Údolí mrtvých

Asi jen málokdo by čekal, že sedmnáctiletá Megan Carverová – ambiciózní jedničkářka a vzorná dívka ze šťastné rodiny – uteče z domova. A přesto je už přes půl roku nezvěstná. Soukromý vyšetřovatel David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, zakusil ztrátu blízkého člověka na vlastní kůži. A také dobře zná pochmurný svět ztracených lidí. Proto, když si ho Meganini rodiče najmou, chápe jejich bolest. Zároveň ale ví, že ta nejtemnější tajemství bývají pohřbená velmi hluboko. A Meganina tajemství by ho mohla stát i život. Raker rozplétá nitky celé záhady a postupně zjišťuje, že stojí tváří v tvář obrovské lži. Meganini blízcí jsou mrtví. Ostatní se bojí promluvit. A celé tohle spiknutí mlčenlivých ho nakonec zavede až k lesu na okraji města. Místu s děsivou minulostí – bývalému lovišti brutálního, zvráceného sériového vraha, které starousedlíci nazývají Údolím mrtvých…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366462/udoli-mrtvych-p5n-366462.jpg 4.6588

David Raker 2.

Detektivky, krimi, Romány, Thrillery
Vydáno, Mystery Press

The Dead Tracks, 2011

Kniha Údolí mrtvých

danica6371

Má to spád, je to svižné, čtivé... Za mě super. Nevím proč jsem tuto sérii tak dlouho odkládala.

soupik2012

Na rozdíl od většiny zdejších přispěvovatelů, se mi úvodní příběh líbil mnohem víc. Jednoduše to bylo něco nového. Ale napsané je to stejně jako první část opravdu strhujícím způsobem. Žádná hluchá místa. Je to zkrátka akční jízda ve stylu Jamese Bonda. Bohužel to co mi hodně vadilo, v prvním příběhu, ale co jsem tolerovala vzhledem k faktu, že David Raker není policistou, se zde nejenom opakovalo, ale bylo toho mnohem víc. A to jsou nelogické kroky. Nechci prozrazovat děj a tak jenom nadhodím, že mi především vadil: pes, pistole a les. Ona celá závěrečná lesní pasáž, knize strašně ublížila. Kdyby příběh skončil dříve, dala bych i přes výhrady které mám, plný počet bodů. Takto nemohu. Nedokáži posoudit, kdo se choval víc nelogicky. Ruští zabijáci, nebo elitní policie? To fakt jako ne. Nejedná se o žádnou parodii a podobné fantasmagorie nejsem ochotna tolerovat ani u knih psaných stylem James Bond. Audioknihu čte pan Igor Bareš, což je vždy zárukou kvality.

Munzik

Druhý případ Davida R. se nesl opět v duchu napínavosti od začátku až do konce a to i o trochu víc, než jeho první případ. Tak snad i další jeho případy budou mit vzrůstající tendenci.

jankaander

Super, tahle serie je moc povedená......

moudivlacek

Velmi vydařený příběh - David tentokrát pátrá po dívce Megan. Při svém pátrání se dostane dál než policie, opět si ho "oblíbí" únosce a vrah, na rozdíl od policie. Pro mne tento příběh hlavně znamenal duševní rozpor - co je důležitější pro policii, čemu by měla dát přednost, jaké oběti jsou "důležitější a přednější"?
David velkou část pátrání stráví po boku detektiva - otce, jehož dcera je 1 z pohřešovaných. Ten dává najevo, že pro únosce a vraha zná jen a pouze jeden konec.
Skvělé čtení, které rychle ubíhalo a nemělo žádná hluchá místa. Jsem zvědavá na další díl.

bekule
14.12.2020

3,7
Na škodu bylo že jsem druhý díl nemohla dlouho sehnat, a po 8 měsících už jsem si vůbec nepamatovala děj prvního, takže jsem se těžko dostávala do obrazu. Celkem povedený thriller i když ta závěrečná akce v údolí mrtvých byla z hlediska naivního chování policie dost nepochopitelná.

EmillyT
06.12.2020

Druhý díl D. Rakera nezklamal a byl stejně napínavý a čtivý jako ten první. Od knihy jsem se nemohla vůbec odtrhnout. Z popisu Údolí Mrtvých mě mrazilo v zádecha, úplně jsem si představila, že bych se tam sama nechtěla pohybovat ve dne, natož v noci. Velmi oceňuji, že děj i závěr nejsou příliš předvídatelné.

Terka_v25
01.12.2020

Údolí mrtvých je pro mě lepší než první kniha Hon na mrtvého. Souhlasím, že se to četlo dobře, děj svižně ubíhal, nebyla tam hluchá místa. Příběh je poměrně zamotaný, nicméně soukromé očko D. Raker si s tím samozřejmě poradí a vyšinutého pachatele odhalí. Nejvíc na mě zapůsobil popis tajuplného lesa v Údolí mrtvých, tam bych sama být nechtěla.