Hon na mrtvého

PŘED ROKEM bylo nalezeno tělo Alexe Townea. PŘED MĚSÍCEM ho jeho matka viděla na ulici. PŘED TÝDNEM David Raker souhlasil, že ho vypátrá. NYNÍ si přeje, aby tenhle případ nikdy nevzal. Syn Mary Towneové Alex před šesti lety zmizel. Pět let nato ho konečně našli… mrtvého ve vraku auta. David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, tenhle případ nechce vzít: nepochybuje o tom, že Alexovu matku jen přemohl žal a viděla to, co vidět chtěla. Jenže sám dobře ví, jak obtížné je vyrovnat se se ztrátou někoho blízkého, a tak nakonec neochotně svolí. Čím hlouběji Raker do případu zabředá, tím palčivěji si uvědomuje, že Alex nebyl ani zdaleka tak nevinný, jak se jeho matka domnívala. V jeho minulosti je pohřbeno mnoho tajemství, která neměla nikdy spatřit světlo světa – a střeží je velmi, velmi nebezpeční lidé. Raker brzy zjistí, že člověka můžou potkat i mnohem horší věci než je smrt....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366461/hon-na-mrtveho-p73-366461.jpg 4.2370

David Raker (1.)

Chasing the Dead (2010)

Detektivky, Romány, Thrillery
Vydáno:, Mystery Press

Kniha Hon na mrtvého

astroweb
dnes

Přes všechnu snahu jsem zjistil, že patrně tento autor nebude mým nejoblíbenějším. Byl jsem na něm na Světě knihy s Minierem, toho čtu moc rád, tak jsem zkusil i jeho, ale opravdu mi nesedne. Dosti vykonstruované, nepřesvědčivé, roztříštěné, nevím, nevím, jestli někdy zkusím jeho další dílo, třeba budou lepší.

Jane417

"Hon na mrtvého" je detektivní thriller, který můžu zařadit k lepšímu průměru. Nebyl to žádný trhák, z kterého bych byla naprosto nadšená, ale četlo se to dobře a David Raker je naštěstí velmi sympatický hrdina. V tomto, prvním díle série, se dozvídáme hodně ze soukromí Davida, které ho ovlivnilo v tom, co začal dělat a že začal hledat pohřešované lidi. V první knížce má za úkol najít "mrtvého" Alexe, který byl několik let nezvěstný, ale teď už má být nějakou dobu po smrti. Jenže ho jednoho dne spatří jeho maminka na ulici a Davida si najme, aby zjistil, zda to byl skutečně její syn. David se dostává do spletitých uliček zločinu... projektu jménem Golgota, otevírá tak Pandořinu skříňku, když se na povrch začnou dostávat šílené praktiky odporné sekty, která zaručuje klientům "nový život". Musím přiznat, že cca uprostřed příběhu jsem byla dost zmatená... hodně postav a tak nějak jsem se ztrácela v tom kdo je kdo a co se vlastně děje... prostě jsem se v ději špatně orientovala. Naštěstí se tak od půlky začalo vše vysvětlovat, rozkrývat, odhalovat a já pochopila, že to, aby byl čtenář zmatený, byla asi autorův záměr. Ke konci je vše jasné a posledních pár kapitol hodně napínavých, zvratových a šokujících!

Wyder

Po Ztraceném moje druhá kniha o Rakerovi. První díl série je o poznání slabší. David je až absurdně schopný všechno přežít (takovej MacGyver v přežití čehokoliv). Konec mě překvapil, ale i zklamal, ač dílky do sebe zapadly. Budu doufat, že další knihy budou lepší, snad se Weaver pochlapil už v dalším díle...

P. S. Asi to z ní moc kriticky. Ono se to ale četlo jedním dechem a přelouskal jsem to za pár dní... Jen to nebylo tak "wow," jako Ztracený, což bylo mé první setkání s Weaverem.

HelenaV209

Velmi napínavě čtení, napínavé. Ale neuvěřitelné, že se David po takových mukách, ochrnutí okamžitě vzchopil a dál bojoval o svůj život. Konec byl překvapivý.

Odetta889

Od začátku jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Průběh děje super. Hvězdu odebírám za preakcnely a těžko uveritelny konec, který mě zklamal.

harena

Nevěřila jsem, že knihu ještě dnes přečtu, ale protože je skutečně velice dobře čtivě napsaná, podařilo se. A máme tu dalšího nesmrtelného hrdinu, který zdrogován, zbit a omráčen vždy vstane a pustí se znovu do zloduchů. Jen mě už nebavily na třech stránkách popisované rvačky a proto jsem jejich popis jen přelétla zrakem, abych věděla, kdo vyhrál (což bylo samozřejmě zbytečné) a pokračovala ve čtení. Hon na mrtvého je skutečně čtivý a akční thriller, další díly jsou prý lepší, takže budu v sérii o nesmrtelném Davidovi pokračovat.

maličkán

Četla se moc dobře, ale jednu hvězdu ubírám za tu neskutečnou nezranitelnost Davida. Zmlácenej na smrt, otřepe se a jde dál a znovu a znovu, to by nikdo nevydržel. Konec překvapil, pachatele bych absolutně neuhodla.

muchomurka

Knížka byla čtivá a napínavá, ale na můj vkus zde bylo příliš násilí - těch dopodrobna popsaných scén, bez toho bych se obešla. Také mě zarazila Davidova výdrž - někdo ho praští a mu se jen na chviličku zatmí před očima, oklepe se a bojuje dál? Velmi nereálné. Chápu, že hlavní hrdina v podstatě nemůže zemřít v prvním dílu série, ale co ho nedostávat do tak moc riskantních situací? Jinak závěr překvapil jen lehce, tak nějak jsem to vytušila ve dvou třetinách knihy. Celý příběh mi tím přišel trochu překombinovaný, motivy byly zvláštní, ale mysl takových lidí asi nepochopím.

zmizení lidí detektivky Velká Británie

Tim Weaver