Údolí mrtvých

Asi jen málokdo by čekal, že sedmnáctiletá Megan Carverová – ambiciózní jedničkářka a vzorná dívka ze šťastné rodiny – uteče z domova. A přesto je už přes půl roku nezvěstná. Soukromý vyšetřovatel David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, zakusil ztrátu blízkého člověka na vlastní kůži. A také dobře zná pochmurný svět ztracených lidí. Proto, když si ho Meganini rodiče najmou, chápe jejich bolest. Zároveň ale ví, že ta nejtemnější tajemství bývají pohřbená velmi hluboko. A Meganina tajemství by ho mohla stát i život. Raker rozplétá nitky celé záhady a postupně zjišťuje, že stojí tváří v tvář obrovské lži. Meganini blízcí jsou mrtví. Ostatní se bojí promluvit. A celé tohle spiknutí mlčenlivých ho nakonec zavede až k lesu na okraji města. Místu s děsivou minulostí – bývalému lovišti brutálního, zvráceného sériového vraha, které starousedlíci nazývají Údolím mrtvých…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366462/udoli-mrtvych-p5n-366462.jpg 4.7178

David Raker (2.)

The Dead Tracks (2011)

Detektivky, Romány, Thrillery
Vydáno:, Mystery Press

Hella

Za mě je toto autorova nejpovedenější kniha - upřímně řečeno, po předchozích dvou fakt slabých dílech jsem už ani další pokračování číst nechtěla, nicméně jsem tomu ještě jednu šanci dala - a právem.

Chalupice

Weaver je pro mě pán.
Neskutečné, jak se dokázal vytáhnout, stačila mu k tomu jedna kniha. Zatímco první díl, zda se, psal spis jen sám pro sebe - tam nebyly vůbec vychytany popisy, nevysvětleného zůstali víc než dost, tady vše dává smysl, každý dílek zapadá, nenajdete nic, co vybočuje.
Vůbec nevadí o 100 stran navíc.

Ale pořad platí !
Nečíst díly po sobě. Chce to prokladat něčím opravdu nenáročným.

Vlak7

Velmi pěkné čtení. Krátké kapitoly, pořád napínave, moc se mi to líbilo. Půjčím si další od tohoto autora.

Mituli78

Tak tohle fakt nee

Marika Vanova

Holt policajti nejsou supermani, ale David Raker to je věc jiná. :-) je to hodně čtivé, musíte číst a číst a trochu se bát.

eliska8413

Ještě horší matlanina než hon na mrtvého. Možná kdyby autor netvrdil, že vyřešil půlroční záhadu za dva dny, kdyby měl zápletku aspoň trochu propracovanou a nesnažil se čtenáře opít rohlíkem, možná bych z příběhu i něco měla. Takhle to nebyla ani tak detektivka jako veselé povídání Felixe Holzmanna

rnusccnm

Moje první kniha od Weavera a pecka. Hned od začátku mě kniha bavila a velmi mě zaujala. Ještě se mi nestalo, aby mě kniha tak vtáhla a tento typ knih přečetla za 3 dny, pokud si dobře vzpomínám. Kniha byla velmi napínavá a moc se mi líbila. Určitě vyzkouším i jiné kniha od Weavera.

Jirulka
28.12.2018

První kniha od tohoto autora na kterého jsem slyšela samou chválu a oprávněně! Četlo se to samo, nešlo odložit a krásně to ubýhalo.

Silwinka87
27.12.2018

Tohle je pro mě velké překvapení.Moje prvotina od tohoto autora a jsem totálně nadšená..
Knížka byla napínavá,neustále se něco dělo..Dějově hodně nabité,ale vůbec ne překombinované..
Prostě skvělá detektivka,která stojí za přečtení..
Od autora T.W. si určitě ještě něco přečtu..Doporučuji !!!

Horry
26.12.2018

Super kniha

Sajmonik
23.12.2018

Super knížka nemohla jsem se odtrhnout. Paráda, doporučuji si ji přečíst.

Mosi-oa-Tunya
16.12.2018

Přišlo mi to moc přímočaré. Vše co detektiva napadlo, bylo to pravé, každá myšlenka a nová stopa vedla dál a až k úspěšnému konci. Když čtete třeba Jo Nesboo, je postup ve vyšetřování často o náhodě, pátrání má slepé uličky, je to více realistické, v příbězích je plno zvratů a do poslední chvíle není úplně jasné kdo je lump. Tady jsem měl velké podezření na pachatele od zhruba poloviny knihy. Celkově to nebylo špatné a určitě to vyznělo lépe, než první díl. Dávám 2 a půl hvězdy.

čef
16.12.2018

Další výborné čtení od Tima Weavera. Možno použít všechny superlativy vhodné pro vynikající kriminální thriller a máte zde dokonalé doporučení pro tuto knihu. Příběhem je opět pátrání po zmizelé a plné nasazení vyšetřovatele snažícího se vlastní aktivitou překonat bolest po ztracené ženě. Samozřejmě, že zase já budu usilovně pátrat po dalších dílech série.

adrika20
11.12.2018

Většinu knih jsem přečetla maximálně za tři dny,tuhle jsem četla asi měsíc.Nevím ,ale mě to nebavilo.

konformita
09.12.2018

JÁ se o něm učit nebudu :-) pravnoučata ????

konformita
09.12.2018

Jak to napsat, abych se neopakovala? PŘEČTĚTE si to!!!!! Ten Tim je prostě VELIKÁÁÁÁN. Jak to dělá, že nás dělá bdělé, i když si už fakt potřebujeme zdřímnout??? Za nějakých 100 a více let se o něm budeme učit :-)

EricNor
08.12.2018

O kousek lepší než první díl. Weaver opět rozjíždí napínavý příběh o ztracené osobě a opět se nelze od knížky odtrhnout, protože je napsaná skvěle. Neustále se něco děje a příběh se posouvá dopředu a po každé kapitole se hladově vrháte na další. Konec je trochu přitažený za vlasy, ale není to tak hrozné jako u prvního dílu. Do dalších příběhů Davida Rakera se zatím nepustím, protože celý ten jeho svět, postavy a příběhy jsou takové depresivní. Vrhnu se na něco veselejšího.

Becca_books
28.11.2018

Námět knihy se mi moc líbil, kopírování sériového vraha bylo zajímavé. Dokonce mě v tomhle díle David tak neštval a měla jsem radost, že má "parťáka" co mu aspoň trošku kryje záda. Škoda překombinování postav a spojení s organizovaným zločinem. Myslím, že to ani nebylo potřeba.
Na konci mi trošku vadil závěr, žádný wow efekt toho, kde se za vším skrývá, žádné wow odhalení a dopadení. Trošku nuda...

Pisquosus
26.11.2018

Kniha má strhující děj, velmi napínavá, velmi se mi líbila.

Sirius
24.11.2018

Maso. Takhle knížka je maso. Začíná to jako pátrání po ztracený holce, a než se člověk naděje, tak je najednou na scéně magor (Weaver je je prostě umí), co unáší a rád operuje a různě upravuje ženy. S Davidem Rakerem už jsem toho zažil hodně, ale tohle je prostě jeho nejlepší případ. Kam se na tohle hrabe Harry Hole... navíc je tu úžasná atmosféra pošmourný Anglie, vybudovaná mytologie kolem sériovýho vraha. A pak to předfinále a samotný finále je hrozně moc strašidelný. Pro mě jedna z nejlepších knížek roku a Weaverova nejlepší knížka. Pro mě společně s Connellym nejlepší detektivkář, co u nás vychází.

Peslik
21.11.2018

Dokonalé, mrazivé dílo. Doporučuji :D
4* za to, že občas je to na mě moc zdlouhavě popisované, ale možná je to jen můj pocit, tak se tím nenechte odradit a vzhůru do čtení.

berila
20.11.2018

Tim Weaver patří k mým oblíbencům. Je to už má pátá přečtená knížka a vždy spokojenost. Prostě když někdo umí, tak umí.

Radina
20.11.2018

První knížka, kterou jsem od Tima Weavera přečetla a jdu si pořídit další :-) Super napínavý příběh. Děj má spád a četlo se jedním dechem!

myshmother
20.11.2018

Předešlý díl mě trochu zkamal, ale tento se mi líbil moc. :-)

elenk
19.11.2018

Autor umí psát, to jo, ale pro mě to čtivé nebylo...myšlenka super, samozřejmě dočteno, ale tak nějak bez zápalu...úplně mi jeho styl nesedí. čtyři hvězdy za to, že to mělo děj...ale je to jen můj přístup ke čtení a mě to nesedlo. Nebo už je těch detektivů a detektivek na mě moc:))

Lethania
18.11.2018

Lepší díl než ten první, jednak proto, že se v tomto příběhu nevyskytovalo tolik akcí přitažených za vlasy, kdy se David dostal do problému a neustále unikal smrti, jak tomu bylo v díle předešlém. David si mě získal a autora zařadím mezi mé oblíbené spisovatele detektivek. Další díl mě určitě nemine!

Pajule35
05.11.2018

Super, autora zařadím mezi oblíbené.

rm
05.11.2018

Nad některýma situacemi a jednáním kroutím hlavou, ale jinak supr čtení :-)
Jen mě trochu vytáčí to podivné vydávání jednotlivých dílů na přeskáčku.

desejka
03.11.2018

Uf to zas bylo! Při čtení jsem měla stažený žaludek jak jsem byla napjatá. Hned se pustím do dalšího dílu, protože tenhle autor fakt děsit umí

georginaa
28.10.2018

Pro mě víc napínavý než první díl, četla jsem to jedním dechem, hrůzu jsem cítila až v kostech, tak nevím zda někdy půjdu sama do lesa.