Údolí mrtvých

Asi jen málokdo by čekal, že sedmnáctiletá Megan Carverová – ambiciózní jedničkářka a vzorná dívka ze šťastné rodiny – uteče z domova. A přesto je už přes půl roku nezvěstná. Soukromý vyšetřovatel David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, zakusil ztrátu blízkého člověka na vlastní kůži. A také dobře zná pochmurný svět ztracených lidí. Proto, když si ho Meganini rodiče najmou, chápe jejich bolest. Zároveň ale ví, že ta nejtemnější tajemství bývají pohřbená velmi hluboko. A Meganina tajemství by ho mohla stát i život. Raker rozplétá nitky celé záhady a postupně zjišťuje, že stojí tváří v tvář obrovské lži. Meganini blízcí jsou mrtví. Ostatní se bojí promluvit. A celé tohle spiknutí mlčenlivých ho nakonec zavede až k lesu na okraji města. Místu s děsivou minulostí – bývalému lovišti brutálního, zvráceného sériového vraha, které starousedlíci nazývají Údolím mrtvých…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366462/big_udoli-mrtvych-p5n-366462.jpg 4.6820

David Raker 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

The Dead Tracks, 2011

Kniha Údolí mrtvých

Jessybelle

Kniha je čtivá, uvěřitelná, místy běhal mráz po zádech, občas jsem si říkala, že já bych tam teda rozhodně nešla... No, ale já nejsem David, že?
Vraha jsem sice začala tušit poměrně brzy, nicméně jsem byla zvědavá na rozuzlení.
Takže mohu doporučit. A časem další díl.

Monns

Této sérii jsem propadla, napínavé, člověk se jen těžko může odtrhnout, obě knihy jsem přečetla jedním dechem.

Alisa1980

První kniha od tohoto autora a určitě ne poslední. Davida Rakera jsem si oblíbila, chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na vyprávění v první osobě - to moc u knih tohoto typu nebývá. Ovšem pachatel - totální vyšinutý magor, postup děje svižný, napínavý do poslední stránky. Procházka údolím mrtvých - nevlezla bych tam ani za nic :) Knihu jsem přečetla během chvilky - nemohla jsem se odtrhnout. Možná jsem se autorovi měla víc věnovat a zjistila bych, že Hon na mrtvého předchází Údolí mrtvých. No, nic se nestalo, budu číst dál a těším se na další příběhy Davida, Liz.....

Haduwig

Pecka, jako obvykle - má to spád, napětí, uěřitelné postavy a skvělého Davida.

Jen mě na rozdíl od ostatních čtenářů neděsil ani tak pachatel (podobné šílence jsem již v knihách potkala), jako přístup policie k Leane a ostatním obětem. To se mi nečetlo dobře.

Harmonika_one

Čtivé, napínavé, atmosféra vykreslená tak, že vám místy běhá mráz po zádech, nechybí překvapivé momenty, děj rozvětvený (nepátrá se pouze po Megan), rozuzlení se mi líbilo. Pěkně napsané. Moje první setkání s autorem. Už chápu, proč je autor tolik oblíbený. Určitě si přečtu další díly.
(Omylem jsem začala druhým dílem, moje chyba a nepozornost - inu, Hon na mrtvého nebo Udolí mrtvých, to se jeden splete hned).

Petule30

První díl se mi zdál o něco málo lepší, nevím. Ale pořád si stojím za tím, že Tim Weaver je můj oblíbený spisovatel. Kniha měla spád a David Raker je prostě sympaťák. I když vím že bude pokračování, tak se stejně bojím že se mu něco stane . Jen tak dál a už se těším na další díl

Zuzulinka

Pecka! Napínavé a nepředvídatelné. Fakt super! Těším se na další příběh.

Kami33

Napínavé, čtivé, těším se na další.