Žena mého života

Tři dny po Vánocích se na policejní stanici v Charing Crossu objeví žena. Nemá mobil ani žádný průkaz totožnosti, jen kousek papíru se jménem soukromého vyšetřovatele Davida Rakera. Představí se jako jeho manželka Derryn. Když na stanici dorazí Raker, je v naprostém šoku. Neznámá žena vypadá jako Derryn, zná podrobnosti o jejich manželství, společných vzpomínkách, a dokonce popisuje i jejich soukromé rozhovory. Je tu ale jeden problém: Rakerova manželka je už osm let mrtvá. Žena tvrdí, že se Raker psychicky zhroutil a podlehl iluzi, že zemřela, a její verzi potvrzuje i uznávaný psychiatr. Raker chce její slova vyvrátit Derryniným úmrtním listem a další dokumentací, jenže… všechno je pryč. A navíc se v případu brzy stává hlavním podezřelým. Bylo jejich manželství skutečné? Nebo Raker celou dobu trpěl bludy? Opravdu je tohle žena, kterou miloval a oplakal? Raker se ocitá na útěku před policií a současně musí vypátrat pravdu dřív, než přijde o všechno – své vzpomínky, zdravý rozum i život…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/415924/zena-meho-zivota-3hf-415924.jpg 4.828

David Raker 9.

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno · Mystery Press

You Were Gone · 2018

Kniha Žena mého života

game
předevčírem

tak toto bola od Tima prvá kniha, ktorú som hodila do kúta. nebavilo, neskutočne stupídny začiatok a postoj polície, na samom začiatku stačilo normálne vyšetrovanie s pár telefónmi a dvomi výjazdmi - Rakerovi stačili - a normálne preverenie nakecaných hlúpostí, a bolo by po príbehu. Vie pán Weaver aj lepšie.

anája

Nemohu vůbec souhlasit s předešlým komentářem, který prozrazuje o co v knize jde s to se nedělá ,jsem skoro na konci a je to naprostá bomba,tak dokonale propracované a dechberouci a napínavé, že mi zůstává rozum stát kde autor neustále bere ty nápady , protože psát tolika stránkové knihy a držet čtenáře v neustálém napětí vje těžké, už teď dávám všech pět hvězdiček a je pecka, nakonec to potvrzuje i hodnocení ostatních.

tulip131

Jako by David stárnul, možná to bylo tím, že se ho to osobně dotýkalo, ale i tak, jeho reakce a to jak si dává věci do souvislosti byly tentokrát pomalejší. Dům v domě, tak to není žádnou novinkou. Zajímavé byly odkud se pachatel dozvěděl všechny informace o Derryn a Davidovi i to jak k nim chodil domů. I to jak využíval jiné hříšníky pro své potřeby.
Uvidíme zda David prodá dům, jak vyřeší zvědavého novináře a jeho tajemství "Kennedyho".

Kočička911

Moje první kniha od Tima a rozhodně ne poslední.
Byla jsem nadšená. Jak příběhem, tak i stylem psaní.
Prostě pecka

vera4669

Opět jízda od samého začátku, s Davidem jsem cítila snad všechny pocity, naštěstí se s tím popral a záhadu rozlousknul, na začátku krásné věnování, já jsem byla nadmíru spokojená

Lethania

David Raker je zpět a spolu s ním i jeho dávno "zesnulá manželka". Popravdě netuším, co jsem od tohoto příběhu očekávala, ale že by mě nadchnul se říct nedá. Dlouho jsem se nemohla začíst a až někdy od poloviny knihy mě to chytlo a už nepustilo. Škoda že se nejedná o nic originálního. Na podobné téma bylo napsáno již spousta knih. Nicméně se mi i tak kniha líbila a rozhodně nešlo o ztrátu času.

sabina8042

Tohle byla jízda! Od první stránky až do konce! Doporučuji, a jednoznačně plnej počet *

LadyNina

četla jsem ( poté, co jsem na autora náhodou narazila) všechny knihy ze série s Davidem Rakerem... kromě prvního dílu :-) všechny příběhy jsou skvěle sestavené a vtáhnou čtenáře do děje tak, že zapomíná na realitu okolo sebe :-) tato, zatím poslední kniha na mě čeká na poště...a po přečtení dvaceti stránek ukázky jsem netrpělivá, až se do ní začtu...rozum a logika říkají, že David nemůže být TAK vyšinutý... existují záznamy o jeho předchozí práci, vyřešených případech, jsou lidé, se kterými se setkal v souvislostech, které potvrzují, že zůstal skutečně sám... jenže realita mnohdy postrádá logiku...a lidská mysl může mít složité zákruty...díky všem předřečníkům, že jste neprozradili nic podstatného z děje ;-)

TIP: Máte rádi Databázi knih?

pohřešovaní zmizení lidí krimi thrillery Velká Británie Anglie zkreslování vzpomínek vzpomínky

Tim Weaver
anglická, 1977

všech 9 knih autora

Kniha Žena mého života je v

Právě čtených7x
dalších seznamech2x