Není cesty zpět

Měl to být skvělý večírek, jenže když Emily Kaneová dorazí ke své sestře Carrie, objeví jen prázdný dům s dveřmi dokořán. Večeře se vaří na sporáku, televize je zapnutá. Carrie, její manžel a dvě dcery jsou pryč. Policie nad záhadou brzy zlomí hůl, a Emily tak nezbývá než se obrátit na svého bývalého přítele Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách. Někdo má totiž evidentně zájem na tom, aby se na její sestru s rodinou rychle zapomnělo. Pavučina klamu a zlověstných rodinných tajemství obestírající celý případ rychle pohltí i Rakera, a ten brzy zjišťuje, že by se snadno mohl stát další z řady obětí, které si za celá desetiletí tahle obrovská lež vyžádala....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304721/big_neni-cesty-zpet-yIJ-304721.jpg 4.4643

David Raker 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

Never Coming Back, 2013

Kniha Není cesty zpět

Booky84

Další skvělá kniha od tohoto autora a pro mne zatím i nejlepší, co jsem od něj četla. Úžasná zápletka - nešlo se odtrhnout, a když jsem neměla možnost číst, tak jsem přemýšlela, co bude asi tak následovat, kdo za tím stojí a proč? Rozuzlení naprosto překvapivé a moc se mi líbilo, jak to všechno krásně zapadlo do sebe. Už teď jsem zvědavá na další díl.

Patapuf

Tak zatím to nejlepší co jsem četl od autora.... zajímavá zápletka... perfektní vystižení atmosféry i když s tím deštěm to bylo celkem depresivní, ale u tohoto autora je to asi standart :) pěkně napínavé až do konce a strhující závěr.... nemám knize co vytknout.... možná na David někdy až moc štěstí, ale tak to máme občas všichni...

pupopony
10.12.2021

Joo, tak takové knihy mohu.

Terka1975
10.11.2021

Tentokrát jsem se s Davidem Rakerem dost protrápila, neseděl mi námět a dvě třetiny knihy jsem se nemohla začíst. Konec knihy byl svižný a rychlý. Neměla jsem pocit, že by na 100% vysvětloval celou pointu. Ovšem tajemství, které se nám o Davidovi odhaluje dává zajímavý příslib do budoucna.

Timkim
05.11.2021

Nevím, nějak mě to "střílení pohledem" a " něco je špatně" začíná unavovat. Dal jsem si za cíl, poslechnout, nebo přečíst všechny jeho knihy, ale co je moc, to je moc.
Zápletka je vynikající, začátek fantastický, po čase to ztrácí sílu, až to zacina být plytké a nudne. Konec má opět sílu, ale rozuzlení je dost přitažené za vlasy a těžko uvěřitelné. I když v Americe....

soupik2012
02.11.2021

Jsem ráda, že po zběsilém a málo věrohodném úvodu 1. a 2. kniha. Tempo poněkud zvolnilo a věrohodnost příběhu se velmi výrazně zvětšila. Tato série mě baví s každou další knihou stále víc a víc. Tentokrát je příběh opravdu hodně zamotaný a v knize bylo nejedno, jenom těžko odhadnutelné překvapení. Samotný závěr byl tak trošku na efekt. Proč by jinak Soto čekal tak dlouho, když už bylo všechno dávno jasné a uzavřené. Ale jo, přiznávám, že mě to potěšilo a proto to tak bylo napsáno. Audioknihu čte pan Igor Bareš a tak jako vždy odvedl mistrovskou práci. Bohužel na pozadí je drobný šum a to by se v dnešní době, opravdu stávat nemělo.

mataj
02.11.2021

Velice slušný a napínavý krimithriller. David již počtvrté ukazuje své kvality, hlavně co se hledání ztracených nebo unesených osob týče. Tentokrát ho požádá bývalá přítelkyně ze školních let o vypátraní její sestry, která i s celou svou rodinou zmizela za velice podivných okolností. No a příběh plný tajemství, lží a napětí může začít. Spokojenost.

moudivlacek
30.10.2021

Další příběh Davida po přežití své vlastní smrti. Byla jsem zvědavá, zda minulý příběh bude překonán.
David je postupně vlákán do vyšetřování zmizelé rodiny sestry jeho dávné lásky ze SŠ Emily. Rodina zmizela, policie přestala pátrat, žádné stopy. Na to je David zvyklý.
Colm je potížista a momentálně není schopen se smířit se svou současnou situací. Na chvíli se Colm a David rozejdou.
Do poloviny knihy mi to přišlo docela takové táhlé. I když vím, že vyšetřování pohřešovaných není otázka jednoho dne. No i tak. Každopádně, čím víc David odkrývá, tím víc tu vystupuje osob, děj je střídavě v Las Vegas a v Anglii. A rozhodně to začíná sahat do hluboké minulosti.
A samozřejmě je tu plno jmen, plno smrti, David jde dál. Odhalené tajemství mi trochu vyrazilo dech, a člověk si uvědomí, jak jeden prchavý okamžik může změnit jeho osud i blízkých.
Ale konec příběhu, tak to je opravdu pořádný zvrat, zvláště pro Davida, to byla autorova "třešnička na dortu". Fíha!!!
A co bude dál? No určitě brzy sáhnu po dalším díle s Davidem. Snad se tam mihne i Colm.