Bez slitování

od:

Bez slitování https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290692/bmid_bez-slitovani-EPE-290692.jpg 4.2 816

David Raker série

< 5. díl >

Když Leonard Franks se svou ženou Ellie opustí hluk a shon Londýna, aby si užívali vysněného odpočinku v ústraní Dartmooru, všechno se zdá být dokonalé. Jenomže pak se jejich sen roztříští na kusy. Jednoho pozdního březnového odpoledne vyjde Leonard z domu, aby přinesl dříví na topení – a už se nevrátí. O devět měsíců později je stále ještě nezvěstný. Policejní vyšetřování uvázne na mrtvém bodě, a tak se Ellie s rodinou obrátí na soukromého vyšetřovatele Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po zmizelých osobách. Nic jej ale nemůže připravit na to, co brzy zjistí. Za Franksovým zmizením se totiž skrývá hrozivé tajemství, pohřbené tak hluboko, že jej neměl nikdy nikdo objevit. Když Raker začne celou pavučinu lží pomalu rozplétat, ocitne se v nebezpečí nejen on, ale také všichni, na nichž mu záleží.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: (ekniha) , Mystery Press
Originální název:

Fall From Grace , 2014


více info...

Komentáře (231)

Komentáře 231 Recenze 7

TerezaaBaarova
TerezaaBaarova
23.11.2023 5 z 5

Jasných pět hvězd! Nezklamal. Po přečtení předchozích dílu tuto knihu hodnotím jako slabší, ale pořád si Tim a jeho David Raker jedou svůj standard. Líbí se mi to a nemám co víc k tomu dodat. Prostě jen: Přečti si to!

Luvy
Luvy
20.11.2023 5 z 5

Podle mě by to mohlo být kratší, ale i tak příběh hodnotím kladně. Byl napínavý.


Mirrites
Mirrites
08.10.2023 5 z 5

Trochu zdlouhavý začátek, ale později jízda ; )

Booky84
Booky84
30.09.2023 4 z 5

Tentokrát jsem se do knihy nemohla vůbec začíst a často jsem ji i odkládala po pár stránkách. Přišla mi zbytečně dlouhá a přiznám se, že místy i nudná. Poslední třetina to ovšem plně vynahradila - napnutá jak kšandy a velmi zajímavá zápletka a vše do sebe skvěle zapadlo. Úplný konec láká na další příběh, tak uvidíme...

janmac
janmac
09.09.2023 3 z 5

Teda doposlouchano silou vůle. Vleklo se to. Nakonec zajímavý vývoj, ale já bych škrtala..

Kopretinka784
Kopretinka784
30.07.2023 5 z 5

Co říct k Davidovi? Za mě je 5 hvězdiček málo. Vůbec mi nevadí pro někoho rozsáhlé popisy. Prostě to k Weaverovi patří. Stejně jako napětí až do poslední stránky.
O překvapení v rozuzlení v závěru knihy ani nemluvím, vlastně nepíšu. Už teď se nemůžu dočkat, až v knihovně bude k dispozici další díl.

Titas9001
Titas9001
18.07.2023 5 z 5

Přemýšlela jsem dlouho, jak jsem se k TW a Rakerovi vlastně dostala a vzhledem k tomu, že Bez slitování mám jako jedinou ve vázané podobě a tyhle bichle mám obecně ráda, tak mě zřejmě někde v knihkupectví zlákala obálka na první pohled a anotace rozhodla. To jsem tehdy ovšem netušila, že už Není cesty zpět bude jasná volba a netrpělivě očekávaná kniha. Musím ale napsat, že Bez slitování není lehká kniha a závěr vyrazí dech, protože to jsem nečekala. Čím si mě TW teda asi v této knize získal? Myslím si dodnes, že to je tím, jak pracuje s atmosférou příběhu. On prostě má ten dar, že věž kostela někde v dáli je popsána asi na dvou stranách a my už víme , že to tam není náhodou a co se z toho vyvine....Všechno tam má prostě svůj význam, žádné slovo, žádná věty tam nejsou marně. Možná to někdo bude považovat za zbytečnou vatu, knihy by pořádně zkrátil, ale mě to prostě baví. Takže to bylo mé objevení TW a zároveň jsem ta, která musela vytrpět chaos na počátku vydávání série, protože nejvíce to snad uškodilo Není cesty zpět, kdy jsme na začátku vůbec netušili, co předcházelo. Takže tohle byl můj start do mé oblíbené série a já jsem vděčná za těch mnoho hodin čtení, které mě snad ani nemůže zklamat.

hana1039
hana1039
12.07.2023 4 z 5

Audiokniha:
Příběh fajn, ale byl zbytečně překombinovaný, zbytečně dlouhý, což některé čtenáře může odradit... mě by to asi odradilo, kdybych ji četla,ale v audiu to nějak snesu... i přesto všechno jste pořád v napětí, když už si myslíte, že už víte, víte,,prd,, :)) a tak vám nezbyde, než knihu dočíst/doposlouchat :-))

petraj30
petraj30
23.06.2023 5 z 5

Minulý díl mě tolik nezaujal, ale tento byl opět skvělý. Na začátku sice nějakou chvilku trvá, než se člověk zasvětí do všech podrobností, ale potom má problém od knihy odejít.
Byla to opět parádní jízda plná zvratů a velkých překvapení. Velmi se mi to líbilo.
Malý spoiler.
Jsem moc ráda, že konec nenastal ihned po příjezdu z ostrova, protože bych byla velmi zklamaná. Ale když se objevil pravý pachatel, měla jsem husí kůži po celém těle. Bylo to naprosto brilantní.
Uvidíme, jaké následky to bude mít pro další díl. Jsme zvědavá, kam nás příběh zavede příště.

Romalu
Romalu
24.05.2023 5 z 5

Už několikátá kniha, kterou jsem od autora přečetla, a opět nezklamala. Milovníkům thrillerů doporučuju okamžitě, baví to, vtáhne to, prostě vše, co se od tohoto žánru očekává.

work
work
12.05.2023 3 z 5

Řekl bych, že ve "weaverografii" patří tento detektivní thriller k těm lepším, i když ani on nepřekročí čáru, která dělí dokonalé knihy od těch pouze dobrých.
První potíž je v tom, že Weaver jede pořád podle stejné šablony. Předestře záhadu se zmizením, obvykle do nejpodivuhodnějším. Zapojí Rakera. Ten pak první polovinu knihy odvádí opravdu napínavou a poctivou detektivní práci, výborně se to čte a postupně se objevují nová vodítka a fakta. Prostě detektivka. Pak Weaver překlopí Rakera do akčního módu, kde zpacká co může. A poslední část je vysvětlovací, kdy úplně všechny postavy mají potřebu důkladně čtenáři všechno odvyprávět, i kdyby zrovna přitom padaly z okna věžáku. A tuhle šablonu Weaver neopouští ani tady. Přesto je to soudržnější a možná i propletenější než jiné knížky s Rakerem. Takže za první půlku plný počet hvězd, za druhou jednu dolů. Poslední uberu za Rakerovu morální dokonalost, která je opravdu dost otravná, a taky za to, že jen trochu bystrý čtenář je celou knihu o krok před Rakerem - nemělo by to být v dobré detektivce naopak?

Michelle.Bee76
Michelle.Bee76
18.04.2023 4 z 5

Lepší než díl č. 4, ale podle prvních tří dílů byl díl č. 5 slabší. I když představa Rakera v neoprenu ... hm hm.. :-D

iveetka
iveetka
07.04.2023 5 z 5

Skvělý. Po předchozím zklamání z předešlého dílu mi tenhle díl sednul a bavil mě od začátku, až do konce. Pokud to měl někdo podobně, tak tohle Vás opět chytne, tak jak má.

Elapheg
Elapheg
09.02.2023 5 z 5

Bez slitování je opět povedený díl s Davidem Rakerem. Tentokráte bude David pátrat po Leonardu Franksovi, který jednoho večera vyjde ze srubu pro dřevo a už se nevrátí. Jeho manželka Ellie doufá, že ho policie najde, ale nestane se tak a je tím pádem nucena se obrátit na Davida Rakera, aby se pokusil jejího 9 měsíců nezvěstného manžela najít. Pro rodinu je Leonard Franks vzorný otec i manžel, jenže co rodina neví, je, že Leonarda obestírá tajemství, které bude muset David rozplést, aby zjistil, co se s Leonardem stalo a kam mohl zmizet. Najde ho David i po devíti měsících a bude ještě živý? A co mohlo zapříčinit, že zmizel, aniž by se o tom komu zmínil. Jako obvykle si s námi čtenáři pan autor pohraje, napětí zde čiší od druhé čtvrtiny knihy již daleko více a my budeme s Davidem společně odhalovat každý střípek důkazu, který nás přivede až k finále. Jako vždy jsou v knize dějové zvraty a to i na posledních stranách, jak je u autora zvykem a vše je ještě vždy jinak, než tomu bylo prvně a to se mi moc líbí. Je to skvělý thriller. Sérii je ale nutno číst postupně, jinak mnohé věci čtenáři utečou, nebo se naopak setká s postavami, které zde nevystupují jako hlavní, ale je tu s nimi souvislost v přítomnosti. Jasných pět hvězd a doporučení. :-)

iveta3689
iveta3689
30.01.2023 3 z 5

Četla se mi hůř, než ostatní. Pomaleji plynula, nenašla jsem si vztah k postavám. Ale není špatná, jen ve srovnání s ostatní bude na žebříčku níž.

BaPe895
BaPe895
28.01.2023 4 z 5

Další z velmi dobrých knih ze série s Davidem Rakerem.

bigben
bigben
23.01.2023 5 z 5

Starý dobrý David Raker, neohrožený dobrodruh...vlastně klasika, příběh, který se rozmotává až ke konci a vždycky mívá překvapivé rozuzlení. Už se těším na další díly:-)

martineknatasa
martineknatasa
22.01.2023 5 z 5

Opět - pěkné, skvělé, napínavé, prostě bomba. Líbilo se mi to moc.

Swissman
Swissman
25.12.2022 5 z 5

Napínavé a temné. Způsob zmizení Leonarda Frankse mě dostal. Nechci psát spoiler, ale tohle by mě nenapadlo. Zase bichle jako hrom, ale těch 512 stran uteklo jako voda. Jen ty moje rána v práci, jsou trochu krušnější ;-)

Hakate
Hakate
06.12.2022 5 z 5

Další, tedy 5. díl série za mnou a opět skvělý.
Tě tentokrát mi kniha přišla zbytečně dlouhá a natažená. Zápletka opět pěkně propracovaná, se zajímavým rozuzlením, opět některé části předvídatelné, některé překvapivé. Opět plné rozvláčné a vše opět do sebe skvělé západne. Opět skvělé odpočinkové čtení a dobrá krimi.

Luigi1
Luigi1
19.11.2022 5 z 5

Velice pěkně napsané.

VeruMalfoy
VeruMalfoy
13.11.2022 4 z 5

Člověk by si myslel, že po tolika knihách v sérii si už na chování hlavní postavy zvykne. Nezvykne. David občas dělá naprosto nesmyslná rozhodnutí a zbytečné chyby. I tak ale musím tuto knihu počítat mezi ty lepší. Zápletka se mi moc líbila a konečné odhalení také. Bylo zajímavé mít pro změnu spolupracující policistku na své straně. Čtení jsem si moc užila.

Monns
Monns
12.11.2022 5 z 5

Opět spokojená, zápletka nezklamala. Byla jsem zvědavá, kdy to do sebe vše zapadne, vůbec mě nenapadlo, jak by to mohlo skončit.

uzivatel99514
uzivatel99514
10.11.2022 4 z 5

Tuhle sérii jsem objevil Stínem ve dveřích a protože jsem chtěl sledovat osudy postav od počátku, dávám si to nyní popořadě. Aktuálně jsem u Bez slitování. Baví mě napětí, barvitý popis. Co mě opakovaně zklamává je překlad. Neustálé "odskakování dveří z rámu" nebo dokonce "nacházelo se bistro, v němž se nacházely..." Překlad je špatný. Chápu, že to není lehká práce, ale autorka překladu by si měla s větami víc vyhrát. Je to toporné a musím hodně odpouštět. Asi jsem náročný. Co se týče autora, občas je hodně fantasta - v tomto díle třeba David na vřesovišti po tmě kope holýma rukama jámu "přes metr hlubokou"... no, to asi těžko. Nevadí mi dějová fantazie, ale technické nebo logické nesmysly mi vadí. Nicméně vše odpouštím za napětí a poutavost.

DooFooS
DooFooS
31.10.2022 5 z 5

Pátá kniha se opět vrací ke standardu. Opět tu máme příběh, který je překombinovaný, ale ne přitažený za vlasy. Hlavní hrdina je stále stejný srdcař, který nejdříve jedná a pak přemýšlí, ale nakonec mu to vždycky dojde a dostaví se i štěstí. Opět parádní oddechovka, kde nechybí skvěle sepsané napětí a dopředu neodhadnutelné rozuzlení.

Lenča727
Lenča727
28.10.2022 4 z 5

Tim Weaver je prostě skvělý:-) Tahle knížka se mu zase povedla.Zmizelý policejní šéf v důchodu, jeho dcera (taky policajtka nemající jinou možnost než najmout si k hledání Rakera, který jí v minulosti dost hýbal žlučí),milovaná manželka, tajná milenka a kolegové netušící,co byl (nebo je?) jejich šéf zač…Čte se to skvěle a závěr je nečekaný?

Jenny055
Jenny055
25.08.2022 5 z 5

Počúvam celú sériu a Igor Bareš číta výborne. Ako píše Mataj, aj mne sa zdalo, že frázu "a pak mi to došlo" používa autor príliš často, ale buďme radi, že to Davidovi došlo, aspoň sme sa trochu posunuli :-). Kniha ma bavila.

85098211
85098211
17.08.2022 5 z 5

(audiokniha & malé spoilery)
Jako obvykle jsem se na další případ Davida Rakera moc těšila a tentokrát jsem byla doslova nadšená! :-) Autor totiž dokonale umí vytvořit správné napětí, aby ho nejenže dokázal zachovat, ale dokonce i místy stupňovat až na hranici snesitelnosti ;-). David je hned na začátku knihy pověřen vyšetřit záhadné zmizení Leonarda Frankse, který jednoho březnového dne odešel pouze do kůlny, aby donesl dřevo - a od té doby ho už nikdo nespatřil... Na Davida se s prosbou o pomoc obrací jeho dospělá dcera, policistka, která má již sama dvě děti. A potom je zde další dějová linka, která souvisí s psychiatrickou léčebnou - a jak se ukáže (i když až po hodně dlouhé době), osoby s ní spjaté mají něco společného i s Franksem a jeho zmizením. A nejen to, do případu zasahuje spousta dalších postav, aby se nakonec všechny střípky poskládaly do jednoho celku a každý z nich zapadl na to svoje správné místo ;-).
Interpretace audioknihy v podání Igora Bareše je vynikající a k případům Davida Rakera se výborně hodí. Na závěr bych už snad jen chtěla dodat, že někdy je až udivující, jak často v podstatě neznáme své blízké - jako tomu bylo v případě Ellie a jejího manžela Leonarda Frankse - mimochodem strašně nesympatického člověka - který dokázal posledních několik let před svým zmizením vést dvojí život, aniž by to bylo nápadné. Každopádně pro mne byla tato kniha jedna z nejlepších s Davidem Rakerem, proto ji hodnotím plným počtem a na další setkání s ním se budu zase časem opravdu moc těšit :-).

Vesmich
Vesmich
06.08.2022 3 z 5

Bez slitování byl především autor. Raker je tentokrát v obzvláštní rakerovské formě! Ušlechtiloun ušlechtilá, v každé kapitole ví PŘESNĚ, co se děje a jaký je kdo kolem něj, aby to v další bylo zase jinak. A těch nepochopitelných nápadů a postupů je tentokrát taky až až, stejně jako všemožného kňourání, skuhrání a úpění na obvyklá témata - lži jsou fuj! Jinak nápad, jako obvykle, výborný, napětí tak akorát, oběti přiměřeně sympatické, i když toho na ně tentokrát bylo naloženo dost; padouši zavrženíhodní, i když pro ně lze mít pochopení.

Irika
Irika
02.08.2022 5 z 5

Další skvělý díl této série, nezklame. Na některé nelogické kroky hlavního hrdiny si už jako čtenář zvykám, ale v tomto díle jich naštěstí nebylo tolik.
Příjemné čtení na pláž i do stanu, miluju letní detektivky. Je to relax u napětí a čte se samo.