Němé oběti

ZTRATIL VŠECHNO, NA ČEM MU ZÁLEŽELO. ZBÝVÁ JEN SPRAVEDLNOST… A POMSTA. Colm Healy patřil k nejlepším detektivům Metropolitní policie – až do chvíle, kdy se začal zabývat případem brutální vraždy mladé matky a osmiletých dvojčat. Vyšetřování uvázlo na mrtvém bodě a skutečnost, že nikdy nedokázal najít a potrestat viníka, Healymu zničila kariéru a připravila ho o rodinu. David Raker, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách, je jediný přítel, který Healymu zbyl. Zároveň jako jediný chápe, že bez odpovědí Healy nikdy nedokáže najít klid a jeho život zůstane v troskách. Proto se společně znovu pouštějí do vyšetřování. Ani jeden z nich ale netuší, že vrah ze stínů sleduje každý jejich krok a pouze čeká na správnou chvíli, aby je mohl pohřbít i s posledními důkazy svého ohavného činu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/330947/neme-obeti-RNV-330947.jpg 4.2153

David Raker (6.)

What Remains (2015)

Detektivky, Romány, Thrillery
Vydáno:, Mystery Press

tulip131
předevčírem

Předešlé knihy byly čtivé, ale tahle měla grady. Perfektně zamotaný příběh, víc mrtvol než jsem čekala a jedna "oživlá". Raker je nesmrtelný, divím se, že po všech těch bitkách ještě chodí. Uvidíme co přinese další díl.

Ms.Floyd
05. prosince

Na díl, ve kterém se najde vrah matky a jejích dvou malých dcer, jsem se moc těšila, ale možná, že v tomto případě platí, že se to těšení předem zrovna nevyplácí. Nebylo to špatné, ale moje očekávání byla větší.
Bylo to hodně překombinové, z neustálého prolínání dějových linií, které zřejmě měly čtenáře dokonale zmást, jsem byla v polovině knihy totálně ztracená, takže ano, prolínání svůj účel asi splnilo, nicméně pro mě, jako pro čtenáře to moc příjemné nebylo. Tentokrát mi děj knihy přišel jako puzzle, které sobě až tak dokonale nepasuje.
Healyho dějová linie je trošku předvídatelná, nicméně to třeba mně vůbec nevadilo.
Co se týče rozvláčnosti příběhu a toho, že je natažen na víc než 500 stránek - to je prostě typický Weaver, je to jeho styl. První polovina představuje velice pomalý úvod do případu, jestli se to tak dá nazvat, zhruba v půlce se začne něco dít a kolem třetí čtvrtiny knihy už se ví, kdo je hlavní padouch, pak následuje jeho chycení a na závěr nějaká ta pomyslná tečka, kterou Weaver schválně nedal už k odhalení padoucha, aby ještě knížku natáhl. V případech, kdy vás děj nijak zvlášť neosloví, se vám kniha vleče jako týden před výplatou. Nicméně, pokud vás děj baví a radši nejdete spát, jen abyste knihu dočetli, tak pak vám nějakých 500 stránek detektivky nedělá problém a naopak jste rádi, že to nemáte přečtené za jeden večer.
Já tentokrát dávám tři hvězdy, nebyl to úplně můj šálek kávy, ale nic to nemění na skutečnosti, že Tim Weaver a jeho série David Raker pro mě představuje jedno z nejlepších čtení tohoto žánru.

karantena
03. listopadu

Slabší než díly před tím.Stěhování automatů jsem nějak nepobrala ,ale jinak docela čtivá kniha.

Katulinka69

Do mých oblíbených teď patří 3hrdinové a David je jeden z nich. Super.

nadenka13

úžasná kniha moc doporučuji

k.m.h

Jedna z nejlepších knih, Healy se mi opravdu dostal pod kůži a to tak, že se mi o knížce zdálo i v noci.

Reat

Knihy Tima Weavera mi tak trošku připomínají filmy Davida Lynche. Sice jim ani za mák nerozumíte a nechápete je, ale přesto se při jejich čtení/sledování královsky bavíte. NĚMÉ OBĚTI jsou můj druhý zářez od TW a i tady platí téměř stoprocentně to samé co u Zlomeného srdce...kolikrát se člověk zarazí a téměř nevěřícně zírá na stránky, ale pak pokrčí rameny a se stejnou chutí čte dál, protože je to prostě dobré. Vznáší se tu mlžný opar tajemna, napětí a strachu, ale podané je to s takovou bravurou, že je Vám při čtení prostě příjemně. Jedinou drobnou vadou na kráse je možná to, že Weaver až moc někdy příběhy nebo pointy natahuje, ale i tak je to autor, od kterého stoprocentně přečtu vše, co od něj vyšlo a vyjde. A takových u mě moc není.

Strnady095

No dobře, klasická pomalá klidná první půlka jako rozjezd a pak teprve děj...ok...závěr prima s překvapením, ale nějak jsem stále nepobral motiv...ale jó...koukneme se na další díl :-)

mirvas

Možná dobře zamýšlený příběh ale na mě bohužel moc vleklý. Zdlouhavé popisování prostředí a chaotické přeskakování na postavy, které se teprve postupně přidávají do souvislostí. Ztrácela jsem se. A nebavil mě Healy - detektiv padlý na dno, který od sebe neustále odháněl všechny, kteří se mu snažili pomoct.

Valeyman

Kniha se mi líbila, jako všechny zatím od Tima, ale něco mi tam chybělo. Především to, že David tentokrát nepátrá po ztracených lidech ( až na jistou část knihy ). Prostředí automatů mi rovněž nepřirostlo moc k srdci. Dlouhé popisování míst mi nevadí, na to jsem si zvykl a autor umí popsat barvitě. To co mi vadí ( ale za to autor nemůže ) je vydávání dílů napřeskáčku, takže třeba ke konci této knihy jsem se dozvěděl kdo je vrah v druhém případu Údolí mrtvých, kterou mám doma a čeká na přečtení. To mi opravdu mrzí.

martanci2

Velmi napínavý a čtivý příběh.

pifffka

Tak to se skutečně nepovedlo. Rozmáchlý začátek, plno nesouvisejících postav, jejichž jednání je třeba na konci velmi krkolomě vysvětlit a hlavně najít souvislosti tam, kde nejsou.

EDAADA11

Kniha se mi líbila moc, čtivá, napínavá až do konce.

muchomurka

Kniha byla napínavá i čtivá, ale mě hrozně vytáčel Healy. Jeho nevyzpytatelnost, náladovost a hrubost byly už přes čáru. Chápu, že se dostal na dno a že měl nějaké problémy a osobní démony, ale tohle už je moc.
Navíc se mi nelíbilo jistý zvrat ohledně jedné z postav.
Jinak jsem byla napnutá a knihu přečetla rychle, to ne že ne, ale doufala jsem v něco lepšího po předchozí knize, která mě uchvátila.

veronika9143

Prostě opět skvělá záležitost, autor si dává opravdu záležet. Jediné co mě štve, že se to vydává takhle na přeskáčku.

kkristynaa

Detektivky s Davidem Rakerem mě dostávají a baví čím dál víc a tento díl byl snad zatím pro mě nejlepší. Vždy, když uz se příběh začínal pomalu rozplétat, jsem si říkala, o čem to dále bude, vždyť zbývá ješte hrozně moc stránek, bude to hrozná nuda.. ale ne, autor pokaždé dokáže vymyslet ještě hrůzostrašnější rozuzlení a člověk se pak nemůže dočkat dalšího příběhu. Opravdu kvalitní dílo!

durinka

Kniha je sice čtivá, ale za mě až zbytečně moc natahovaná! Nedonutila jsem se ji dočíst...

Pitu

Neskutečně strhující, napínavá a čtivá kniha. Ačkoliv je to moje první setkání s Davidem Rakelem (je trochu frustrující, že jsem se s ním poprvé setkala až v 7. díle celé série), rozhodně není poslední. A pokud je pravda, co čtu níže v komentářích, (že jsou němé oběti nejslabší autorovo dílo) opravdu se na další díly od srdce těším!:-))

Po celou dobu čtení jsem byla napjatá, kniha mě nutila nad dějem přemýšlet i v práci a zavinila mi hodně probděných nocí (nad knihou). Ačkoliv je samotná hlavní zápletka hodně silné kafe, a vlastně ještě silnější, než si dovedete představit, ve mně největší emoční zážitek představuje Healy a jeho život/osud. Za normálních okolností čtu knihy pouze ve vlaku a před spaním. Ale u této knihy to bylo málo. Bylo strašně těžké knihu odložit a zároveň jsem byla smutná, když jsem se nevyhnutelně blížila ke konci... Barvitý popis autora, který někteří kritizují, mi vůbec nevadil, naopak! Díky jeho popisu míst, pocitů, věcí a všeho okolo autor docílil toho, že jsem si dokázala naprosto živě představit, co hlavní hrdina vidí, cítí, prožívá a o to silnější dopad to můj celkový dojem z knihy mělo. Takže za mě je pět hvězd jednoznačná volba. Více takových autorů :-)

konicekbily

Doporučuji knihu pro učitele literatury ve všech jazycích po celém světě. Zářný příklad toho, jak velice dobrý spisovatel si libuje v psaní - a to mu jde velice dobře - si uspokojil svoji touhu po psaní bez ohledu na to, zda zbytečné natahování a překombinovanost děje by mohlo čtenářovi vadit. a tady mi to už vadilo!

asterixka

Neskutečně natahované. Přibližně první polovinu knihy jsem si užívala, dokonce jsem měla pocit, že snad bude mít otevřený konec a budu hodně naštvaná :) Ale vše bylo jinak, druhá půlka knihy byla úmorně dlouhá, vše zbytečně vysvětlované a omílané dokola ... no a nakonec ty automaty.... nechápu. Škoda, jinak čtivé a napínavé.

anko57

Za mě dobrý, délka mi ani nevadila, hodně kombinací až někdy neuvěřitelné.

Hella

Strašně zdlouhavé, jedna zmíněná postava zcela nesmrtelná, motiv padouchů tedy nic moc - navíc co to jako mělo být to ustavičné stěhování automatů?, neuvěřitelně snadné vyklouznutí další postavy z vyšetřování...
Zkrátka za mě spíš ne.

bigben

Čtivé čtení, až na to, že hlavní hrdina je nesmrtelný:-)

brabofka

První setkání s D. Rakerem a dokud budu mít co číst, tak i poslední. Příběh, který by se dal napsat i na polovině stran, byl rozvleklý, než se vůbec něco začalo dít, byla skoro půlka knížky pryč. Kdybych se ze zvědavosti nepodívala ke konci a nezjistila to co mě zaujalo (nebudu prozrazovat), tak bych to po třetině knížky odložila. Takhle mě zajímalo co se vůbec stalo. A konec? Konec se vlastně rovnal začátku. Stejně rozvleklý, milionkrát vysvětlovaný, pokaždé v jiné verzi a jiným aktérem. Až tedy nakonec tím hlavním. Ale stejně. Bez chuti. Navíc jsem se neustále ztrácela v postavách, místech a hlavně čase. 3* víc ani ťuk. A další knížku - v zoufalství, nad tím, že nemám co číst (což se tak do roku 2025 nestane) :-)

mulderka
05.11.2017

O něco napínavější než Bez slitování, ale... přepálená, krajně nepravděpodobná zápletka plus cca 150 zbytečných stránek o ničem /škoda papíru!/ rovná se přesně tři hvězdy a navíc ani chlup.
Zatím mě D.Raker prostě nebere.

Pav
18.10.2017

Kniha je to napínavá, ale zbytečně rozvláčná. Neustálé zabředávání do popisu okolí, které pro vyprávění vcelku nemá význam, narušuje spád celého příběhu. Ve finále jakoby autor ztrácel dech a zápletku překombinoval. Konec byl takový divný, nijaký... Po přečtení "Není cesty zpět" mě tato kniha docela zklamala.

AlenaF
16.10.2017

Celkem dobrá detektivka, hodně akční. Těším se na další. Doporučuji.

zuzana2599
16.10.2017

Již podruhé jsem propadla kouzlu a statečnosti Davida Rakera a za víkend jsem měla tuto objemnou knihu přečtenou.
Strhující a napínavý děj mě natolik pohltil, že jsem jen nerada čtení odkládala a již nyní se těším na další setkání s neohroženým sympaťákem Davidem :-)

mendule
10.10.2017

mám ráda tohoto autora a jeho knihy, vždy mají spád a dobře se čtou, ale tahle mi připadala nezvykle rozvleklá a zbytečně překombinovaná, trochu jsem se trápila s dočtením.

J.x
03.10.2017

Po dlouhé době se mi knížka dobře četla a nechtěla jsem přestat, i když se mi děj zdál trošku zamotaný. Zkusím ještě další autorovy knížky.