Údolí mrtvých

Asi jen málokdo by čekal, že sedmnáctiletá Megan Carverová – ambiciózní jedničkářka a vzorná dívka ze šťastné rodiny – uteče z domova. A přesto je už přes půl roku nezvěstná. Soukromý vyšetřovatel David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, zakusil ztrátu blízkého člověka na vlastní kůži. A také dobře zná pochmurný svět ztracených lidí. Proto, když si ho Meganini rodiče najmou, chápe jejich bolest. Zároveň ale ví, že ta nejtemnější tajemství bývají pohřbená velmi hluboko. A Meganina tajemství by ho mohla stát i život. Raker rozplétá nitky celé záhady a postupně zjišťuje, že stojí tváří v tvář obrovské lži. Meganini blízcí jsou mrtví. Ostatní se bojí promluvit. A celé tohle spiknutí mlčenlivých ho nakonec zavede až k lesu na okraji města. Místu s děsivou minulostí – bývalému lovišti brutálního, zvráceného sériového vraha, které starousedlíci nazývají Údolím mrtvých…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366462/udoli-mrtvych-p5n-366462.jpg 4.790

David Raker (2.)

The Dead Tracks (2011)

Detektivky, Romány, Thrillery
Vydáno:, Mystery Press

Ms.Floyd
dnes

Pecka, pecka, naprostá pecka!
Také moje první kniha od TW. Ze začátku takový nenápadný rozjezd, nevěděla jsem úplně co čekat od hlavního hrdiny, ale pak mi byl čím dál tím víc sympatičtější. Děj napínavý, trošku mysteriózní, vyladěný do detailů. Konec naprosto se hodící k celkovému konceptu knihy. Myslím, že jsem konečně našla autora, který může soupeřit s mojí oblíbenou S. J. Bolton.
Údolí mrtvých fakt doporučuju, jsem z knížky maximálně nadšená!

Jaruš7
včera

Má první od T.W.
Thriller s poutavým názvem a obsah mu nic nedluží.
Dost hutný, zvrácenosti a naivita tomu nahrávají, policejní scénář je teda něco, prostředí, na za to autor v doslovu obyvatelům omlouvá.
Citace:"Oči nejsou jen oknem do duše. Jsou také nejspolehlivější detektor lži."
Polapí, a i když si řeknete -"na tohle už technika zná finesy, a zde by pes byl účinnější, a takhle naivní být přeci nemůže, o šrámech na těle nemluvě", a jako správný thriller nepustí.

trudoš

Naprostá spokojenost a čím dál tím větší přesvědčení, že ty nejlepší autorovy romány jsou právě z počátku série. Čistě proto, že ještě příliš nekombinuje „šokující“ zvraty a zápletky drží jedno téma, třebaže mají tendenci rozjíždět se ve vícero liniích. Tentokrát stojí David Raker proti sériovému vrahovi, jenž směle kandiduje na jeho doživotní Nemesis. Osobně přitom doufám, že se s panem Psychopatem Na Druhou ještě uvidíme, protože stávající finále moc velkou show nepředvedlo. Ovšem zákulisní náhled do policejních her na zloděje je skutečně depresivní, člověk má docela problém postavit se na tu kterou stranu. Morálka mluví o koze, rozum zase o voze a pravdu mají přitom oba. Peklo.
V rámci série pak oceňuji návaznost na události, které teprve přijdou, protože jako mnozí jiní jsem do cyklu naskočil uprostřed. Ona je ale docela legrace to sledovat takhle pozpátku, přičemž musím smeknout nad tím, že Tim Weaver si od začátku dělal ve věcech pořádek, takže žádné šlápoty vedle se nekonají.

Katulinka69

Naprosto skvělé čtení,už se těším na další

jittik

Wau! Tak dokonalé, že jsem se doopravdy bála..

zuzana2599

Opět dokonalý thriller s Davidem Rakerem. David pátrá tentokrát po ztracené dívce a kniha je od začátku zábavná, napínavá, má prostě šmrnc. Nejvíc napětí jsem si užila ke konci knihy, to jsem četla se zatajeným dechem...
Celá série se výborně čte a já ji mohu čtenářům ze srdce doporučit !!

Ketrin.TR

Jedním slovem SUPER! Napínavé, děsivé, tajemné, čtivé... Všechny tyhle atributy vás ke knížce doslova přikovají takovým způsobem, že máte problém ji dát z ruky i ve tři ráno. Těším se na další čtivo od tohoto autora, tohle jsem zhltla jak malinu :-)

Kaik

Kdybych byl fantasta, řeknu: Fantastické.
Být věřící, prohlásím: Neuvěřitelné.
Jako fenomén napíšu: Fenomenální, a být puberťák, vykřiknu: Huuustý!

Ovšem jako omezený čtenář bez představivosti mohu pouze konstatovat: Parádní britská detektivka plná akce a napětí, která se navíc naprosto skvěle četla. Tahle kniha má všechno!
A jde to i bez Nesba.

iška

Tento autor mě prostě baví.

PADA123

Autor opět nezklamal, příběh stejně dobrý jako předcházející. Autor umí držet čtenáře v napětí až do konce a pak provést překvapivý závěr. Těším se na další díl.

Brembelik745

Naprosto úžasná kniha. Nedokázala jsem jí odložit než jsem jí dočetla do konce. Snadno se čte, hlavní hrdina je velký sympaťák....líbil se mi závěr knihy, kdy dopodrobna se rozebírá co? proč? kdy? a jak? vrah udělal....to je v málokteré knize...Možná některé věci byly moc scifi ale nevadilo mi to, hltala jsem každou stránku...

adaba

Další super knížka tohoto autora. Napínavé od začátku do konce, není co vytknout a už se těším na další díl Ztracený.

Dixinka

Moc pěkná kniha. Od začátku do konce jsem se nepřestala bát. Jistě si přečtu i další knihy.

mikika

deprese, totální deprese. skvělé čtení, ale ty následky...

Pavlnka

Napínavé, děj má spád a velmi dobře se čte. Určitě sáhnu po dalších dílech.

kap66

Weaverův nápad zvolit jako hlavní postavu nikoliv policistu, ale soukromého vyšetřovatele zaměřeného na hledání pohřešovaných byl geniální; u vraždy je vše absolutní, tady existuje naděje nalézt oběť živou, což zvyšuje napětí. Ještě k tomu autor výborně ovládá spisovatelské řemeslo. Pokud čtete díly jako já, tedy v pořadí, jak u nás nesmyslně vycházely, přijdete o některá překvapení. Pokud jste si počkali a tohle je váš druhý díl, snad budete se mnou souhlasit, že se autor posunul výš - a slibuji, kvalita bude stoupat.

karantena

Parádní kniha s velmi dobrou zápletkou.Nechybí napětí i sem tam nějaká nechutnost.Kniha měla spád,dobře se četla.Psaní autora mě baví nic zbytečně roztahaného.Za mě super.

Jana77

Rozhodně jedna z jeho nejlepších knih!

Valeyman

Skvělý Weaver. Dobře vykreslená atmosféra údolí mrtvých. Zápletka taky fajn. Nemám moc co klasicky vytknout. Těším se na další díl Ztracený. Fajn pohled do historie a spojení případu s Miltonem Sykesem.

Danago

Soukromý vyšetřovatel David Raker, se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Sedmnáctiletá Megan Carverová je už přes půl roku nezvěstná. Zoufalí rodiče se obrátí na Davida. Pátrání se mění ve spiknutí všichni mlčí. Policie Davidovi práci co nejvíce ztěžuje.

Příběh mi připadal hrozně překombinovaný až mě to nebavilo. Bohužel ani první díl nebyl pro mě to pravé ani tento díl. Zřejmě vydavatelé věděli proč tuto sérii začali vydávat až od 4 dílu, zřejmě od něj jsou příběhy čtivější. Dost váhám jestli pokračovat dalším dílem.

mmmisulka.r

Opět naprostá spokojenost, konečně se objevuje i Malcolm, kterého už dobře známe. Skvělý případ!

Pitu

Zajímalo by mě, zda najdu knihu od pana Weavera, které bych dokázala dát méně, než pět hvězdiček.... Zatím jsem takovou nenašla a přeji panu Weaverovi, aby všechny jeho následující knihy byly alespoň stejně dobré, jako jeho dosavadní tvorba. Jeho příběhy mě baví, jsou skvěle napsané, strhující, a velmi temné. Vytkla bych možná jediné.... i když jsou knihy docela obsáhlé, stejně jsem je měla pokaždé během chvilky přečtené. A to jsem se držela! Ale člověk je tak zvědavý, že stejně nahlédne do další a další a další stránky.... :-) A teď jsem v pozici, kdy nemám co číst... :-D Ale abych to shrnula.... těšila jsem se na oficiální první setkání s policistou Healym, se kterým jsem se poprvé setkala v "Němých obětech". A tady jsem se dočkala. Skvělý příběh.

JustWomen

Začalo to docela dobře, ale čím dál, tím hůř a ten konec stál za ... Dočetla jsem jen s vypětím všech sil a za mě ne, přišlo mi, že to autor psal jako stroj, bez citu a proto mě to ani nezasáhlo.

Terez25

Fajn čtení, Tim Weaver má veliký potenciál, líbí se mi jeho styl a moc jsem si oblíbila postavu Davida Rakera. Už se moc těším na další díl.

tulip131

Slušné čtivo. Dobře postavený příběh, taky jsem čekala, kdy už David přestane truchlit a na samý závěr jsem se dočkala. Zajímavé je, že po první dílů ( případu ), měl za celý rok jen 4 malé případy, takže tahle Davidová práce musí evidentně dost vynášet. Už se těším na další díl.

cedos

Kdyby bylo více než 5 hvězdiček, vůbec bych se nerozmýšlela je dát. Pan Weaver je brilantní spisovatel a nikdy mě nezklame. Toho týraného psa si z mého pohledu mohl odpustit i bez něj by děj neztratil na hodnotě, ale to je můj osobní názor. Těším se na další díl a věřím, že s dalšími díly mě překvapí i další výborné zápletky Davida Rakera.

markyticka

Moje prvni kniha od tohoto autora. Asi bude lepsi cist je tak, jak jdou poporade v serii, protoze se obcas vraci k predchozimu pripadu, ktery ho malem stal zivot... Kniha mne bavila, i kdyz pribeh neni uplne uveritelny - treba spoluprace s policii, kdyz sli hledat Jill.

Hannik

Skvělá knížka. Oproti prvnímu dílu o dost lepší. Dobrá zápletka, knížka měla spád a dobře se četla. Těším se na vydání dalšího dílu.

cadic

Detektivka. Nic víc, nic míň. A tohle opravdu není myšleno špatně, že by tomu něco chybělo. Tímto dílem jsem začal a pak jsem se dozvěděl, že knihy s detektivem Rakerem začínají v titulu Hon na mrtvého. Ale zpátky k tomuto dílu, za mě super nebojím se říct, že to je překvapení léta pro mě. Jasný, srozumitelný styl jakým to je napsáno mě přesně baví, žadné zbytečné odbočky apod prostě detektivka jak má být za mě paráda :)

Martiiiik

Výborná kniha, přečtená za dvě noci :-) Zajímavý příběh, má spád, autor je skvělým vypravěčem. V této knize je navíc ještě strašidelný prvek, vyjádřený tak perfekně, že bych na ta místa v životě nevkročila :-D Zasloužených pět hvězd a už se těším na říjen na další knihu s Davidem :-)

zmizení lidí detektivky Velká Británie

Tim Weaver