Hon na mrtvého

Hon na mrtvého
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366461/bmid_hon-na-mrtveho-p73-366461.jpg 4 1393 1393

David Raker série

< 1. díl >

PŘED ROKEM bylo nalezeno tělo Alexe Townea. PŘED MĚSÍCEM ho jeho matka viděla na ulici. PŘED TÝDNEM David Raker souhlasil, že ho vypátrá. NYNÍ si přeje, aby tenhle případ nikdy nevzal. Syn Mary Towneové Alex před šesti lety zmizel. Pět let nato ho konečně našli… mrtvého ve vraku auta. David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, tenhle případ nechce vzít: nepochybuje o tom, že Alexovu matku jen přemohl žal a viděla to, co vidět chtěla. Jenže sám dobře ví, jak obtížné je vyrovnat se se ztrátou někoho blízkého, a tak nakonec neochotně svolí. Čím hlouběji Raker do případu zabředá, tím palčivěji si uvědomuje, že Alex nebyl ani zdaleka tak nevinný, jak se jeho matka domnívala. V jeho minulosti je pohřbeno mnoho tajemství, která neměla nikdy spatřit světlo světa – a střeží je velmi, velmi nebezpeční lidé. Raker brzy zjistí, že člověka můžou potkat i mnohem horší věci než je smrt.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press
Originální název:

Chasing the Dead , 2010


více info...

Přidat komentář

Mona-Lisa
20.07.2024 3 z 5

Je to spíš thriller, než detektivka. A to byl kámen úrazu. Já koza, bez znalosti anotace a navnaděná vysokým hodnocením, čekala poctivé táhle vyšetřování .
A ona to byla smršť náhlých stop, šťastných vyváznutí před smrtí a hlavně vyřešení všeho v krátké době.
Soukromé očko, bývalý novinář má už klasicky démony a život se s nim nemazlil a nemazlí. To by mi ani nevadilo. Ale obočí mi nadzvedávaly situace, které vyšetřování posouvaly dál a vlastně celá pointa.
Vyloženě jsem se nenudila, zajímalo mě, co se hledanému klučinovi stalo a ke konci jsem se smůle hlavního vyšetřovatele a jeho schopnosti vše přežít smála.
V rámci žánru určitě pecka a pokud ti nevadí nelogické rozhodování hrdinů, běž do ní.
Já zůstanu u svých táhlých detektivek s poctivým sbíráním indícií a lákavým prostředím zakomponovaným do děje.
Tři hvězdičky jasné.

de6978
20.07.2024 5 z 5

(SPOILER) Příběh zmizelého syna. Matka ho po 5ti letech uvidí na ulici. Najme detektiva, který ho musí najít. SPOJLER : Pak se na scéně opět objevuje sekta, která předělává lidi, kteří udělali něco špatného. A kdo je vůdce sekty se zjistí ke konci knihy.

Kniha se četla dobře, spisovatel nepíše o nudných částech, zbytečně nepopisuje kraviny okolo a tak děj opravdu utíká. Jde se na další díl ...

Knih s detektivem Davidem Rakerem je již 13, všechny mají hodnocení 84% a více takže uvidíme, zda přečtu všechny :-)


Vesmich
13.07.2024 5 z 5

Tak se konečně dostávám na začátek celého tady toho martyria a vím, co bylo na začátku, kromě Slova, samozřejmě. Znám ty pozdější a nejpozdnější případy Pátračovy, ale tenhle byl spolehlivě nejděsivější. Až se mi o tom v n noci zdálo :) A to tady ještě nebyl Healy, moje noční můra největší.

raphelia
11.07.2024 3 z 5

Téma hledání ztracených osob je rozhodně originální a nabízí obrovský potenciál pestrého, zajímavého a postupně gradujícího děje. Autorova prvotina tohoto potenciálu sice úplně nevyužívá, ale i tak jde beze sporu o velmi čtivou a od druhé poloviny napínavou knihu, při jejímž čtení stránky pod rukama jen letí. Akorát, že je občas čtenář musí otočit i směrem zpět, aby se ve změti jmen neztratil.

Děj mi hlavně na konci přijde dost překombinovaný a nesmrtelnost hlavního hrdiny je sice pochopitelná (když autor plánoval další díly této série), ale v kontextu situací, do kterých jej autor dosazuje, poněkud nepřiměřená. Zejména to měření sil s bývalými profesionálními vojáky podle mě působí dost nereálně. Ve světle všeho právě uvedeného proto shledávám tento román jako ideální čtení na dovolenou.

KlariN
07.07.2024 2 z 5

Pojďme si nalít čistého vína. Je to totální brak. Decentně poučený, čtivý a poměrně rychle odsýpající, leč naprosto předvídatelný, a hlavně velmi, velmi pitomý. Veltlínské zelené čepované v nevábné chomutovské večerce. Pije se lehce, leč ráno po něm zbyde hlava bolavá. Všude kolem je mnohem kvalitnější žánrová literatura. Vhodné jen coby totální nouzovka. Radím nebrat!

Iva095
01.07.2024 2 z 5

Audiokniha.
Celý ten příběh byl takový nemastný, neslananý. Žádné velké odhalení, žádné velké zvraty, jako kdybych něco podobného už někdy četla. To kolikrát měl hlavní hrdina zbraň u hlavy a kolikrát byl ve smrtelném nebezpečí tak to už bylo trošku přitažené za vlasy.
Kdyby alespoň ten konec stál za to, ale bohužel.
Druhému dílu dám ještě šanci a pak uvidím.

jes09
18.06.2024 5 z 5

Tima Weavera zařazuji za mé top spisovatele - co kniha, to skvělé počtení!

Pe3ček
06.06.2024 5 z 5

Bylo to velice čtivé, člověka to nepustí. Jediné, co mě trápilo, byly některé vzpomínky hlavní postavy typu "něco uvidí/uslyší a připomene mu to, jak viděl/slyšel/četl/někdo mu řekl něco dříve". Většinou jsem vůbec nevěděl, co myslí. :D Ale mohlo to být tím, že jsem měl ve čtení delší pauzy, než bych chtěl. Hvězdičku to ale ubrat nemůže a určitě půjdu na další díl.

zimolka
02.06.2024 5 z 5

První díl se opravdu povedl, hned jdu na další.

keiko33
31.05.2024 3 z 5

Počúvané ako audio kniha. Hľadala som nejakú detektívnu sériu na počúvanie a keďže knihy z tejto série mali celkom fajn hodnotenie až na tú prvú, tak som to riskla. Väčšinou prvé knihy zo sérií sú slabšie. Začiatok super, bolo to napínavé. Netrpezlivo som čakala kde je Alex a aký je za tým príbeh. No ako David začal kopať hlbšie a dostal sa na farmu, už to išlo z kopca. To bola blbosť za blbosťou. Celá tá záhada bola tak nezmyselná, že som mala pocit, že to vymyslela chorá myseľ. A nemyslím tým padúchov z knihy. A keď už si myslíte, že je koniec, že už všetko viete, príde ešte jedno odhalenie, ešte väčšia blbosť. Keďže ďalšie knihy už sú s hodnotením na tom lepšie, tak tomu dám šancu. A čo sa týka Davida, je to taký vlk samotár. Žiadny blízky, len známi. Trochu mi chyba preňho nejaký parťák.

Satyrka
21.05.2024 3 z 5

6. AUDIOKNIHA
Vlastně jsem ani nevěděla, co přesně čekat, když jsem knihu začala číst (poslouchat), věděla jsem jen to, že na celou sérii často někde narážím a že si chci první díl určitě přečíst.
Zprvu to vypadalo slibně, znělo to zajímavě, mě zajímalo, kam se David v pátrání dostane. Do určité části to bylo i velmi napínavé a já se nemohla odtrhnout. Jenže pak se to začalo hroutit. Přestalo mě to bavit, začalo to být ve stylu, který moc nevyhledávám a David mi začínal být nesympatický. Na mě tam bylo příliš mnoho akce, začalo se to opakovat a nic šokujícího jsem taky nenašla. Celé to ve mně vyvolávalo podivný pocit.
Další díly zkusím, protože vypadají, že by mohly být lepší. Uvidíme.

mnohoknih
06.05.2024 4 z 5

Sympatický David Raker, bývalý novinář, nyní soukromý hledač pohřešovaných a ztracených lidí. K tomuto zaměstnání je potřeba spousta známostí, empatie a šedé kůry mozkové, což má. Čím víc zabředáváme do příběhu, tím víc potřebuje David i odvahy a odhodlání. Čtení je to celou dobu velmi napínavé a akční. Dost často jsem si říkala, jak to, že temná strana příběhu o Davidovi všechno ví? A ačkoliv jsem měla všechny indicie, netrklo mě to. Příběh není pro slabší povahy, násilí je tu opravdu explicitní. Konec mi přišel trošku přitaženej za vlasy. Tedy nápad dobrý, ale myslím, že opravdové vyšetření u lékaře by odhalilo podvod. Taky se divím , že po takovém zážitku, David v tomhle podnikání pokračuje. Každopádně budu pokračovat s ním.

Airelle
10.04.2024 3 z 5

Už je to pár dní, co jsem knihu dočetla a stále nevím, co si o ní mám myslet. Mám pocit, že jsem se s autorem nepotkala. Celou dobu jsem si říkala, kam nás to zavede a z konce jsem byla vyloženě rozpačitá. Přišlo mi to jako nejtrapnější zakončení knihy, co jsem kdy četla.

Tento detektivní thriller se odehrává v pro mě zajímavém prostředí, samotný případ mi přišel zajímavý, ale jeho zakončení celou knihu mělo vystřelit o level výš, naneštěstí to bylo spíš obráceně.

Co se hlavní postavy týče, tak mě novinář David Rake bavil, občas se tedy choval dost sebe ohrožujícně, ale nakonec metodicky vše vyřešil.

Upřímně nevím, jestli se pustím do další knihy. Možná bude lepší další díly poslouchat jako audioknihy, když už jsou v @audioteka_czsk v klubu k dispozici zdarma.

IG: @freya_zlaskykpribehum

Belanna
25.03.2024 5 z 5

David Raker, další sympatický hrdina, se kterým si užijeme neopakovatelné chvíle.
Hned první případ byl napínavý, akční, místy hodně ponurý, s překvapivým koncem.
Vše je vyprávěno z pohledu Davida a tak jsme měli možnost sledovat i jeho myšlenky a pocity, které se nejvíce týkaly jeho nedávné minulosti.
S autorem jsem se již setkala a jeho styl se mi líbí a myslím, že ani tato série nebude výjimkou.

Aymira
01.03.2024 3 z 5

Pustila jsem se do pro mě nové série, která je navíc velmi vychvalovaná. Jenže žádný wow efekt se nedostavil. Popravdě mi tento příběh přišel jako pěkná blbina. Nestalo se v něm nic překvapivého, žádný zvrat, nic, na co by čtenář nepřišel dřív než hlavní hrdina. Chvílemi jsem ani nevnímala, co čtu, a uvědomila jsem si, že je mi to jedno a že se o těch pár odstavců nebudu přece vracet.

Prostě jedna z těch knih, na kterou zapomenete v okamžiku, kdy do ruky vezmete jinou.

Květ
29.02.2024 4 z 5

Vypůjčila jsem si první díl ze série, pro mě zatím neznámého autora. Knížka mě od začátku chytila, je psaná velice čtivě, po krátkých kapitolách, k hlavní postavě velice rychle přilnete. Děj nabírá spád, je zajímavý, napínavý a to až do konce. Bohužel zhruba od poloviny mi začala vadit nereálnost a nepochopitelnost konání postav, chápu, že kvůli gradaci napětí se občas přitáhne smyčka, ale přišlo mi to přehnané. Jinak to byla dobrá krimi, dám šanci druhému dílu a budu doufat, že spisovatel nebude tolik tlačit na pilu :)

roubrt
01.02.2024 2 z 5

Do poloviny mě kniha bavila, postupy vyšetřování, pak semtam nějaká akce, torška toho postrašení... ale pak začalo přibývat nelogičnosti. Nelogičnosti v chování hlavní postavy, nelogičnostech záporáků a závěrem pro mě absolutní nelogičnosti toho celého. SPOILER: Absolutně mi nejde do hlavy, proč hlavní záporák buduje společnost lidí, páchající celkem otřesnou kriminální činnost (jasně, zprvu asi z dobré myšlenky), společnost, která na sebe není schopna vydělat a proto musí vést také legální podníkání, které to financuje a to celé řídí z invalidního vozíku předstírajíc alzheimera. Sorry zvrat nezvrat, tohle za mě opravdu smysl nedává.

petrulka
25.01.2024 4 z 5

Tak tohle bylo hodně dobré. Legie a jeho šváb, nejskvělejší pasáže knihy. David je takový MacGyver, dostane se z neuvěřitelných situací. Kdo se nad toto dokáže povznést, užije si parádní krimi.

Bustedka
11.01.2024 4 z 5

Moje první Weaverovka a asi ne poslední. Thriller, který vůbec nebyl špatný. Chvílemi dost děsivý. Při popisu toho, jak trhají zuby v puse, jsem si musela dát pauzu. Je tam pár zvratů, možná trochu přitažených za uši, ale v celkovém kontextu to vůbec nevadí.

ZiPur
21.12.2023 1 z 5

No, jak to říci, překvapivý závěr? Mne rozesmál ....