Bez slitování ekniha

Když Leonard Franks se svou ženou Ellie opustí hluk a shon Londýna, aby si užívali vysněného odpočinku v ústraní Dartmooru, všechno se zdá být dokonalé. Jenomže pak se jejich sen roztříští na kusy. Jednoho pozdního březnového odpoledne vyjde Leonard z domu, aby přinesl dříví na topení – a už se nevrátí. O devět měsíců později je stále ještě nezvěstný. Policejní vyšetřování uvázne na mrtvém bodě, a tak se Ellie s rodinou obrátí na soukromého vyšetřovatele Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po zmizelých osobách. Nic jej ale nemůže připravit na to, co brzy zjistí. Za Franksovým zmizením se totiž skrývá hrozivé tajemství, pohřbené tak hluboko, že jej neměl nikdy nikdo objevit. Když Raker začne celou pavučinu lží pomalu rozplétat, ocitne se v nebezpečí nejen on, ale také všichni, na nichž mu záleží....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290692/big_bez-slitovani-EPE-290692.jpg 4.2660

David Raker 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: (ekniha), Mystery Press

Fall From Grace, 2014

Kniha Bez slitování

Vesmich
předevčírem

Bez slitování byl především autor. Raker je tentokrát v obzvláštní rakerovské formě! Ušlechtiloun ušlechtilá, v každé kapitole ví PŘESNĚ, co se děje a jaký je kdo kolem něj, aby to v další bylo zase jinak. A těch nepochopitelných nápadů a postupů je tentokrát taky až až, stejně jako všemožného kňourání, skuhrání a úpění na obvyklá témata - lži jsou fuj! Jinak nápad, jako obvykle, výborný, napětí tak akorát, oběti přiměřeně sympatické, i když toho na ně tentokrát bylo naloženo dost; padouši zavrženíhodní, i když pro ně lze mít pochopení.

Irika

Další skvělý díl této série, nezklame. Na některé nelogické kroky hlavního hrdiny si už jako čtenář zvykám, ale v tomto díle jich naštěstí nebylo tolik.
Příjemné čtení na pláž i do stanu, miluju letní detektivky. Je to relax u napětí a čte se samo.

hana4834

Dobrý příběh jen jsem čekala trochu víc

WaN635

Pro mě tento příběh s Davidem měl poměrně pomalejší rozjezd a navíc se mi zdá, že v této knize se autor rozjel v popisu okolí, budov a reálií více než obvykle.
K samotnému příběhu, uff, jak jeden ,mimo manželský, poměr dokáže změnit, ovlivnit a zničit život spoustu lidem. Příběh Casey byl opravdu hrozný, té mi bylo velmi líto.
Jinak musím se pochválit, v tomto příběhu jsem hlavního zloducha odhalila dříve než David a vůbec se dá říct, že jsem byla minimálně jeden krok před ním.
Opět a zase musím ovšem vyzdvihnout Davidovu zarputilost, bojovnost, tam kde by to jiný vzdal, David se řídí Zátopkovým heslem, ,,když nemůžeš, přidej víc,,. Při sebemenším detailu se zakousne do čehokoliv, co by jej mohlo posunout dál. David je prostě nakombinovaný MacGyver a Rambo.

soupik2012

Chvilku to sice trvá než kniha nabere to správné tempo, ale potom to stojí za to. Příběh je opravdu hodně zamotaný. Když už se zdá že je všechno jasné, zase se to celé zamotá, zašmodrchá a má radost z toho, že odhalím pachatele je rázem pryč. Závěr byl dost překombinovaný, ale stále v rovině věrohodnosti i když těch náhodných situací bylo trochu moc. A tak jediné co mi dost vadilo, ale to mi vadí v každém díle této série je fakt, že Raker chodí do každé nebezpečné akce ozbrojen pouze baterkou a mobilem. Také bych v knize našla pár nelogických situací, především těch které se týkají bývalé sklárny, ale ty nacházím bohužel téměř v každé detektivce. Celkově knihu hodnotím jako velmi vydařenou. Audiokniha je oproti tomu opravdu hodně zprasená. Což o to, pan Igor Bareš jí načetl na podtrženou jedničku, ale vydavatel Audiotéka odvedl amatérskou práci a není to ani zdaleka poprvé. Již v předchozím díle byl na pozadí slyšet drobný šum. U této knihy je to ještě horší. Těžko uvěřit, že takto velké vydavatelství má tak amatérské nahrávací studio. Audioknihu proto vůbec doporučit nemohu. Raději si knihu přečtěte.

gigi77

David Raker se mi dostal opět pod kůži. Další skvělé čtení na pár volných chvil. Ale ten závěr? To by jednoho opravdu nenapadlo … taková slátanina. Mě to však od mého oblíbence neodradilo, už teď se těším na příští dobrodružství.

Kami33

Začátek trochu pomalejší. Děj možná zbytečně překombinovaný. Z přečtených dílů zatím nejslabší, ale i tak čtivé.

ArwenAragorn

85%

Dokonale propracovaný thriller! Je napínavý, se skvělou zápletkou, plný nečekaných zvratů a velikých překvapení. Docela jsem se bála, hlavně v ponurých prostorách bývalé léčebny. Knížku jsem si přečetla znovu a nelituji. Mám pocit, že se mi líbila ještě víc než poprvé. Takže samozřejmě doporučuji.