Ztracený

Pro miliony obyvatel Londýna je ráno šestnáctého prosince stejné jako každé jiné. Ne však pro Sama Wrena, který vyrazí do práce, nasedne do metra – a už z něj nikdy nevystoupí. Žádní svědci. Žádný záznam na bezpečnostních kamerách. Po půl roce po něm stále není ani stopy. Policie je bezradná, a tak Samova manželka Julia osloví Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Ví, jak tito lidé uvažují. A také ví, že mívají jedno společné – důvodem jejich zmizení bývají hluboko pohřbená tajemství. Případ Sama Wrena se ale od ostatních v mnohém liší a s každou odpovědí přináší řadu nových otázek, které nutí Rakera zpochybňovat úplně všechno, včetně vlastního úsudku. Dokáže Raker rozplést síť lží, jimiž Sam Wren opředl svůj život, nebo se stanou osudnými i jemu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366464/big_ztraceny-955-366464.jpg 4.4707

David Raker 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

Vanished, 2012

Kniha Ztracený

WaN635
předevčírem

Sérii jsem nečetla postupně a tento díl čtu jako poslední. Konečně jsem se dostala k tomu, proč byl He*** odejit ze svého místa. (A upřímně nepřišlo mi,že zrovna v tomto dílu provedl něco tak hrozného).
No, k samotnému příběhu, ten opět stál za to. Já prostě Davida zbožňuju, jak se chytne každého smítka a to postupně vypracuje, propojí až dá nakonec smysl něco, co ze začátku vůbec jako stopa nevypadalo.
Ovšem, pokud bych byla zadavatelka případu, zřejmě bych byla na konci stejně rozpačitá jako Julia.

Alisa1980

Moje druhá kniha od autora, trochu slabší, než Údolí mrtvých. Velká návaznost na minulou knihu, kdybych jí nečetla, tak bych se trochu ztrácela. Ale autora i Davida Raketa mám ráda, kniha měla spád, nebylo nouze o napínavé části, pachatel opět "magor" těším se na další knížky, palec nahoru.

vladka16

No, fuj to jsem se lekla - myslím ten konec. Ale proto, že jsou ještě další díly, těším se na další vyšetřování s Davidem.

marketa7

Skvělá oddychovka, zapeklitý případ úspěšně vyřešen, David Raker vynikající...

Kami33

Další díl a další příběh Davida Rakera. Tentokrát hledá mladého muže, který se jednoho dne ztratil v metru. Příběh opět o trochu jiný než předešlé. Jen bych možná nakonec uvítala malé vysvětlení právě k Samově osobě. Ale jinak opět zábavné čtení.

santa1212

Posloucháno jako audiokniha. Super příběh, výborná detektivka, ke konci jsem trochu už měl pocit určitého natahování ale nic co by vadilo. Super zvraty. Za me palec nahoru.

m.valova

Názory na knihy jsou různé,ano příběhy s Davidem Rakerem jsou zlouhavější,složitější a občas mám problém si pamatovat všechna jména.Popisy metra a různých tras si člověk jako já nedokáže úplně stoprocentně představit,ale i přesto David začíná být srdcovka a hned po něm Colm.V tomto díle pátrá David po muži,který zmizí beze stopy v metru a rozhodně se při tom nenudí.Po přečtení mám pocit,že přece není možné ,aby byl svět plný psychopatů,násilníků a vrahů a přemýšlím,z čeho autoři čerpají,ale nynější doba spíše ukazuje,že možné je bohužel úplně všechno.Otevřenější konec mě překvapil,ale zase,aspoň budeme o to dychtivější po dalším díle.

ninano

Moderní thriller se vším, co k tomuto žánru patří. Plný počet nedám jen kvůli tomu, že přece jen existujou v této kategorii lepší.