Není cesty zpět

Není cesty zpět

Měl to být skvělý večírek, jenže když Emily Kaneová dorazí ke své sestře Carrie, objeví jen prázdný dům s dveřmi dokořán. Večeře se vaří na sporáku, televize je zapnutá. Carrie, její manžel a dvě dcery jsou pryč. Policie nad záhadou brzy zlomí hůl, a Emily tak nezbývá než se obrátit na svého bývalého přítele Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách. Někdo má totiž evidentně zájem na tom, aby se na její sestru s rodinou rychle zapomnělo. Pavučina klamu a zlověstných rodinných tajemství obestírající celý případ rychle pohltí i Rakera, a ten brzy zjišťuje, že by se snadno mohl stát další z řady obětí, které si za celá desetiletí tahle obrovská lež vyžádala....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/304721/neni-cesty-zpet-yIJ-304721.jpg 4.3162

David Raker (4.)

Never Coming Back (2013)

Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Mystery Press

perpe2a
předevčírem

Kniha se mi moc líbila, i když se občas děj trošku zasekl. Nechybělo napětí a překvapivé rozuzlení. Nedávám 5 hvězdiček, protože v některých vypjatých situacích mi něco přišlo až nereálné, ale jinak docela fajn čtení. Mohu doporučit.

kap66

Slušná detektivka. Kompozici jinou než chronologickou mám v oblibě. Dlouhé popisy, to ano, ale napsané čtivě, takže mě nenudily - a opravdu jsem je nepřeskakovala. Vlastně jsem si je užila; vyhledávám teď detektivky, které obsahují souvětí o více větách a bohatou slovní zásobu (což se mi v poslední době občas nedařilo, a to i u dobře hodnocených autorů). Zápletka sahající dost hluboko do minulosti, jó, to je moje. Davida Rakera bych brala domů; myslí mu to, a ještě k tomu vydrží zátěž jako kůň! Ne, ve skutečnosti nechci být ironická, protože celkově hodnotím knížku kladně a další díl nenechám ladem.

JustWomen

Skoky v čase a vypravěčích, sáhodlouhé popisy, chaos v postavách. Chtělo by to zkrátit a zjednodušit, ale jinak to nebylo špatné, závěr se mi líbil, kniha stojí za přečtení.

pavčape

No já nevím jak se ke knize postavit. Má dost stran. Možná kdyby některé popisy prostředí a situací nebyly několikrát opakované, děj by se zrychlil a dostal by spád. Zpočátku jsem měla chaos v postavách, jmen bylo dost a musela jsem přemýšlet kdo je kdo... Závěr byl - jak bych to řekla - dlouho se k němu autor propracovával. Konec byl tak překombinovaný, že to působilo nevěrohodně. Hlavní hrdina byl opravdu Hrdina! Takřka nepřemožitelný. Ale na jeho obranu musím uznat, že je spravedlivý, neúplatný a čestný. Dodrží slovo a je jistě sympaťák.Tolik kritika. Jako pozitivní na knížce hodnotím to, že autor má opravdu bohatý slovník, používá spoustu metafor, je vidět, že je vystudovaný novinář. Tyhle popisy by byly super v jiném příběhu, ne v thrilleru, tam spíše zpomalovaly děj. Ale cca od poloviny se mi knížka začala číst mnohem lépe, už jsem se orientovala v postavách a začalo to být opravdu napínavé.
Jestli si od autora ještě něco přečtu, nevím, spíše ano, ale musím si dát chvíli pauzu. A taky, jak kritizují čtenáři níže, nechápu, proč série není vydávána od prvního dílu?

dzafik

Kdyz pominu to, ze jsem se tak do pulky knizky ztracela ve jmenech, knizka me plus minus bavila. Ale jak pomalu prichazelo rozuzleni, tim vic jsem si rikala "to jako vazne?!". Posledni vety pred patou casti to pohrbily a konec uplne zabil. Mam pocit, ze vic slatat to uz neslo..

temuchin

Občas mi vadily zbytečně dlouhé a opakující se popisy
- že v domech v zaplavené vesnici to páchne zatuchlinou a plísní se člověk dozvěděl asi 7x, když se někdo blížil trávou, tak to trvalo asi 3 stránky apod., takže z těch 500 stránek by se tak 100 asi dalo ušetřit. Stejně má člověk tendenci ty popisy přeskakovat. Ale jinak super thriller. Tajemství se postupně rozkrývá, zvraty jsou celkem překvapivé a člověk je napnutej jako kšandy až do konce.

Darami87
21.12.2017

Proč mám pocit, že zlatá nálepka na knize je něco, co se dá koupit ve frcu za pár šupů, a co si autoři prostě prdnou na obálku a vydělávají na tom? První stránky byly fajn. Nic víc. Prostě fajn. Ale celková zápletka mě zklamala, byla to nuda. Knihu bych hodnotila jako průměrnou. Nic, co by si zasloužilo zlatou známku bestselleru

Lenka.Vílka
17.12.2017

A sakra, autor mi dává bomby už od druhé věty v knize! "Obloha zežloutla do odstínu týden staré modřiny a ..." Tak uvidíme. Buď se touhle knihou umlátim, abych to zjistila nebo se můj mozek nikdy nedozví pravdu, jestli autor nekecal. Jenže tohle je thriller, ne Zábavná věda pro školáky. Čili hned v druhé větě autor použije prvek, který nesnáším. Přirovnání nepředstavitelných vjemů. Vědět o téhle větě, tak pozoruju tu modřinu na koleně z minulého měsíce!

Kniha je ze série, ale díly nevyšly od začátku. Ajajaj, další věc, která mě štve. Ano, děkujeme vydavatelství, že nás ujistilo, že to jako neva, páč je děj uzavřený a nenávaznost. Co na to jít příště od lesa a začít prvním dílem?! Teď mám v ruce čtvrtý a jsem zmatená. V první kapitole se hlavní postava potká se svým kámošem a drbou o životě. To je shrnutí třech dílu předtím nebo jenom tak keci mezi řečí? Jak mám ocenit vývoj postavy, když už ve čtvrtém (ale pro čtenáře prvním) díle je David fakt borec. Byl takovej už od začátku? Nebo se do té fáze nějak dostal? Taková Mo Hayder by mohla o rozdrbání série českým vydavatelstvím výpravět. Docela to pokazilo děj. Stane se to i tady? Mám to vůbec zkoušet? Bude z toho další špatná zkušenost? Medailonek o Davidu Reakerovi na obalu je trapný. Kdybychom my čtenáři četli sérii od začátku, tak si to můžou odpustit. Fakt se nechytám na logikou chodu mozku vydavatelství. Ano, autor možná střelil do celého světa svoje jméno až touhle knihou, ale je to nefér. Nejenom pro chronické čitatele sérií v pořadí, jak byl napsány (jak někdo může dobrovolně číst sérii, haló, je tam slovo série, na přeskáčku, moje hlava nepobírá), ale nasedat do rozjetého vlaku je blbost (i když to dějově není propletené. Kdyby jo, tak si si knihu vůbec nepůjčim a počkám, až vyjdou první tři díly). Ano, přiznám se. Chtěla jsem to už mít za sebou a zjistit, co na tom všichni mají...

Skákání v čase a vypravěčích. Princip, který těží na tom, že lidi čekají a jsou překvapení. No, já na začátku byla akorát zmatená. Autor mě zamotal v čase a já neměla tušení, co se kolem mě děje. Proto jsem četla dál. Abych se vymotala a zjistila, jestli číst dál. Zorientovala jsem se a cajk, ale jinak nic moc. Nezačetla jsem do autorova stylu psaní. Těžkopádné? Asi jo, to je slovo, které to vystihuje. Ale když se někdo zakousne do tématu, tak chápu, že ho přepere a čtivost se třeba dostaví během procesu. Na mě až moc velký propletenec vztahů.

Téma knihy. Dobré, ale trochu se to ztrácí v tom přehršelu knih poslední doby, protože teď se každej někam ztrácí a zápletá se sítě lži a všechno je plný prapodivnejch postaviček a jejich prapodivnnejch rodinnejch vztahů. Takže musíte bejt brutus dobrý, aby jste nezapadli v konkurenci. Ale když s tímhle prorazil, tak by to neměla být taková hrůza, že? Za mě za tři. Špatné to nebylo, ale v záplavě (lepších) rozečtených sérií se touhle zabývat nebudu.

SimonaP
11.11.2017

Asi nejlepší kniha, kterou jsem zatím od spisovatele četla. Ale jinak mě nijak neoslovil, kdybych knihy nedostala jako dárek, sama bych po nich asi nesáhla.

Ivča39
06.11.2017

Pro mě hodně napínavá kniha, líbila se mi, jen ke konci se mi zdála až moc překombinovaná a ponurá..

Agatha84
27.10.2017

Tak to byla luxusní pohádka. Ke konci sice značně překombinovaná a méně věrohodná, ale přesto se moc těším, až si přečtu další knihy autora!

ArwenAragorn
02.10.2017

Výborný thriller s dokonale stupňovaným napětím, spoustou zvratů, spoustou mrtvých a nečekaným rozuzlením. Máte v něm pocit, že až na sympaťáka Davida Rakera jsou tady všichni padouši. Já jsem si přišla na své a určitě autora znovu vyhledám.

kkristynaa
21.09.2017

Já jsem si knihu užila. V průběhu knihy bylo tolik zvratů, které mě překvapily a konec byl super, jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Byla to první kniha, kterou jsem četla od tohoto autora a určitě ne poslední.

švícko
11.09.2017

Nebyla to špatná kniha. Trochu mi vadila ta "záplava" postav. Určitě si od něho něco ještě přečtu. Mohu tedy knihu doporučit, ale "špička" to není.

PetraBery
28.08.2017

Povedená detektivka se sympatickým hlavním hrdinou Davidem Rakerem. Ač je kniha celkem obsáhlá a v některých místech dost popisná, přesto je čtivá. Opravdu mě zajímalo, kdo stál za zmizením Carriiny rodiny. Konec byl trochu zamotaný, ale jinak knihu hodnotím určitě kladně.

Zoy
23.08.2017

Ze začátku mě kniha moc nebavila, ale postupně dostala spád a četla se velmi dobře. Jen mi vadilo, jak tady bylo níže již napsáno, dostal nakládačku a byl ok. A to se ještě léčil z předchozího zranění, které podle popisu, bylo vážné. Borec. Konec jsem trošičku předpokládala, na Grahamovi se mi něco nelíbilo v druhé polovině knihy. A třešnička na dortu je - hrdina zjistil, že má dceru.

konformita
21.08.2017

Začíná mě to nudit. Poslední dobou dávám jen pět hvězdiček. Tim Weaver je prostě velikán. I když je tak mladý. Jeho detektiv, David Raker, mi připomíná honícího psa, co se dá za stopou, neuhne ani o krok a s nasazením vlastního života musí přijít věci na kloub. Sem tam dostane po hubě, ale jako by ho to ještě víc povzbudilo. Takže doporučujiiii

Eevina
19.08.2017

Tohle je druhá kniha od tohoto autora, kterou jsem četla. Weaver má takový rozvleklý styl, ale má to napsaný tak čtivě, že mi to vůbec nevadilo. Zápletka zajímavá, krásné britské prostředí se svým typickým deštivým počasím a hlavně britský venkov, to můžu. Není to žádná bomba, ze které si sednete na zadek, ale na odpočinkové nedělní odpoledne akorát vhodný. A čte se to rychle i když se to na první pohled nezdá :)

wooloong
16.07.2017

Hlavní hrdina toho vydrží opravdu hodně. Jedna nakládačka za druhou a on se otřepe a druhý den je OK. Co druhý den, prakticky okamžitě. Jinak zápletka dobrá, konec překvapivý, napsáno čtivě.

pajula88
07.07.2017

Já jsem knihou zklamaná :( Čekala jsem něco jiného... Polovina knihy byla podle mě o ničem. Nutila jsem se do čtení. Trochu se i ztrácela všemi těmi jmény. Zajímavý závěr, ale to je asi tak vše. Nevím, jestli od tohoto autora budu ještě někdy něco číst :(

ankaras
12.06.2017

Přijde mi hrozná škoda, že se příběh vypráví zpětně, kdyby četl člověk jen to, tak ok, ale začínám v tom mít zmatek.

martin2100
07.06.2017

Dobrý příběh, dobře se to četlo, ale chvílemi mi hlavní hrdina také připadal jako Terminátor.

alfinha2321
14.05.2017

Dobrá detektivka, která naštěstí netrpí tím, že jako několikátý díl ze série předpokládá, že se s hrdinou už znáte. To mi vyhovuje. Dobře se četla, konec byl velmi překvapující - a to v dobrém slova smyslu. Solidní čtyři hvězdičky si zaslouží.

princesse
05.05.2017

Tak situace se opakuje. Opět jako u knihy Bez slitování. Ze začátku jsem se nemohla začíst, dokonce jsem myslela, že knihu odložím, ale nakonec jsem vytrvala a pak se to rozjelo a už se četlo mnohem lépe. Ale přiznávám, že jsem četla lepší knihy tohoto žánru.

Leniiis
18.04.2017

Knížka se dobře četla a byla napínavá. Za mě tam bylo jen strašně moc jmen a příběh byl hrozně zamotanej a u knížky jsem fakt musela přemýšlet, abych se zorientovala v té změti jmen a zápletek.

Hella
29.03.2017

U mě se nějaké velké nadšení nekoná. První polovina byla rozehraná dobře, napínavá a originální, v druhé se děj tak nějak zadrhl a přespříliš zašmodrchal. I tak však lepší průměr.

Ladiva
26.03.2017

Pre mňa je táto detektívka miernym sklamaním. Výborne rozohraná zápletka sa na konci uzavrela dosť prekombinovane. David Raker mi miestami pripomínal Terminátora - ledva vyliečený po ťažkom úraze, dostáva viackrát nakladačku, otrasie sa a "funguje" ďalej. Ťažko uveriteľné.

Peslik
17.03.2017

Dlouho jsem hledala náhradu za Ch.Cartera, až mi oko padlo na tuto knihu a musím říct, že padlo dobře. Sice jsem se na začátku trošku ztrácela, ale jakmile jsem chytla nit, četlo se to jedním dechem. Super zápletka, sympaťák Raker a konec, který byl pro mě úžasný. Těším se na další díl a doufám, že v budoucnu bude i 1.-3.

konicekbily
08.03.2017

Autor to napsal velice dobře, pouze se bohužel pro české čtenáře v první čtvrtině knihy patrně vrací k předchozím dílům a ty jsou pro nás zatím nedostupné. A tak tu mám vzpomínky na mládí, kdy moje babička četla detektivky tak, že se podívala dozadu, kdo je vrah a potom říkala:"To jsem zvědavá, jak to začíná!" I my sdílíme touhu po prvních dílech, abychom se dozvěděli, jak to začíná!

Martiska
01.03.2017

Když je toto 4. díl v sérii, jaký je 1. - 3. díl?