Kat ekniha

Hlavní hrdina prahne po pomstě. Získá další dva stroje Saladin, se kterými se chce vypořádat s cizinci, kteří téměř vyhubili lidstvo. Při útoku na jejich mateřskou loď se ale stane něco s čím nikdo nepočítá. Objevují se protivníci cizinců, kteří dokončí zkázu na Zemi. Maxmilian se proto vydává do vesmíru kde bojuje se vším co nemá lidský původ. Podaří se mu zachránit Jonáše, kterého cizinci zotročili. S Jonášem, s Tím druhým a se Saladinem se nakonec dostává na domovskou planetu cizinců, kde chce svou pomstu završit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/60133/cesta-krve-iii-kat-60133.jpg 3.9185

Cesta krve (3.)

Romány, Sci-fi
Vydáno: (ekniha)

RemiBlack

2018/45
Totální pecka! Za mě se pan Moudrý zhostil pokračování prostě dokonale. A upřímně, třetí díl se mi zdá lepší, než oba předchozí dohromady. Jestliže Kulhánek v minulém díle přepnul na FORSÁŽ, pak tady Moudrý zjistil, že Kulhánek ceslou dobu mačkal špatný tlačítko a přepnul doopravdy. Akce střídá akci, ona 'Cesta krve' je konečně tady, krve a pavouků dost a dost. Ten druhý hláškuje od začátku do konce, Saladin je každou stránkou chytřejší... Nevím, co víc bych si mohla od téhle knížky přát. 5*

martin6849

Trošku hloupější, mnohem sprostší a překvapivě vtipnější a zábavnější než originál.

zvejkal

Aj ked iba fan kniha, bravo!!

slawa.cap

Nechtělo se mi do toho, ale chtěl jsem vědět, jak to dopadne. Není horší, než první díly. Tempo je stejné, styl je stejný, šílenství příběhu je snad ještě větší, ale něco tomu chybí, ale tatrgel to není :)

TERRORDROME

Kulhánek už sa do cieľa nedokulhal a tak sa niekto Moudrý musel podujať dokončiť Cestu Krve. Plameňmi ošľahaný hrdina Maxmilián si zoženie dokonalú nožnú protézu, vyleští svoj inteligentný supertank a pustí sa do konečného súboja s hnusáckymi emzákmi. Milovníkom logiky a realizmu z toho vybuchnú hlavy, ale toto je proste explozívny brak kde jeden pomstychtivý pako z rozdvojenou osobnosťou nájde raketoplán, jeho šialený palubný počítač nahackuje celú galaxiu a spolu zlikvidujú dve bojujúce mimozemské rasy... a nakoniec len svojim ukrutným pohľadom zničí vesmírneho boha! To už bolo asi trochu moc, ale rozhodne to bola zbesilá jazda skrz stovky rozstrieľaných a roztrhaných zelenokrvných ufošmejdov. Pán Moudrý dokonca prekonáva Kulhánka v humore a hláškach ktorými je príbeh prešpikovaný, trebárs scéna kde sa Maxmilián prisadruje ku kobercu. Plný počet ale nedám, predsa len to bol značne prehnaný nezmysel s nesmrteľným supešťastlivým hrdinom, všemocným počítačom a tupými ufónmi.

Drowned

Bojoval jsem z počátku, jestli číst tuto knihu, když ji nepsal mistr Kulhánek. Proč by on sám nepokračoval v příběhu Maxmiliána, kdyby to tak chtěl. Bral jsem to jako drzost pokračovat v téhle super apokalyptické sérii klasika žánru. Ze začátku jsem trpěl jak kůň při čtení počátečních desítek stránek, než jsem si zvykl na zbytečně titěrné popisování každé blbiny. Ale potom se to celé rozjelo a kniha mě pohltila i přes moji velkou nevoli. Jsem nakonec rád, že jsem knihu přečetl, i když mě hlodá červ pochybnosti zda by to tak Kulhánek chtěl...

nefernefer
23.11.2017

Je dobře, že se Martin Moudrý nebál a dokončil to, co by jinak nejspíš zůstalo nedokončené. Ačkoli mu muselo být jasné, že se srovnání s Mistrem prostě nemůže vyhnout, přesto do toho šel. Smekám před jeho odvahou. To, co napsal, je víc než dobře srovnatelné. I když Kulhánkovu šťávu to nemá. A to dle mého názoru zejména proto, že svou knihu zcela připravil o erotickou linku příběhu, která je pro Kulhánkovy knihy celkem charakteristická. Nicméně 4 hvězdy si po právu zaslouží, protože jinak je to víc než vydařené, a navíc mu musím udělit bonusové body za "tatrgel". :o)

prochyn
21.09.2017

Třetí díl série cesta Krve se mi celkem líbil. Ze dvou důvodů: Líbily se mi první dva díly a třetí je celkem úspěšně doplňuje. Jiří Kulhánek to sice není, ale Kulhánek má jednu vadu. Vlastně tři v jednom. Neshodne se s vydavatelem, píše pomalu, nepíše vůbec. A my čtenáři jsme netrpělivá sebranka. Čtyři hvězdy z pěti.

Peti
01.09.2017

Třetí díl o Maxmiliánovi a návštěva vesmíru a cizích planet. Cíl je zničit Cizince, Protivníky a zachránit Zemi. Tento poslední díl se mi líbil z celé série nejméně, už to na mě bylo asi až příliš.

Petroff
30.08.2017

Je to prapodivný, ale odhoďte předsudky a jděte do toho, protože tohle je snad ještě vtipnější než původní dva díly. I když jde o neoficiální pokračování od jiného autora.

saez
22.05.2017

Na to, že to není od Kulhánka, to nebylo zlé. Ti kdo potřebovali dokončení, ho dostali, ti kdo nic nečekali, nebyli zklamáni.

bzung
19.05.2017odpad!

Od začátku mi to přišlo nějaké divné... no není divu, když to vůbec není Kulhánek :(
Ono celá série nemá příliš povedený příběh, ale Kulhánek alespoň drží slušný standard stylem a hlavně vtipem. Rozdíl mezi těmito dvěma autory je asi jako Adidas se třemi proužky a Adidos se čtyřmi (kdo pamatuje vietnamské tržnice z devadesátých let).

frantisek8863
13.05.2017

Knihu jsem dočetl jako dokončení alá trilogie i s vědomím jiného autora, které bylo pro mě víceméně zklamáním. Mezigalaktická heroická schízo jízda s kterou jsem často nestačil držet krok. Pocit, že hrdinové, Max, Ten druhý, superpočítač a paní štěstěna jedou na dobrém speed matroši mě neopouštěl po většinu knihy.Dobře, dobře beru to, že se trilogie nějak superhrdinsky zakončila, ale po tom všem jsem ochoten se vrátit pouze k první knize.

PeterSmith
28.04.2017

Pan Moudrý po pár stránkách "hledání" naprosto skvěle navázal na styl psaní Kulhánka. Celá trilogie byla výborná. Doporučuji si tyto díla přečíst.

flashi
18.04.2017

Rozhodně dobré pokračování série. Trochu ze začátku předvídatelné a v druhé polovině až přitažené za vlasy, ale bavil jsem se a nemohu říct, že by mi vadilo, že je tento díl od jiného autora.

Ingenír
21.11.2016

Víte, co se mi líbí? Martin Moudrý se s tím nebabral, skoro vynechal klasické hlášky, přidal více krve a hodně utrpení. Jeho dlouhé, ničím nepřerušované odstavce jsou plné pravdy, války a utrpení. Je na první pohled poznat, že píše úplně jinak než mistr Kulhánek, ale jsem rád, že dokončil načatou trilogii. Není důvod tomu dát méně než pět hvězd a pod hvězdami mu zatleskat.

Leonora
02.11.2016

Velmi obstojné. Autor se celkem věrně drží Kulhánkova stylu, který mírně, ale příjemně usměrňuje v dosavadních popisech bitek střelu po střele (což mě u Kulhánka dost nudilo). Zároveň se konečně udělá jasno v tom, kdo že jsou ti Protivníci a co že je ten tatrgel :-D Rozhodně doporučuji před navázáním Divokými a zlými tuhle mezihru nevynechat.

Predator666
07.10.2016

Romány Martina Moudrého mi nikdy moc nesedly. A tak jsem se s obavami začetl do jeho Cesty krve, kdy se rozhodl celý příběh konečně dokončit. Když už se k tomu pan Kulhánek neměl. Není to tak humorné jako předešlé dva díly, ale je to bomba. Hlavní hrdina se s tím nese(r)ká a likviduje vše co může...někdy i to, co nemůže. Já se bavil. Sice to nezmění můj názor na podivné psaní pana Moudrého, ale za tohle mu tleskám.

vlkodlaq
02.09.2016

Člověk by /skoro/ nepoznal, že to nenapsal Kulhánek. Protože jsem četl na PC tištěnouohmatanou verzi (originál nebyl k sehnání), považoval jsem Kata za Kulhánkovo dílo s tím, že jen trošku změnil styl. Když jsem se pak dozvěděl, že to Kulhánek nenapsal, považoval jsem za autora Žambocha, a to dlouho. Moudrý překvapil, a to velice mile. Díky

czpilar
22.07.2016

Velmi slušné zakončení série Cesty krve, i když to nenapsal Kulhánek. Každopádně jsem velmi rád, že tato kniha vznikla, protože jsem byl velmi zvědavý, jak to po druhém dílu bude celé pokračovat.

RaSu
30.06.2016

Já myslím, že autor na Kulhánka navázal celkem obstojně. Na prvotinu je to rozhodně hodně slušné. Takže mi nezbývá než knihu doporučit. Je zde sice poznat určitá syrovost ve stylu psaní, ale oproti tomuto dílu autor v Temných záblescích postoupil o značný level výše a díky tomu se stal mým oblíbeným.

hamtalka
02.04.2016

U mně dobrý. Slušný nástupce Kulhánka.

werewolf88
10.11.2015

Že to nenapsal Kulhánek jsem se dozvěděl až po přečtení. Připouštím, že kdybych to věděl, tak to asi nečtu. Musím ale uznat, že se to četlo velice dobře a dost jsem se bavil. Samozřejmě je to pak o přístupu... když v tom někdo začne hledat mouchy, tak je tam najde.

Covenant
19.10.2015

Nebylo to špatný. Dokonce jsem se místy i bavil. Jenomže absurdit a nesmyslů, bylo tolik, že i u takového nadsazeného díla bily do očí. A jak jsem je měl zbitý, že jsem skoro přes opuchliny neviděl, děkoval jsem Jafffovi, že dokončil, co mistr načal. Hluchých míst bylo spousta. Např. nekonečné souboje v poušti s pancéřákama mi fakt už lezly krkem (to máme oči, uši, krk a ještě zkusím napsat něco o prstech). Všechny složité akce, které vypadaly v knize, jako druhořadé prkotiny - jako např. start a řízení raketoplánu, jsem přečetl skrz prsty. A pak jsem to překlenul. Bylo to už úplně mimo, že nemělo smysl přemýšlet...přemýšlet. Tato kniha opravdu nejezdí na tento pohon. A když se s tím mé vědomí konečně smířilo, brodil jsem se zelenou krví s úsměvem ve tváři, ze kterého mrazí. Část na měsíci byla asi nejlepší (to bylo těsně po mé rezignaci na...eee). No, ale Martin nebyl tak Moudrý, aby přestal. Jemu to nestačilo a musel přidávat a přidávat.......vstávat! „Můžu?“ zašeptal Ten druhý neslyšně. „Ale jo,“ obrátil jsem oči v sloup. Ten druhý se ve dveřích řídícího střediska otočil zpátky k Singhaie a temným hlasem pronesl: „Já se vrátím.“

Elhzar
15.09.2015

Ve čtvrtině jsem se dozvěděl, že to nenapsal Kulhánek, v polovině už mě to přestalo bavit a odložil jsem to. Mentalita postav mi přišla jiná, než byla v předchozích dílech, děj mi přišel zbytečně vyhnaný do vyšších obrátek. A ačkoliv mě kniha ze začátku i bavila (až na zdlooouhavé popisování bitev), v půlce jsem to zaklap.

martin2153
19.07.2015

na první dva díly to nemá ani z daleka ... Kulhanka nedokaze nikdo napodobit ... Zbytečně pokažená série

Targa Dall
27.04.2015

Trochu to ztratilo švih. O jiném autorovi jsem se dozvěděl až v poslední čtvrtině knihy (a tam začala skutečně ztrácet), nicméně zakončení trilogie je podařené.

PETERYY
23.04.2015

Až teďka jsem zjistil, že 3 díl není od Kulhánka, tak to mě dostalo! Z této trilogie navazuje na parádní jedničku u dvojky jsem se občas nudil.

Terva
19.04.2015

Plnohodnotné dokončení Kulhánkova duetu Cesta krve.

Eigis
02.03.2015

Kulhánek to úplně není, chybí mi tu jeho vytříbený černý humor, ale je pravda že jinak to na první dva díly dost zdařile navazuje. Konec byl možná trošku víc přitažený za vlasy, ale proč ne.