Němé oběti

Němé oběti

ZTRATIL VŠECHNO, NA ČEM MU ZÁLEŽELO. ZBÝVÁ JEN SPRAVEDLNOST… A POMSTA. Colm Healy patřil k nejlepším detektivům Metropolitní policie – až do chvíle, kdy se začal zabývat případem brutální vraždy mladé matky a osmiletých dvojčat. Vyšetřování uvázlo na mrtvém bodě a skutečnost, že nikdy nedokázal najít a potrestat viníka, ... celý text

ZTRATIL VŠECHNO, NA ČEM MU ZÁLEŽELO.
ZBÝVÁ JEN SPRAVEDLNOST… A POMSTA.

Colm Healy patřil k nejlepším detektivům Metropolitní policie – až do chvíle, kdy se začal zabývat případem brutální vraždy mladé matky a osmiletých dvojčat. Vyšetřování uvázlo na mrtvém bodě a skutečnost, že nikdy nedokázal najít a potrestat viníka, Healymu zničila kariéru a připravila ho o rodinu.

David Raker, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách, je jediný přítel, který Healymu zbyl. Zároveň jako jediný chápe, že bez odpovědí Healy nikdy nedokáže najít klid a jeho život zůstane v troskách.

Proto se společně znovu pouštějí do vyšetřování. Ani jeden z nich ale netuší, že vrah ze stínů sleduje každý jejich krok a pouze čeká na správnou chvíli, aby je mohl pohřbít i s posledními důkazy svého ohavného činu… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/330947/neme-obeti-RNV-330947.jpg 4.442

David Raker (6.)

What Remains (2014)

Detektivky, Romány, Thrillery
Vydáno:, Mystery Press

čef
včera

Soukromých pátračů je v moderní krimi literatuře, alespoň pro mne, již docela málo. Proto jsem z této knihy přímo nadšen. Opět jsem se mohl porochnit v napínavých akčních scénách při sledování nemilosrdných padouchů a ocenit vynalézavost a neústupnost detektivů. David Raker zůstává určitě v hledáčku.

iška

"Bez slitování" se mi líbilo podstatně více. Vlastně i díky tomu jsem sáhla po dalším titulu, ale byla jsem docela zklamaná. Souhlasím s názorem "gameho".

game

Weaver je dobrý, zaujímavá hlavná postava, povolanie a aj jej zázemie, a písať autor rozhodne vie.
Toto ovšem nebola jeho najlepšia kniha, priveľmi vykonštruovaná zápletka, priveľmi rozťahaný dej, priveľa tajných budov, dokonca tajné chodby, priveľmi zlý zloduch aj s priveľmi zlými učňami, požiare ... pripadalo mi to ako u starého dobrého Edgara Wallace...
Kniha mohla byť o sto strán v pohode kratšia, trochu zhutnená, tá rozťahanosť a neustále rozsiahle hodne rozťahané deje na nových dejiskách bola nudná.
A trochu menej plaču - každú chvíľu tam kdesi za stenou nejaký chlap plače.
Čitateľné, ale mohlo byť lepšie.

mmmisulka.r

Za mě nejslabší díl, ale je to jen můj dojem... Půlka knihy byla naprosto nudná, konec pak super, ale i tak slabší než předchozí díl.
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček.

hs777

Moje třetí kniha s Davidem Rakerem a jednoznačně nejlepší. Přestože u nás vychází napřeskáčku, počkala jsem si a četla postupně. Tentokrát nejde jen o hledání nezvěstné osoby, zhruba v polovině se vynoří druhý příběh, neméně temný a beznadějný, ale protože Raker nic nevzdává, konec jsem dočítala s hodně zvýšenou tepovou frekvencí. Takhle napnutá jsem byla naposledy u S.J.Bolton a série Lacey Flint. Doporučuji a už vyhlížím Zlomené srdce!

ankaras

Bála jsem se, že se nebudu dějově chytat vzhledem ke skokům autora od jedné knihy ke druhé, ale nestalo se to.

jaroslav63

Pro mne slabší než některé jiné díly, ale pořád považuji sérii za kvalitní.

Jana77

Já ty jeho knížky prostě žeru! Ze zdánlivě obyčejné vraždy se vždy vyvine něco tak neskutečného a překvapivého! Autor má u mě, jako vždy, tak deset hvězd navíc za fantazii!

irva

Tim Weaver opět nezklamal. Kniha napsaná poutavě jen detektiva Healyho mě bylo líto. Stačí málo a člověku se změní radikálně život.

Sirius

Tim Weaver je pro mě srdcovej autor od chvíle, kdy mu tady vyšel román Bez slitování. A ani tentokrát si to u mě nepokazil. Němé oběti jsou zase o něco drsnější a temnější než předchozí knížka - řekl bych, že skoro až noirový. Nemluvě o tom, že Raker si tentokrát sáhne fakt na dno. A celý je to detektivka asi tak z 20% a zbytek tentokrát ovládla thrillerová složka, což nevadí. Stejně tak nevadí, že knížka má lehce přes 500 stran - ani na okamžik totiž neztratí na rychlosti a čtivosti a nebudí pocit vaty, který jsem měl třeba u Žízně. Co mi ale vadilo, byl tentokrát dějový twist, který autor použil dvakrát u dvou různých postav, to jsem si vzpomněl na pořekadlo o opakovaném vtipu. Nicméně čekání na Zlomené srdce bude hodně dlouhé. A mimochodem, kdyby jednou točili seriál nebo film, tak bych si přál, aby Tom Hardy hrál Colma Healyho. PS: zajímalo by mě, kam Weaver chodí na ty magory. Je snad vytahuje z almary.

Martiiiik

Výborná kniha, skvěle postavený příběh, nemám co bych vytkla :-) už se moc těším na podzim na další :-)

trudoš

Tim Weaver je prostě kus. Ne jen jako osoba (soudím podle fotky), ale především jako spisovatel. K dokonalosti mu chybí krůček, ale cesta, po které směřuje, nevede v podstatě jinam než na vrchol. A Němé oběti jsou toho jasným důkazem.
První sto šedesát stran zcela excelentních. Má to perfektní zápletku, dokonale prokreslené charaktery a hlavně temně bezvýchodnou atmosféru, jež k vyprávění sedne jako ulitá. Navíc čtenáři sledující Rakerovy eskapády od prvních knih ocení práci s vývojem jednotlivých postav, protože některé osudy zde vyeskalují naprosto nečekaným způsobem.
Jenže... Moderní doba přeje nabobtnalým thrillerům. A v tomhle ohledu nemůže asi Weaver zůstat pozadu, takže motiv, který by mu bohatě vystačil na jeden hodně slušný příběh, rozšířil ještě o jeden a přidal k tomu trochu vaty, aby všechno spojil. Úvodní osnova se tak v polovině románu překlene do zcela nové roviny, která je sice pořád dobrá, ale klidně by mohla fungovat samostatně. Někdy je holt méně skutečně spíš více.

zmizení

Tim Weaver