Bez slitování

Bez slitování https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290692/bmid_bez-slitovani-EPE-290692.jpg 4 863 863

David Raker série

< 5. díl >

Když Leonard Franks se svou ženou Ellie opustí hluk a shon Londýna, aby si užívali vysněného odpočinku v ústraní Dartmooru, všechno se zdá být dokonalé. Jenomže pak se jejich sen roztříští na kusy. Jednoho pozdního březnového odpoledne vyjde Leonard z domu, aby přinesl dříví na topení – a už se nevrátí. O devět měsíců později je stále ještě nezvěstný. Policejní vyšetřování uvázne na mrtvém bodě, a tak se Ellie s rodinou obrátí na soukromého vyšetřovatele Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po zmizelých osobách. Nic jej ale nemůže připravit na to, co brzy zjistí. Za Franksovým zmizením se totiž skrývá hrozivé tajemství, pohřbené tak hluboko, že jej neměl nikdy nikdo objevit. Když Raker začne celou pavučinu lží pomalu rozplétat, ocitne se v nebezpečí nejen on, ale také všichni, na nichž mu záleží.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Mystery Press
Originální název:

Fall From Grace , 2014


více info...

Přidat komentář

Pisquosus
předevčírem 4 z 5

Mně se knihy Weavera čtou dobře, tato nebyla výjimkou.

Závěr hodně překombinovaný, ale budiž :)

Belanna
19.05.2024 5 z 5

Tento díl se mi hodně líbil.
Zajímavá zápletka, chmurné prostředí, napínavé, plné zvratů.
Styl Tima Weavera mi sedí, podrobné, přesto není nudné a vše souvisí se vším, nic není navíc.
Jsem ráda, že se mi tato série dostala do ruky a těším se na další díl.


Miretti
30.04.2024 5 z 5

Tuhle sérii s detektivem Rakerem jsem si oblíbila už od první přečtené knihy. Velké zásluhy kromě skvělého pana autora má určitě úžasný interpret audioknihy pan Igor Bareš. Poslech dlouhý 20 hodin uteče jako nic. Oceňuji napětí bez přílišných brutalit. Tento dil se mi líbil ze zatím přečtených knih série nejvíc, pomalu se rozplétají všechny okolnosti, finále bylo strhující a nečekané, příběh byl vymyšlený dokonale. V tomto díle chyběla má oblíbená postava Colm Healy, ale jak je naznačeno v poslední kapitole, další díl bude zpět, takže jdu rovnou na další poslech.

petrulka
17.04.2024 3 z 5

Nezacinejte číst sérii odprostřed. Pak vám ty první díly přijdou zdlouhavé a dosti nudné. Jelikož vím, že to bude jen lepší, vydržím a pokračuji, ale tenhle příběh mě opět nudil. Pár fajn pasáží, ale taaaak natahovaný děj, to se hned tak nevidí. Začínám další díl a Healy to jistí

Martule44
29.03.2024 4 z 5

Kdysi mi vypadl tento díl a tak jsem se do něj pustila. To vám byl takový propletenec, že vždy když už jsem si myslela, že to bude konečně ten pravý závěr... Raker mě vyvedl z omylu tak, jak on to skutečně umí :-)
Pikantní čtení!

Aymira
10.03.2024 5 z 5

Zatím nejlepší kniha série (pokud čtete postupně). Postupné odhalování, nečekané zvraty, tajuplné prostředí opuštěné psychiatrické léčebny, rodinné drama. Opět nechybí rvačky, oběti a soukromý vyšetřovatel chytřejší než policajti.

dencazrnu
14.01.2024 5 z 5

PA-RÁ-DA! Já jsem neskutečně nadšená a jsem ráda, že autor zase zvedl laťku o něco víc. Po minulém díle jsem byla celkem rozmrzelá a měla jsem strach, co tady z toho bude. Když jsem viděla rozsah knihy, opravdu jsem měla strach a nešla jsem do čtení s příliš velkým očekáváním. Jaké však bylo překvapení, že jsem se do knihy začetla téměř od samého začátku a závěr knihy jsem dočítala v takovém tempu, že jsem pomalu nestíhala otáčet stránky. Tohle byla za mě zatím nejlepší kniha ze série. Autor vše velmi dobře promyslel, neskákal z jedné strany na druhou a vše na sebe skvěle navazovalo. David až na pár maličkostí není tak nesmrtelný blázen, jako tomu bylo v jiných dílech a celkově si to všechno sedlo dohromady. Na samotné zakončení příběhu jsem jen nevěřícně zírala a říkala jsem jedno wow za druhým. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl, protože to vypadá, že to bude velmi napínavé a máme se na co těšit :-)

Semerink
06.01.2024 3 z 5

Ze začátku jsem se do knihy nemohla vůbec začíst. Přišlo mi to táhlé, nudné a některé části zbytečně popsané, jen aby se natáhl děj. To se pak naštěstí změnilo. Děj nabral spád a já nemohla knížku odložit, jen abych věděla, jak to dopadne.
Zdlouhavé popisování prostředí patří ke stylu psaní autora.

Šárka88
14.12.2023 4 z 5

Audiokniha - Igor Bareš
Námět na děj dobrý , ale místy zdlouhavé a nudné. Předčítání Igora Bareše tomu odpovídalo, hlas táááhl místy velmi dobře, že bych usnula a do poslechu se mi moc nechtělo. Ke konci už se zápletka pomalu rozuzlila a už jsem se chytala v ději zpět a konečně knihu doposlechla.

TerezaaBaarova
23.11.2023 5 z 5

Jasných pět hvězd! Nezklamal. Po přečtení předchozích dílu tuto knihu hodnotím jako slabší, ale pořád si Tim a jeho David Raker jedou svůj standard. Líbí se mi to a nemám co víc k tomu dodat. Prostě jen: Přečti si to!

Luvy
20.11.2023 5 z 5

Podle mě by to mohlo být kratší, ale i tak příběh hodnotím kladně. Byl napínavý.

Mirrites
08.10.2023 5 z 5

Trochu zdlouhavý začátek, ale později jízda ; )

Booky84
30.09.2023 4 z 5

Tentokrát jsem se do knihy nemohla vůbec začíst a často jsem ji i odkládala po pár stránkách. Přišla mi zbytečně dlouhá a přiznám se, že místy i nudná. Poslední třetina to ovšem plně vynahradila - napnutá jak kšandy a velmi zajímavá zápletka a vše do sebe skvěle zapadlo. Úplný konec láká na další příběh, tak uvidíme...

janmac
09.09.2023 3 z 5

Teda doposlouchano silou vůle. Vleklo se to. Nakonec zajímavý vývoj, ale já bych škrtala..

Kopretinka784
30.07.2023 5 z 5

Co říct k Davidovi? Za mě je 5 hvězdiček málo. Vůbec mi nevadí pro někoho rozsáhlé popisy. Prostě to k Weaverovi patří. Stejně jako napětí až do poslední stránky.
O překvapení v rozuzlení v závěru knihy ani nemluvím, vlastně nepíšu. Už teď se nemůžu dočkat, až v knihovně bude k dispozici další díl.

Titas9001
18.07.2023 5 z 5

Přemýšlela jsem dlouho, jak jsem se k TW a Rakerovi vlastně dostala a vzhledem k tomu, že Bez slitování mám jako jedinou ve vázané podobě a tyhle bichle mám obecně ráda, tak mě zřejmě někde v knihkupectví zlákala obálka na první pohled a anotace rozhodla. To jsem tehdy ovšem netušila, že už Není cesty zpět bude jasná volba a netrpělivě očekávaná kniha. Musím ale napsat, že Bez slitování není lehká kniha a závěr vyrazí dech, protože to jsem nečekala. Čím si mě TW teda asi v této knize získal? Myslím si dodnes, že to je tím, jak pracuje s atmosférou příběhu. On prostě má ten dar, že věž kostela někde v dáli je popsána asi na dvou stranách a my už víme , že to tam není náhodou a co se z toho vyvine....Všechno tam má prostě svůj význam, žádné slovo, žádná věty tam nejsou marně. Možná to někdo bude považovat za zbytečnou vatu, knihy by pořádně zkrátil, ale mě to prostě baví. Takže to bylo mé objevení TW a zároveň jsem ta, která musela vytrpět chaos na počátku vydávání série, protože nejvíce to snad uškodilo Není cesty zpět, kdy jsme na začátku vůbec netušili, co předcházelo. Takže tohle byl můj start do mé oblíbené série a já jsem vděčná za těch mnoho hodin čtení, které mě snad ani nemůže zklamat.

hana1039
12.07.2023 4 z 5

Audiokniha:
Příběh fajn, ale byl zbytečně překombinovaný, zbytečně dlouhý, což některé čtenáře může odradit... mě by to asi odradilo, kdybych ji četla,ale v audiu to nějak snesu... i přesto všechno jste pořád v napětí, když už si myslíte, že už víte, víte,,prd,, :)) a tak vám nezbyde, než knihu dočíst/doposlouchat :-))

petraj30
23.06.2023 5 z 5

Minulý díl mě tolik nezaujal, ale tento byl opět skvělý. Na začátku sice nějakou chvilku trvá, než se člověk zasvětí do všech podrobností, ale potom má problém od knihy odejít.
Byla to opět parádní jízda plná zvratů a velkých překvapení. Velmi se mi to líbilo.
Malý spoiler.
Jsem moc ráda, že konec nenastal ihned po příjezdu z ostrova, protože bych byla velmi zklamaná. Ale když se objevil pravý pachatel, měla jsem husí kůži po celém těle. Bylo to naprosto brilantní.
Uvidíme, jaké následky to bude mít pro další díl. Jsme zvědavá, kam nás příběh zavede příště.

Romalu
24.05.2023 5 z 5

Už několikátá kniha, kterou jsem od autora přečetla, a opět nezklamala. Milovníkům thrillerů doporučuju okamžitě, baví to, vtáhne to, prostě vše, co se od tohoto žánru očekává.

work
12.05.2023 3 z 5

Řekl bych, že ve "weaverografii" patří tento detektivní thriller k těm lepším, i když ani on nepřekročí čáru, která dělí dokonalé knihy od těch pouze dobrých.
První potíž je v tom, že Weaver jede pořád podle stejné šablony. Předestře záhadu se zmizením, obvykle do nejpodivuhodnějším. Zapojí Rakera. Ten pak první polovinu knihy odvádí opravdu napínavou a poctivou detektivní práci, výborně se to čte a postupně se objevují nová vodítka a fakta. Prostě detektivka. Pak Weaver překlopí Rakera do akčního módu, kde zpacká co může. A poslední část je vysvětlovací, kdy úplně všechny postavy mají potřebu důkladně čtenáři všechno odvyprávět, i kdyby zrovna přitom padaly z okna věžáku. A tuhle šablonu Weaver neopouští ani tady. Přesto je to soudržnější a možná i propletenější než jiné knížky s Rakerem. Takže za první půlku plný počet hvězd, za druhou jednu dolů. Poslední uberu za Rakerovu morální dokonalost, která je opravdu dost otravná, a taky za to, že jen trochu bystrý čtenář je celou knihu o krok před Rakerem - nemělo by to být v dobré detektivce naopak?