Vyhlídka na věčnost

Vyhlídka na věčnost https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51734/bmid_vyhlidka-na-vecnost-L7m-51734.png 4 1601 289

Žijí mezi námi – známe je z televize, z rozhlasu i z novin – mluvčí. Ovšem pouze jeden z nich je pan Mluvčí, ale na toho v hromadných sdělovacích prostředcích nenarazíme. Pan Mluvčí totiž příliš nemluví, pan Mluvčí pouze vyřizuje vzkazy, a když s tím začne, slunce skryje tvář a pohřební služby přecházejí na dvojsměnný provoz. Trojsměnný.... celý text

Eslem
27.07.2013 2 z 5

No páni... Takhle nějak si představuju červenou knihovnu zastydlého puberťáka, stoprocentně akční a prošpikovanou kchůl humorem... :D

Alouette
18.07.2013 5 z 5

No mně se to teda líbilo strašně moc. Jedna z jeho nejlepších (aspoň pro mě)

markuc
03.07.2013 4 z 5

Skvela knizka, dobre cteni a pobavilo, skvela odpocinkova literatura - nic intelektualne narocneho.

Ronin Roujin
24.06.2013 4 z 5

nakonec jsem se rozhodl, že Asfalt vítězí o prsa korejské plavkyně ale není to vůbec špatné, jen mne trošku zarazil ten konec jak od Nory Roberts

SuperFrankie
08.06.2013 4 z 5

Občas až moc velká fantasmagorie, která dokáže překvapit zajímavým prostředím a dějem.

Misan1993
27.04.2013 5 z 5

Skvělá dějovka, fakt že jo!

Vikina333
05.04.2013 2 z 5

Možná by to nebyla špatná 1. verze knižky, kdyby byla osekána o "segalovský" bojový scény (tím zkrácena nejmíň o 200 stránek) a děj by byl domyšlený.. autor má vypravěčský talent, ale já si od něj dám nejspíš velmi dlouhou pauzu ..

xdantex
01.04.2013 4 z 5

Kolikrát jsem si říkal že je i poznat že je kniha napsaná za měsíc. Ze začátku jsem se do toho ne a nemohl dostat....Mluvím hlavně o Kulhánkově dokonalém popisování situací do detailů které tady prostě mnohdy poKulhávalo. Nakonec se mi to ale dostalo parádně pod kůži a dočetl jsem to rychlostí blesku:) Paráda...už aby tu byla další knížka mistře Jiří..a pokud se bude zase motat v okolí Klubu...jenom dobře! ;P

Stinger78
28.03.2013 5 z 5

Po Stronciu opět majstrštyk se vším, co ke Kulhánkovi patří. No a když se vrátila i parta z pražského "podzemí", tak to jsem si vrněl naprostým blahem. Už aby se objevilo jeho další dílo.

Sisi11
25.03.2013 4 z 5

Když pominu ty zmatené a trošku méně záživnější pasáže, stejně musím prohlásit, že tato kniha je naprosto skvělá. Nejlepší děj se odehrává v Pekle a s Devlinem, totálně tyhle pasáže žeru, je to bomba! Smlouva mezi Janem a Devlinem je suprová, ještě když tu vidíme, že Jan se potrestání stejně nevyhne, ač udělal všechno to, co udělal. Parádní myšlenka, parádně zpracovaná! A ještě ten předzávěr, ten mi vyrazil dech a úplně jsem se do něj zbláznila! Fantastické čtení ;)

I zlomil anděl Páně čtvrtou pečeť, a hle, kůň plavý a jeho jezdec Smrt, a peklo šlo za ním! (Ach!)

arne
20.03.2013

Moje první knížka od Kulhánka. Chvíli jsem tápala, moc se neorientovala v postavách, ale i přesto bych ji na 100% doporučila všem.

LavinaVRovine
16.03.2013 5 z 5

Pro mne první knížka od Kulhánka. Možná i nejlepší.

leduska
08.03.2013 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší Kulhánkova knížka, asi lepší než Noční klub, i když ten byl taky parádní :-)

Fuksinka
25.02.2013 5 z 5

Super, ta dlouhá autorova korektura je opravdu znát.
Ďábelská, pekelná zombie jízda od Kulhánka, co víc si přát? Zase chytne a nepustí. Moc se mi líbilo, že děj prostě neplyne přímo od A do Z, ale že má zajímavé kličky a návraty v čase. Hodně dlouho si říkáte: O co tady sakra jde? Takže nepřestanete číst, dokud nepochopíte, že Mluvčí je jeden z největších blbů pod sluncem ale snaží se to změnit. "Supermanů" už bylo celkem dost, takže tohle mi bylo sympatické. Není to tak vtipné, jako ostatní Kulhánkovky, ale zase to napravuje v části s Devlinem-ta by snad ani vážně napsat nešla. Sem tam si autor i rýpne. V tomto případě do daní, do Čechů a byrokratů.
Rozhodně bych neřekla, že je Vyhlídka přeplácaná (v Divokých a zlých toho bylo daleko víc). Až do sebe všechno zapadne je příběh vlastně dost jednoduchý.
Teď jeden mínus: Nechci spoilerovat, tak to zkusím oklikou: Když upíři ani druhá rasa nepřijdou po "smrti" do pekla, tak jako to, že se vrátil ten hákama místo ruky? Chyba autora, nebo jsem něco přehlédla?
Druhý mínus: ten už je čistě osobní: Když už jich autor nechal tolik tak pitomě povraždit, tak si aspoň mohl odpustit, aby se ten "blb" nastěhoval do jistého pokoje a zdědil po někom oblečení. Je mi úplně jedno, že "neuhne, prostě neuhne", že rozbil převozníkovi hubu a je mi jedno na čem a s kým se projel, u tohohle jsem prostě skřípala zuby.
Nicméně všem doporučuji a těm, kdo četli Noční klub, ještě víc. Jo a erotický scény už mu také jdou ;).

Po přečtení recenzí musím doplnit: Nechápu, proč některým vadí spacákový scény. Když už nic, tak jsou minimálně vtipný, sice celkem pubertální, ale jsou. Já od tohoto žánru žádný inteligentní humor nečekám. Nehledě na to, že ten vztah měl velký vliv na závěrečné finále. Přece i kvůli němu Devlin ostrouhal.

miasa01
12.02.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, kterou jsem kdy četla. Smála jsem se u ní, vztekala, byla napjatá a smutnila. To je přesně to, co od dobré knížky očekávám. Prostě vás chytne a nepustí, dokud ji nedočtete a repetem si znovu nepřečtete oblíbené pasáže pro pobavení a celistvé pochopení. Skvěle napsáno a představa Kulhánkova pekla mě ještě pár nocí po přečtení strašila.

maciii
16.01.2013 3 z 5

Na mě už moc dějově přeplácané a místy vážně přitažené za vlasy :) Neměla bych s tím problém, kdyby to bylo pořádně odlehčené neotřelým vtipem, ale v téhle knížce humor dost Kulhá a je laciný a prvoplánový. Trpce působí odkazy na Noční klub, jelikož Vyhlídka na věčnost je po všech stránkách jen jeho slaboučkým odvarem.

wally
06.01.2013 5 z 5

Takto popsané peklo mi ještě teď po několika dnech od dočtení této knihy nahání husí kůži....geniální. Pro ty z nás, kdo mají za sebou i Noční klub je tato kniha pohlazením na duši...Kocour, Tobiáš, Hanako, Karolína i ten pan Wries přinesou svěží závan nadšení, když jsem louskal svého prvního Kulhánka....

Lenisk@
30.12.2012 5 z 5

Konečně i já patřím mezi ty, kteří Vyhlídku na věčnost přelouskali :-).
A zase to byla spousta krve, spousta zbraní, spousta mrtvol, upírů, zabijáků, lovců,..., a v pozadí snad i láska, přátelství, starostlivost. Dokonce jsme si zavzpomínali na osudy Nočního klubu (ano, i já patřím mezi ty, kteří se s ním nemohli rozloučit). Knížku považuji za skvělou a neuvěřitelně čtivou.
Ovšem najdu i mínus - Kulhánek bohužel píše poněkud šablonovitě, postava Mluvčího mi splývala s Tobiášem (nepovažuji to za velké mínus, Tobiášův humor a poznámky jsem měla ráda). Nakonec jsem byla ráda, že se autor ze svých myšlenek a nápadů vymotal.

Musím říct, že knížku si buď zamilujete nebo ji zahodíte. Žádná střední cesta nejspíš neexistuje.

bzung
24.12.2012 4 z 5

Kulhánkův jeden dlouhej mokrej sen. Ale četlo se to dobře :-)

runcorne
18.10.2012 5 z 5

Kulhánek nezklamal, asi jeho nejlepší dílo...