Kouzelný náramek

Kouzelný náramek

Díky rodinnému šperku si tři ženy jasněji uvědomí, že na rodině velmi záleží. Příběhy ukryté v přívěscích změní jejich pohled na život a ony najdou novou chuť ho žít. Lolly dostávala od své matky ke každým narozeninám jedno kouzlo spolu s připomínkou, jak důležité jsou rodinné vzpomínky. Teď je Lolly sedmdesát let, zhoršuje se jí paměť, a tak si uvědomí, že jí nezbývá moc času na to, aby obnovila vztah se svou dcerou a s vnučkou, protože obě byly stále příliš zaměstnané, než aby si našly chvilku na ni a na její rodinné historky. Když ale Lollyině dceři Arden kdosi nečekaně zavolá a vyjádří obavu o její matku, vypraví se Arden za ní a vezme s sebou i svou dceru (a Lollyinu vnučku) Lauren. Lolly jim pak vypráví příběhy spojené s jednotlivými přívěsky na náramku – a všechny tři si znovu najdou cestu k sobě navzájem a také radost, naději a lásku. Kouzelný náramek je dárek, který budete žárlivě střežit ještě dlouho poté, co dočtete poslední stránku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/310107/kouzelny-naramek-i2h-310107.jpg 4.178

The Charm Bracelet (2016)

Literatura světová, Pro ženy
Vydáno:, Leda

DominaCZ

Trapný příběh jak ze snového deníčku.
Sedmdesátka běhající před obchodem ve vílí čelence se sukýnkou?
Dcera na vejšce, která se chová jako malej smrad a pořád někde poskakuje, křičí a líže zmrzlinu, až jí to všude teče?
Nereálné rozhovory plné jakýchsi přehnaných slovíček a poté hepyjéénd jako kráva, So nice.

SPOILER.
Zabalila jsem to po scéně před tím obchodem a varování bylo už v části, kdy to děcko přijelo do NY a ihned se jí chopila úžo dáma a ona jí šila úžo šaty a všechny švadleny ji ihned přijaly mezi sebe a tleskaly a jůů, tolik štěstíčka !!! ¨Takhle to fakt nechodí, vy snílkové.

Takže ne, nelíbilo.
Nemyslím si, že užívačka života znamená dívat se na ohňostroj, lízat zmrzlinu, nosit přívěsečky i ve stáří, dělat debila před obchodem a stát na molu...ne, fakt ne.
Čekala jsem podle komentů něco blbýho, ale toto....toto mě skutečně také až dohánělo k breku...breku nechuti.

krtica

Krásný,dojemný příběh.

perpe2a

tato kniha je vhodná pro extra romantické a mladistvé duše. Je hodně naivní, přecukrovaná...škoda, myslím, že myšlenka nebyla špatná, ale autor to trochu "zabil", když šel s tou sladkostí a dojákem do extrémních výšin...

hlina

Vztah tří generací žen je pro mě velmi osobní. Došlo i na slzy, protože s maminkou ani babičkou již nemám šanci nic prožít. O to intenzivněji jsem vzpomínala na to hezké, co bylo.
Nezapomínejte věnovat svým blízkým čas, dokud to jde. A nebojte se dávat svoje city najevo.

luckach

Báječný odpočinek....

AnetV

Hezký příběh, dost mě překvapilo, že autorem je muž.

Marcela52

Opravdu hodně odpočinková literatura, místy až infantilní. Nicméně knihu jsem dočetla, i když s určitým sebezapřením, protože tam byly krásné pasáže o přírodě a také o tom, jak je dobré prožívat přítomnost. Celkově ale hodně podbízivé a laciné...

amysa

Milé retrospektivní vyprávění a vzpomínky autora na jeho babičku... pro mě hodně překvapivé, že až takový "cukrkandl" může napsat i chlap:-), ale moc hezky a příjemně jsem si u ní odpočinula... a taky sama sobě slíbila, že budu svou babičku navštěvovat mnohem častěji...

Jirinamac

Vzpomínky hezké, ale na mě moc přecukrovaně ,,americké,,

bookcase

Jej, to bylo milé, krásné čtení o rodinných vztazích, lásce a náramcích. Dobře se to čte, takové příběhy mám ráda. Jo a v doslovu čekalo hodně zajímavé překvapení.

tess.de.veles

Mila knizka :) ....prekvapilo me, ze to napsal muz....moc hezky a jemně :)

rarášek

Hřejivá a milující knížka, u které se vám bude chtít smát i plakat. Přála bych si mít takový náramek plný nádherných vzpomínek na svůj prožitý život. Přála bych si mít babičku jako je Lolly, která byla v knížce velice inspirativní osobou. Dlouho na ni nezapomenu. :)

teri1003

Knížka se mi opravdu líbila nejen jako samotný příběh ale i jsem se naučila brát věci z jiného pohledu. Vůbec mi nevadí že knížka je napsána ,,růžově'' protože život je takový jak se s ním my sami popereme a jak si ho určíme.

gossipavlina

A žili šťastně a pokud neumřeli, tak tam žijí do dnes. Taková pohádka, ale napsaná příliš naivním stylem, který mě vůbec nebavil. Dle mého to autor s těmi city opravdu přehnal.

BBaarča

Nebylo to špatné čtení, místy i nutilo k zamyšlení nad životem a i nápad s náramky se mi moc líbil, ale celkově jsem knihu četla dlouho... nemohla jsem se začíst a přišlo mi to takové nezáživné. Něco tomu chybělo a přitom námět nebyl vůbec špatný... jen by se to dalo lépe zpracovat.

Danka1975

Tak tohle jsem opravdu nečekala.. :-(((, jak americké, jak růžové, jak telenovelácké. . au :-(!!!. . . . . . .A to jsem si říkala, že když tuto knihu psal chlap, tak to nebude těmito barvami hýřit.. :-(((, i když poslání a myšlenku chápu, ale rozhodně asi nejsem autorův jeho cílový čtenář. . . . .

kaka

Tato kniha se mi četla lehce a celkem rychle. Od poloviny se to ale zlomilo a nebavilo mě pořád dokola číst unylé historky přívěsků z náramku, nějak jsem to autorovi nevěřila. Přílišná sladkost na každé stránce knize dle mého soudu spíše ublížila. Autor mohl přeci jen trochu ubrat. Otřepané fráze, klišé a slova z cukrové vaty div, že se nerozplynula :-D Pro jemné dušinky číslo jedna, pro racionální jedince už nikdy více ! :-D

kudrdlinka

Zajímavý a dojemný rodinný příběh, který se mi dobře četl. Líbil se mi ten nápad s přívěsky a s nimi spojenými příběhy. Líbily se mi vztahy mezi vnučkou, dcerou a babičkou, hlavně teda vnučkou a babičku, úcta a láska k rodině. Jen to na mě bylo asi moc "americký".

Kačík

Úžasný příběh se zajímavým námětem, rozhodně stojí za přečtení.

Marika Vanova
30.12.2016

Celkem čtivá knížka. Hořkosladké příběhy jsou dobré, ale tento je přeslazený, jako americké cukroví. Proto jen tři*.

evask
24.12.2016

Dočetla jsem, pocity nadšení se nedostavily. Spíš dát si od čtení románů pro ženy pauzu. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.

misulka680
21.12.2016

Přečetla jsem ji za odpoledne, děj rychle běží. Vyprávění vzpomínek o přívěšcích byl super, i já mám podobný náramek :)

Šánka
18.12.2016

Kouzelný náramek v sobě ukrývá i kouzelný příběh.
Mám moc ráda taková rodinná vyprávění a téma babička, dcera, vnučka bylo již zpracováno mnohokrát, ale tohle je opravdu jedinečné. Prostřednictvím přívěsků, ke kterým se váže nějaký příběh, se po generace předávají a zachovávají vzpomínky.
Hřejivá, krásná knížka plná lásky, sentimentu a emocí o věcech obyčejných, ale těch nejdůležitějších, rodině, štěstí, lásce.
Velmi mile mne překvapil doslov, kde se autor, muž !, tak nádherně vyznává ze svých citů ke své babičce a starým lidem.

Beruska18
10.12.2016

Velmi jemný, působivý, rodinný příběh, ve kterém přívěsky na náramků symbolizují minulost, která nesmí být zapomenuta a je prostřednictvím těchto přívěsků předávána další generaci a pomoci kterých si uvědomí, jak moc je rodina pro ně důležitá ....

klarinka9974
27.11.2016

Krásný příběh, který vás chytne za srdce. Budete touto knihou nadšené a budete na ní ještě dlouho vzpomínat :-) a rozhodně jí budete doporučovat a možná se k ní ještě jednou vrátíte. A možná, že i vy si pořídíte svůj náramek vzpomínek. Kus této knihy ve mě zůstane i dlouho po přečtení!!
Tento skvostný příběh napsal chlap, kdybych mohla tak mu od srdce poděkuji :-)

Janasem
18.11.2016

Co napsat k této skvostné knize - jedinečná. Prokreslené postavy, nádherné vzpomínky. Zapomínáme si povídat, zapomínáme na kořeny - tohle všechno nám román o babičce, dceři a vnučce říká. Dlouho jsem si tak pohodově nepočetla

alnahu
10.11.2016

Velmi krásný ,dojemný příběh sedmdesátileté Lolly ,její dcery Arden a vnučky Lauren, které mají mezi sebou velmi krásný vztah. Arden a Lauren žijí od Lolly daleko, ta je vážně nemocná, rozhodnou se babičku navštívit a ta jim vypráví příběhy spojené s přívěsky na svém náramku. Krásná obálka a báječné čtení plné lásky , knihu doporučuji.

zuzana2599
01.11.2016

Je to působivý, jemný, procítěný a kouzelný rodinný příběh. Přívěsky na náramku symbolizují část minulosti, která nemá zůstat zapomenuta a svérázná babička Lolly jejich prostřednictvím vypráví o svém životě. Také obdivuji, že autorem knihy je muž, který tak dokonale dokázal nahlédnout do ženských duší a velmi mě oslovilo, že jako pseudonym použil jméno své milované babičky. Moc hezké ! I já jsem si při čtení vzpomněla na svou kouzelnou babičku, která je součástí mých vzpomínek.

milunka21
31.10.2016

Tahle kniha mě úplně pohltila, je neskutečné, že takovou nádheru napsal muž....

Danago
30.10.2016

Z knížky sem měla velice silný zážitek.
Knížka je plná emocí. Donutí člověka přemýšlet nad svým životem a nad tím , co je opravdu v životě důležité. Nádherná knížka, která se moc dobře čte a já sem se od ní vůbec nechtěla odtrhnout. Knížka rozhodně stojí za přečtení.
Navíc knížka má opravdu moc krásnou obálku