Vyhlídka na věčnost

Vyhlídka na věčnost https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51734/bmid_vyhlidka-na-vecnost-L7m-51734.png 4 1600 289

Žijí mezi námi – známe je z televize, z rozhlasu i z novin – mluvčí. Ovšem pouze jeden z nich je pan Mluvčí, ale na toho v hromadných sdělovacích prostředcích nenarazíme. Pan Mluvčí totiž příliš nemluví, pan Mluvčí pouze vyřizuje vzkazy, a když s tím začne, slunce skryje tvář a pohřební služby přecházejí na dvojsměnný provoz. Trojsměnný.... celý text

machalcz
01.01.2012 5 z 5

No prostě Kulhánek. Co jiného k tomu říct :)))
Nejvíc mě fascinuje v úplném začátku knihy poznámka o tom, kdy a za jak dlouho byla kniha napsána :)
Teď zas čekat na další nějakou pecku z pera tohoto autora :/

Viviana
31.12.2011 4 z 5

Slyšela jsem, že tahle knížka je takový dívčí román v kulhánkovském hávu. Slyšela jsem, že je o ničem. Slyšela jsem... no, slyšela jsem toho spoustu, ale nakonec, jako asi u všeho, nezbylo než se na vlastní oči přesvědčit, kde je pravda.
Můj názor nakonec je, že ano, chvílemi jsem měla pocit, že čtu nějakou červenou knihovnu, něco na styl takové té dnešní módní upíří romantiky, všichni víme, o čem je řeč, že. Ale vždycky ta romanťárna dřív nebo později slízla smrtící zásah, a zase se četba proměnila v cestu noční můrou vyšinutého mariňáka, nebo tak něco. Chvílema se mi zdálo, že Mistrovi dochází dech. Ovšem když ten dech vzápětí znovu nabral, musela jsem se na své momentální čtecí výspě držet, abych nespadla do vany (ano, čtu po nocích v koupelně :)). Je pro mně nemožné nějak shrnout dojmy z Vyhlídek na věčnost. Možná jedině, že pro mě tahle knížka znamenala vyhlídku na ztrátu drahoceného času na spaní, ale že, nutno dodat, té ztráty nakonec vůbec nelituju.
Ono je to tak skoro u všech umělců, který mám ráda... když zaběhlá hvězda přijde s něčím novým, a ani to nemusí být nové ve smyslu jiné, objeví se tucty zhrzených fanoušků, kteří budou volat, jak to staré bylo lepší a jak už dotyčný (dotyční) tvoří jen sra*ky. Nemyslím si, že je něco špatnýho na tom, jet si to svoje a nechtít nic dalšího, ale tohle lynčování hubou (klávesnicí) mě nebaví. Na další kulhánkovinu, bude-li, se těším, a je mi celkem fuk, jestli to bude celé o lesbickém vztahu učitelek matěřské školky... pokud to bude pořád hezky odsejpat a aspoň občas se zasměju. :)

Pirkaf
27.12.2011 4 z 5

Po dočtení Nočního klubu jsem měl pocit, že jsem byl právě svědkem naprostého vrcholu Kulhánkovy tvorby a že je skoro nemožné jej překonat. Stroncium mi dalo za pravdu a nyní i Vyhlídka na věčnost, i když po poněkud slabším Stronciu nastalo zlepšení. Skoro se dá říct, že je to zase ten "starý dobrý Kulhánek"..

Senza Jenka
19.12.2011 5 z 5

Tetelím se blahem, jinak se to nazvat nedá. Trochu mi to připomělo Devátou sféru, ale tohle je lepší. Ale co ten Tobiáš, pane Kulhánku?

gears2
11.12.2011

Předem podotýkám že jsem fanoušek J.Kulhánka a přečetl jsem všechny jeho knížky...Bohužel to co se mi dostalo do rukou s knížkou nazvanou Vyhlídka na věčnost se nadá nazvat jinak než blábol. Vím že mě budou skalní fanoušci kamenovat ale po divném Stronciu které se ještě jakš taš dalo přečíst byla tahle knížka asi poslední co jsem si od "Mistra" koupil a už se budu jen vracet k Cestě krve a Nočnímu klubu...

Bytost na cestě
03.12.2011 5 z 5

Ach!!! Slast, slast, slast! Já chci znova! Dokonalé! Sice jsem chvíli tápala, dokud vše nezačalo dávat smysl, ale mé pochyby byly mistrovsky rozvráceny a smysly potěšeny! :-)

Ruw
16.11.2011 5 z 5

Už jste někdy zkoušeli uzírat Lucifera?
90/100

Ládja
09.11.2011 4 z 5

Je to Kulhánek, ale popravdě chvilku trvalo, než jsem ho našel. Trochu se mi zdá, že už dochází ten klasický, český černý humor, už nemá takový náboj, jako v Nočním klubu. Na můj vkus Kulhánkovce až moc flasbhacků, které ale nakonec přece jen dávají smysl, takže to není zas ta velký problém. Ale prim stále zůstává u Nočního klubu, ale i tak 4/5. Tak rychlé cesty autobusem při čtení snad umí zařídit jedině pan Kulhánek.

Air15
06.11.2011 4 z 5

Protože tohle byla moje první kniha od Kulhánka těžko mohu posoudit jestli Vyhlídka na věčnost je horší nebo lepší než jeho předchozí tvorba. Knížku jsem si přečetl, protože jsem chtěl vědět co je na Kulhánkovi tak skvělýho. Teď už to vim, děj slušně odsejpal, začátek byl skvělý, prostředek na můj vkus kde bych čekal spíš zrychlování děje, tak tam najednou nastane útlum, a takřka se nic moc neděje. Ale závěr je opět skvělý. Líbil se mi taky černý a cynický humor, kterého je opravdu dost. Já jsem v podstatě spokojen, dostal jsem to co jsem čekal.

upíři humor zbraně zombie česká fantasy démoni akční peklo

Jiří Kulhánek
česká, 1967
2002  93%Noční klub. Díl první
2011  88%Vyhlídka na věčnost
1996  91%Dobrák
1995  90%Vládci strachu
2003  93%Noční klub. Díl druhý

Kniha Vyhlídka na věčnost je v

Přečtených2 453x