Není cesty zpět

Není cesty zpět https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304721/bmid_neni-cesty-zpet-yIJ-304721.jpg 4 912 222

David Raker série

Měl to být skvělý večírek, jenže když Emily Kaneová dorazí ke své sestře Carrie, objeví jen prázdný dům s dveřmi dokořán. Večeře se vaří na sporáku, televize je zapnutá. Carrie, její manžel a dvě dcery jsou pryč. Policie nad záhadou brzy zlomí hůl, a Emily tak nezbývá než se obrátit na svého bývalého přítele Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách. Někdo má totiž evidentně zájem na tom, aby se na její sestru s rodinou rychle zapomnělo. Pavučina klamu a zlověstných rodinných tajemství obestírající celý případ rychle pohltí i Rakera, a ten brzy zjišťuje, že by se snadno mohl stát další z řady obětí, které si za celá desetiletí tahle obrovská lež vyžádala.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Never Coming Back , 2013

TamaraKrejčí
28.05.2021 5 z 5

Já se teda s Davidem teprve seznamují. A tato kniha byla mé poprvé s audio poslechem. A to mě bavilo! Tušila jsem, že je kniha obsáhlá, vím, že mi hodně jmen a postav dělá problém si zapamatovat, orientovat se potom kdo co a s kým??? Ale při poslechnu si to sedlo, jsem spokojena.
A za téma, napětí, popisy krajiny, počasí, akční scény, a ten závěr?? Fajn, fajn. No autor se stal mým oblíbencem.

JaniMa
07.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Po přečtení předešlého dílu jsem byla velmi zvědavá, jak se autorovy podaří na jeho konec navázat. Oproti předchozím dílům mě tento trochu zklamal, přestože byl v porovnání dějově realističtější. Trvalo mi, než jsem se začetla, v jednu chvíli jsem se ztratila ve jménech a příliš mě neohromilo ani rozuzlení případu a závěr, ve kterém se David setká s nově nalezenou dcerou. Pro tohle asi nemám ty správné romantické buňky. Potěšilo mě, že v sérii je i nadále místo pro Healyho, i když jsem čekala, že zde bude mít významnější roli. Zmizení rodiny je jistě zajímavý námět, ale myslím, že právě Tim Weaver z něho, soudě podle předchozích dvou knih, mohl dostat víc. Přesto je to v rámci žánrově příbuzných titulů nadprůměrné dílo.

Janaves
31.03.2021 5 z 5

Super!!! Čtivé, napínavé, spousta zvratů. Doporučuji!

sabca
07.03.2021 4 z 5

Kniha zase napínavá, plná děje a akčních scén. Doporučuji

CharlesWard
05.03.2021 2 z 5

Téma mi nesedlo.

danica6371
04.02.2021 5 z 5

Jsem spokojená. Příběh se přesunul z Londýna na britský venkov a USA a určitě to byl dobrý tah. Začátek byl vláčný, ale jakmile došlo k řešení nového případu, příběh se rozjel a nepustil vás až do samého, nečekaného, konce. A opět musím okamžitě číst dál, protože věřím, že osobní život Davida bude HODNĚ zajímavý :-)

Eduarda
14.01.2021 4 z 5

Všechno, na co jsme u Weavera zvyklí - sympaťák Raker, čtivost, napětí, tajemství, zábavná zápletka - ale tentokrát navíc ještě plusové body za vývoj postavy a otevření prostoru pro vyprávění v dalších dílech.

MirkaProk
06.01.2021 5 z 5

Skvělá detektivka, které nechybí napětí a nečekané zvraty. David, tak trochu nepřemožitelný a nesmrtelný, ale vůbec mi to nevadí, naopak je velmi sympatický. Určitě si přečtu další knihy od tohoto autora a doporučuji k přečtení.

gordon13
04.01.2021 5 z 5

Perfektní příběh, jako vždy...vynikající Tim Weaver a jeho sympaťák-nezničitelný David Raker!

EmillyT
23.12.2020 4 z 5

Zvláštní začátek perfektně navazující na konec předchozího dílu, který mě dokonale zmátl. V příběhu je větší množství postav, takže chvíli trvá, než se člověk zorientuje. Tento díl byl zamotanější než ty předchozí, ale konec - ať nespoileruji - jedním slovem COŽE!? Musím hned začít číst další díl.

Ráčkajda
23.11.2020 4 z 5

Opět se mi kniha líbila, ale dávám 4 hvězdičky... předchozí díly se mi líbily o maličko víc;-)

hrabalikoval
31.10.2020 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale musím dát jenom tři hvězdičky protože předchozí byly zkrátka lepší. Docela dlouho jsem měla nějaký zmatek ve jménech a taky mi déle trvalo než jsem se začetla tak abych se nemohla odtrhnout. Každopádně posledních 150 stran bylo už to pravé s opravdu nečekaným koncem. Už se těším na další díl a pokračování příběhu.

laura
29.10.2020 5 z 5

Poměrně dlouho mi trvalo se začíst, zbytečně moc postav, roztříštěný děj, který zdánlivě nesouvisel s hlavní dějovou linkou (jasně, že nakonec to všechno zapadlo na svá místa, ale - no trvalo to...)

Nicméně nakonec to byl mazec. Scény odehrávající se v Miln Cross byly mrazivé. Mlha, déšť, vlny narážející do skalisek, to strašidelné bum-bum... Skoro se ohlížíte přes rameno a čekáte, odkud přijde úder...

Takže jo, nakonec to byla opět skvělá jízda - překvapivé zvraty, které mě nějak vždycky zaskočí, i když bych už je asi měla očekávat, napětí, které se dá skoro krájet, nebezpečí, číhající z každé strany, a adrenalin, ženoucí vás kupředu...

Jako teda nachytat jsem se nechala hned několikrát. A to se mi moc nestává...

veronika9761
08.10.2020 4 z 5

Pěkný počin, ale slabší než první dva. Latka je vysoko, přes ní to půjde těžko.

Jaruš7
28.09.2020 4 z 5

Celkem kapku náročné na trpělivost.
Záhadnost udrží pozornost, neboť autor je klasa.
Děj má spád hlavně v rozptylu koncentrace na důležité odbočkové detaily, které se vrší.
Známosti v kruzích mají svá pravidla, čímž dochází k neobvyklým zločinům, nad kterými z důvodů nedůkaznosti se chce zavřít voda. Jenže jsme ve světě Tima Weavera, a ten tu poctivou spravedlnost bere vážně, i přes averzi, lži, utajování, vyhrožování, násilí a vlivy úplatných.
Citace :" ... perfektní oblečení, pouštní opálení a očividně drahý úsměv. Tohlo mu na něm vadilo. Z dálky působil naprosto normálně, jenže sotva jste se přiblížili zaznamenali jste nepatrnou, téměř podvědomou změnu - jako by jeho zevnějšek záměrně představoval přesný opak jeho pravého já. Jako past."

Fajn.

Lumír23
22.09.2020 5 z 5

Tim a jeho knihy. To je krátké čtení - člověk se zanoří a nedá mu to, aby se nedostal až na konec. Jde mu to, moc dobře mu to jde. Pro mě asi nejčtivější autor, neklouže k politickým vnucovačkám, jedna dvě věty a jde o toho, knihy jsou tím částečně nadčasové. A je hodně dobré nepřeskakovat :-).

Warty
08.09.2020 4 z 5

Napínavé a velmi čtivé. Příběh byl dobře propracovaný a zajímavý. Weaver prostě umí, to se musí nechat.

lifeoptimist
07.09.2020 4 z 5

Tak tady strhávám hvězdičku, protože ten začátek byl pro mě tak jaksi nudný.... nevím, jak to popsat, ale jednu chvíli jsem dokonce přemýšela, jestli to vůbec psal Tim Weaver. Nicméně asi tak po třetině, nebo možná polovině knihy to najednou dostalo grády a zase to byla správná jízda, tak jak má být, ano náš David měl zase "z pekla" štěstí, ale to už k Weavrovkám podle mě patří. Potěšil mě happyend a jsem zvědavá, zda budeme pokračovat v dalším díle, kde jsme skončili, jestli tam autor Annabell zakomponuje :-)

March
29.08.2020 4 z 5

Začátek byl trochu zdlouhavý, poměrně dost osob. Chvilkami zase mcgaiverovske štěstí, to holt k Davidovi asi patří:-) Tak už i tady nám autor naservíroval "happac", skvělá návnada na další díl.

astra3
28.08.2020 4 z 5

Dost mě děsí, jak si někdo zahrává s životy druhých. Napínavé. Doporučuji