Vyhlídka na věčnost

Vyhlídka na věčnost https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51734/bmid_vyhlidka-na-vecnost-L7m-51734.png 4 1601 289

Žijí mezi námi – známe je z televize, z rozhlasu i z novin – mluvčí. Ovšem pouze jeden z nich je pan Mluvčí, ale na toho v hromadných sdělovacích prostředcích nenarazíme. Pan Mluvčí totiž příliš nemluví, pan Mluvčí pouze vyřizuje vzkazy, a když s tím začne, slunce skryje tvář a pohřební služby přecházejí na dvojsměnný provoz. Trojsměnný.... celý text

Sandruše
25.06.2014 5 z 5

Pekelná jízda mistra Kulhánka za jednoznačných pět hvězd - už jen za dialogy s panem L. :-)
Setřu slzu a dávám si to znova!

pikilo
17.06.2014 3 z 5

Nesnáším když se kolem Jana pohybují nějaké ženské, vždycky se chovají tak dětinsky že bych jim jednu nejradši vrazila...

Lenny33
16.06.2014 5 z 5

Opět úžasné dílo pana Kulhánka s legendárními hláškami u kterých nešlo se nesmát. Jen musím říci, že příběh Nočního klubu mi byl malinko více "sympatický" než tento. (Jestli se dá vůbec slovo sympatický u těchto knih použít.) :-)

feflo
29.05.2014 5 z 5

...četl jsem skoro (možná úplně) všechno od PANA Kulhánka - a myslím, že Vyhlídka patří k jeho vysokému nadstandartu - i při nedostatku času jsem ji přečetl za 3 dny a její spád, zvraty i závěr mne velice pobavily (a hlavně zabavily)...za mně 5 hvězdiček...

...musím mít dodatečně 2 poznámky :

1. ...nemyslím si, že někdo jen trošku přemýšlející a pamatující si alespoň 5 minut zpět může mít v ději nějaký zmatek (v některých pasážích ovšem podmíněno znalostí předchozích děl p. Kulhánka) a

2. ...osobně neznám nikoho, kdo by chválil knihu jen pro jméno jejího autora (jsem možná hloupý, ale čtu a se Čtenáři (tím myslím lidi, kteří nepřečtou 2 knihy za rok...) se setkávám už poměrně dost let)...

...jo..a ještě prosím o další dílo... (tuto touhu jsem schopen (ochoten) vyjádřit pouze vůči dvěma současným Českým spisovatelům)...

marapavelka
15.05.2014 4 z 5

První půlka je dost zmatená a v té druhé se toho moc neděje. Celkově ubylo akce i černého humoru. Takový slabší odvar z Kulhánka, přesto se to četlo celkem dobře.

vajglik
29.04.2014 5 z 5

Po velmi slabém Stronciu přišel Kulhánek s bombou, která trochu rozvíjí některé dějové linky z Nočního klubu. Ani nevím, co vyzdvihnout více - popis pekla, Karolínu, cynického a znuděného Devlina? Po dočtení knihy si jen říkám, jestli bych chtěl po Tobiášové vzoru mít v očích pohled temného mraku Stínu démona, nebo Janův ohnivý pohled démona z pekel...

Giger11
29.04.2014 5 z 5

Karolínu jsem miloval už v Nočním Klubu, ale tady je z ní bohyně! Vtip, akce a napětí. Celou knihu jsem se náramně bavil.

jan6849
15.04.2014 5 z 5

Ve všech ohledech (až na smrt Toba) výborné navázání na Noční klub. Kdo tak trochu nesnášel drsnou Karolínu z Nočního klubu jako já, tady si přijde na své, Kulhánek napravil její až přehnanou nadřazenost a vrátil ji nohama na zem, alespoň trošku :)

Tiru
03.04.2014 5 z 5

Autor se překonává.
Vyhlídka na věčnost je pro mě momentálně autorovo numero UNO a jako bonus nadále rozvíjí témata z předchozího nočního klubu. Mluvčí Jan je sice velký divočák, ale oproti Tobiášovi z klubu ve vypjatých chvílích o něco méně psycho a jeho reakce na okolní akce jsou přirozenější ( i když jeho motivaci k cestě z US do prahy jsem nepochopil), pokud přistoupíme na jeho procházku peklem a tak vůbec. Božskou komedii jsem nečetl, tak nemám s čím srovnávat, ale pochybuji že Danteho pán pekel má takový smysl pro humor jako Kulhánkův pan L. Humorné situace ve chvílích, kde je čtenář až tak neočekává je další spisovatelova libůstka a taky díky ní dostává nemalé plusové body. Ke konci jsem se těšil na nějakou slovní interakci s führerem, čekal, těšil, čekal, čekal, ….., nedočkal ! Nu což, nic není dokonalé, kdo chce zažít humornou konfrontaci pana L s jiným diktátorem, může si pořád ještě pustit South Park – peklo na zemi.
Noční klub tady zastupuje hlavně zelenooká Karolína, ta se nám trochu přetransformovala a i díky ní nám zde vzniká romantická linka, kterou jsem byl sem tam (hlavně v okamžicích ztráty a beznaděje) upřímně dojat :).
Skalní fandové prvotní přímočařejší Kulhánkovy tvorby si občas postěžují, že je ne všechny aspekty téhle knihy bavily, např. peklo, provizorní lazaret, návštěva středověku nebo zastávka ve Francii. Já byl spokojený jak želva a klidně bych uvítal i více příběhových odboček, místo někdy až příliš zdlouhavému popisu bojových scén.
Kniha je dočtena s pocitem, že čas při ní strávený nebyl zabitý a ještě nějaký čas ve vzpomínkách zůstane temné pobublávání kyseliny.
S novým revivalem nočního klubu, jehož nová posila je největší dosud známý bourák téhle planety ač nenosí červené trenýrky a nelétá, by mohl zase na světě na čas zavládnout relativní klid a mír, alespoň do doby, než se zjeví něco.
Něco …….. nečekaného!!!!!!
Ale o tom až v příští knize. Viďte mistře :)

MichalMaurer
26.12.2013 5 z 5

Když se dostaneš přez Danteho peklo tak je to fakt úžasná kniha - a ani to Danteho peklo mi nepřipadalo nudné.

enkibb
19.12.2013 2 z 5

Kulhankovu tvorbu mam velmi rad, Nocni klub, Divoci a zli a jeho poviedky ma pred cca 10 rokmi uchvatili. Stroncium som bral ako slabsie dielo, ale Vyhlidku na vecnost som nedokazal docitat. 2x som zacal, 2x som sa nedokazal dostat cez Danteho peklo. Knizkam ktore nedocitam, nedam ani jednu hviezdicku, v tomt pripade vsak nostalgia zohava svoju ulohu.

AURIL
26.11.2013 5 z 5

Začátek knihy pro mě byl trochu... no byla jsem rozpačitá, nicméně po pár přečtených stranách opět přišlo to správné kulhánkovské nadšení. Jeho humor prostě žeru. Velmi oceňuji návrat na "klubovské dějiště".

Nemůžu říct nic jiného, že bavilo a dobře se četlo.

Bača
11.11.2013 5 z 5

Vyhlídka na věčnost... Co dodat, Mistr Kulhánek to opět chrlí ze všech stran, nedá oddychu a člověka totálně přikotví a nepustí! Jediné, co mě trochu mrzelo bylo, jak dopadli někteří členové Klubu, ale co naplat. Kulhánkův popis pekla je něco neskutečného! A co dodat k panu Mluvčímu, jak autor nenechá čtenáře chvilku v klidu, tak Mluvčí nenechá jednoho démona vcelku... =) A... Rozhovory Mluvčího s Devlinem, no comment!!! =D Dlouho jsem se takto nepobavil! Rozhovory na úrovni, cesta, dávání Devlina do jednoho kusu a dorazil mě doznáním, že pan L si najme psychologa =D Celá kniha neskutečně čtivá a už jen kvůli konečné fázi s Devlinem (panem L) vřele doporučuji přečíst!!! =)

Eigis
02.10.2013 5 z 5

Ačkoliv se jedná o výbornou knihu, kterou jsem opět přečetl jedním dechem, tak si tentokrát myslím, že Kulhánek přeci jen ujel o trochu víc než je zdrávo. Taky mě mrzí vybití mých oblíbených hrdinů z nočního klubu.

fanczy
25.09.2013

První dílo od Kulhánka, které se mi dostalo do ruky, no a co na to říct, asi hodne lidí má podobné zkušenosti - ihned odstartovala maraton dychtivosti po dalších a dalších a dalších \"Kulhánkách\".

tesar_dali
22.09.2013 4 z 5

velmi dobre pasaze sa striedali so slabsimi. za humor a Fionu musim dat 4*

MartinH
10.09.2013 5 z 5

Dlouhé čekání se vyplatilo, Pan Mluvčí je neuvěřitelnej krutor a celou knihu mu to s nadšením žeru. Návrat starých postav a zvlášť jednoho záporňáka z minulých knih vyvolalo široký úsměv na tváři. Kulhánkovo peklo je naprosto parádní a to jak Mluvčí vyřešil zapeklitou situaci s převozníkem je velkolepá taškařice. Teď už jen počkat pár desetiletí na další titul

Liina
07.09.2013 4 z 5

Jak mě zklamalo Stroncium, tak jsem si u téhle knížky (ale až asi po 50 stranách) oddechla. Kulhánek je zpět a znovu se dostává do formy:-)

Ocas
07.09.2013 5 z 5

Za jednu z nevýhod bych asi považoval načasování. Kniha vyšla relativně chvíli po Kopřivově Asfaltu. A pokud dva takoví autoři zvolí podobné téma je to trochu škoda. Jinak to byla pecka. Trochu mě mrzí jak autor smetl NK ale co už to je minulost. Za mě plné body bez ztráty kytičky. Jo co mě nepasovalo byl název Slíďák, za celou dobu sem nepochopil proč ho Kulhánek zvolil.

Cibak
12.08.2013 5 z 5

Pan Mluvčí a Kulhánkovo peklo! Super nenáročné čtení pro pobavení.