Údolí mrtvých

Údolí mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366462/bmid_udoli-mrtvych-p5n-366462.jpg 5 1057 264

David Raker série

< 2. díl >

Asi jen málokdo by čekal, že sedmnáctiletá Megan Carverová – ambiciózní jedničkářka a vzorná dívka ze šťastné rodiny – uteče z domova. A přesto je už přes půl roku nezvěstná. Soukromý vyšetřovatel David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, zakusil ztrátu blízkého člověka na vlastní kůži. A také dobře zná pochmurný svět ztracených lidí. Proto, když si ho Meganini rodiče najmou, chápe jejich bolest. Zároveň ale ví, že ta nejtemnější tajemství bývají pohřbená velmi hluboko. A Meganina tajemství by ho mohla stát i život. Raker rozplétá nitky celé záhady a postupně zjišťuje, že stojí tváří v tvář obrovské lži. Meganini blízcí jsou mrtví. Ostatní se bojí promluvit. A celé tohle spiknutí mlčenlivých ho nakonec zavede až k lesu na okraji města. Místu s děsivou minulostí – bývalému lovišti brutálního, zvráceného sériového vraha, které starousedlíci nazývají Údolím mrtvých…... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press
Originální název:

The Dead Tracks , 2011


více info...

Komentáře (264)


petrulka
petrulka
06.02.2024 4 z 5

Úchylní, sadističtí psychopati, to asi tedy budou Weaverovi nejoblíbenější záporáci. Moje třetí kniha a třetí magor na scéně. Je nesmírně čtivá, velmi mi vyhovuje, že není plná klišé o genialitě hlavního vyšetřovatele a už vůbec ne (děkuji, děkuji) o jeho parádním vzhledu. Samozřejmě, mezi řádky je jasné, že geniální je, protože má vyřešeno v rámci týdnů tam, kde policie tápe roky. A navíc nastupuje Healy. Na toho se těším v dalších dílech, policajt ze staré školy, to nemůže nikdy škodit :-).

roubrt
roubrt
01.02.2024 3 z 5

V porovnání s předešlou knihou ubylo nelogičností. Ta část, která mě bavila u první zůstala - vyšetřování, postupné skládání dílků skládačky. Dokonce přibyly nějaké postavy, které to trošku osvěžili, ikdyž to pak opět začalo narážet na jejich iracionální chování. SPOILER: chápu, že autor chce, aby to celé rozlouskl jeho hrdina a neměl to úplně jednoduché, na druhou stranu, když jde do 'kanálu' hledat sériového vraha který už krom par holek zabil taky dva policajty, tak si mohl vzít alespoň tu baterku. Myslím ovšem, že normální člověk by ve chvíli nálezu vchodu zavolal policajty a to ať už se předtím stalo cokoliv. Takové věci mi pak celkový dojem kazí, ale jak píši výše, pro mě lepší, než první díl a uvídíme, co přinesou další.


Lu_Si
Lu_Si
20.12.2023 3 z 5

Knihy Tima Weavera mám ráda, ale tento díl byl za mě slabší. Jednak byl děj už dost překombinovaný, a pak mi vadí absence racionálního chování hlavního hrdiny. Tak nějak se v tom sám plácá, nikomu nic neřekne a čeká, až umře pár dalších lidí, aby ho z toho stejně nakonec musela tahat policie :).

Stromy
Stromy
25.11.2023 5 z 5

Velmi kvalitní žáležitost. Propracovaná série se skvěle vybraným tématem pohřešovaných. Tato 2. kniha velmi vydařená.

rengers
rengers
21.11.2023 4 z 5

Tak trochu hledání Mengeleho dnešní doby, vrah který unáší dívky podobající se jeho zemřelé ženě, na kterých si chce zdokonalit plastickou chirurgii, aby posléze vybral tu pravou, která se jí bude aspoň trochu podobat a upravit si ji podle svých představ.
Vyšetřování je chvílemi zdlouhavé a chybí tam napětí, kromě konce, ale přesto se to dobře čte.

dencazrnu
dencazrnu
15.10.2023 5 z 5

Za sebe se musím přiznat, že postava Davida mi úplně neskutečně přirostla k srdci. Líbí se mi styl jeho práce a tentokrát musím ocenit, že to nebylo tolik bezhlavé, jako tomu bylo v prvním díle. Je jasný, že pořád jsou chvíle, kdy má více štěstí než rozumu, ale to tak k těmto příběhům patří. Přeci nám hlavní postavu nezabijí hned v prvním díle, že? :-) Celkově je dějová linka dobře promyšlená, a i když jsem pachatele odhalila o něco dříve, vůbec mi to nevadilo. Moc se těším na další díly a doufám, že mě budou bavit stejně, jako první dva.

santa1212
santa1212
26.09.2023 4 z 5

Jo, super, opět napínavé a čtivé dílo autora. Nebudete zklamáni. David je takový az možná příliš úžasný, ale to k tomu asi patří:-)

molen
molen
18.09.2023 5 z 5

O něco lepší díl než ten úvodní (neobsahuje pasáže s popisem hlavním dějových postav). Napínavý příběh, kde David Raker pokračuje v hledání pohřešovaných osob. Hlavního záporáka jsem odhalila už v první části knihy, což vůbec nevadilo, jen je to trochu podezřelé, protože většinou jsem s tipy úplně mimo.

alabra
alabra
29.07.2023 4 z 5

Opět příjemné letní poslouchání, David superman to opět zvládl, jako vždy.

Emma27
Emma27
15.07.2023 3 z 5

Přečteno za odpoledne.Kniha se mi libila vice než prvni dil.

HynekBee
HynekBee
02.07.2023 5 z 5

Audiokniha
Strhující od začátku do konce. Na přednes pana Bareše je nutné si zvyknout, což se mi nakonec podařilo.

katallinka
katallinka
29.04.2023 4 z 5

Skvěle propracovaný příběh! Weaver píše knihy od kterých se nejde odtrhnout.

petraj30
petraj30
28.04.2023 4 z 5

Na rozdíl od prvního dílu byl tento vykreslen reálnějším dojmem. Nicméně samotný případ byl velmi otřesný. Základ na Chrise Cartera je slušný.
Možný spoiler.
David se již po druhé snaží vypátrat další pohřešovanou osobu a uspět tam, kde ostatní jen tápou. Policie tu není popsána zcela negativně, ale hlavní důvody, proč ta zmizení moc neřešila, mi přijdou dost přitažené za vlasy, ale co já vím, jak vypadá vyšetřování za hranicemi státu nebo vyšetřování vůbec.
I když byl vrah pro mě překvapením, tak doufám, že se v dalších dílech dozvím o dopadení i těch ostatních.
Závěrečná akční scéna s Davidem mi připomínala scény s Arnoldem Schwarzeneggerem, kdy přežil jen on.
Moc se mi to líbilo, ale k dokonalosti tomu ještě něco chybí. Těším se na další díl.
P.S.: Nechci, aby to znělo moc krvelačně, ale popisy s působením formaldehydu bych ještě vypilovala a rozšířila. Z tohoto výčtu jsem si to nedokázala představit.

mesime
mesime
10.04.2023 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a jsem velmi příjemně překvapená. Kniha je napínavá od začátku až do konce. Vubec jsem se nenudila. Určitě si přečtu i ty další. Autora si přidám mezi mé oblíbené.

jprst
jprst
10.03.2023 5 z 5

Propracovaný thriller, svižný děj, stupňující se napětí a David Raker opět nezklamal. Autor sice opět nevynechal klišé obvyklé mezi mnohými autory tohoto literárního žánru, tedy neschopnou policii a na druhé straně veleschopného a vše zvládajícího vyšetřovatele - jasného klaďase, ale i tak je to parádní čtení, které se jen těžko odkládá.

mirinda973
mirinda973
08.03.2023 3 z 5

Taková průměrná detektivka. Nějak mi neseděly Davidovy domněnky...vždycky tak přesně trefené, myšlené, že až těžko uvěřitelné. Přitom téma jako takové super. Třeba kdyby si tento příběh vzal do parády jiný spisovatel, bylo by to lepší.
Možná je to i tím, že jsem knihu poslouchala v podání pana Bareše a jeho monotónní a nudný hlas mě uspával.

zbuy
zbuy
06.03.2023 5 z 5

Údolí mrtvých mě dokázalo upoutat od prvních stran a čím hlouběji jsem se nořil do děje, tím více mě zajímalo, jak se celý případ Davida Rakera vyvine. Výborně vystavěný detektivní příběh, nechybí napínavé okamžiky, ani akční vsuvky. Tuhle knihu jsem si vážně užil.

renefer
renefer
06.03.2023 3 z 5

Tak ani další díl mě moc nenadchnul, i když byl o trochu lepší než ten předcházející. Autor se snažil vykreslit mrazivou atmosféru lesa v Údolí mrtvých, ale nebylo to to pravé ořechové. Možná mi to trochu kazí to, že jsem knihu opět poslouchala v audio verzi a jak píši přede mnou, p. Bareš není moc vhodný interpret pro tento typ literatury. Při opakovaném oslovování v knize jsme měla pocit že jsem opět ve škole a mám jít k tabuli, jeho "Dej - vi - dee" bylo opravdu příšerné. Ale celkově to bylo překombinované, David zase páchal kraviny, nemůžu moc prozrazovat, ale spoustu problémů si zavařil sám.

Šárka88
Šárka88
04.03.2023 4 z 5

Audiokniha
Igor Bareš je skvělý herec , ale jeho čtení mě uspávalo nebo jsem ztrácela pozornost místy. Příběh nebyl špatný a místy mrazivý, jen úplně souhlasím s Iveetka , něco mi tu chybělo. Nedokážu říct co, jestli je to tím monotónním hlasem pana Bareše, netuším. Teď si dám pauzu a časem si poslechnu další díl.

iveetka
iveetka
28.02.2023 4 z 5

Skvělý. Kniha čtivá, napínavá a posledních 150 stran paráda. I přesto všechno mám pocit, že hodnocení 4 hvězdičkami je akorát, nějak mi to "wau" zrovna tady chybí. Jsem zvědavá na další díl a těším se. Třeba mě to "wau" v pokračování nemine.