Ztracený

Pro miliony obyvatel Londýna je ráno šestnáctého prosince stejné jako každé jiné. Ne však pro Sama Wrena, který vyrazí do práce, nasedne do metra – a už z něj nikdy nevystoupí. Žádní svědci. Žádný záznam na bezpečnostních kamerách. Po půl roce po něm stále není ani stopy. Policie je bezradná, a tak Samova manželka Julia osloví Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Ví, jak tito lidé uvažují. A také ví, že mívají jedno společné – důvodem jejich zmizení bývají hluboko pohřbená tajemství. Případ Sama Wrena se ale od ostatních v mnohém liší a s každou odpovědí přináší řadu nových otázek, které nutí Rakera zpochybňovat úplně všechno, včetně vlastního úsudku. Dokáže Raker rozplést síť lží, jimiž Sam Wren opředl svůj život, nebo se stanou osudnými i jemu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366464/ztraceny-955-366464.jpg 4.6134

David Raker (3.)

Vanished (2012)

Detektivky, Romány, Thrillery
Vydáno:, Mystery Press

Kniha Ztracený

ivoiro
včera

Za mně - skvělé. Napětí mě drželo od začátku až do konce.

Jiparis

Četla se celkem dobře,ale čekala jsem víc. Pro mě trochu zklamání.

Dalexa

Tak já nevím, Davida Rakera jsem si od počátku zamilovala, ale z tohoto dílu mám rozporuplný pocit. Jako ano, napětí tam bylo, o tom žádná, ale tak nějak mi připadlo dost věcí přehnaných. Nějak mi neštimuje, že bývalý reportér, současný "hledač" zmizelých, se pouští do tak nebezpečných akcí, jako je prohledávání starých baráků, starých tunelů metra, domů, kde žijí podezřelí.... a přitom to mohou být sérioví vrazi a on snad nemá žádný pud sebezáchovy. Nebo, že by to bylo jen kvůli těm zmizelým, aby je našel a klidně riskuje svůj život ? Něco mi na tom nesedí i když uznávám, že jeho knížky se čtou opravdu dobře. Uznávám, že rozuzlení je vždy překvapivé, ale zcela jednoduché. Chtěla jsem začít číst další díl, ale musím si dát pauzu.

Roubas

Za jeden den jsem Ztraceného slupl a musím uznat, že budu co nejrychleji potřebovat další. Ztracený jede ve vyšlapaných kolejích, kdy Raker zachytí několik stop, které se zvětšují a zvětšují, aby se mohli krásně proplést a detail po detailu naplnit potenciál hrůzostrašného případu, protože autor je studnice dokonalých a temných případů a v dnešní době jeho zápletky působí o to více originálněji. Healy je sebedestruktivní buldok, který je pro mě ale mnohem zajímavější figurou než samotný Raker. Nemůžu se pořád ubránit pocitu, že toho o něm nevíme tolik, kolik by jsme si po "třech" dílech sérii zasluhovali. I tak to stačí, aby thrillerový fanda v mém nitru tleskal ve stoje a křičel "další díl".

mysce

David Raker pátrá po zmizelém muži a jako obvykle překračuje hranice, za které by normální policista nikdy nešel. Policista Colm Healy dělá na případu šílence, který svým obětem oholí hlavu a pak je unáší. Beze svědků, bez křiku, beze stop. A my podvědomě čekáme, kdy a jak se tyto dvě linky propojí.
„Ztracený“ je druhý příběh, kde vedle Davida Rakera vystupuje Colm Healy, dokonalý Rakerův protiklad. Tam, kde soukromý detektiv rozvážně analyzuje, kontroverzní policista vybuchuje vzteky. Kde se Reaker spoléhá na své „zdroje“, Healy všechno dusí v sobě, s nikým nekomunikuje a dělá jednu šílenost za druhou. Tím pádem se Reaker a Healy často dostávají do sporů, ale zároveň se skvěle doplňují. Jelikož čtu Weaverovy knihy chronologicky, tak upřímně doufám, že potenciál této dvojice bude využitý i v dalších příbězích, jelikož mě opravdu hodně baví.
Opět vynikající kniha s famózním závěrem!

gordon13

Absolutně vynikající thriller! David je prostě zarputilý sympaťák a kdyby na mě nevykukoval z knihovny další díl, tak ten konec snad obrečím :-)

Gaeberys

Velmi dynamický děj. Pro mě první kniha od Weavera a těším se na další - a chápu, proč jsou na něj v knihovně fronty :-)

barusak1

Jako vždy skvělé čtení a ten konec... Beru další díl

slezakova.nika

Moje první kniha tohoto autora a jsem nadšená. Zprvu jsem byla trochu skeptik, protože se mi zdálo, že děj téměř negraduje a scházela mi vazba na předchozí díly. Ale jakmile jsem se začetla a začalo vycházet na povrch tolik tajemství "oběti" a začalo se kupit napětí ohledně dalších postav.... ach... dočetla jsem knihu téměř jedním dechem. Rozhodně si musím doplnit knihovničku o další Weaverovi knihy.

Katulinka69

Tak pro mě zatím nejslabší Rakerovka...ale zůstanu věrná.

trudoš

„Chci, abyste našel mého manžela. Před šesti měsíci nastoupil na metro ve stanice Gloucester Road. A už z něj nikdy nevystoupil.“
Paradoxně největší slabinou knihy je fakt, že u nás nevyšla tak jako v originále. Podobně jako Ed McBain u třetího románu z 87. revíru si totiž ani Tim Weaver evidentně nebyl úplně jist, zda se s hrdinou ještě někdy setká, takže mu závěr pěkně osladil. Finále proto vyznívá na pět hvězd, kdyby ovšem člověk nevěděl, že po téhle knize následuje čtvrtá, pátá a tak dál.
Jinak ovšem v rámci série standard - podobná koncepce, jiné téma. A i když Rakerův nový případ začíná ve stejném duchu jako ty předchozí, v mnoha ohledech je přeci jenom výjimečný. Co by to však bylo za detektiva, kdyby při neúprosném pátrání po souvislostech, neodhalil, jak se to všechno před půl rokem vlastně odehrálo. Vyústění zločinu je ovšem maličko chaotické a docela hodně pochybuji, že by při zpětné rekapitulaci dvě tři drobnosti dávaly smysl. Přesto ale spokojenost, protože to prostě šlape.

Ajuszka

Já ty knihy čtu sice nějak na přeskáčku ale to nevadí.Tahle mě teda ze všech autorových přečtených (4)bavila nejvíc.A hlavně od začátku,tentokrát to nebylo vůbec zdlouhavé,naopak,příběh mě upoutal hned od první strany. Hodnotím opravdu jako autorovou nejlepší.

derminator

Přátelé, knihy od Tima jsou prostě skvělé! Tato kniha nepostádá téměř nic z dobrého thrilleru a zatím je od Weavera i nejvíc drastická a tajemná. A ten závěr? Sice víme, že série pokračuje dále, ale ten závěr zajímalo by mě komu byl Healy na pohřbu... Těším se na další knihy autora. Za mě 80%.

Chalupice

Treti díl s Davidem.
Pojďme si to rozebrat.
Už jsem našla něco, co mi trosku (říkám opravdu jen trosku, asi jsem cíťa) vadí.
Weaver se chtěl zavděčit všem, i čtenářům, kteří by se rozhodli číst sérii třeba uprostřed - neustále vysvětluje kdo je kdo, pořad se vrací zpět - přiznám se, mě tohle trosku štve, pro ty, co čtou poctivě od první knihy nic moc.

Jinak jsem si do 3/4 knihy myslela, ze to bude první díl, který dam o hvězdu méně, mě tu chyběly ty kapitolky kurzivy, jako v předešlých dílech a jako žena jsem se zřejmě nedokázala moc položit do tématu trati a metra.
Ale pak to nabralo super spad a já dávám plný počet
Pristihla jsem se, jak Davidovi sobecky závidím tenhle život, jsem sice poprda a nemám ani pětinu odvahy jako on, ale stejně.

PADA123

Opět další skvělý díl od Weavera. Opravdu umí napsat skvělý thriller a napětí je až do konce a stejně nakonec čtenář neví jak to dopadne. Moc dobře se to čte a těším se na další díl

korenka

Třetí díl Davida Rakera a opět pecka ! Skvělé trillery od Tima Weavera.

Medunka041

Romaji - následuje Není cesty zpět

RomaJi

Jako vždy velmi poutavé čtení. Jen, prosím, pomozte, asi jsem nepochopila poslední odstavec. O koho se jednalo? Kniha přeci není posledním autorovym dilem. Děkuji za objasnění.

Reat

Dvacet stránek před koncem jsem se v hlavě probíral superlativy, kterými jsem hodlal začít tento komentář, aby mě ten skutečný konec tak trošku zchladil jako bazének u finské sauny. Nechci spoilerovat, takže za sebe prostě podotknu, že by se mi mnohem víc líbilo, kdyby kniha končila právě těch dvacet stran předtím, ale co nadělám. Rovněž mi některé pasáže opět nedávají přílišný smysl, ale na to už jsem si u TW prostě musel zvyknout. Tím výtky končí. Jinak naprosto skvostně napsaný thriller; napínavý, poutavý, částečně strašidelný...ono také téma staré nepoužívané trati a stanic metra je těžkováhovní kalibr sám o sobě....a v neposlední řadě s neskutečným sympaťákem v hlavní roli ztělesným v Davidu Rakerovi. Upřímně se přiznám, že dost dobře nechápu, proč podle takovýchto knih nejsou udělané filmy. V dnešní době, kdy scénáristům a tvůrcům docházejí nápady a zásobují nás remaky a kravinami všeho druhu, se mi jeví Weaver a jeho knihy jako studnice svěžích pokladů.

ahomonicky

Parádní kniha. Přečteno za den. Četl jsem od něj již dvě knihy a další mě čeká již v knihivně a určitě dokoupím ještě zbylé. Občas z toho dýchne Chris Carter a celkově mi styl psaní Weavera sedí. Knihu doporučuji

Kocourek
31.12.2018

Moje první Weaverova kniha a hned jsem se zamilovala.Další prima autor napínavého čtení a nový hrdina. Už se těším na ostatní...

Medunka041
31.12.2018

Tim Weaver opět nezklamal. Líbí se mi líčení ponurého místa, kam by člověk, natož sám nikdy nevstoupil. K tomu ještě neustále depresivní počasí...jo, to se mi líbí. Člověk si už myslí, že je konec a ono je všechno úplně jinak.

Bulldog
27.12.2018

Skvělé čtení..

mala.bloncka
22.12.2018

Já nevím, asi jsem od ní čekala více . Mnohdy jsem se nudila a několik kapitol jsem přečetla jen abych už byla dál. Ke konci už se četla rychle, ale.. znám lepší thrillery

Costanzo
12.12.2018

Rakerovky prostě jedou! Další naprosto geniální díl. Čtete a nedokážete se odtrhnout, což umí málokterá detektivka. Autor je pověstný tím, že děj zasazuje do naprosto děsivého prostředí, tady je to třeba opuštěná a zavřená stanice metra. Při popisu jednotlivých pasáží vám stojí chlupy na rukou a mrazí vás v zátylku, tam by člověk normálně fakt nevlezl brrr. Konec bravurní, nechala jsem se zmást a to jsem ostřílený krimi fanda. Jedinečná série, která stojí za přečtení!

adaba
09.12.2018

Dalsi super cteni, napinave, nemelo to chybu. Uz se tesim na dalsi novinku tohoto autora.

Becca_books
05.12.2018

Mě se tento díl nelíbil a musela jsem se nutit abych se přelouskala začátkem. Zbytečně moc jmen. Navíc mě vytáčelo, jak se děj u Healyho odehrával od doby před pěti měsíci a postupně nás uváděl do současnosti, mě to akorát mátlo a v půlce knihy jsem už nevěděla nic.
Samotná zápletka s únoscem homosexuálů mi přišla zajímavá. Vynechala bych vše to okolo. Zbytečně tam zapletl obchod s bílým masem, děj s Healym a psycholožkou byl taky podle mě úplně zbytečný...No, uvidím, jestli se pustím do dalšího dílu...

Kaik
01.12.2018

Další díl napínavé kriminálky, od které jsem se téměř nemohl odpoutat. Pro mě navíc s obohacením, že si ještě částečně pamatuji stanice londýnského metra, ve kterých se děj odehrával. Příjemné čtení.

Valeyman
29.11.2018

Další fantastický Tim, myslel jsem si, že po šelmě od Maynea letos už nic lepšího nepřijde, ale přišlo. Od začátku do konce skvělé, opětovné shledání Healeyho a Davida. Užíval jsem si to od začátku do konce a opět mi přečtení trvalo sotva dva dny, prostě knížka, kterou člověk musí mít. Nemůžu se dočkat na jaře dalšího příběhu I am missing.

jittik
28.11.2018

Opět napínavé od začátku do konce. Když jsem si myslela, že už vím "kdo co" zase mě autor vyvedl z omylu.
Úžasné bylo zapojení Healyho, který dostal větší prostor a doufám, že bude Davida doprovázet i v dalších dílech.
Mimo samotný případ se v knize rozvíjí i příběhy postav, takže je na co se těšit :)
Už vím co si přát na vánoce :))