Sucho

VŠICHNI SI BUDOU PAMATOVAT, KDE BYLI, KDYŽ VYSCHLY VODOVODY. Sucho – nebo Bezvodí, jak tomu všichni říkají – už trvá nějakou dobu. Život se proměnil v nekonečný seznam zákazů: nezalévejte zahrady, nebuďte dlouho ve sprše, nepodléhejte panice. Jenže teď už žádná voda nezbývá. Alyssina poklidná ulice na předměstí se najednou propadne do válečné zóny plné zoufalství a násilí. Když se její rodiče nevrátí domů, musí dát dohromady skupinu osob, které by se za normálních okolností asi nepotkaly, a zahájit pátrání po vodě. Každý z nich bude muset učinit neskutečná rozhodnutí, aby přežil....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414637/big_sucho-8jA-414637.jpg 4.2942
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

Dry, 2018

Kniha Sucho

Ma1keL
předevčírem

Hrozně se mi líbil celkový nápad knihy a ano příběh byl skvělý, ikdyž jsem čekal možná trochu drastičtější "survival" děj.

Postavy jsem si ihned zamiloval a dokázal jsem se do nich vžít během prvních pár stránek. Nejvíc jsem si užíval tu vynalézavost a nápady, které postavy musely vymyslet pro svoje přežití. Kniha je opravdu horskou dráhou emocí .. smutek, střídá vztek, následovaný smíchem a pořád dokola jen v jiném pořadí .. nikdy nevíte co čekat a přesně to mě udržovalo v napětí po celou dobu čtení !

Jak jsem zmínil, celé je to tak trochu zaobalené v lehce pohádkové americké bublině, což je ale pochopitelné vzhledem k tomu, že se jedná o Young Adult.

Ruzaaa

Hodně zajímavé téma knihy, první půlka mě strašně bavila a byla jsem zvědavá, jak to autoři pojmou a jak to všechno skončí. Druhá polovina mě už tolik bohužel nebavila, i když byla relativně plná akce, ale celkem pro mě neuvěřitelné vyústění daných situací. Proto dávám 3* (i když jsem počítala dopředu s tím, že se jedná o Young adult).

uzivatel41272
25.12.2022

Tak to byla síla. Tuhle knížku jsem přečetla jedním dechem a musím říct, že se mi vážně líbila. Příběh mě sice ze začátku moc nebral, ale pak se to četlo skoro samo. Bylo to napínavé, vtipné a místy samozřejmě i smutné. Dozvěděla jsem se pár nových informací a celkově, nad čím bych si mohla popřemýšlet. Tím se dostávám k dalšímu bodu, a sice, že mě celková dramatičnost celé knihy donutila se pořádně zamyslet nad tím, co bych asi dělala já sama, kdyby se něco takového přihodilo. A ano, tak jak tu už někdo zmiňoval, také jsem měla nutkání jít si koupit alespoň balík vody a někam si ho pro všechny případy ukrýt. ( A možná to i udělám:-) Každopádně kniha byla celkově fajn, čtivá a měla i celkem hezkou obálku. Postavy mě bavily a svými charaktery se i docela dobře dobře doplňovaly. Jediná osoba která mě vyloženě vytáčela a které bych jednu vrazila byl Henry, protože si o sobě myslel, že je bůhvíkdo dokonalej a neodolatelnej. A takový lidi mě štvou,ačkoli jsou tu na světě taky potřeba, abychom si mohli například vážit toho, že naši blízcí a kamarádí jsou takoví jací jsou, že?

andrej0867
16.12.2022

Zle napisany naivny pribeh maximalne pre druhy stupen zakladnej skoly.

Gibis
30.11.2022

(+ SPOILER) Nebylo to špatné. Neal Shusterman umí ve čtenáři vyvolat morální dilemata a otázky, jak by se v dané chvíli zachoval sám. Příběh je jako obvykle zaměřen na mladou generaci čtenářů a tudíž i přístup k problému je převážně rozebírám z pohledu mládeže, která je v podstatě ještě nezatížena strachem o přežití svých dětí, což já jako matka zase vidím trochu jinak. Každopádně to ve člověku vyvolá nutkání jít okamžitě nakoupit nějaké zásoby balené vody a dobře je schovat.
Jen na konci mě dost zklamalo, že nebylo vůbec vysvětleno, jakým způsobem Bezvodí skončilo. Prostě znovu začala téct voda sama od sebe? To jsem nějak nepobrala.

MarNe
25.11.2022

Knížku jsem přečetla za pár dní. Zajímavý námět, zvláštní hlavní hrdinové. Místy velmi napínavé, ale často neuvěřitelné, ale i tak chcete vědět, jak to celé dopadne. Konec na mě až moc pohádkový, ale jde o americkou literaturu, takže co bych chtěla. Některá místa příliš předimenzovaná, jiná by naopak zasloužila více prostoru. Na YA knížku to není špatné.

kačuleee29
18.11.2022

Najde se pro to správné slovo? Traumatizující. Depresivní. Ne, to není ono. Momenty se našly smutné i vtipné, překvapivé a napínavé. Vážně, i v takové knize se najdou momenty, kdy se upřímně zasmějete. Autoři pořád překvapovali:).
Hrozně reálně napsané. Od Neala Shustermana jsem již četla knihu Bez Šance, která ve mě zanechala.. no, úzkostlivé pocity. Tahle knížka mi taky úplně nepřispěla ke klidu :,). Nechala mě hodně, hodně přemýšlet. Chopit se tohoto tématu určitě nebylo jednoduché a já jsem hrozně ráda, že to autoři udělali. Nemohla bych si samu sebe v takové situaci přestavit. Určitě a stoprocentně doporučuji přečíst.

Malýmedvěd
11.11.2022

Dobrá kniha. Neurazí ani nenadchne. Dobře se to čte, rychle to odsýpá nic složitého. v kategorii "young adult" asi lepší průměr (4*), celkově spíš slabší průměr (2,5*). Na oddychovou četbu - proč ne. Dějově občas překombinované, ale to za mne není problém (četl jsem už větší "mistry" kombinatoriky. Za slabinu knihy vidím pokus o psychologii postav, který se za mne moc nepovedla, je to taková instantní psychologie, která zůstane na povrchu a ve výsledku je málo uvěřitelná.