Propast smrti

Propast smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481593/bmid_propast-smrti-8jP-481593.jpg 4 1506 368

Kate Marshallová série

< 3. díl >

Soukromá detektivní kancelář Kate Marshallové a Tristana Harpera má svůj první velký případ. Před dvanácti lety odhalila novinářka Joanna Duncanová politický skandál a poté záhadně zmizela. Většina lidí už zapomněla, jen Joannina matka stále po své dceři pátrá. Kate a Tristan vycházejí při svém vyšetřování z Joanniných složek a poznámek a jdou krok za krokem po jejích stopách. Mezi jejími osobními věcmi odhalí Kate jména dvou mladých mužů, kteří také zmizeli. Když pospojuje poslední dny těchto tří pohřešovaných lidí, Kate si uvědomí, že Joanna pravděpodobně narazila na něco mnohem zlověstnějšího, než by kohokoliv napadlo: sériového vraha... Nový thriller Roberta Bryndzy vám ukáže, jak hluboká může být PROPAST SMRTI.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Cosmopolis
Originální název:

Darkness Falls , 2021


více info...

Přidat komentář

Venny345
dnes 4 z 5

Série s Kate mi asi moc nesedí, připadne mi, že s každým dílem ztrácí série rychlost ten pomyslný "drive". Kniha se čte dobře, o tom žádná, dokonce bych i řekla, že tento díl byl o hvězdu lepší než ten předchozí. Ale linka příběhu už mi ničím nevybočuje tak, jak to bylo u série s Erikou. Teď jsem si holt připadala, že čtu průměrnou detektivku, kterou jsem našla v knihovně a vzala si ji kvůli čarovné nálepce "bestseller". Bryndzu mám stále ráda, jeho knihy budu číst dál, ale série Erika asi navždy zůstane top.

Rosse
předevčírem 3 z 5

Jednalo se rozhodně o zajímavý příběh, kde se nám propletli dva případy. Tempo vyprávění bylo tentokrát pomalejší (tedy alespoň mě to tak přišlo). Neměla takový drive jako předchozí dva díly, ze kterých jsem nadšená. Nicméně, i tak byla kniha čtivá a určitě budu v dalších dílech pokračovat.

Závěr byl lehce předvídatelný. To, jakým směrem se začal případ ubírat mě tedy moc nepřekvapilo.

Nechybí zde kapitoly i z pohledu vraha, které na knihách velmi oceňuji.

Suma sumárum = knihu hodnotím jako slušný průměr. Občas se stane, že je nějaký díl ze série slabší. V sérii určitě budu pokračovat dál, protože Kate a Tristan mi přirostli k srdci. Knihy od Roberta jsou mou srdcovou záležitostí.


stumpy
12.04.2024 4 z 5

Pěkné, pohodové čtení. Není to taková topka jako předešlé dva díly. Ale proč ne. Na Kate a Tristanovi to neubírá na kvalitách. Těším se na další případ.

gabriela-r
10.04.2024 2 z 5

Tak tohle se nepovedlo. Nejsem nesnasenliva, ale v tehle knize bylo tolik gayu, ze me to az rusilo pri konzumaci krimi jako takove. Skoda....

KnihomolkaKatka
07.04.2024 4 z 5

třetí případ Kate Marshallové a zároveň moje první seznámení s Brynzou. Trošku mě mrzí, že se autor dost vrací k případu z knihy Kanibal a vyzrazuje (nebo spíše připomíná a objasňuje) skutečnosti s ním spojené. Ale co. Ke knihám ze série o Kate se i tak určitě vrátím. A už mám půjčenou z knihovny i Eriku.
Ačkoli normálně čtu detektivky postupně, nechala jsem se zlákat doporučením a přesto, že jsem si některé věci takto vyspoilerovala, čtení nelituju.
Kniha měla spád, napětí a můžu říct, že se mi moc líbí autorův smysl pro detail i atmosféru. Nic zde není natahované a i když Kateiny osobní problémy nejsou ničím nové, vůbec mi to nevadilo. Soustředila jsem se pouze na případ a na jeho okolnosti. Těším se, až si přečtu další knihy Roberta Brynzy. Doporučuji a dávám krásné 4* z 5*.

Eleanor-ka
26.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Tak tohle byl rozhodně zajímavější příběh, než v předešlém dílu, který v sobě nesl spoustu otazníků. Musím přesto uznat, že jsem hned uhodla, kdo je vrahem, jakmile ho poprvé zmínili, avšak to odhalení na konci, že jedna osoba, má vlastně dvě identity a jedná se tak zároveň o někoho úplně jiného, mě naprosto paralyzovalo.
Opět skvělý příběh z pera Roberta Bryndzy. Těším se na další díl.

Petra101
13.02.2024 5 z 5

Série s Kate podle mě není tak dobrá jako s Erikou,ale hvězdu neuberu, protože, i když tam bylo plno gayu a nevím čeho všeho,tak se mi to dobře četlo,ke knize jsem se netrpělivě vracela, takže za mě dobré. Jsou to sympaťáci,oba dva :)

m2056
06.02.2024 3 z 5

Kniha je sice čtivá ale je slabší než předchozí dvě knihy. Zápletka o zmizení ženy a hledání dobrý ale to zamotaní děje se mě nelíbilo chyběl mě tam Petr kanibal a vadilo mě tam až příliš mnoho postav Gayů a politik taky Gay a jeho žena Lesbička to už bylo hodně dubového vidění. Přišlo mě to takové nemastný prostě jen průměr.

zanekzoltecu
01.02.2024 4 z 5

Ve třetí bichli se koncentrace buzuluků pronikavě zvětšila. Néhorší je, že na sebe nésó vůbec hodný. Tato storka mi přišla horší, než ty dvě předchozí. Série s Erikou mi šmakovala víc. Ale furt je to špica a sténě zhltnu i čtvrté dílec, tak co už. Bryndzoš je přece betálné!

hanzmb
17.01.2024 5 z 5

Tato série mi připadá mnohem lepší než ta s Erikou. Ta dvojice zcela rozdílných vyšetřovatelů je bezva sama o sobě. Navíc je vše ještě zpestřováno problémy s řízením kempu, který je pro ně jistým zdrojem financí, ale na druhou stranu je zdržuje od vyšetřování. Líbí se mi i popis LGBT - komunity, který není nijak oslavný, spíš poukazuje na její temné stránky a napojení na kriminalitu. Jediné, co mi vadí je závěrečné řešení, založené na jedné náhodné fotografii.

Lethania
11.01.2024 4 z 5

Celé to bylo nějak uměle natahované, ale styl, jakým Robert Bryndza píše, se mi prostě hodně líbí, ale asi mám radši Eriku než Kate. Každopádně to rozhodně není šlápnutí vedle.

Bustedka
11.01.2024 4 z 5

Bryndza psát umí, to už se tak nějak ví. Jeho detektivkami vedle nešlápnete. Na zadek si z toho nesednete, ale pokud máte rádi napětí, dostanete, co potřebujete.

Rosice
11.01.2024 4 z 5

Dobrý, originální příběh. Užila jsem si ho víc než druhou knihu v sérii a určitě přečtu i další. Bavilo mě to, takže dávám čtyři hvězdy.

juliesze
06.01.2024 3 z 5

Kniha se četla zajímavě, akorát tedy jsem zvyklá na mnohem zajímavější knihy od Brynzy. Za mě druhá série detektivních příběhů asi mnohem lepší než Kate Marshalová.

kuttnerovka
02.01.2024 3 z 5

Tentokrát o dost slabší ani bych neřekla, že to je Bryndza. Bylo to celé nějaké vleklé, děj mě nemohl stále vtáhnout. Nejvíc se mi líbil závěr.

Pletynka
29.12.2023 3 z 5

Roberta jako spisovatele mám ráda a i přesto, že pachatel byl pro mě opět velkým překvapením, musím dát knize méně hvězd, než jsem zvyklá Bryndzovi dávat. Od knihy jsem čekala asi trošku více.

Péťa1950
23.12.2023 4 z 5

Zajímavý námět, ale závěrečná část dost neuvěřitelná. Tristan je můj favorit, už jsem to psala jednou. Líbí se mi charakteristiky postav, Tristana, Kate a jejího syna Jakea.

Tučňák492
20.12.2023 5 z 5

Pane Roberte opět jste nezklamal, hezky se tento díl četl a už držím v ruce poslední díl. Mám ráda tento druh počteníčka. Ponořit se do knížky hned od prvního dílu a vynořit se v Epilogu. Děkuji a jen tak dál

popeluška
25.11.2023 5 z 5

Opět úžasný díl... jsem naprosto spokojená, knihy od autora čtu moc a moc ráda :-)

Čmeláček
14.11.2023 4 z 5

O malý kousíček slabší než předchozí díly s Kate, ale pořád ještě se to dalo. Bryndza nepíše vůbec špatně a řekl bych, že svoje příznivce má už dávno jisté :). Za mě dnes čtyři stars a doufám, že příště budu spokojenější :))).