Žena mého života

Tři dny po Vánocích se na policejní stanici v Charing Crossu objeví žena. Nemá mobil ani žádný průkaz totožnosti, jen kousek papíru se jménem soukromého vyšetřovatele Davida Rakera. Představí se jako jeho manželka Derryn. Když na stanici dorazí Raker, je v naprostém šoku. Neznámá žena vypadá jako Derryn, zná podrobnosti o jejich manželství, společných vzpomínkách, a dokonce popisuje i jejich soukromé rozhovory. Je tu ale jeden problém: Rakerova manželka je už osm let mrtvá. Žena tvrdí, že se Raker psychicky zhroutil a podlehl iluzi, že zemřela, a její verzi potvrzuje i uznávaný psychiatr. Raker chce její slova vyvrátit Derryniným úmrtním listem a další dokumentací, jenže… všechno je pryč. A navíc se v případu brzy stává hlavním podezřelým. Bylo jejich manželství skutečné? Nebo Raker celou dobu trpěl bludy? Opravdu je tohle žena, kterou miloval a oplakal? Raker se ocitá na útěku před policií a současně musí vypátrat pravdu dřív, než přijde o všechno – své vzpomínky, zdravý rozum i život…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/415924/zena-meho-zivota-3hf-415924.jpg 4.659

David Raker 9.

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno, Mystery Press

You Were Gone, 2018

Kniha Žena mého života

melonka
včera

Mrzí mě, že musím hodnotit takto, protože sérii Davida Rakera mám ráda. Předchozí díl - Muž bez minulosti byl skvělý. Po přečtení popisku jsem čekala asi něco víc. Nebylo to špatné, ale..děj bych rozdělila na 2 části:
1. část - do půlky, kdy Raker sám o sobě spekuluje, jestli je nebo není blázen, tak to bych jednou ma x 2 hvězdami. Nebyl tam ten spád a děj, jak jsem zvyklá. Stálo to na jednom bodě.
2. část - to už byl starý dobrý Raker, který vyšetřuje. Hodnotím 3 body, protože i když má Raker vždycky štěstí si něčeho všimnout čeho ostatní ne, tak tady se to autor ani nesnažil zamaskovat a bylo to ve stylu - cítím, že tu je něco špatně a je to tady toto.

Kdyby to byla první kniha, kterou čtu s Rakereme možná bych hodnotila daleko výš. Takto ve srovnání s ostatními knihy série musím říct, že za mě rozhodně nejslabší díl, ale konec vypadal nadějně.

Nočnípták
15. listopadu

Tim Weaver a jeho David Raker opět nezklamali. Kniha čtivá, děj odsýpá. Nemohla jsem se odtrhnout, četla skoro celou noc a druhý den ještě dvě hodiny. Zase jsem se těžko loučila, mrzelo mě, že už je konec. Dávám 5* a vím, že je to sakra málo.

knihomolkadorfa
13. listopadu

Super. Velmi čtivé od začátku až do konce. Je David opravdu nemocný nebo to na něj jen někdo hraje. Ale jaký by k tomu měl důvod? To nezjistíte, dokud si knížku nepřečtete.

AlenaF
09. listopadu

Skvělé!

niki7763
07. listopadu

Přiznám se, že jsem předešlá díla autora nečetla z toho důvodu, že krimi mě žádným způsobem neláká, nebaví a do svých oblíbených žánrů ho nezařadím ani po téhle knize :) ... Sáhla jsem po ní náhodou, řekla jsem si, že tenhle způsob krimi mě třeba může i nakopnout ale nestalo se. Vlastně mi to ani nevadí :) ... prostředí obohacené policií, případy, zmizení , vyšetřování a výslechy mě nijak nenadchlo ani v téhle knize. Je pravda, že laxní přístup ze strany vyšetřovatelů ohledně úmrtí manželky mi přišlo opravdu komické. Konec mě vlastně taky nějak nenadchl, ale musím uznat, že si autor pohrává s myslí čtenáře, kdy nevíte, čemu věřit a to oceňuji. Knížka mě nenudila ale ani nenadchla ale Vám, kteří krimi čtěte můžu s klidem v srdci říct že budete určitě mile překvapeni a výběru litovat nebudete :)

jana14
05. listopadu

Na Ženu mého života jsem se hrozně dlouho těšila. Kdo četl předchozí díly tak ví, jak velký význam měla pro detektiva jeho zesnulá manželka. Dokonce takový, že za 8 let nebyl schopen navázat žádný další trvalý vztah.. Jenomže pak přišlo zklamání, člověk se raději nemá moc těšit a já jsem si často nejvíc užila náhodně objevené knihy.
V zájmu příběhu se autor bohužel uchýlil k popisu naprosto (doufám) nereálného a neprofesionálního postupu policie při tak jednoduché věci jako je ověření úmrtí. Když od toho ale odhlédnu, tak samotná zápletka mě docela zaujala, vraha jsem neodhadla. V každém případě fanouškům Davida Rakera knihu doporučuji, ostatním pak poradím, aby si napřed přečetli předchozí díly. Už se těším na další díl série a doufám, že tento překoná.

bigben
05. listopadu

Trochu jiný případ Davida Rakera - žádné cizí příběhy, ale vlastní život. Chvílema jsem sama nevěděla, kde je pravda a byla jsem tak zvědavá, že bych bývala přeskočila na konec, abych se dozvěděla rozuzlení. Vydržela jsem....pro mě jedna z jeho nejlepších knížek

lenka7679
04. listopadu

Musím říct, že po ostatních dílech trochu zklamání, tento bych hodnotila asi jako nejslabší ze série. Začátek mi přijde opravdu přepálený. Fakt je, že pak už je to opět frčák a Tim píše velmi čtivě. Konec je opět skvělý i když už mi přijde, že David Raker je tak nějak vyčerpaný, ale třeba mě opět dokáže překvapit jako už tolikrát...