klarinka9974 klarinka9974 komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Čekala jsem, že tato kniha bude síla.... Ale že až taková síla, jsem rozhodně nečekala. Nemůžu říct, že se mi to líbilo. Hrozné téma, odhalení na konci je příšerný a celé je to prostě tak depresivní. Ale musím říct, že se to četlo samo, stránky utíkaly pod rukama a celý příběh byl hodně čtivý. Paní Mornštajnová umí skvěle psát a zaujmout čtenáře hned od první stránky.

30.05.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh o tom, jak byl život těžký. Hned od začátku vás kniha vtáhne a každou stránkou cítíte tu tíhu života a ten smutek všude okolo. Kniha se skvěle čte a zaujme vás svou věnečkovou obálkou. Všechno se v knize vysvětluje a postupem času odhaluje co si všechno Hana prožila. Mě se to líbilo a nebude to moje jediná kniha od autorky co si přečtu.

23.04.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Po přečtení knihy mám v sobě spousty pocitů. Od smutku až po štěstí. Tato kniha je tak silná, plná emocí a smutných okamžiků, že si jí i vy musíte přečíst. Děj je skvěle napsaný, od začátku jsem měla pocit, že knihu musím přečíst ještě ten den. To se samozřejmě nestalo ale tři dny my na to stačili. Tak jako Hana, která mě od začátku pohltila do úžasného příběhu plného citů, tak i u této knihy jsem měla pocit, že jsem jeho součástí. Všechno na sebe krásně navazuje, všechno se skvěle vysvětluje a konec? Bože... jen těžko říct co by bylo dál. Moc krásný příběh, doporučuju. Alena Mornštajnová je česká autorka, která jako by věděla co my chceme číst.

04.06.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moc se mi všechny knihy od autorky líbily a tak jsem neodolala a vypůjčila jsem si i tuto skvělou knihu a musím říct, že opět nezklamala. Od začátku se do knihy začtete, nebude vás nudit a spíše vás bude zajímat jak to všechno vlastně bylo, když my jsme ještě nebyli. Opět popsána těžká doba, její nevýhody a postupy. Skvěle to na sebe navazovalo a každá žena měla svůj zajímavý příběh. Knihu doporučuji, jestliže máte tuto autorku rádi tak vám nesmí ujít ani Slepá mapa. Těším se na další, nové knihy, které autorka napíše a určitě si je nenechám ujít.

20.10.2020 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Knihu jsem dlouho odkládala a nechápu proč, Jojo Moyes je moje oblíbená autorka romantiky a tato kniha, ten děj, to bylo tak krásný a úžasný. Měla jsem obavy už jen ze samotného roku na začátku knihy. Že mě tato doba nebude bavit, budu se nudit..... ani náhodou. Úplně mě to dostalo, pohltilo a na konci rozervalo srdce. Úžasný příběh s koňskou knihovnou, tajemnou zápletkou a spousty otázkami na konec. Doporučuji a jdu se k této autorce vrátit a dočíst zbytek knih, které jsem ještě nečetla. Jedním slovem krása!

05.05.2023 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Já jsem se u této knihy nenudila. Nemohla jsem knihu odložit, jelikož byl samotný děj tak napínavý, že jsem se musela co nejdříve dozvědět kdo to všechno dělá. Úžasný motiv, promyšlené zápletky, překvapivé odhalení, mrazení v zádech, děs při pomyšlení nad samotnou situací, netrpělivost, akce, dojetí a todle všechno vás čeká právě v této knize, na kterou si pokaždé vzpomenu při pohledu na kaštan. Samotné odhalení je vážně šok, od začátku do konce nemáte ponětí kdo to má na svědomí a i když obviňujete každého, nakonec přeci jen nebudete chápat. Doporučuju!!!!

18.11.2019 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Rozhodně to není topka, ale musím říct, že se mi to líbilo. Už jsem si zvykla na autorovo psaní, že mi nevadí vůbec nic. Spíš se mi hodně líbí, že začátek, už od první stránky vás hodně naláká a navnadí na celý příběh a jisté odhalení. I když se příběh občas táhnul i tak se mi konec líbil a snad i můžu říct, že někdy v půlce jsem to tušila. Super, já miluju Bryndzovi knihy a těším se na další.

20.01.2023 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tak i já jsem podlehla Romantickým utěkům a hodně doporučované Kavárně v Kodani. Kniha mě hned od samého začátku začala bavit. Těšila jsem se na každou další stránku a i když bylo všechno předvídatelné a jasné, nic nemění na tom, že je kniha vážně skvělá a čtivá. Určité pasáže jako by dokázaly to, že jsem se sama ocitla v Kodani, každé místo si představovala. Všechno to bylo tak úžasně voňavé, jako právě upečené pečivo, čerstvě umletou kávou a hlavně láskou. To byla skvělá třešnička, která dodávala celému příběhu romantiku. Určitě se co nejdříve vrhnu na další příběh. Těmto útěkům neuteču ani já.

05.11.2022 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Kniha mě hnedka od začátku vtáhla do děje a užívala jsem si každou stránku. Moc se mi líbilo, že je to ze straší doby a jak je vše nemoderní a normální. Je jasný, že pár nevýhod tam je a to, jak se přistupuje k ženám..... ale i tak má minulost svoje kouzlo. Určitě musí být práce v knihovně velmi náročná ale bylo skvělé zpestření, ze se do toho zamotala láska. Ikdyž se každý den dělo defakto to samé, určitě to nebylo nudné. Kniha se skvěle čte, milovníci knih si přijdou na své a dočkají se lásky i když to nebude tak jednoduché. Vůbec bych se nezlobila za delší a sladší konec, bylo to tak nějak uspěchané a určitě by mě zajímala reakce rodičů. Ale což, autorka si to udělala po svém. I když je kniha celkem velká bichle, tak vám ale rychle uteče před očima.

17.02.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Rozhodně jsem nemohla odolat nové Colleen, stala se mou oblíbenou autorkou už po druhé knize. A tak došlo i na tuto novinku a po přečtení nemám ani slov. Nějak jsem si myslela, že je to romantika, po pár kapitolách mi došlo, že to asi nejspíš nebude a překvapilo mě, že autorka napsala thriller, ale popravdě, hodně dobrej. Od začátku jsem se nemohla odtrhnout a kdybych měla více času, za den mám knihu přečtenou. Každou stránkou ve mě narůstalo napětí. Chtěla jsem se rychle dozvědět pravdu a dojít ke konci. A na konci jsem chtěla víc...... Todle byla další pecka od této autorky a musím říct, že každá její kniha je vážně skvělá.

05.10.2020 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Musím říct že ani třetí díl mě nezklamal. Měla jsem za čtyři dny přečteno a nemohla jsem se odtrhnout. Od začátku jsem se trochu ztrácela v tom, kdo je kdo ale nakonec to nebylo tak moc důležité se v tom orientovat. Knize nechyběla akce, napětí a mrtvoly. Hlavně u každé knihy se dočkáte nečekaného konce, kdy se něco přihodí s čím vůbec nepočítáte. A hlavně tento konec je přesně ten, který vás naláká na další knihu, protože se musíte dozvědět jak to vlastně skončilo. Super, mohu jen doporučit.

24.05.2020 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Myslela jsem si, že první díl bude nejlepší, ale jak se ukazuje, každá jeho kniha je o další stupeň lepší. To byla vážně pecka. Pořád se něco dělo, nemohla jsem přestat číst. A navíc se mi poprvé podařilo v půlce odhalit, kdo by za tím vším mohl stát. Celé to bylo plné napětí, čekání na samotné odhalení a konečná akce byla skvělým závěrem.

31.03.2020 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Po přečtené knize Les v domě, jsem se rozhodla sáhnout i po další knize autorky ale udělala jsem špatně... nějak se mi kniha vůbec nelíbila, když už jsem se konečně začetla, po chvilce mě zase kniha začala nudit. Občas jsem i stránky přeskakovala. Zajímavé téma jak by to vypadalo a i s překvapivým koncem ale nic víc mě nenadchlo.

24.06.2023 3 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Mám pocit, že jsem objevila skvělého spisovatele, který umí perfektně popsat situaci a udržet čtenáře v napětí. Kniha se skvěle četla a dokážu si tento děj představit i jako film. Od začátku se něco dělo a nebylo pochyb o tom, že kniha bude mít napínavý konec. Musím říct, že některé popsané scény byli opravdu jako živé, až mě z toho mrazilo. Knihu hodnotím jako velmi zdařilou, určitě se nebudete nudit a bude těžké knihu odložit a když to uděláte, je to jako magnet, po chvilce si ji zase vezmete a čtete dál.

23.12.2020 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Já jsem vůbec nevěděla do čeho se pouštím, co očekávat ale dle hodnocení a komentářů jsem se na knihu těšila. A můj bože, jsem úplně zlomená z toho krásného příběhu. Nedovedu si jako matka představit, tu situaci kdy nemůžete mít děti. Kdy se snažíte každý den aby se vám to konečně povedlo a pak se stane ještě něco horšího. Měla jsem 3x slzy v očích a byla jsem tak dojatá, že jsem z knihy nadšená. Taková je v životě realita a ne každý má život jako z pohádky. Jenže ten konec v této knize byl pohádkový a já věřila a doufala, že to všechno dobře a šťastně dopadne. Úžasná, krásná kniha. Autorka si mě získala už druhou knihou. Doporučuju těm, kdo věří na pravou lásku i když prochází spoustou trápení. Miluju příběhy s nečekaným koncem.

03.07.2020 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Já jsem nadšená. Mám za sebou Smrtku, Nimbus a teď Sucho a můžu říct, že tento autor to opravdu umí skvěle napsat. Od začátku se začtete a pak už jen nemůžete přestat číst. Úžasné momenty, kdy i vy máte chuť se jít napít, beznaděj a hlavně snaha zůstat na živu. Tohle všechno je v samotném ději, kde lidé chodí přes mrtvoly aby dostala kapku vody. Moc se mi to líbilo a od posledních stránek se nešlo vůbec odtrhnout. Jako by se svět zastavil i u mě. Super!

09.06.2020 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Úžasný, napínavý a povedený thriller, který si rozhodně musíte přečíst. Do poslední chvíle nemáte tušení kdo za to všechno může a podezříváte každého. Kniha se mi moc líbila a celý příběh mě pohltil.

15.04.2019 5 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Krásný příběh, který vás chytne za srdce. Budete touto knihou nadšené a budete na ní ještě dlouho vzpomínat :-) a rozhodně jí budete doporučovat a možná se k ní ještě jednou vrátíte. A možná, že i vy si pořídíte svůj náramek vzpomínek. Kus této knihy ve mě zůstane i dlouho po přečtení!!
Tento skvostný příběh napsal chlap, kdybych mohla tak mu od srdce poděkuji :-)

27.11.2016 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Každá kniha od Jojo Moyes ve vás něco zanechá. Prožíváte s autorkou krásný příběh plný lásky, spravedlivosti ale i nenávisti a neštětí. Tento příběh je opět krásný. Tato autorka pro mě bude vždycky oblíbenou, protože její knihy vás opravdu dostanou a nikdy na ně nezapomenete.

07.02.2016 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Ze začátku knihy jsem měla pocit, že to nedočtu. Vůbec mě to nebavilo, ztrácela jsem se v postavách a všech jménech a četla jsem jenom z povinnosti. Stále jsem doufala, že v půlce už se konečně bude něco dít a ono se to stalo a rozjelo se to. Není to rozhodně nejlepší kniha, hodnotila bych jako průměr ale ten konec mě překvapil. Chystám se na další díly a doufám, že ty začátky budou lepší.

18.06.2023 4 z 5