Ztracený

Pro miliony obyvatel Londýna je ráno šestnáctého prosince stejné jako každé jiné. Ne však pro Sama Wrena, který vyrazí do práce, nasedne do metra – a už z něj nikdy nevystoupí. Žádní svědci. Žádný záznam na bezpečnostních kamerách. Po půl roce po něm stále není ani stopy. Policie je bezradná, a tak Samova manželka Julia osloví Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Ví, jak tito lidé uvažují. A také ví, že mívají jedno společné – důvodem jejich zmizení bývají hluboko pohřbená tajemství. Případ Sama Wrena se ale od ostatních v mnohém liší a s každou odpovědí přináší řadu nových otázek, které nutí Rakera zpochybňovat úplně všechno, včetně vlastního úsudku. Dokáže Raker rozplést síť lží, jimiž Sam Wren opředl svůj život, nebo se stanou osudnými i jemu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366464/big_ztraceny-955-366464.jpg 4.4635

David Raker 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

Vanished, 2012

Kniha Ztracený

Ava365
dnes

První setkání s Time Weaverem a musím konstatovat, že velice příjemné. Nechápu, že mi tento autor zatím unikal. Ztracený je velmi dobrý thriller, i když i tady byly některé věci na hraně - např. samotný únos v metru. Ale koneckonců se nejedná o literaturu faktu, a tady to bylo ještě v mezích přípustnosti. Kniha se dobře četla a hlavní postavy byly vcelku sympatické.

elxel
28.12.2021

Skvělá detektivka. Pozn. hodnotím v rámci žánru resp. oproti očekáváním, která mám a tady jsem byl nadmíru spokojený.

Petra101
23.11.2021

Napínavé a čtivé až do konce. Raker je sympaťák. Líbilo se mi to a těším se na další díly. Doporučuji.

tess.de.veles
08.10.2021

Líbilo se mi to celé...od začátku až do konce....Já tenhle žánr moc nevyhledávam a čtu z něj jen to, co se mi náhodou dostane do ruky....Na začátku roku to byl
všemi vychvalovaný Robert Bryndza...no a teď knihy od Tima....a dle mého tedy musím říct, ač jsem zatím přečetla jen dvě a chystám se na třetí, že jeho knihy jsou o několik levelů výše než knihy pana Bryndzy...Přečtu je všechny...tedy doufám...a už se nemůžu dočkat ...Za mě je asi pan Weaver špička co se tohoto žánru týče....Bravo....A překlad opět bravurni :-) Krása :-)

EliskaD
25.09.2021

Třetí kniha v pořadí a za mě zatím nejslabší. Přestože si Weaver udržuje svůj standard skvělé čtivosti a mistrně budovaného napětí, tento díl mě neoslovil tak jako předcházející díly. Ztracený je méně akční (na druhou stranu tím možná trochu více uvěřitelný). U Weavera se mi ta ačknost (a s tím spojená i neuvěřitelnost) líbí a sedí mi. Zde jsem ty akční scény postrádala v průběhu, závěr to ale vyrovnal.

Timkim
24.09.2021

Poslouchalo se to dobře, některé části zbytečně podrobné popsané, části překombinované, ale ve výsledku docela dobré. Není to za mě top, ale je to realistický uchopitelné. Konec byl překvapivý, který mi připadal jako z filmové série SAW.

jaroiva
22.09.2021

Od začátku mě to chytlo. Postupně, jak se to komplikuje, mi to už pak začíná připadat překombinované. To je zatím všude můj problém s Weavrem, vždycky mě zaujme záhada, ale už mě tak nebaví její vyřešení.
Ale tento díl se mi zatím líbí nejvíc ze série (čtu tedy postupně, takže zatím 3. kniha).

bigben
16.09.2021

Na scéně opět neohrožený David Raker a rozuzlení případu až úplně na konci knihy, co víc si přát...