Kat ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Hlavní hrdina prahne po pomstě. Získá další dva stroje Saladin, se kterými se chce vypořádat s cizinci, kteří téměř vyhubili lidstvo. Při útoku na jejich mateřskou loď se ale stane něco s čím nikdo nepočítá. Objevují se protivníci cizinců, kteří dokončí zkázu na Zemi. Maxmilian se proto vydává do vesmíru kde bojuje se vším co nemá lidský původ. Podaří se mu zachránit Jonáše, kterého cizinci zotročili. S Jonášem, s Tím druhým a se Saladinem se nakonec dostává na domovskou planetu cizinců, kde chce svou pomstu završit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60133/cesta-krve-iii-kat-60133.jpg 4247
Série

Cesta krve 3.

Žánr
Romány, Sci-fi
Vydáno (ekniha)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (53)

Kniha Kat

Přidat komentář
Korejš
22. ledna

Neměl jsem v plánu komentovat ale musím.
Čtení to nebylo špatné, příběh bavil a místy bych vůbec nepoznal že není z pera páně Kulhánkova. Bohužel opravdu není a proto mě moc mrzí, že někdo vstoupil do Kulhánkova universa a narušil ho svou vlastní interpretací příběhu. Myslím, že v případě Cesty krve by se vyplatilo podstoupit ono nekonečné čekání a ve skrytu duše doufat, že se Jiří přeci jen odhodlá a tu trojku napíše (pokud už to není v šuplíku dávno napsané). Takto už se dokončení jeho díla zřejmě už nikdy nedočkáme. Věčná škoda...

Wyrdaia
02.09.2020

"Cesta krve III". Od jiného autora, jako pokračování lepší než nic, ale Kulhánek to není a při zaslechnutí piko sekundy se ve mě zvedá vlna touhy mučit autora. Dlouho.

Posloucháno jako audio načtené strojovou dámou, kterou si představuji jako tu z příručního počítače IBM. (Za mne strojové předčítání přidává jednoznačné +1 za styl).


luke442
22.07.2020

Pan mistr kulhanek to neni, ale i tak to zvladl skvele. Paradni zaver jeste lepsi trilogie.

Davidsonová
18.07.2020

Nevím, zda pan Kulhánek o tomto počinu věděl a zda ho vůbec četl, ale jako završení dvou předcházejících příběhů je to příjemné čtení. Pravda, je v tom vidět úplně jiný styl psaní, hlavně dlouhé odstavce a mluva, ale i tak, je to povinnost každého vyznavače mistra Kulhánka. Pan Moudrý konečně napsal něco, co se mi líbí. Jeho vlastní počiny, respektive knihy mě moc neoslovily.

JezinkaJ
01.06.2020

Dočteno.
Zpočátku jsem trochu vyšilovala, že Kulhánek to není (jako bych to já, začátečník, asi tak mohla poznat). Ach, my, nevděční čtenáři... Stejně jsem už za chvíli zase spokojeně klusala po dějové linii. Baví mě neřešit reálnost. Baví mě letět na Měsíc, skákat prostorem a tak dál.
Díky, četlo se mi dobře, a protože myslím, že dopsat, je těžší, než napsat, čtyři * to jsou. Nakonec, co si budeme povídat, nějak to skončit muselo, ne? :-)

PetrzOlomouce
08.05.2020

Před čtením knih si čtu recenze a komentáře k dané knize. Většinou mi to pomůže k tomu, že nečtu braky. Sérii jsem chtěl dočíst, protože dva díly byly skvělé. To že třetí nenapsal Kulhánek jsem měl v hlavě celé čtení a dost to pocitu z knihy uškodilo. Styl psaní je sice podobný, ale Kulhánek to prostě není. Už jen to, že prvních 50 stran asi nikdo nezemřel. Stále se opakující "a pak" už mi taky lezlo krkem. Tento díl jsem vyloženě protrpěl. Za mě max 2 hvězdy.

Hzjena
29.04.2020odpad!

Můj první odpad.


Ale nechépejte mne špatně, není to zas tak špatné čtení, možná i ucházející (MOŽNÁ, a to jen na první přečtení) pokračování/dokončení Cest, ale....


Ale, to že si někdo DOVOLIL dokončit něco, co dohromady Pan Mistr konstruoval 10 let a v každé knize (pro toho, kdo dokáže číst mezi řádky [nepočítám Stroncium] ) se přibližoval a naznačoval toto dokončení a definitivní spojení všech těch malých náznaků a vytvořit tak opravdu plnohodnotný zážitek a prozření vskutku (na českou literární scénu) nevídaných rozměrů, je prostě neodpustitelné. Jsem přesvědčen, že to měli být Cesty krve 3 s delší časovou prodlevou, už jen kvůli tomu, že Patejl u Magde četl The way of the blood 1, 2 a 3! Alespoň toho si pan Moudrý všiml.
Ono zakončit několik na sobě nezavislích dějů, které jsou nenápadně spojeny, není jen tak. Například já jsem objevil pár posledních ,,eastereggů,, a náznaků až po 10 (slovy ,,desátém,,) přečtení všech knich.

Pár nejvíce do očí bijících chyb:

Mistr: ,,Na planetě bylo ke dvanácti miliard lidí"
Moudrý: ,,Muselo opravdu zemřít všech sedm a půl miliardy lidí..."

Mistr: ,,....česem se jim bude říkat Saladiny a vstoupí do legend čtyřiadvacátého století."
Moudrý: Salazar, Salafer a bůhví jaká debilní jména.

Mistr: ,,Kde se tu vzal tatrgel? Byl tady tenhle. Merlin luskl prsty a ve vzdchu se zachvěl obraz obrovského stroje. Saladin, jak jinak, legendy mého čtyřiadvacátého století nelhaly..."
Moudrý: nic...:/

Mistr: ,,Jen o pár týdnů později uzrála v hlavě toho starce Velká teorie pravděpodobnosti. Můj učitel se jmenoval..."
Moudrý: ,,...proto dokážu zhmotnit tuto loď na jakémkoli místě ve vesmíru..."

Těch chyb je tam víc, ale nejpodstanější chyba je, že se kvůli tomu Mistr na psaní vykašlal (z docucení napsal Vyhlídku, ale jen proto, že ho štvalo neustálé žadonění fanoušků o další díl Nočního klubu...tak ho nechal vychcípat a seknul se psaním definitivně)

S tímto faktem se musíme smířit a překousnout tu hořkou piluli, že se pravdu, jakou zamýšlel Mistr nikdy nedozvíme....Jak říkám, neodpustitelné.


Takže díky za zprznění asi toho nejlepšího, co nám česká sci-fi scéna mohla nabídnout a nikdy se neuskutečněného završení Mistrova díla


P.S: Tím, že do dvaceti stránek člověk nacpe pětkrát ,,zjišťuji, že.." Mistra nenapodobí, spíš ukáže, že na to prostě nemá. Právě to, že Kulhánek umí ve správnou chvíli použít správnou hlášku a přitom se neopakovat, nebo nepřehánět, ho dělá tak výjimečným.

duben
12.04.2020

Tohle jsem si snad užíval trochu víc jak předchozí díly. Skoro se mi nezdá, že by to nenapsal Kulhánek, třebaže v pseudonymu. Takvé klasické vyvrcholení, kdy se autor hledá a pak to nandá klidně celému vesmíru, v tomhle případě prakticky doslova. Jen ten závěr mi až tak nesedl, pozor SPOLIER: když máte počítač co ovládne kdejakou kosmickou loď a napojením najejí superpočítače se naprosto zdokonalí. Opravdu byste zůstali na zničené zamořené zemi z nějakého divného sentimentu, abyste tam do konce věků žili pod zemí bez vidiny budoucnosti na tatrgelu, nebo byste si našli jakoukoliv jindou obydlitelnou planetu a pomocí toho superpočítače a ukradených vesmírných lodí si zajistili pro lidstvo mnohem lepší budoucnost?

1