Kouzelný náramek

od:

Kouzelný náramek

Díky rodinnému šperku si tři ženy jasněji uvědomí, že na rodině velmi záleží. Příběhy ukryté v přívěscích změní jejich pohled na život a ony najdou novou chuť ho žít. Lolly dostávala od své matky ke každým narozeninám jedno kouzlo spolu s připomínkou, jak důležité jsou rodinné vzpomínky. Teď je Lolly sedmdesát let, zhoršuje se jí paměť, a tak si uvědomí, že jí nezbývá moc času na to, aby obnovila vztah se svou dcerou a s vnučkou, protože obě byly stále příliš zaměstnané, než aby si našly chvilku na ni a na její rodinné historky. Když ale Lollyině dceři Arden kdosi nečekaně zavolá a vyjádří obavu o její matku, vypraví se Arden za ní a vezme s sebou i svou dceru (a Lollyinu vnučku) Lauren. Lolly jim pak vypráví příběhy spojené s jednotlivými přívěsky na náramku – a všechny tři si znovu najdou cestu k sobě navzájem a také radost, naději a lásku. Kouzelný náramek je dárek, který budete žárlivě střežit ještě dlouho poté, co dočtete poslední stránku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/310107/kouzelny-naramek-i2h-310107.jpg 491
Originální název:

The Charm Bracelet (2016)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Leda
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (43)

Přidat komentář
Jossie
02. března

Raději bych tu knihu nečetla, ale když už jsem byla za půlkou, přišlo mi to škoda - takže kdo nemá rád dojemné sluníčkové americké příběhy, tak to nečtěte, je to opravdová ztráta času. Ale pokud chcete být na každé stránce ujišťováni o tom, že jste skvělí, dokonalí a milovaní, tak do toho.

agatha2
21. února

Je zde docela dost negativních komentářů, ale mně kniha opravdu sedla, až jsem byla sama překvapená. Je možné, že i díky tomu, že jsem v poslední době četla docela dost thrillerů, které opravdu dobře neskončí, tak mé čtenářské srdce zatoužilo po něčem milém. Občas se mi toto stane. Nápad s náramkem a přívěsky, které připomínají nositeli určité důležité okamžiky jeho života, je moc krásný.

nemer
28. ledna

Přečíst sice s notnou dávkou sebezapření lze, ale na můj vkus je příběh příliš simplexní, predikovatelný a zbytečně sentimentální, není to kniha, ze které by mrazilo, ať už v dobrém, nebo špatném slova smyslu. Hodnotím jako klasické ženské čtení (mám-li být upřímná, raději si přečtu další díl Metra). Absolutně bych nevěřila, že tuto knihu mohl sepsat muž. Ženský styl psaní mne bohužel neoslovuje. Jednu hvězdu dávám pouze za čtení tištěné verze, být to e-kniha, dala bych odpad.

rosalindaaa
14. ledna

Nebylo to špatné...

anibeni
12.12.2017

Velmi milá knížka, která donutí k zamyšlení... ani mi nevadilo, že to bylo místy až moc přeslazené - asi jsem právě něco takového zrovna teď potřebovala...

DominaCZ
23.10.2017

Trapný příběh jak ze snového deníčku.
Sedmdesátka běhající před obchodem ve vílí čelence se sukýnkou?
Dcera na vejšce, která se chová jako malej smrad a pořád někde poskakuje, křičí a líže zmrzlinu, až jí to všude teče?
Nereálné rozhovory plné jakýchsi přehnaných slovíček a poté hepyjéénd jako kráva, So nice.

SPOILER.
Zabalila jsem to po scéně před tím obchodem a varování bylo už v části, kdy to děcko přijelo do NY a ihned se jí chopila úžo dáma a ona jí šila úžo šaty a všechny švadleny ji ihned přijaly mezi sebe a tleskaly a jůů, tolik štěstíčka !!! ¨Takhle to fakt nechodí, vy snílkové.

Takže ne, nelíbilo.
Nemyslím si, že užívačka života znamená dívat se na ohňostroj, lízat zmrzlinu, nosit přívěsečky i ve stáří, dělat debila před obchodem a stát na molu...ne, fakt ne.
Čekala jsem podle komentů něco blbýho, ale toto....toto mě skutečně také až dohánělo k breku...breku nechuti.

krtica
18.08.2017

Krásný,dojemný příběh.

perpe2a
01.08.2017

tato kniha je vhodná pro extra romantické a mladistvé duše. Je hodně naivní, přecukrovaná...škoda, myslím, že myšlenka nebyla špatná, ale autor to trochu "zabil", když šel s tou sladkostí a dojákem do extrémních výšin...

hlina
24.07.2017

Vztah tří generací žen je pro mě velmi osobní. Došlo i na slzy, protože s maminkou ani babičkou již nemám šanci nic prožít. O to intenzivněji jsem vzpomínala na to hezké, co bylo.
Nezapomínejte věnovat svým blízkým čas, dokud to jde. A nebojte se dávat svoje city najevo.

luckach
17.07.2017

Báječný odpočinek....

AnetV
23.06.2017

Hezký příběh, dost mě překvapilo, že autorem je muž.

Marcela52
04.06.2017

Opravdu hodně odpočinková literatura, místy až infantilní. Nicméně knihu jsem dočetla, i když s určitým sebezapřením, protože tam byly krásné pasáže o přírodě a také o tom, jak je dobré prožívat přítomnost. Celkově ale hodně podbízivé a laciné...

amysa
29.05.2017

Milé retrospektivní vyprávění a vzpomínky autora na jeho babičku... pro mě hodně překvapivé, že až takový "cukrkandl" může napsat i chlap:-), ale moc hezky a příjemně jsem si u ní odpočinula... a taky sama sobě slíbila, že budu svou babičku navštěvovat mnohem častěji...

Jirinamac
08.05.2017

Vzpomínky hezké, ale na mě moc přecukrovaně ,,americké,,

bookcase
05.05.2017

Jej, to bylo milé, krásné čtení o rodinných vztazích, lásce a náramcích. Dobře se to čte, takové příběhy mám ráda. Jo a v doslovu čekalo hodně zajímavé překvapení.

tess.de.veles
05.05.2017

Mila knizka :) ....prekvapilo me, ze to napsal muz....moc hezky a jemně :)

rarášek
23.04.2017

Hřejivá a milující knížka, u které se vám bude chtít smát i plakat. Přála bych si mít takový náramek plný nádherných vzpomínek na svůj prožitý život. Přála bych si mít babičku jako je Lolly, která byla v knížce velice inspirativní osobou. Dlouho na ni nezapomenu. :)

teri1003
22.03.2017

Knížka se mi opravdu líbila nejen jako samotný příběh ale i jsem se naučila brát věci z jiného pohledu. Vůbec mi nevadí že knížka je napsána ,,růžově'' protože život je takový jak se s ním my sami popereme a jak si ho určíme.

gossipavlina
16.03.2017

A žili šťastně a pokud neumřeli, tak tam žijí do dnes. Taková pohádka, ale napsaná příliš naivním stylem, který mě vůbec nebavil. Dle mého to autor s těmi city opravdu přehnal.

BBaarča
19.02.2017

Nebylo to špatné čtení, místy i nutilo k zamyšlení nad životem a i nápad s náramky se mi moc líbil, ale celkově jsem knihu četla dlouho... nemohla jsem se začíst a přišlo mi to takové nezáživné. Něco tomu chybělo a přitom námět nebyl vůbec špatný... jen by se to dalo lépe zpracovat.

Danka1975
07.02.2017

Tak tohle jsem opravdu nečekala.. :-(((, jak americké, jak růžové, jak telenovelácké. . au :-(!!!. . . . . . .A to jsem si říkala, že když tuto knihu psal chlap, tak to nebude těmito barvami hýřit.. :-(((, i když poslání a myšlenku chápu, ale rozhodně asi nejsem autorův jeho cílový čtenář. . . . .

kaka
06.02.2017

Tato kniha se mi četla lehce a celkem rychle. Od poloviny se to ale zlomilo a nebavilo mě pořád dokola číst unylé historky přívěsků z náramku, nějak jsem to autorovi nevěřila. Přílišná sladkost na každé stránce knize dle mého soudu spíše ublížila. Autor mohl přeci jen trochu ubrat. Otřepané fráze, klišé a slova z cukrové vaty div, že se nerozplynula :-D Pro jemné dušinky číslo jedna, pro racionální jedince už nikdy více ! :-D

kudrdlinka
22.01.2017

Zajímavý a dojemný rodinný příběh, který se mi dobře četl. Líbil se mi ten nápad s přívěsky a s nimi spojenými příběhy. Líbily se mi vztahy mezi vnučkou, dcerou a babičkou, hlavně teda vnučkou a babičku, úcta a láska k rodině. Jen to na mě bylo asi moc "americký".

Kačík
08.01.2017

Úžasný příběh se zajímavým námětem, rozhodně stojí za přečtení.

Marika Vanova
30.12.2016

Celkem čtivá knížka. Hořkosladké příběhy jsou dobré, ale tento je přeslazený, jako americké cukroví. Proto jen tři*.

evask
24.12.2016

Dočetla jsem, pocity nadšení se nedostavily. Spíš dát si od čtení románů pro ženy pauzu. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.

misulka680
21.12.2016

Přečetla jsem ji za odpoledne, děj rychle běží. Vyprávění vzpomínek o přívěšcích byl super, i já mám podobný náramek :)

Šánka
18.12.2016

Kouzelný náramek v sobě ukrývá i kouzelný příběh.
Mám moc ráda taková rodinná vyprávění a téma babička, dcera, vnučka bylo již zpracováno mnohokrát, ale tohle je opravdu jedinečné. Prostřednictvím přívěsků, ke kterým se váže nějaký příběh, se po generace předávají a zachovávají vzpomínky.
Hřejivá, krásná knížka plná lásky, sentimentu a emocí o věcech obyčejných, ale těch nejdůležitějších, rodině, štěstí, lásce.
Velmi mile mne překvapil doslov, kde se autor, muž !, tak nádherně vyznává ze svých citů ke své babičce a starým lidem.

Beruska18
10.12.2016

Velmi jemný, působivý, rodinný příběh, ve kterém přívěsky na náramků symbolizují minulost, která nesmí být zapomenuta a je prostřednictvím těchto přívěsků předávána další generaci a pomoci kterých si uvědomí, jak moc je rodina pro ně důležitá ....

klarinka9974
27.11.2016

Krásný příběh, který vás chytne za srdce. Budete touto knihou nadšené a budete na ní ještě dlouho vzpomínat :-) a rozhodně jí budete doporučovat a možná se k ní ještě jednou vrátíte. A možná, že i vy si pořídíte svůj náramek vzpomínek. Kus této knihy ve mě zůstane i dlouho po přečtení!!
Tento skvostný příběh napsal chlap, kdybych mohla tak mu od srdce poděkuji :-)