celá kniha držela členů původního Nočního klubu, tedy těch, kteří nám byli představeni na úplném začátku, bylo by to pro mě ještě mnohem zajímavější.
Vyzdvihnout musím i začátek, který již naznačuje, že toto dílo notně zamete s čtenářovými předpoklady, neboť jsem si říkala - ač to vypadá, že se jedná o vrahy, tak to tak určitě nebude a místo toho půjdou mordovat slepici nebo tak něco... A ono ejhle.

luboš265
06.02.2020 5 z 5

Z této knihy se stala povinná četba naší celé rodiny a přilehlého okolí.

jiri3453
20.01.2020 5 z 5

Skvělé! Nejlepší jsou odkazy na Vládce strachu a Cestu krve :-D

PetrCepek
03.01.2020 5 z 5

Můj nejlepší Kulhánek

Alíša236
26.11.2019 4 z 5

Absolutně nejsem cílová skupina a knihu jsem si přečetla, protože mě zaujalo vysoké hodnocení zde. Spousta věcí mi tam vadila, ale stejně jsem musela ve čtení pokračovat. Ono je prostě skvělé, jak si autor sám ze sebe dělá legraci a jak se pořád shazuje. To je to hlavní co mě bavilo a proč jsem odpustila to, co se mi nelíbí ani trochu. Myslela jsem, že druhý díl číst nebudu, že stačilo....ale ten konec je, kurnik, tak otevřený, že asi změním názor...

Tms636
21.11.2019 2 z 5

Hodně potenciálu. Kulhánek to ale nedotáhl. Zajímavý komentář u_marketa, souhlasím.

Margherita_N
20.11.2019 5 z 5

Tohle je tak dokonalý béčko! A ze začátku klidně i áčko! Je to ale pěkně zákeřný, rozehrát prostředí a společnost, který musíte milovat, a pak to poslat tak brzo a takovým způsobem do háje, kam se hrabe Hra o trůny s "nečekanou" zradou ke konci prvního dílu. Tobiáš je brutálně vtipnej (ano, tady slovo brutálně opravdu sedí), přiznám se, že ta gangsterková série v poslední třetině (Tobiáš na útěku) mě bavila už míň, tam už to fakt trochu balancovalo na hraně. Ale jsem samozřejmě strašně zvědavá, jak se mu povede dát znovu dohromady společenství, ke kterýmu nikdy nepřestal patřit, a jak zakroutí krkem těm dvěma pitomcům (teda to asi ne, těm by mohl kroutit krkem celej den a nic by se jim nestalo - ale víte, jak to myslím, prostě jak je zmasakruje).

PavkaHu
18.10.2019 3 z 5

Nevím, jestli půjdu do druhého dílu. Bavila jsem se, o tom žádná, ale možná jsem už náročnější, než se jen občas zasmát...

martina7276
13.10.2019 5 z 5

Dala bych 10 hvězd kdyby to šlo. Moje první setkání s Kulhankem a byla z toho láska. Přečetla už jsem téměř vše. Jen škoda, že se nedělají dotisky.

katchamccall
28.09.2019 5 z 5

Tak tady proběhla láska na první dobrou :D. Totální čtenářský porno!

mi-380
26.09.2019 5 z 5

Kolegové čtenáři z DK, oblíbení i potencionálně oblíbení, už toho o nadpřirozených schopnostech Jiřího Kulhánka v souvislosti s tímto žánrem napsali dost, proto také jsem se do knihy pustil. Dodal bych jen, že při vzpomínce na všechny ty legendy, knihy a filmy o upírech, nenacházím moc důvodů, proč nebýt jedním z nich.
Přidávám pětihvězdičkových 90 % (aktuálně 1897 hodnotících je na superprůměru 93 %).

„Vesnice. Tam budou ženy a děti,“ řekl jsem do prázdna, když se motor našeho člunu rozvrčel – měl výfuk svedený do vody, takže byl velmi tichý.
„Ano, ty nezabíjet – budou prodány obchodníkům s lidmi,“ řekl pan Ho.
Potěšilo mě, že lidský život má přece jen nějakou cenu.

Česneksmedem
26.08.2019 5 z 5

Hned na úvod se musím přiznat, že bych dal pět hvězd už jen za Taťánu Míkovou. Skutečnost je ale mnohem zářivější. Ta kniha je prostě perfektní!!! A rozhodně nejde jen o ty super akční scény, humor a schopnosti upírů. Najdou se zde i mnohé životní pravdy: Když emancipovaným třicítkám začne ujíždět poslední bílý rytíř, není to lehké.
Knihu snad ani není třeba doporučovat, neboť 93% hovoří za vše.

klotylda.ln
06.08.2019 5 z 5

Miluju tohle knížku. Čte se jedním dechem, i když je teda drsná :-)

MaxQ
30.07.2019 5 z 5

Platí, co jsem napsal u Vládců strachu - Kulhánek umí psát drsné příběhy tak, aby nespadl za hranu trapnosti. Možná tím, že hlavní hrdina sám sebe shazuje tak často, že to ani nestihnete udělat za něj. Co se děje týká, jde o takovou rozsáhlejší verzi Vládců. Ale čte se to sakra dobře a těžko se od knihy odtrhuje.

PetiJelinkova
26.07.2019 5 z 5

Skvělá kniha, skvělé čtení. První kniha od Kulhánka, co jsem kdy četla. Nikdy mě takový žánr moc nebavil, ale tohle mě naprosto uchvátilo. Jdu číst další díl :)

Masoterian
22.07.2019 5 z 5

V dnešní době už snad klasika. Kulhánek má talent na psaní postav, který jsou badass, ale zároveň dostatečně civilní a sympatický. Prostě jim fandíte a máte pocit, jako byste je znali už dlouho - určitě s tim má co dělat i fakt, že je to hozený do českejch reálií. Prim samozřejmě - jako obvykle - hraje hlavní hrdina, kterej, ač autora osobně neznám, se vsadim, že nese silný autobiografický rysy. Pamatuju si, že při prvním čtení, zrovna když jsem chtěl knížku poprvý odložit, nastal onen slavnej twist, mě spadla brada, a další co si vybavuju, je, že bylo najednou tři ráno :) četl jsem dál, a jediný co jsem chtěl bylo, abych se moh na pomstě proti NIM osobně podílet :)) Prostě úžasně čtivá věc, ke který se moc rád vracim a asi vždycky budu.

jan3022
16.07.2019 1 z 5

No ja neviem, ako som cital tieto oslavne komentare nedalo mi a knihu zacal citat. Katastrofa. Vyslovene akcne b-cko, co by teda ani tak nevadilo, mam to rad, ale doslova primitivny styl pisania mi neskutocne vadi. Ako keby to pisalo male dieta ako slohovu ulohu na zakladnej skole. Rozvinuta veta snad nebola v celej knihe. Pribeh trapny az hroza, a tak som sa tesil na nieco velkolepe. Stale moj favorit ostava ASFALT od Koprivu, toto mu nesiaha ani po kotniky. Nechapem osial okolo tohto diela.

nefele
06.07.2019 5 z 5

Dvě slova - super jízda!

upíři humor česká literatura česká fantasy akční česká fantastika

Jiří Kulhánek
česká, 1967