Není cesty zpět

Měl to být skvělý večírek, jenže když Emily Kaneová dorazí ke své sestře Carrie, objeví jen prázdný dům s dveřmi dokořán. Večeře se vaří na sporáku, televize je zapnutá. Carrie, její manžel a dvě dcery jsou pryč. Policie nad záhadou brzy zlomí hůl, a Emily tak nezbývá než se obrátit na svého bývalého přítele Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách. Někdo má totiž evidentně zájem na tom, aby se na její sestru s rodinou rychle zapomnělo. Pavučina klamu a zlověstných rodinných tajemství obestírající celý případ rychle pohltí i Rakera, a ten brzy zjišťuje, že by se snadno mohl stát další z řady obětí, které si za celá desetiletí tahle obrovská lež vyžádala....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/304721/neni-cesty-zpet-yIJ-304721.jpg 4.3230

David Raker (4.)

Never Coming Back (2013)

Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Mystery Press

tulip131
předevčírem

Skvěle poctěni, nezničitelný David, jeho nový kámoš vyhozený od policie a šťastný konec. Uvidíme zda konec bude mít vliv na další knihu.

karantena
03. listopadu

Začátek rozvláčněný,taková lehká krimi.

lenka7679

Čím dál lepší. Zajímavé zvraty, i když občas se dá konec předjímat, tak není o překvapení nouze. Nemohu se dočkat dalšího dílu! Naprosto jsem propadla a autor se zařadil mezi mé oblíbené.

ivoiro

Začátek byl takový slabší a roztahanější. Nicméně, cca po 1/3 knihy se příběh rozjel.

nadenka13

paráda doporučuji

lukozminova

super jako všechny knihy autora.

iška

Jak již kdysi napsala B. Němcová "Není na světě člověk ten, co by se zavděčil lidem všem" a o knihách to platí naprosto stejně. Já mám Tima Weavera prostě ráda.

BernardBlack

Není cesty zpět...a tak musím jít proti proudu.Protože nechápu proč má neoriginální a místy značně nudný a přestřelený příběh tak vysoké hodnocení.

Costanzo

Tim Weaver se řadí mezi mé oblíbené autory hned vedle Nesba, Larssona, Deavera nebo Minniera. První Rackerovka u nás vyšla jako "Není cesty zpět" a mohu říct, že je to naprostá bomba. Škoda jen, že jsme všichni začali až od čtyřky, protože pokud nechápeme životní příběh Davida Rakera od začátku, hodně souvislostí nám uniká. Kniha je napínavá, temná a mrazivá se spoustou opuštěných a chátrajících domů (fuj tam by člověk nevlezl), vtáhne vás do děje takovým způsobem, že si připadáte jako byste tam byli taky. Konec? WOW naprosto dokonalý. Stojí za to si to přečíst.

Strnady095

Rakerserii jsem začal čtyřkou...a dost dobrý :-) ... prima jazyk, prima námět, prima vysvětlovací linka z minulých měsíců...fajn čtení...nezklamalo

kalache

...autor nezklame...

markyticka

Jako první jsem četla Údolí mrtvých (2.kniha v sérii), tohle byla má druhá kniha ze série (4.kniha v sérii). Líbila se mi víc i mi přišla více reálnější. V knize se opět vrací ke knize, která jí přdchází v sérii, v češtině však vyjde až v 10/2018. To mne trochu mrzí, že už vím, co David přežije. Teď se budu snažit číst sérii od začátku a na 3. díl si počkám :)

Terez25

Konec opravdu stál za to. Co se týče knihy jako takové, opět není o čem. :-)
Tim Weaver je můj nový oblíbený autor a David Raker je skvělá postava. Výborně vykonstruovaný příběh, ostatně jako všechny, které jsem doposud v této sérii četla. Čeká mě "Bez slitování"...

Shinky

Napínavá, plná zvratů a ten konec... :-)

TeaPeter

Proti prvnímu dílu to bylo lepší, ale stále této řadě nemůžu přijít na chuť. Možná to celé bylo až trochu překombinované. Uvidíme, jak se bude vyvíjet dále.

Katulinka69

Již druhá kniha a obě jsou skvělé,už se těším na další.

EDAADA11

Super čtení, kniha byla napínavá od prvního až do posledního řádku.

Ajuszka

Knizku mam od vanoc a moc se mi do ni nechtelo.Ted lituju ze jsem si ji nechavala tak dlouho ujit. Perfektni cteni,urcite se vrhnu na dalsi.Celou knihu jsem mela touzebne prani,ktere se mi vyplnilo s posledni vetou. Dekuji

Lmslaver

Do série s Davidem Rakerem jsem naskočil do čtvrtého dílu (ostatně jako první vyšel i u Mystery Press), ale až na pár odkazů ze soukromého života a pozůstatky po dramatičtějším zakončení z předchozí knížky, to nemá na zápletku Není cesty zpět žádný význam. Tim Weaver rozhodně nepřepálí start a velmi pomalu rozjíždí tajemný příběh a buduje detektivní zápletku. První kapitoly na mě působily trochu vlažně, ale s každou přibývající stránkou bylo těžší knížku odložit, napětí pozvolna stupňuje, děj je proložen akčními pasážemi.
„Náhody neexistují,“ říká David Raker, ale mě těch náhod stejně přišlo ke konci románu nějak moc. Přesto je to vynikající detektivní thriller a těším se na další díl.

JindřiškaP.

Tak to docela ušlo. :-D Napínavá a velmi čtivá kniha, sice tam občas byly části, které byly trošku zdlouhavé, ale jinak výborné čtení. Určitě si přečtu i další autorovy knihy.

ThomasRuhe

Na začátku mi zápletka přišla solidní, ale přece jen mne moc nezaujala. Když jsem se začal smiřovat s tím, že to nebude nic zvláštního, tak se překvapivě příběh výrazně vylepšil a začal mě zajímat i bavit.
To vydrželo zhruba až do konce, i když úplný finiš hraje trochu na city, ale beru, že Weaver chtěl alespoň částečný happyend. Hodnocení tak 70-75 %.

muchomurka

Super knížka, napínavá, strhující. Už samotné náměty - opuštěný dům jako by se lidé vypařili, opuštěná vesnice, tajemno, spousta škaredého počasí - byly přesně to, co vyhledávám. A příběh nezklamal. Sice bych se obešla bez toho Las Vegas, ale patřilo to tam, tak proč ne.

Schamila

Moje první kniha od tohoto spisovatele, moc dobrá. Krásné prostředí, co příběhu dodávalo napětí, děj také originální, ten vám určitě zůstane za nehty, napětí až do samotného konce, takové čtení mám moc ráda. Za mě moc doporučuji a už jdu na další ...

romana0733

Nebylo to špatné, ale ani vynikajici. Bylo tam moc postav, tak jsem se v tom ztrácela. O napěti nebylo nouze, ke konci hodnė zvratů, tim se to aspon vylepšilo.

perpe2a

Kniha se mi moc líbila, i když se občas děj trošku zasekl. Nechybělo napětí a překvapivé rozuzlení. Nedávám 5 hvězdiček, protože v některých vypjatých situacích mi něco přišlo až nereálné, ale jinak docela fajn čtení. Mohu doporučit.

kap66

Slušná detektivka. Kompozici jinou než chronologickou mám v oblibě. Dlouhé popisy, to ano, ale napsané čtivě, takže mě nenudily - a opravdu jsem je nepřeskakovala. Vlastně jsem si je užila; vyhledávám teď detektivky, které obsahují souvětí o více větách a bohatou slovní zásobu (což se mi v poslední době občas nedařilo, a to i u dobře hodnocených autorů). Zápletka sahající dost hluboko do minulosti, jó, to je moje. Davida Rakera bych brala domů; myslí mu to, a ještě k tomu vydrží zátěž jako kůň! Ne, ve skutečnosti nechci být ironická, protože celkově hodnotím knížku kladně a další díl nenechám ladem.

JustWomen

Skoky v čase a vypravěčích, sáhodlouhé popisy, chaos v postavách. Chtělo by to zkrátit a zjednodušit, ale jinak to nebylo špatné, závěr se mi líbil, kniha stojí za přečtení.

pavčape

No já nevím jak se ke knize postavit. Má dost stran. Možná kdyby některé popisy prostředí a situací nebyly několikrát opakované, děj by se zrychlil a dostal by spád. Zpočátku jsem měla chaos v postavách, jmen bylo dost a musela jsem přemýšlet kdo je kdo... Závěr byl - jak bych to řekla - dlouho se k němu autor propracovával. Konec byl tak překombinovaný, že to působilo nevěrohodně. Hlavní hrdina byl opravdu Hrdina! Takřka nepřemožitelný. Ale na jeho obranu musím uznat, že je spravedlivý, neúplatný a čestný. Dodrží slovo a je jistě sympaťák.Tolik kritika. Jako pozitivní na knížce hodnotím to, že autor má opravdu bohatý slovník, používá spoustu metafor, je vidět, že je vystudovaný novinář. Tyhle popisy by byly super v jiném příběhu, ne v thrilleru, tam spíše zpomalovaly děj. Ale cca od poloviny se mi knížka začala číst mnohem lépe, už jsem se orientovala v postavách a začalo to být opravdu napínavé.
Jestli si od autora ještě něco přečtu, nevím, spíše ano, ale musím si dát chvíli pauzu. A taky, jak kritizují čtenáři níže, nechápu, proč série není vydávána od prvního dílu?

dzafik

Kdyz pominu to, ze jsem se tak do pulky knizky ztracela ve jmenech, knizka me plus minus bavila. Ale jak pomalu prichazelo rozuzleni, tim vic jsem si rikala "to jako vazne?!". Posledni vety pred patou casti to pohrbily a konec uplne zabil. Mam pocit, ze vic slatat to uz neslo..

temuchin

Občas mi vadily zbytečně dlouhé a opakující se popisy
- že v domech v zaplavené vesnici to páchne zatuchlinou a plísní se člověk dozvěděl asi 7x, když se někdo blížil trávou, tak to trvalo asi 3 stránky apod., takže z těch 500 stránek by se tak 100 asi dalo ušetřit. Stejně má člověk tendenci ty popisy přeskakovat. Ale jinak super thriller. Tajemství se postupně rozkrývá, zvraty jsou celkem překvapivé a člověk je napnutej jako kšandy až do konce.