Ruw profil

☰ menu
Ruw

Jirka

1982 · muž · Pardubický kraj · statistiky · web

Aktivní: 16.04.2024 17:02 (poprvé 20.10.2009)
Body:454
Palce za komentáře: 168 · 116 ostatním
Hodnocení v bazaru: 27/0

Nové knihy v seznamech

Tajemství Strže strachu: Příběh jednoho skautského oddílu
Tajemství Strže strachu: Př...
Josef Červinka
Vlčí stopou
Vlčí stopou
Harry Mortimer Batten
Žít, abych mohl vyprávět
Žít, abych mohl vyprávět
Gabriel García Márquez
Dobrodružství Miguela Littína v Chile
Dobrodružství Miguela Littí...
Gabriel García Márquez

Kdo jsem

Něco málo o mojí maličkosti: Skeptik, cynik, realista, který si občas dovolí zasnít se a má tu čest, mít pár blízkých přátel, kteří  jej hlídají, aby to s tím negativním myšlením příliš nepřepálil. Knihomol ostatně jako všeci na tomto webu, blázen do vlků, šťasně nezadaný a podle některých i inkarnace nenažranosti. JOP! A taky čerstvý nadšeněc do seriálu MY Little Pony trpící platonickou láskou k Rarity. Stačí? Pokud ne ptejte se.

Mé nejmilejší čtivo - namátkou
Čas vlků - William Horwood: Příběh několika vlků ze všech koutů země o jejich cestě do Srdce krajiny, místa obnovy pro celý vlčí rod. Žel takřka neznámé dílko, který by si zasloužilo víc pozornosti.

Talisman - Stephen King: Nezapomenutelná postava Vlka a Putujího Jacka, odkazy na Pána prstenů, kontrast mezi reálným světem a světem fantasie. Co víc si přát?

Letopisy Narnie - C.S.Lewis: Zamiloval jsem si tuhle sérii už někdy ve dvanácti a ačkoliv jsem je od té doby četl už nejmíň osmkrát, tak se mi zatím nestačila omrzet.

Daleká cesta za domovem: Králíci. Jestli je někdo považuje za nudný a myslí si, že nemohou zažít žádná pořádná dobrodružství, ať si toto dílko přečte a možná změní názor. A nebo to nejsou králíci, nýbrž lidé za ně převlečení?

1984: Velký Bratr se dívá, vše vidí a všichni ho milují... témeř všichni.

Kladivo na čarodějnice: Aneb hon na čarodějnice v praxi. Vždycky mě fascinovalo, jak Kaplický dovede skloubit dohromady čtivost a historickou přesnost.

Sandman - Hra o tebe: Pro mne nejmilejší díl o Pánu Snů. Ostatní díly nejsou nijak pozadu.

Calvin a Hobbes: Jestli nedáte dopustit na Garfielda, tak Calvin a jeho jeho plyšový tygr Hobbes plný ironie, by vás mohl zaujmout. Někdy černý humor, někdy něžný, někdy naivní a jindy zase ujetý. Lze použít i jako antikoncepci.

Noční klub: Typická Kulhánkovina. Brak, jenže superčtivej brak se spoustou upírů, krve a kovově zelených much.

Cesta: Muž a chlapec putují zdevastovaným světem směrem k moři. Možná za naději a nebo jen proto, že je to lepší než stát na místě. Kdo ví. 

Zeměplocha libovolná: Snad ani není třeba cokoliv dodávat. Jeden z mála autorů, který má dovoleno dělat z vlků blbce a já mu to žeru.

Pár oblíbených filmů a seriálů (opět namátkou):
Věc: Není nad dobrý horůrek. Zmutovaná hlava na pavoučích nohách a "pejsci" mě budou strašit ještě velice dlouho. Ideální sledovát v zimě.

Faunův labyrint: Děti mám rád leda na másle, jenže tady mi ona dívenka sedla. Mix fantasy, hororu a válečnýho filmu se silně znepokojivými a neotřelými scénami - žába, mandagora, víly.

Smrtonosná past: Akční výplach se vším všudy ze staré školy.

Kouzelná romance: Romantickým filmům ani knihám neholduji, jenže občas se najdou i tady poklady. Narozdíl od jiných je to komedie a nebere se ani trochu vážně. Hláška s Karkulkou a Vlkem je geniální, děkuji za ni i za všechny vlky, že uvádí věci na správnou míru.

Žvahlav: Nenapodobitelný britský totálně suchý a absurdní humor.

Lišák Vuk: Legenda mého dětsví, spolehlivě zafunguje, kdykoliv je mi mizerně.

Jojo! Vypisoval bych se tu mnohem víc, jenže se mi začíná chtít spáááát... třeba zase někdy příště...