Vyhlídka na věčnost

Vyhlídka na věčnost https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51734/bmid_vyhlidka-na-vecnost-L7m-51734.png 4 1601 289

Žijí mezi námi – známe je z televize, z rozhlasu i z novin – mluvčí. Ovšem pouze jeden z nich je pan Mluvčí, ale na toho v hromadných sdělovacích prostředcích nenarazíme. Pan Mluvčí totiž příliš nemluví, pan Mluvčí pouze vyřizuje vzkazy, a když s tím začne, slunce skryje tvář a pohřební služby přecházejí na dvojsměnný provoz. Trojsměnný.... celý text

RaSu
24.05.2016 4 z 5

Přestože jde o mého nejoblíbenějšího autora, čekal jsem trochu víc. Dle mého Noční klub (což beru jako nej od Kulhánka) žádné nové dílo nepřekoná. Bylo fajn se zase po čase setkat se starými známými hrdiny s jiných knih. Díky autorovi za další čtivý příběh.

hubacek7605
04.05.2016 5 z 5

kulhánek je fajn.A pokud ho bude někdo kritizovat tak by měl počítat s návštěvou pana Mluvčího... :P

Kolombovka
03.05.2016 5 z 5

za dva dny přečteno....nosila jsem ji pořád sebou, četla jsem ji úplně všude. nedokázala jsem přestat číst. :-)

Ikkju
06.04.2016

Přemýšlím jaké pocity by mohly být aspoň vzdáleně podobné čtení téhle knihy, a napadl mě pobyt na pionýrském táboře v nácti letech - zvláštně až srandovně něžné náznaky sexuality, občas prokládaný krutou pařbou Dooma nebo Diabla...

Erezka
23.03.2016 4 z 5

Skvělá magořina. Rozhodně se mi to líbilo víc než Noční klub. A ta romantika ... Mé křehké dívčí srdce bylo celé naměko :-)

ivusse
20.03.2016 5 z 5

Moje první setkání s Kulhánkem a touto literaturou... Zprvu jsem si říkala, co na tom všichni mají... trochu jsem se v ději, postavách... ztrácela... a pak se to rozjelo a jelo to až do konce. Bezva. Dalšímu podobnému dílku se nebudu bránit :-)

Chuan Montaňak
01.03.2016 5 z 5

Nejsem gajdoš, ale miluju pana Kulhánka..

Hadati
09.02.2016 3 z 5

Kniha se točí kolem Mluvčího, což je jakási obdoba mafiánského vymahače, který však dělá pro daleko nebezpečnější tajnou organizaci. Oficiální anotace knihy je však dost zavádějící, protože hlavní postava Jan Jánský zůstane Mluvčím asi tak 50 stránek, kdy hlavní děj se otáčí kolem toho, co hlavní postava provede společně s dalšími lidmi za kolosální pitomost, ale až poté, co ve funkci Mluvčího skončil. Pitomost je to kolosální, protože každé osobě, která má víc mozkových buněk než chloupků v nose, by bylo i bez přemýšlení jasné, že důsledky takového jednání budou závažné, ať už by v přijaté misi uspěl či ne. S těmito následky se pak snaží vyrovnat jak hlavní hrdina, tak i zbytek světa.

Kdo od Kulhánka již něco četl, tak ví, že v jeho knihách se to hemží upíry, krásnými ženami a krvavými masakry, kdy tyto tři věci se často propojují tak, že tyto krvavé masakry mají často na svědomí krásné upírky. K tomu obvykle přimíchá i něco černého humoru. Ani tato kniha není jiná, kdy se tu můžete setkat s postavami, které se objevily v Nočním klubu. Jestliže však od příběhu očekáváte víc než jen výše uvedené ingredience, například uvěřitelnost a smysluplnost příběhu, tak tuto knihu raději nečtěte. Nesmyslností není myšlen svět, kde žijí upíři, co se dokáží změnit v mlhu, nebo kde se po světě prochází nemrtví a zabíjí živé, ale nelogičnosti vyprávěného příběhu, u kterého je znát, že autor si nedělal žádné starosti s tím, zda se jeho postavy chovají přirozeně. Příběh částečně zachraňuje, že se občas můžete zasmát Kulhánkovu černému humoru. Příběh pro změnu znovu a znovu, jako neustále se vracející zombie, zabíjí části knihy, ze kterých máte dojem, že je tam autor přidal jen proto, aby dostal více peněz za větší počet stránek, kdy se děj nikam nehýbe (zejména v části, kdy hrdina se svými společníky přebývá v „utečeneckém“ táboře, se ukoušete nudou). Každopádně by knize zeštíhlení, a to dost rapidní, vůbec nezaškodilo. Této knize dávám hodnocení tak 50 %. Pokud máte rádi Kulhánka, tak si přidejte tak o 20 % navíc.

fat_man
02.01.2016 5 z 5

Pět hvězd je málo. Prostě málo. Noční klub je skvělej , ale tohle je asi ještě o fous lepší. Doufám , že se dočkáme pokračování. Pokud bude autor pokračovat tímhle tempem , budu u četby brzo u.... blahem.

prezident
30.12.2015 5 z 5

Autor mě pěkně naštval , když nechal umřít Tobiáše a s ním i Stín démona....ovšem po tom , co předvedl v prvním díle Nočního klubu jsem se smrtí oblíbených hrdinů měl počítat :-) . Nicméně kniha je opět úžasná , čtivá , neskutečně mě baví. Málokterý svazek v mé knihovničce je takhle očtený.
Nějak mě nenapadá superlativ, který by byl hoden tohoto šperku brakové literatury. Prostě - SKVĚLE .
A nenápadné ( i naprosto zřejmé a schválně vyzdvižené) odvolávky na Noční Klub nemají chybu

sourcer
24.12.2015

Úplná Rosamunda - je to tam všechno , Brečel jsem jak želva - kocourek( zvířátko), blonďatá USA holčička(osudem zkoušený děcko), blondýna s nohama až k pasu a palcema na nohou co ve sprše ne a ne zmoknout( slečna co potřebuje ukázat pravou lásku), klaďas ( pár nevyřešenejch kostlivců ve stanu, oblek a 007 je jeho pomalejší strejda) a Hitler+ kapela (odporný záporňák podporovaný svojí zkaženou partou co dostane pořádně za vyučenou) a TEN HAPPPPYEND ,,, úplně vidím jak se vedou všichni za ruce v západu slunce. Romantika co se vyplatí přečíst. Kdyby Mistr vynechal to přivazování k posteli, tak se to dá číst i dětem ke spaní. Řekl bych nejlepší co bylo Autorem kdy napsáno. A proč by vlastě Mluvčí nemohl být Čech.

Rawen616
05.12.2015 5 z 5

Hitler, peklo, upíři, agenti, zabijáci, démoni, scifi hračičky, zbraně, akční honička po skoro celém světě, zombie, postapo, sexy ženy, kocour s nadpřirozenými schopnostmi, cestování časem atd. Kulhánek je magor:-)

Ale čtivý magor, to se musí nechat. První polovina je natřískaná akcí a nápady až po okraj. Po Dantovo pekle to sice chvilku nudilo, ale konec se zase vrátil do starých kolejí, i když byl možná trochu uspěchaný. Dobré oddechové béčko s áčkovým rozpočtem( jak by řekli filmaři )

ziriant
05.11.2015 4 z 5

To je moje.

Jonny
11.10.2015 5 z 5

Podle obálky (která je dost marná) se může zdát, že je to kniha o husto-kruto zabijákovi. Hlavní hrdina je sice zabiják, ale... Nebudu nic prozrazovat. Mně se zkrátka příběh líbil, krom krvavých scén je tam i nějaké zamyšlení, vztahové něhy a tak vůbec. Snad jen škoda toho konce.

LordeS
07.10.2015 5 z 5

Mé první setkáním s mistrem české sci-fi panem Kulhánkem. Wow.
Skvělý příběh, plno akce a humoru. Opravdu jsem se bavil od začátku do konce.
Ihned po přečtení se stala mnou nejoblíbenější knihou :) Dokonce jsem ji četl hned dvakrát za sebou. Pak jsem jen sháněl další knihy od mistra.

Rok 2011 byl pro mne tím nejlepším rokem dosud - povýšení v práci, vyšel TES:V Skyrim a seznámil jsem se se svou nynější snoubenku, od které jsem dostal TUTO knihu.

Jak píše Patapuf: šest hvězd si tato kniha opravdu zaslouží.

olle3
06.10.2015 5 z 5

Konečně opět Kulhánek v plné parádě! Po Stronciu jsem se trochu zalekl, že jeho nejlepší dny jsou pryč, ale jak jsem se mýlil! Chvíli si Vyhlídku nechám rozležet, a pak se do ní pustím znovu ;)

orson
26.08.2015 5 z 5

I na druhé čtení je to podle mě jedna z nejpovedenějších Kulhánkových knih. Taková fajn oddechovka plná akce, pěkně provázaná s jednou z jeho starších knih. Prostě jedna z knih, po které šáhnu, když se chci odpoutat od reality a zavřít se někam do jiného světa...

jedlík
16.07.2015 3 z 5

Je to čtivé, ale ďábel my přišel spíš jako puťka, některé části slabší a někdy my to připomínalo Cynika. Proto 3 hvězdy.

adam0773
09.07.2015

Jako dlouholetý Kulhánkův čtenář, který začal s jeho povídkami. Fandil mu u vydání Vládců strachu, pochvaloval si jak se zlepšil v Cestě Krve, bavil se u Divokých a zlých, vynášel mistra do nebe za Noční Klub, se zaujetím přijal Stroncium (mistr chtěl změnu) jsem z této knihy absolutně zklamán, pro mne je to to nejhorší co mistr kdy napsal. Začátek není špatný, ale pak se z toho stane vír plytkého příběhu, nucené vtipnosti a celkově ubohosti.

Je možné, že tuto kritiku podporuje také to, že Noční klub je jedna z mých nejzamilovanějších knih a postavy mi skutečně přirostly k srdci, což je vztah který tato kniha terminuje.

Nemohu si pomoci ale i po literární stránce se mi zdá tato kniha vyloženě špatná. Pryč je charismatický hrdina o kterého se člověk bál, pryč jsou hlášky a vtip podávány s úžasnou lehkostí a skvěle se hodící do dané situace, pryč je zajímavý a propracovaný příběh... zbyly jen tupé dialogy a stylistická neobratnost... smutné.

Nebudu hodnotit hvězdičkami. Protože prachbídné hodnocení, které bych této knize udělil si mistr, který mne tolikrát pobavil a naplnil pozitivní energií, opravdu nezaslouží.

Karlika
07.07.2015 5 z 5

..bude skvělé narodit se znovu jako mravenec.... :-) je to prostě SKVĚLÉ!!!! Knížka baví od začátku do konce. Čteno několikrát a vždy se nemůžu odtrhnout, otevřu, čtu a čtu, kouknu na hodiny.. cože už 3ráno?, nevadí, čtu dál...