Údolí mrtvých

Asi jen málokdo by čekal, že sedmnáctiletá Megan Carverová – ambiciózní jedničkářka a vzorná dívka ze šťastné rodiny – uteče z domova. A přesto je už přes půl roku nezvěstná. Soukromý vyšetřovatel David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, zakusil ztrátu blízkého člověka na vlastní kůži. A také dobře zná pochmurný svět ztracených lidí. Proto, když si ho Meganini rodiče najmou, chápe jejich bolest. Zároveň ale ví, že ta nejtemnější tajemství bývají pohřbená velmi hluboko. A Meganina tajemství by ho mohla stát i život. Raker rozplétá nitky celé záhady a postupně zjišťuje, že stojí tváří v tvář obrovské lži. Meganini blízcí jsou mrtví. Ostatní se bojí promluvit. A celé tohle spiknutí mlčenlivých ho nakonec zavede až k lesu na okraji města. Místu s děsivou minulostí – bývalému lovišti brutálního, zvráceného sériového vraha, které starousedlíci nazývají Údolím mrtvých…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366462/big_udoli-mrtvych-p5n-366462.jpg 4.6742

David Raker 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

The Dead Tracks, 2011

Kniha Údolí mrtvých

PetK
14.11.2021

Zase docela fajn audio, pro mě o něco zajímavější než první díl. Vlastně by to měl být přesně můj šálek kávy, ale něco, přesně nevím co, mi tam úplně nesedí. Možná je to Igor Bareš, který nepatří k mým oblíbeným interpretům, jeho podání mi připadá trošku patetické. Ale dám si další, to ne že ne. Je to taková klasika - neurazí, nenadchne.

Irika
09.11.2021

Další příjemné čtení ze série, nezklamalo. Napínavá detektivka, kde hrdina je jako vždycky na všechno skoro sám, což mi přijde trochu nereálné. Brzy se pustím do dalšího dílu.

Maciiik
04.11.2021

(+ SPOILER) Opět děsivě napínavý příběh, který mi způsobil "čtecí kocovinu" (tvrdá rána po pročtené noci). V průběhu knihy autor naznačí, kdo za vším stojí, ale nechá nás pátrat po tom jak se vše vlastně seběhlo. Jak do sebe zapadají případy unesených modrookých blondýnek, ruská mafie a děsuplná aura viktoriánského masového vraha? Tu knihu prostě nejde odložit. A zasloužila by si zfilmování!

Lu89
01.11.2021

Velmi dobrá kniha, ale jak už tu bylo psáno, k dokonalostí jí něco chybí. Na můj vkus mě autor příliš dlouho napíná, než to doopravdy "rozbalí". První i druhý díl jsem vlastně četla hlavně kvůli druhé půlce příběhu. Odrazovat tím ale nikoho nechci, protože se určitě jedná o dobrého autora, jen píše jinak, než na co jsem zvyklá ;)

Timkim
30.10.2021

Vynikající a troufám si tvrdit, že lepší než předchozí kniha. Vše krásně realisticky a uvěřitelné popsáno. Dej má spád, ponuré prostředí krásně sedí k příběhu...za mě vážně povedená kniha.

pupopony
26.10.2021

Skvělých 90%

tess.de.veles
04.10.2021

První kniha od Tima a musím říct, že se mi dost líbila...a sáhnu i po dalších. Jo, a mile mě překvapilo, že jsem v knize nenarazila snad ani na jednu chybičku v pravopise a překlad se mi MOC líbil :-)

martinaandulka
23.09.2021

Mě se opět další kniha s Davidem Rackerem líbila,dočítala jsem netrpělivě v tramvaji.