☰ menu
IkkjuOnline

Profil

Poslat zprávu

(muž) · statistiky

Aktivní:online·poprvé 15.09.2011
Body:2 188
Palce: 1 951 za komentáře ·1 130 ostatním
Hodnocení v bazaru: 10/0
Knihovny:Městská knihovna Kralupy nad Vltavou (Kralupy nad Vltavou)

Kdo jsem

Před pár roky se mi podařilo "přičichnout" k elektronice, oboru, kterému jsem se do té doby pečlivě vyhýbal. Radost, kterou mi poznávání principů a zákonitostí elektrotechnika přinesl jsem časem rozšířil i na další věci. Možnost ověřit si základní principy, případně je i prakticky využít přináší úplně jiný náhled na svět, jiné možnosti řešit (nejenom) technické problémy.

V době, kdy se moderní technika (v nejširším slova smyslu) už asi definitivně přehoupla nad běžné chápání lidí (kteří ji přitom běžně používají), mi aspoň základní vhled do fungování věcí přijde téměř nutností nejenom proto, aby se člověk dobře orientoval ve světě.

A s rostoucím "asistentem", pětiletým prckem to celé dává ještě další smysl.

Gamebook Junktown. Stačí dvě kostky, tužka a papír a o zábavu je postaráno na několik hodin.

Inspirováno stroji z verneovo knížek. Postrach (ani Albatros) to sice není, ale umí jezdit po vodě, a na kočárkovém podvozku jde táhnout i po suchu :). Východoněmecký motor Tummler z 60.let, vlastní renovace, rychlost kolem 10-12 km/h

Domácí pivo z vlastního pšeničného sladu.

Inspirování knihou Pivařka 2.

U nových knížek trávím dojmy, u starších vzpomínám, jak na mě při čtení působily.

A tohle vše se prolíná s útržky z období, kdy jsem knihu četl (knihy mají dle mého tu moc vázat vzpomínky), ať už jsou to myšlenky, vůně, příběhy či pocity související s obsahem někdy víc, někdy méně..