Ztracený

Ztracený https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366464/bmid_ztraceny-955-366464.jpg 4 928 222

David Raker série

< 3. díl >

Pro miliony obyvatel Londýna je ráno šestnáctého prosince stejné jako každé jiné. Ne však pro Sama Wrena, který vyrazí do práce, nasedne do metra – a už z něj nikdy nevystoupí. Žádní svědci. Žádný záznam na bezpečnostních kamerách. Po půl roce po něm stále není ani stopy. Policie je bezradná, a tak Samova manželka Julia osloví Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Ví, jak tito lidé uvažují. A také ví, že mívají jedno společné – důvodem jejich zmizení bývají hluboko pohřbená tajemství. Případ Sama Wrena se ale od ostatních v mnohém liší a s každou odpovědí přináší řadu nových otázek, které nutí Rakera zpochybňovat úplně všechno, včetně vlastního úsudku. Dokáže Raker rozplést síť lží, jimiž Sam Wren opředl svůj život, nebo se stanou osudnými i jemu?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press
Originální název:

Vanished , 2012


více info...

Komentáře (222)

Komentáře 222 Recenze 3

MichaelaZlebkov
MichaelaZlebkov
předevčírem 4 z 5

Pro mě asi zatím nejslabší díl autor se strašně snažil natahovat, byly tam zbytečné pasáže

dencazrnu
dencazrnu
24.11.2023 4 z 5

Další parádní díl plný napětí a samého tajemství. Mě se u téhle série strašně moc líbí, jak hlavní vyšetřovatel nepatří k policii. Z toho důvodu jsou jeho metody pátrání takové nekonvenční, ale důležité je, že se vždy dostane tam, kam potřebuje. Autor si s námi tentokrát pěkně pohrál a naservíroval nám různá vodítka k samotnému pachateli. A i když druhý díl zatím pořád vede, i tak to bylo skvělé a pořád uvěřitelnější než první díl. Jsem ráda, že David nám trošku dozrává a už to není taková neřízená střela :-)


kalache
kalache
31.10.2023 4 z 5

...taky bych někdy nejraději při cestě do práce zmizel...

Arwen777
Arwen777
02.10.2023 4 z 5

Nedaří se mi díly číst popořadě, takže jsem chvilku tápala v postavách (které už znám a jakou roli už sehrály) a v posloupnosti osobních detailů. Bylo to dost matoucí, což ale samozřejmě není chyba knihy.
Jinak je kniha taková klasika tohoto autora. Je to zábavně neuvěřitelné čtení, hodně napětí, super kulisy metra a opuštěných chodeb, tajemné zlo a dokonalý charakterní hrdina, který se i za cenu svých obětí nevzdá cíle. Mně se nejvíc na těchto knihách líbí to tajemno.
Co mi ale na tomto díle vadilo, byl konec. Nemám ráda, když nevím, na čem jsem... a to i přesto, že vím, že následuje X dílů... prostě mi useknutý otevřený konec nevyhovuje. Ale jsem v podstatě jediná tady, takže myslím, že to popularitu Davida Rakera nijak neovlivní. A já se budu těšit na nějaký další díl.

Šárka88
Šárka88
04.09.2023 4 z 5

Audiokniha- Igor Bareš
Opět jsem se pustila do poslechu knížky od T.W. a nebylo to špatné, jen bych ubrala par kapitol, protože jestli jsem poslouchala dobře, byli zde dva Samové? A zamotali se mi :-D , téma pedofilie pro mě bylo celkem obtížné poslouchat, poslední dobou objevují v knížkách a audio samé ubližovaní dětem. Jinak děj měl spád a určitě poslechnu časem další díl.

jirimatejka
jirimatejka
14.08.2023 4 z 5

Zajímavé téma, prostředek příběhu trochu rozvláčný. Je to už několikátá kniha ze série, v podstatě všechno podle stejné šablony.

alabra
alabra
31.07.2023 5 z 5

Opět jsem potěšena, bylo tam vše jako vždy, baví mě, že si autor pokaždé vybírá jiné podivné místo, tentokrát staré metro a nádraží, vždy si říkám, že nemá pud sebezáchovy, když tam jde, no je to muž, který přežije vše, i když tentokrát měl namále.

HynekBee
HynekBee
25.07.2023 4 z 5

Opět jsem se nedokázal odtrhnout.
I když tam byly občas úlety, jako že hlavní hrdina se porve s padouchem ve skladu, kde létají střepy a prach a následně po půl hodině už sedí s bratrem hledaného na kávě..... On si jako nikdo v kavárně nevšiml stavu jak vypadal? No čert to vem.
Mělo to spád, to se musi nechat. Určitě se v budoucnu k tomuto autorovi a pokračování vrátím.

nicole1990
nicole1990
23.07.2023 5 z 5

Dobre čtení bylo to trosku zamotané a možná i zbytecne moc stran , ale i tak líbilo se .

nai.ivka
nai.ivka
12.07.2023 4 z 5

Tento díl byl povedený, napínavý, zamotaný. A kvůli konci jsem hned musela otevřít další díl. Další autor, kterého budu číst jako oddychovku.

katallinka
katallinka
08.06.2023 4 z 5

Opět povedený díl. Případy jsou vždycky hrozně zajímavé a dost zamotané. Takže jediné, co bych vytkla je délka. Nicméně, co ten konec ?! Brzo musím zjistit, co to všechno znamenalo a pustit se do dalšího dílu.

petraj30
petraj30
26.05.2023 5 z 5

David Raker a jeho případy prostě nezklamou. Tento díl byl zase o něco lepší, než ten minulý. Nevím, kam to ještě bude stoupat, ale jsem z toho nadšená.
Sam Wren se ztratí cestou do práce. Šlo by o celkem běžný případ, kdyby byl zachycen alespoň na nějaké kameře. Ale on se jednoduše vypařil. David se snaží věci přijít na kloub, i když mu policisté hází klacky pod nohy, a nejen oni. Všechno to pátrání vyústí v jeden velký případ, kde nešlo jen o obyčejné zmizení. Bylo to velmi otřesné téma, kde sice neteče tolik krve, ale i tak mi nebylo při čtení moc dobře.
Ovšem, jak to všechno dopadlo a jaké to bude mít následky, se snad dozvíme v dalším díle. Doufám, že i Healy dostane další možnost se předvést, protože k Davidovi tak nějak už patří.

renefer
renefer
20.03.2023 4 z 5

Za mě zatím nejlepší díl série, bylo to napínavé, strašidelné a David se oproti předchozím dílům choval méně stupidně.

ElizPetrova
ElizPetrova
16.03.2023 3 z 5

Kniha není vyloženě úplně špatná, ale místy mi přijde nudná, pomalejší.. zbytečně se vleče. Tomu nepomáhá ani fakt, že mi David Raker není sympatický.. je to takový nemastný, neslaný hlavní hrdina bez pořádného charakteru.. navíc jsem se přistihla, že když jsem knihu byť i na pár hodin odložila, musela jsem těžce dolovat z hlavy, co se vůbec stalo na předchozích stránkách. Pro mě snadno zapomenutelný příběh.

mirinda973
mirinda973
14.03.2023 3 z 5

Tenhle díl byl trošku lepší než předchozí dva. Nicméně mě nepřesvědčil o úspěchu této série. Dokonalosti a znalostem Davida nevěřím a ani ve 3.díle si moji náklonnost nezískal. Přitom ten příběh byl super, ale za mě špatně uchopený.

dRaco
dRaco
13.03.2023 4 z 5

Že se v metru ztratí kočárek, kufr, buben, vysvědčení nebo pes, to už asi nikoho nepřekvapí. Ale dospělý chlap ztracený během ranní špičky, to je výzva pro Rakera. A ten tak může začít zase tahat za trčící nitku a rozplétat imaginární klubko klamů a polopravd. To vše za doprovodu po vendetě prahnoucího sympaťáka od pohledu Colma Healyho. Je to už mé sedmé setkání s Davidem a tak se tentokrát žádné velké překvapení ohledně zahradníka ani ničeho jiného nekonalo, přesto jsem si opět užil skvělou jízdu (nejen metrem), tahle série mě baví moc.

iveetka
iveetka
06.03.2023 5 z 5

To byla jízda.. skvělý. Rozhodně se mi tento díl líbil více než předchozí dva. Oceňuji, že se Sam opravdu nalezl až v závěru knihy, což přidalo na mém napětí, jak to s ním dopadne. Závěr mi udělal radost. Hezký překvapení. Jdu hned na 4 díl. ;)

TerezaaBaarova
TerezaaBaarova
24.02.2023 5 z 5

Super! Tento díl rozhodně nezklamal!
Healy + Raker je dobrá dvojka! Líbí se mi jejich linka.
Skvělá oddechová detektivka!

MOŽNÝ SPOILER:
Dva různé případy, které jsou propletené? Bystrému čtenáři to sic dojde hned na počátku, ale kvalitě knihy to rozhodně neubírá!

Arlienen
Arlienen
30.01.2023 5 z 5

Kniha obsahuje dvě vyšetřování. David se snaží najít Sama Wrena, který nastoupil do metra a už se neobjevil. Policisté společně s Healym se snaží najít Uchvatilete, který unáší své oběti ze svých domovů a na polštáři po nich zůstanou pouze vlasy.

David je naprosto skvělý detektiv a je zapálený do svých případů, proto se stává, že objasní případy dříve než samotní policisté.
Healy se snaží opět nasednout do sedla a být policistou, jakým býval před zmizením své dcery.

Jsem ráda, že autor začlenil Healyho do svých knih a spojil ho s Davidem, protože ti dva k sobě skvěle pasují a navzájem se dopňují.

Nebudu psát, jak moc se mi kniha líbila a jak je skvělá, protože spoustu čtenářů přede mnou to napsalo dávno do svých komentářů.

martineknatasa
martineknatasa
09.01.2023 5 z 5

Jedna krása. Byla to opět bomba. Kniha se mi moc líbila. Přečtěte si, nebudete zklamáni.