Láska je jen slovo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Láska je jen slovo je prvním do češtiny přeloženým Simmelovým dílem, s nímž se naši čtenáři mohou znovu seznámit a posoudit jeho mimořádné hodnoty. Pro svůj příběh si Johannes Mario Simmel zvolil prostředí soukromého školního internátu, kam většinou přicházejí děti z „lepších" rodin z celého světa, na které neměl nikdo čas a které vždycky cítily svou osamělost. Špatná výchova některé pokřivila a zkazila. Páteří celého příběhu je něžná a hluboká láska mladého Olivera ke krásné Vereně, manželce úspěšného bankéře. Láska, která musí zůstat utajena a stane se tak předmětem vydírání. Stále víc se zatahuje smyčka kolem nešťastné dvojice, pro kterou není v daných podmínkách východisko. Román se čte jedním dechem jako strhující drama. Autor dokáže udržet čtenáře v napětí od první do poslední stránky, takže se nedivme ohromným nákladům jeho díla a popularitě, kterou získal v Německu i v mnoha dalších zemích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29779/laska-je-jen-slovo-29779.jpg 4.51367
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Práce
Originální název:

Liebe ist nur ein Wort, 1962


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Na motivy knihy byl v roce 1971 natočen film Liebe ist nur ein Wort . Režii měl na starosti Alfred Vohrer. Pod stejným názvem vzniklo v roce 2010 i další zpracování. Režii měl tentokrát na starosti Carlo Rola. (D.-e.-e.-)


Písně "Love is just a word" a "Il nostro concerto", zmiňované v knize, skutečně existují a jsou přesně takové, jaké je Oliver popisoval. Při jejich poslechu a knize otevřené v pasážích, kde se vyskytují, dostává příběh další rozměr. (D.-e.-e.-)